Sowy prowadzą nocny tryb życia – śpią w ciągu dnia i budzą się w nocy. W dzisiejszych czasach dzieci też stały się jak sowy – nie śpią do późnej nocy.

Najlepsze i łatwe rękodzieło z sowami & Zajęcia dla dzieci i dorosłych:

Oto kilka świeżych i łatwych pomysłów na sowy, aby utrzymać twoje dziecko i oczywiście ty też zajęte,

1. Papierowe sowy rzemieślnicze:

Rolka papieru sowy Craft

Ten jest naprawdę łatwym sowim rzemiosłem dla dzieci, które można zrobić ze starych rolek bibuły. Potrzebujesz tylko kolorowych prześcieradeł, kleju i guzików do oczu. Udekoruj go tak, jak chcesz i zrób naprawdę uroczą kolorową sowę. Wytnij górną część w półokrąg wygięty do środka. Przykryj sowę kolorowym prześcieradłem. Przyklej guziki jako oczy i mały trójkątny kawałek filcu na nos. Wytnij dwa półokręgi na skrzydła i Voila, twoja sowa jest gotowa.

2. Patchworkowy fartuch sowy Craft:

Patchworkowy fartuch Sowa Craft

Kolorowy fartuch dla Twojego aniołka, aby podczas zabawy nie brudziła ubrań. Do gorsetu i dolnej części, starych lub resztek materiału, można użyć przegrzebków, aby pokazać pierzaste ciało. Cudowna i łatwa praca dla mamy, na pewno wywoła radosny uśmiech na twarzach zarówno mamy jak i córki.

3. Stare rzemiosło sowy workowej:

Stary worek sowa Craft

Masz stary kawałek płótna workowego? Nie wiesz co z tym zrobić?? Bez obaw. Wystarczy kilka zagięć i guzików do szycia na oczy, stary guzik w kształcie serca, a nawet szpilka do ubrania na nos i spójrz, jaki wspaniały pomysł na sowy na ścianę stworzyłeś!!!

4. Papierowe sowy Craft:

Papierowy Talerz Sowa Craft

Dzieci nudzą się w weekendy?? Zbyt dużo telewizji nie jest dobre. Oto wspaniały pomysł, aby byli zajęci. Masz kilka papierowych talerzyków, papieru do wykresów, długopisów do szkicowania? Zabierzmy się więc do pracy. Wystarczy wyciąć trochę na wierzchu sów papierowych, aby głowa i uszy pomalować na brązowo. Wytnij duże kółka na oczy i nos. Możesz również wyciąć małe kawałki papieru wykresowego w postaci gałęzi i liści. Tam twoje dziecko stworzyło idealne dzieło sztuki do swojego pokoju.

5. Odcisk palca Sowa Craft:

Odcisk palca sowa Craft

Oto proste rzemiosło sowy dla małych dzieci. Wytnij duży owalny kawałek papieru do wykresów na ciało & twarz, oczy i nos. Przyklej je na ciemnoniebieskim lub czarnym papierze do wykresów. Wytnij nogi i też je przyklej. Teraz zanurz dłoń dziecka w jaśniejszym odcieniu akwareli lub farby proszkowej i umieść je po obu stronach ciała, aby wyglądały jak skrzydła.

6. Button Owl jako rzemiosło:

Button Owl jako rzemiosło

Wszystko czego potrzebujesz to mnóstwo guzików, klej i papier do wykresów. Narysuj obrazek sowy siedzącej na drzewie. Możesz nawet pobrać szablon do wydrukowania z dowolnej witryny i prześledzić go na papierze wykresowym lub płótnie. Teraz zacznij przyklejać przyciski. Możesz go nawet oprawić i powiesić jako piękną dekorację ścienną.

7. Rzemiosło z kartonu soku:

Karton soku Sowa Craft

Zamień stary karton po soku w piękny karmnik dla ptaków. Pomaluj go na dowolny jasny kolor. Możesz użyć starych kapsli do oczu. Wytnij trójkątne kawałki po bokach na skrzydła i duży otwór z przodu. Umieść w nim nasiona ptaków i zawieś w swoim ogrodzie lub na balkonie. Zobacz ile cudownych ptaków przyleci ćwierkając do Twojej atrakcyjnej sowy.

8. Lody w sztyfcie sowy:

Lody Stick Sowa Craft

Pokoloruj 4 do 5 patyczków do lodów o dowolnym ciemnym kolorze i po wyschnięciu wklej je obok siebie na kartce papieru. Przyklej dwa pióra z boku na skrzydła. Na oczy wyciąć dwa duże kółka i dwa małe kółka. Pomaluj małe kółka na czarno i przyklej je do większego. Wklej je jako oczy. Narysuj wokół niego drzewo przedstawiające siedzącą na nim sowę.

9. Plastikowa torba Sowa Craft:

Plastikowa torba Sowa Craft

Wspaniały pomysł dla dorosłych na tworzenie torebek prezentowych z sowimi rękodziełami dla dzieci. Można go również wręczyć, pakując prezenty zwrotne na urodziny. Umieść swoje czekoladki lub upominek w plastikowej torbie i zszyj. Wytnij twarze sów na kolorowych arkuszach kart lub możesz nawet wyciąć na białej kartce i pomalować je. Zszyj je na górze i z boku zszyj dwa arkusze kart w kształcie liści, aby uzyskać kreatywne i innowacyjne prace.

Sowy latają i polują tylko nocą. Są też bardzo tajemnicze i oszałamiające. Sowy są również znane jako mądre ptaki. Więc pomóż swojemu dziecku być mądrym i tworzyć cudowną sztukę.

Źródło obrazów: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9.