Rzemiosło filcowe to przedmioty rzemieślnicze wykonane z materiału tekstylnego. Przedmiot rzemieślniczy jest wytwarzany przez matowanie, prasowanie i zagęszczanie razem włókien, takich jak wełna, włókno syntetyczne, bawełna, sztuczny jedwab z pulpy drzewnej i wiele innych. Tkanina filcowa powstaje, gdy włókna polaru lub akrylu są splecione lub splątane, dzięki czemu tworzą grubą teksturę. Popularne wśród wszystkich są włókna mieszane, które można łatwo uformować w pożądany kształt.

Różne pomysły na projektowanie rzemiosła filcowego i wzory dla dorosłych i dzieci:

Oto kilka szybkich pomysłów na rzemiosło, które są używane do tworzenia ulubionego rzemiosła,

1. Lody w rożku:

Wafelek do lodów

Filc wełniany, gdy nadany jest projektowi lodów, stanowi najlepszą dekorację na przyjęcia urodzinowe lub pokoje. Stożek wykonany jest w dwóch kolorach, a na górze kolorowe koraliki do dekoracji.

2. Czaszki Mayo:

Czaszki Mayo

Ten rodzaj rzemiosła filcowego dla dorosłych jest bardzo popularny w dekoracji miesiąca Halloween. Czaszki wykonane są z materiału z szytymi zdobieniami, dzięki czemu są niepowtarzalne w różnych kolorach.

3. Poduszki sowy:

Poduszki Sowa

Sowy to łatwe rzemiosło z filcu, które jest wykonane w różnych uroczych wzorach. Wypełnione w nich miękką gąbką, są zwykle używane do dekoracji sof lub na ścianach.

4. Ozdoby choinkowe:

Ozdoby choinkowe

Świąteczne rękodzieło z filcu jest szeroko stosowane do ozdabiania choinek wieloma wzorami i kształtami. Otrzymują też różne urocze ozdoby za pomocą gwiazdek, koralików, wstążek itp..

5. Filcowa wstążka do włosów:

Filcowa wstążka do włosów

Wstążki do włosów to najlepsze rzemiosło filcowe dla dzieci do robienia ozdobnych opasek do włosów. Można go wykonać przy użyciu różnych kształtów, takich jak serce, arbuz, kółka, kulki itp. tworząc opaskę.

6. Torby imprezowe Angry Bird:

Torby imprezowe Angry Bird

Chcesz podarować prezenty zwrotne w ozdobnej torbie na przyjęciu Twojego dziecka! Oto rzemiosło z papieru filcowego wykonane w formie torebek do przechowywania prezentów. Inspirowane gniewnymi ptakami są powszechnie cenione. Możesz podarować tego typu rękodzieło jako prezent zwrotny dla swoich przyjaciół dzieci.

7. Kształty wykonane z filcu:

Kształty wykonane z filcu

Chcesz dać swojemu maluchowi nowy sposób na naukę kształtów! Pomagają w tym filcowe kształty do rękodzieła wykonane w różnych kolorach. Kształty mają również różne kolory do gry w rozpoznawanie.

8. Woreczki na serce na prezent:

Woreczki z sercem na prezent

Chcesz podarować swojej dziewczynie coś innego w te Walentynki! Oto filcowe wzory rzemieślnicze, które są używane do tworzenia woreczków z otworami w kształcie serca i innych wzorów. Można je również wykorzystać do dekoracji ścian beauty. Zdobądź to rzemiosło, aby podarować swojej dziewczynie każdy nieformalny dzień lub specjalny dzień walentynkowy.

9. Filcowy kotek:

Filc Kitty

Zabawki Kitty wykonane z rękodzieła z filcu były ulubionymi prezentami, breloczkami, misiami na biurko i takimi zastosowaniami. Wykonany jest z wełny i ozdobiony innymi zawieszkami, aby nadać mu dekoracyjny wygląd. Możesz podarować to piękne rękodzieło swojej ukochanej osobie, spędzenie wolnego czasu w pracy będzie dobrą kreatywnością.

Ten rodzaj rzemiosła stworzony głównie na tradycyjny dzień, niewiele osób lubi projektować to filcowe rzemiosło dla marketingu turystycznego. Skarpetki z filcu są specjalnie wykonane na Boże Narodzenie, jest to specjalny prezent dla kogoś na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia. Filcowe pomysły na rękodzieło to najlepsze projekty prezentów dla dzieci, a zwłaszcza małych dzieci. Można je prać, dlatego najlepiej przechowywać je jako elementy dekoracyjne w domu. Przeważnie są pokryte bawełnianym lub wełnianym materiałem, aby zapewnić doskonały dotyk.

Źródło obrazów: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9.