Obecnie nie każdy z nas może pozwolić sobie na zakup ogromnej nieruchomości, zwłaszcza jeśli mieszkasz w metropolii. Większość mieszkań w mieście nie pozwala na uzyskanie gigantycznej powierzchni mieszkalnej w budżecie. Ale brak ogromnej powierzchni mieszkalnej nie oznacza, że ​​nie możesz mieć pięknego salonu. Wystarczy wykazać się kreatywnością, wybierając projekty małych salonów, meble i kolorystykę.

Najlepsze projekty małych salonów w Indiach:

Oto 15 naszych prostych i nowoczesnych pomysłów na mały salon, które możesz dostosować, aby przekształcić swój mały i niezdarny salon w przytulne i niesamowite miejsce.

1. Małe meble do salonu:

małe projekty salonu

Jak umeblować pokój, w którym zaczyna brakować miejsca? Wykorzystaj w pełni dostępną przestrzeń, którą masz. Przede wszystkim ważne jest, aby używać eleganckich mebli. To najlepszy projekt salonu dla małych przestrzeni. Duże meble sprawiają, że mały salon jest bardziej zatłoczony. Udekoruj swój salon meblami o cieńszych podstawach lub nóżkach, ustępując miejsca większej części dolnej.

2. Projekt białego salonu:

Subtelny motyw kolorystyczny

Jasne kolory zawsze sprawiają, że zacieniony narożnik wygląda na jasny i przewiewny. Spróbuj pomalować swój salon jasnymi kolorami i jasnymi meblami. Monochromatyczne jasne kolory, takie jak biały lub beżowy, nadają pomieszczeniu spójnego i uporządkowanego charakteru, a także sprawiają, że wygląda na bardziej przestronne. To sprytny projekt wnętrza salonu dla małych przestrzeni.

3. Mały salon z zasłonami:

Ostrożnie umieść zasłony

Mniejszy salon lub małe okna nie oznacza, że ​​musisz mieć małe zasłony. Spróbuj dodać zasłony do okien zwisających z dachu. Daje to poczucie większych okien i uatrakcyjnia ogólny wygląd salonu.

4. Małe meble do salonu:

Rozbij swoje meble

Brzmi dziwnie i niezręcznie, ale jest niezwykle przydatny. Kiedy liczy się każda stopa kwadratowa, nie marnuj ich. Miej dwa środkowe stoły zamiast jednoczęściowego środkowego stołu. Daje to większą płynność, a także ułatwia przenoszenie mebli. Przestrzeń wygląda elegancko i modnie, to świetny sposób na symetrię układu małego salonu.

5. Mały salon z lustrami:

Więcej luster

Lustra w ostatnim czasie stały się modnym meblem w Twoim domu. Inteligentnie rozmieszczone lustra mogą poprawić przepływ światła w pomieszczeniu, a jednocześnie być uderzająco stylowe. Spróbuj mieć ogromne lustro lub kilka mniejszych luster i zobacz cuda, które odbijają się w całej jadalni, aby zapewnić pomieszczeniu więcej miejsca.

6. Kolorowy mały projekt salonu:

Jak najlepiej wykorzystać swoje meble

Jeśli nie możesz zmieścić więcej mebli, spróbuj mieć meble wielofunkcyjne. To nie tylko oszczędza dużo miejsca, ale także sprawia, że ​​ogólny wygląd Twojego salonu jest bardzo nowoczesny. Ten jest świetnym pomysłem na mały salon.

7. Mały projekt salonu z szafkami:

Kiedy mieszkasz na małej przestrzeni, uczysz się jak najlepiej wykorzystać dostępną przestrzeń. Jeśli nie masz wspaniałych dzieł sztuki lub fotografii do wyświetlenia, spróbuj dodać półki do niewykorzystanych przestrzeni ściennych. Pamiętaj o motywie salonu przy wyborze projektu półki (wiktoriańskiej, nowoczesnej, monochromatycznej itp.) to super przemyślana aranżacja małego salonu.

8. Mały salon z popowymi kolorami:

Baw się popowymi kolorami

To prawda, że ​​jasne kolory pomagają oddychać i powiększają miejsce, w którym się znajdujesz. Nie powinno to jednak powstrzymywać Cię od zabawy z ulubionymi kolorami. Spróbuj poeksperymentować z jasnymi kolorami i fajną grafiką. Umebluj odpowiednie meble i wyposaż się w fajne artykuły.

9. Mały projekt salonu z sofą:

Rozkwitaj podłogę

Czasami drewniana podłoga lub inna taka ciemna podłoga zabija dużo miejsca. Możesz spróbować pokryć podłogę wybranymi dywanami. Tradycyjne dywany zawsze wyglądają dobrze, jeśli jest to zgodne z istotą Twojego pokoju. Spróbuj dodać łaty dywaników na całej podłodze, zwłaszcza pod stołem środkowym i stolikami bocznymi.

10. Piękny mały projekt salonu:

Odważny i piękny

Prawdą jest, że odważne i ciemne kolory mogą czasami sprawić, że Twoja przestrzeń życiowa będzie wydawała się mniejsza, niż jest w rzeczywistości. Ale inteligentnie wykorzystany może sprawić, że ta sama przestrzeń będzie niezwykle przytulna i modna. Upewnij się, że masz wystarczającą ilość światła słonecznego, aby przejść i użyj błyszczących mebli.

11. Mały salon z telewizorem:

Paski są modne

Czy Twoja przestrzeń mieszkalna jest wyjątkowo wąska? Spróbuj użyć pasków i podwójnych kolorów, aby wyglądało na szersze. Postaw telewizor i inne meble sprytnie za pomocą długich zasłon i wspaniałych luster zamontowanych na ścianie.

12. Małe meble do salonu z przechowywaniem:

Meble ze schowkiem

Kiedy cierpisz z powodu kosmicznego kryzysu, odkrywasz najbardziej innowacyjne sposoby przechowywania przedmiotów. Dodaj ukryte schowki pod sofą w salonie lub innymi meblami. Pomaga dostosować bezużyteczne złomowisko.

13. Galeria małego salonu:

Galeria salonu

Starannie udekoruj ścianę zdjęciami i obrazami, od góry do dołu, organizując w innowacyjny sposób. Daje to pomieszczeniu przytulny i rustykalny charakter ze zwiększoną przestrzenią, niesamowitym pomysłem na dekorację małego salonu.

14. Projekt małego salonu:

Niech promienie słoneczne przeszywają

Nie zasłaniaj okien w swoim salonie. Posiadanie jednego ogromnego okna, obejmującego większą część tej ściany, jest lepsze niż posiadanie wielu mniejszych okien. Niezbędny pomysł na projekt małego salonu.

15. Mały salon w ciemnym kolorze:

Rozświetl pokój elegancko

Oświetlenie pokoju to kolejny niezwykle ważny aspekt, dzięki któremu mała przestrzeń życiowa wydaje się większa. Zawsze staraj się używać eleganckich opcji oświetlenia. Spróbuj strategicznie zawiesić lampy stołowe na ścianach; pozwoli to zaoszczędzić miejsce na bocznym stole. Oświetl również te części pomieszczenia, które mogą sprawić, że pomieszczenie będzie promieniować większym blaskiem i wydobyć więcej przestrzeni.

Ktoś może pomyśleć, że niewiele można zrobić z małym salonem. To częściowo prawda. Niewielki salon może być niezwykle wygodny i atrakcyjny. Ten efekt sprawia, że ​​niewielka powierzchnia salonu, który jest odpowiednio umeblowany i wykończony w ogromnej ilości.