To jeden z wielu stylów noszenia sari. Stworzony przez społeczność bengalską w Indiach, ten styl został podjęty przez wiele kobiet w całym kraju. Noszenie sari w stylu bengalskim to jedna z najłatwiejszych metod drapowania, która sprawi, że będziesz wyglądać elegancko. Jest to łatwe do zrobienia na każdą okazję, od imprezy etnicznej po pudżę u twojego przyjaciela.

Jak nosić sari w stylu bengalskim

Jeśli chodzi o sugestię najlepszych sari, z którymi możesz wypróbować ten wygląd, wybierz jeden z lamówką, najlepiej czerwoną i bluzki, które sięgają do twoich rąk lub długie rękawy zakrywające do łokci lub tuż poniżej, czyli 3 /4 rękaw. Bluzki bufiaste są również wspólne ze stylem. Bawełna jest wypróbowana i cieszy się zaufaniem większości, ponieważ jest łatwiejsza w zarządzaniu i pozostawia mniej zagnieceń, gdy zdejmujesz sari po całym dniu uprawiania sportu.

Jak nosić sari w stylu bengalskim nie jest przecież nauką o rakietach. Ubieranie się w sari w stylu bengalskim może być bałaganem, jeśli nie znasz odpowiednich technik, aby go opanować. W tym artykule wyjaśnimy krok po kroku proces noszenia bengalskiej saree w tradycyjnym stylu, który bez wysiłku wyciąga Cię z niej w mgnieniu oka.

Zobacz więcej: Nosić bawełniane sari

Kroki, aby nosić sari w stylu bengalskim:

Wskazówki i techniki dotyczące bengalskiego noszenia saree to:

  • Noś halkę w tym samym kolorze co sari. Nie chcesz, żeby była za ciasna ani za luźna.
  • Na początek zacznij od owinięcia sari jak zwykle. Od pępka wsuń gładki koniec do halki, utrzymując resztę sari po lewej stronie. Kontynuuj proces, aż skończysz pełny obrót sari i dotrzesz do punktu halki, w którym po raz pierwszy się schowałeś. Więc proces przebiega tak. Start-Tuck- Zaokrąglij sari i chowaj, aż jedno koło zostanie ukończone.
  • Następnym krokiem jest wykonanie plisy na odwrocie jak poprzednio i założenie jej po jednym złożeniu. Zauważysz „Upadek” swojej saree zwróconej do twoich stóp. Po zakończeniu wykonaj kolejną plisę na odwrocie zakrywając poprzednią plisę. Powtarzaj, aż zrobisz około pięciu do sześciu plis.

źródło: nallucollection.com

  • W końcu wsuń zakładki w halkę tuż pod pępkiem i przejdź do pallu.
  • Zacznij od robienia mniejszych plis w ten sam sposób, ale upewnij się, że widoczna jest końcowa granica pallu. To jest główna esencja bengalskiego stylu noszenia saree. Podnieś pofałdowany pallu i przyłóż go do lewego ramienia, aby go przypiąć. Dopasuj pionową krawędź do kolana i poniżej, tak aby obejmowała wszystkie twoje fałdy poniżej pępka. Dostosuj długość tak, jak Ci odpowiada.
  • Ostatnim krokiem końcowym byłoby przytrzymanie pallu od tyłu i spuszczenie go spod prawej ręki. Gdy trzymasz go blisko prawego ramienia, przypnij tylko jeden koniec pallu do górnej części bluzki i pozwól drugiej wiedźmie i wyreguluj pallu po bokach.
  • Aby jeszcze bardziej dodać bengalskich smaków, dodaj na końcu breloczek lub coś w tym stylu i rzuć pallu z tyłu po prawej stronie.

Ten artykuł musiał wyjaśnić większość twoich podstawowych wątpliwości, jak nosić sari w stylu bengalskim. Wypróbowany zarówno przez wiele celebrytów, jak i zwykłych ludzi, jest to jeden z najpopularniejszych sposobów noszenia tradycyjnego stroju i wyglądania tak elegancko, jak to tylko możliwe.

Bengalski strój sari można połączyć z dużymi jhumkami i małym bindi pasującym do koloru bluzki. Zwykle najlepiej, jeśli kolor saree waha się od bordowego do czerwonego, kobiety próbują go obecnie na wszelkiego rodzaju mieszanych kombinacjach kolorów, aby eksperymentować. Są wyjątkowym modnym akcentem, a bawełniany materiał dodatkowo ukoi Twoją skórę.