Tradycje, które są głęboko zakorzenione w naszej kulturze, mówią o świecie, w którym sari były obowiązkowe dla kobiet z kolonii. Jeszcze zanim Brytyjczycy przybyli i osiedlili się, nasze tradycje ukształtowały się tam, gdzie kultury podążały za ich tradycyjnym wyglądem. Dla mieszkańców Zachodu był to garnitur i spodnie z suknią i kapeluszem, a tu Dhoti i sari.

To niesamowite, że nawet dzisiaj, po tylu latach modernizacji i globalizacji, Indie nadal celebrują swoje tradycyjne korzenie, nosząc tradycyjne stroje od czasu do czasu. Dzisiaj w tym artykule porozmawiamy o tym, jak prawidłowo owinąć bawełnianą sari tuż przed okazjami.

Jak idealnie nosić bawełnianą sari z obrazami:

1. Przygotowania:

1

Teraz, zanim założysz sari, upewnij się, że masz dużo czasu, aby zmienić pasującą bluzkę, którą będziesz nosić razem z nią. Sari ma dwie najlepsze przyjaciółki, bluzkę i halkę, które w normalny dzień byłyby wymagane podczas noszenia sari. Możesz iść bez halki, jeśli sari jest wystarczająco grube i nieprzejrzyste, ale bez bluzki zwykle nie jest to wskazane. Rzecz w sari polega na tym, że nie musisz wybierać tego samego koloru bluzki i możesz eksperymentować z mieszaniem i dopasowywaniem.

2. Rozpoczęcie:

2

Zacznij od założenia bluzki, a następnie zabezpiecz halkę od pasa. Wybierz dogodną pozycję tuż pod pępkiem, aby zawiązać pasek. Jeśli decydujesz się na sari z niską talią, które należą do innej kategorii niż normalne, upewnij się, że halka jest zawiązana wokół pasów biodrowych. Na podstawie sari możesz wybrać bluzkę z odkrytymi plecami lub zaprojektowaną z rozcięciami.

3. Opakowania:

3

Zacznij od całkowitego otwarcia sari, a następnie weź koniec sari i przytrzymaj go poziomo. Teraz wokół linii wiązanej halki, w połowie drogi trochę w prawo do pępka, zawiąż luźny koniec sari i zacznij owijać go wokół talii. Weź tylko jedno kółko owinięcia, aby teraz twoja halka była całkowicie pokryta sari. Pod koniec owinięcia sari powinna również dobrze ukrywać halkę od spodu. Luźny koniec sari wyjdzie teraz z twojej lewej strony.

Po zakończeniu pierwszego owinięcia wsuń sari z halką przynajmniej z przodu, aby uzyskać wygląd. Teraz idziemy dalej z naszą sari. Gdy już skończysz się wkładać, zauważysz, że kropelka materiału z sari spada tuż przed twoimi stopami. Podnieś to i zacznij plisować w zorganizowany sposób. Upewnij się, że plisy idą do końca saree, gdzie są twoje stopy. Skorzystaj z pomocy kogoś, aby wyrównać plisę lub pomóż przy plisowaniu. Powinno być około 4 do 6 fałd o długości około 5 cali. Po wykonaniu plisy ostrożnie wsuń całą konstrukcję do przedniej halki.

Teraz pozostały kawałek za tobą należy przesunąć do przodu i ułożyć ukośnie na ciele, aby utworzyć pallu saree. Często pallu pozostawia się swobodnie, aby zakryć środkowy riff i brzuch, a innym razem można użyć plis w pallu, a następnie przypiąć go do bluzki.

Wskazówki dla Sarees 101:

51RafmkOUNL._SX450_

1. Na każdą imprezę biurową lub formalny wygląd zawsze wybieraj plisowany pallu, który jest znacznie schludniejszym podejściem. Jednak na przyjęciach trzymaj pallu luźno, jeśli nie jesteś uczciwy i formalny.

2. Upewnij się, że halka jest mocno zawiązana w talii i odpowiednio zabezpieczona. To samo dotyczy dolnych plis, do których można dodać szpilkę, aby utrzymać ją na miejscu.