Nie możesz przeboleć łatwego sposobu noszenia saree Nauvari, gdy spróbujesz. Po wykonaniu i odkurzeniu tradycyjny sposób noszenia etnicznej indyjskiej sari w stylu maharasztryńskim nigdy nie przestanie Cię prześladować swoim pięknem.

Różni się od swoich odpowiedników tym, że nie ma halki i zazwyczaj przypomina to, jak mężczyzna nosi swoje dhoti. Oczywiście są podobieństwa, takie jak pallu pokrywający biust.

jak nosić sari Nauvari

Długość saree Nauvari jest dłuższa niż konwencjonalna o standardowej długości 6 metrów. Rozciąga się na około 8-9 metrów i jest modny, ale łatwy do ściągnięcia przez wszystkich. Tak więc, nawet jeśli nigdy w życiu nie nosiłeś sari, spodziewaj się, że sprawi to, że będziesz wyglądać jak najlepiej kobieco. Jak nosić sari Nauvari nie jest zbyt trudne, aby owinąć głowę.

Kroki, jak nosić Nauvari Saree:

Skoro o tym mowa, kolejny krok po kroku podział powinien ułatwić zrozumienie:

1. Zacznij od noszenia spodni lub spodenek rowerowych, ponieważ nie ma zastosowania halka i nadal musisz założyć plisy.

2. Następnie wsuń zwykły koniec sari i obróć sari od prawej do lewej. Trzymaj się, aż dojdziesz do punktu, w którym zacząłeś. Zawiąż węzeł, który zabezpieczy plisy na miejscu.

3. Następnie weź pallu (jest to ozdobna część końcowa sari, którą planujesz nosić na cały dzień). Kontynuując, podnieś pallu do lewego ramienia, a następnie owiń go i przenieś prosto na prawe ramię.

4. Czwartym etapem tych łatwych kroków „jak nosić Nauvari saree” byłoby rozpoczęcie robienia plis z tego, co pozostało z saree po schowaniu. Powinieneś trzymać plisy razem, aby nie poluzowały się ani nie spadły podczas chodzenia. Zawiń fałdy, które trzymasz, w wałek (podobnie jak struktura z zakładką bananową, w której wszystkie fałdy są mocno schowane), używając tylko warstwy początkowej.

Zobacz więcej: Nosić jedwabne sari &  Jak nosić bawełniane sari

5. Zostaw to, co robisz z zagięć plisy i połóż ją z przodu. Następnie chwyć środkową część zakładki między nogami, a następnie przeciągnij ją do tyłu w kierunku talii, a na koniec zrób małą plisę brzegową i wsuń ją za halkę wokół talii.

6. Ostatnim krokiem procedury jest zawiązanie „kaccha”, które musi być z przodu. Aby to zrobić, weź porcję w pobliżu stóp – oczywiście sari. Złóż całość w warstwę i wsuń w pas. Pozwól, aby piękna granica saree Nauvari była widoczna z przodu, aby skutecznie wydobyć kongenialne piękno ubrania.

Oczywiste jest, że jest to oczywiste, że jednym z najbardziej intrygujących sposobów eksperymentowania z etnicznym indyjskim strojem jest wypróbowanie saree Nauvari. Ten artykuł o tym, jak nosić kroki sari Nauvari, powinien ułatwić ci sprawę. Poza tym sari zawsze można połączyć z tradycyjnym „bindi” w kształcie księżyca i rutynowym makijażem zadymionych oczu.

Aby stać się idealną hinduską kobietą, która sprawia, że ​​mówisz o mieście, lub pozwolić swojej sari dawać przykład innym, to jest tylko droga do zrobienia.

Od wieków sari Nauvari był jedynym stylem sari, na który przysięgała kobieta Maharastri, aż do pojawienia się stylu Marathi, ściśle podążając za tym stylem jako inspiracją.