Historia sari i różnych rodzajów, które mamy w Indiach, jest zróżnicowana i z przyjemnością przeczytasz pochodzenie każdego z nich. Sari w kratkę to jeden z takich stylów projektowania sari, który od wieków fascynował wiele kobiet. Początki sprawdzonej saree można zobaczyć w sarees Narayanpet. Mają one kraciastą powierzchnię z haftem, a także wzorem zauszników. Historia sari w kratkę zaczyna się od panowania Chhatrapati Shivaji Maharaja. Jego tkacze mieli podróżować z nim, ale niektórzy z nich zostali w Narayanpet. Pokazali miejscowym, jak tkać jedwabne sari w kratkę w tym skomplikowanym stylu projektowania i zakochali się w nim.

Znaczenie sprawdzonego sari:

Sarees w kratkę świetnie się czują i wyglądają na ciele. Mogą to być małe czeki lub duże. Te zaznaczone mogą mieć dwa lub wiele schematów kolorów. Każda z tych cech konstrukcyjnych dodaje uroku tej wspaniałej sari. Sare w kratkę dają ci pochodzenie jego miejsca i dawny folklor. Kiedy znasz historię sari, zwiększa to tylko prestiż jej noszenia. Sare w kratkę są wspaniałe do oglądania, a także do noszenia.

Sprawdzone funkcje Saree:

  • Główną cechą sprawdzonej saree jest sam projekt czeku. Można to zrobić na granicy i palli lub w całym sari.
  • Najnowsze sari w kratkę mają nowoczesny styl, który uwielbiają młode kobiety w tym wieku.
  • Projekt kratki można wykonać w złocie zari lub nawet w nitce. Każdy z tego dodaje iloraz glamour do sari.
  • Praca ze złotem lub srebrem jest idealna do jedwabnych sari, a kratkę z bawełny można również wykonać w wątku.

Jakie tkaniny używane w sari w kratkę:

Tkaniny używane w sari w kratę to bawełna, jedwab, a także miękki jedwab. Każdy z tych rodzajów tkanin daje inne poczucie saree. Sarees bawełniane są idealne na lato i na co dzień. Te sari są noszone przez nauczycieli i profesjonalistów, aby uzyskać formalny wygląd. Jedwabne sari są bardziej świąteczne i na okazje. Jedwab może być zarówno czystym jak i miękkim jedwabiem. Każdy z nich jest miękki i nadaje bardzo majestatyczny wygląd.

Jaki kształt ciała kobiety są preferowane:

Nie musisz mieć szczególnej sylwetki, aby nosić te piękne sari w kratkę. Tylko upewnij się, że rozmiar czeku pasuje do Twojego kształtu ciała. Jeśli jesteś niski, małe czeki będą wyglądać lepiej niż duże czeki. Jeśli jesteś wysoki, wejdź do każdego rodzaju, takiego jak małe lub duże czeki. Aby wyglądać na wyższego i szczuplejszego, możesz również zdecydować się na czeki, które znajdują się tylko na granicy i palli. W ten sposób otrzymujesz ciało saree, które jest proste, a to dodaje osobie wzrostu.

Stylowe kratki do projektowania sari dla modnych kobiet:

Oto najlepsze sari w kratkę to nowoczesne podejście do tradycyjnego sposobu.

1. Sprawdzone jedwabne sari:

Kratka Jedwabna Sari

Jedwabna sari jest najlepsza z najlepszych. Użyty materiał jest wykonany z jedwabników, co nadaje mu połysku i tkaniny, która przetrwa lata.

Sari projekt & Tkanina: Jest to jasna i kolorowa jedwabna sari w kratkę, która jest dla Ciebie idealna. Saree jest wykonany z czerwonego jedwabnego materiału. Czerwona jedwabna sari jest następnie zszyta złotą nicią, aby uzyskać wzór kratki na całym ciele. Obramowanie i palla saree są wykonane ze złotej granicy zari, która jest szeroka.

Okazje do noszenia: To sprawia, że ​​saree jest idealne na specjalne okazje i festiwale.

2. Sprawdzone sari bawełniane:

Kratka Bawełniana Sari

Bawełna to kolejny popularny materiał używany w całych Indiach. Zdolność tkaniny do oddychania sprawia, że ​​jest to dobry wybór w wilgotnym klimacie Indii. To jest powód, dla którego sari bawełniane są używane na lato.

Sari projekt & Tkanina: Bawełniana saree w kratkę to również jeden z takich popularnych projektów, który lubi większość kobiet. Ta sari ma żółty i platynowy wzór w kratkę ze złotą obwódką zari i palla. Krawędź jest cienka, więc kratki są szerokie i duże.

Okazje do noszenia: Możesz nosić tę saree na co dzień, a także na formalną okazję, kiedy możesz wyróżnić się w tłumie.

3. Sprawdź Pattu Saree:

Sprawdź Pattu Saree

Saree Pattu to również jedwabne sari, które pochodzą z południa Indii. Jednym z bardziej znanych jest Uppada Pattu Sarees.

Sari projekt & Tkanina: Te sari mają długość i szerokość 100 wątków, co czyni je wyjątkowymi. Ta konkretna kratka pattu saree jest piękna z rdzawym kolorem i zieloną kombinacją. To saree, które można nosić na ważną okazję. Kratki w tym saree są bardzo cienkie i dlatego wydają się wtapiać w ogólny projekt.

Okazje do noszenia: Możesz użyć złotej granicy zari w tej sari na specjalny festiwal lub jako część ślubnej wyprawy.

4. Sprawdzone saree z jedwabnej bawełny:

Kratka jedwabna bawełniana sari

Bawełniany materiał jedwabny to cudowne połączenie tego, co najlepsze z każdej tkaniny. Rezultatem jest świetna mieszanka oddychającej bawełny oraz bogactwa i połysku jedwabiu. Odzież wykonana z tego materiału jest zwykle znacznie tańsza niż jedwab, ale nadal wykazuje wspaniałość.

Sari projekt & Tkanina: Ta kratka jedwabna bawełniana saree ma jasnozieloną i pomarańczową barwę w połączeniu z zieloną palą. Ciało saree ma złote kółka zari między wzorem w kratkę. Złota praca palla również dodaje bogactwa tej saree.

Okazje do noszenia: Możesz to nosić na każdą świąteczną okazję lub wizytę w świątyni.

5. Multi Color Checked Silk Saree:

Multi Color Checked Silk Saree

To nie tylko jeden lub dwa kolory, które otrzymasz, gdy zdecydujesz się na sari w kratkę. Można również znaleźć wspaniałe, wielokolorowe jedwabne sari w kratkę, które mają doskonały wygląd. Te jedwabne sari są miękkie w dotyku i mają jasny połysk.

Sari projekt & Tkanina: Saree mają wiele kolorów, które są dobrze skoordynowane, dzięki czemu nadają całościowy wygląd. Możesz nosić tę jedwabną sari na każdą okazję.

Okazje do noszenia: Może być używany na festiwal lub uroczystą okazję. Wesela są również popularnym miejscem noszenia tych tradycyjnych sari. Wybierz najlepsze spośród dostępnych wielu kolorów.

6. Sprawdzone sari graniczne:

Sprawdzone sari

Niektóre sprawdzone sari mają wzór tylko na granicy sari. Ciało sari będzie gładkie, a obramowanie będzie miało kontrastowy kolor. Daje to sari wyjątkowy wygląd.

Sari projekt & Tkanina: Kontrole na granicy mogą mieć formę czeków dużych lub małych. Ciało jest zwykle w jasnym kolorze z jedwabiu lub bawełny. Ta cytrynowożółta sari ma cudowną czarno-białą kratkę w kratkę.

Okazje do noszenia: Można ją nosić na każdą okazję, taką jak świąteczna lub na co dzień. Obramowanie sari sprawia, że ​​​​wygląda też nowocześnie, tak jak czarno-biały kolor nie jest tradycyjny.

7. Sprawdź Drukuj Saree:

Sprawdź Drukuj Saree

Drukowane sari są zawsze częścią garderoby każdej indyjskiej kobiety. Nadruk na sari wygląda bardzo zachęcająco i może to być od tradycyjnych nadruków po nowoczesne. Saree w kratkę jest również bardzo popularne, ponieważ jest zarówno nowoczesne, jak i tradycyjne.

Sari projekt & Tkanina: Saree może być drukowane na całym ciele i mieć granicę czekową lub odwrotnie. Ta konkretna sari ma kratkę i drukowane obramowanie. Ta cienka granica nadaje saree bardzo elegancki wygląd. Materiał saree jest również miękki i dobrze płynie.

Okazje do noszenia: Można go nosić na każdą codzienną, a także formalną okazję, taką jak strój biurowy.

8. Sprawdzone Kanjeevaram Saree:

Sprawdzone Kanjeevaram Saree

Jedwabne sari Kanjeevaram są najlepszymi z najlepszych. Te sari pochodzą z południa Indii, a zwłaszcza z Tamil Nadu. Jedwab ma najczystszą formę, więc te sari są noszone na najlepsze okazje.

Sari projekt & Tkanina: Kratki Kanjeevaram saree są również bardzo znane zarówno z jedwabiu, jak i kratki. Tutaj ta konkretna sari ma szeroki wzór w kratkę z wieloma kolorami. Palla kontrastuje z jasnoróżową kratką. Przepływ sari jest idealny ze względu na jedwab, z którego jest wykonany.

Okazje do noszenia: Można je nosić na wesela, festiwale itp..

9. Czarno-białe czeki Saree:

Czarno-białe kratki Saree

Nowoczesnym podejściem do tradycyjnej kratki w kratkę jest czarno-biała kratka. Ta sari ma kolory, które zwykle nie są kojarzone z tradycyjnymi sari. Czarno-biała sari to połączenie dwóch jasnych kolorów, które dobrze pasują.

Sari projekt & Tkanina: Saree ma małe czeki z małą obwódką czerni. Frędzle czarno-białe na saree również stanowią urocze oświadczenie. Można go nosić z czarną bluzką, aby uzyskać odważny wygląd.

Okazje do noszenia: Noś tę sari na oficjalne okazje lub ubrania biurowe. Jeśli połączysz go z odważnymi akcesoriami, można go również nosić do funkcji.

10. Sprawdzone Saree Lniane:

Sari w kratkę lnianą

Len jest jednym z naturalnych włókien na świecie. Wytwarzana w ten sposób tkanina jest bardzo miękka i oddychająca. Jest to idealna naturalna odzież, która zapewni Ci swobodny przepływ.

Sari projekt & Tkanina: Saree w kratkę jest miękka w dotyku i łatwo się układa. Jest to idealne rozwiązanie na każdą pogodę, zwłaszcza latem. Będziesz mógł z łatwością zabrać tę sari. Kolory użyte w sari są jasne z użyciem szarości. Dzięki temu ma wspaniały odcień, który jest idealny na każdą okazję.

Okazje do noszenia: Możesz go używać do noszenia na co dzień lub nawet do biura.

Która bluzka jest odpowiednia dla kratki Saree:

Saree jest kompletna, gdy nosisz do niej pasującą bluzkę. Zróżnicowana jest również bluzka i jej wzory. Z kratką w kratkę zawsze zaleca się noszenie bluzki w jednolitym kolorze. Ta bluzka może mieć kontrastowy kolor lub pasujący kolor. Krawędź i palla kratki zwykle określają również kolor bluzki. Wzór bluzki może być dostosowany do okazji, na którą nosisz sari. Formalne i tradycyjne bluzki świetnie nadają się na oficjalne okazje, a odważne i stylowe bluzki można nosić na festiwale, wesela itp..

Jak stylizować sprawdzone sari:

Stylizacja saree to technika, która na przestrzeni lat uległa wielu zmianom. Tradycyjny sposób noszenia sari zależał od miejsca pochodzenia.

  • Sari jest zwykle udrapowana pallą po lewej stronie osoby. Możesz również zmienić ten tradycyjny styl.
  • Styl gudżarati przynoszący palla z przodu.
  • Możesz użyć paska, aby podkreślić swoje krzywe i nadać sari stylowy wygląd.
  • Pozostawienie palli luźnej lub przypięcie jej jest również stwierdzeniem stylu, który działa dobrze w obie strony.

Saree jest uosobieniem piękna dla indyjskiej kobiety. Uwielbia ubierać się w to wspaniałe piękno, które zmienia ją w boginię. Saree to jedno z takich ubiorów, które sprawia, że ​​wyglądasz bardzo seksownie, nawet zakrywając większość ciała. Sare w kratkę są jednym z takich elementów projektu, które muszą posiadać wszystkie kobiety. Wzór w kratkę na granicy, palla, a nawet na całej powierzchni sprawia, że ​​sari wygląda oszałamiająco. Wybieraj spośród małych czeków, dużych czeków, czeków z nadrukiem itp., aby uzyskać to, co najlepsze z tej wspaniałej tkaniny. Najnowsza sprawdzona sari jest dobra na wesela, spotkania, ubrania biurowe itp.