Nazwa satyna pochodzi od miasta portowego w Chinach, znanego jako Quanzhou, którego alternatywna nazwa to Zayton na Bliskim Wschodzie. Z Chin był eksportowany do różnych części świata. Główny materiał satynowy tkany jest z nici jedwabnych. Satyna natychmiast stała się dużym produktem importowym w XII i XIII wieku dla kraju Włoch. Luksusowy efekt satyny sprawił, że Rzymianie używali tkaniny w swoich królewskich szatach. Ale po wynalezieniu krosna mechanicznego, a także po rewolucji przemysłowej, tkanina stała się bardziej dostępna dla większej liczby ludzi, a koszty produkcji spadły. Jednym z takich przykładów są najnowsze satynowe sari, które stały się jednym z najważniejszych rodzajów sari na rynku indyjskim.

Satynowe Sarees Znaczenie:

Tak duże znaczenie ma używanie satyny oprócz żółtej satyny, na przykład w bluzkach, szalikach, koszulach, a nawet krawatach. Przemysł bieliźniany również intensywnie wykorzystuje satynową tkaninę na suknie i inną odzież. Zasłony i zasłony również wykorzystują satynę jako materiał. Istnieje również wiele torebek, butów i kopertówek wykonanych z satyny. Tego typu dodatki sprawiają, że białe satynowe saree wyglądają na bardziej wyrafinowane i niepowtarzalne na swój sposób.

Satynowe Sarees Funkcje:

  • Pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest to, że satyna to splot, a nie konkretny surowiec.
  • Może być wykonany z różnych tkanin, takich jak bawełna, wełna, jedwab, poliester itp.
  • Dzięki temu satyna jest gładka, co jest jedną z jej największych cech.
  • Jedwab to najlepsza tkanina do satyny, a na drugim miejscu znajduje się poliester. Zielone satynowe sari jest również znacznie bardziej błyszczące niż jedwabne.
  • Po drugiej stronie błyszczącej powierzchni satyny znajdziesz matową powierzchnię.

Która grupa wiekowa kobiet jest preferowana głównie:

Nie ma takiego wycięcia ze szczególnie preferowanej grupy wiekowej, aby kobiety nosiły satynowe sari. Należy jednak pamiętać, że z wiekiem wszystko ma swoje uzasadnienie. Jeśli chcesz dobrze wyglądać, 80-letnia kobieta nie powinna nosić satynowego sari, ponieważ styl nie będzie jej odpowiadał. Dlatego te rodzaje satynowych saree najlepiej nadają się do noszenia przez kobiety w niskim lub średnim wieku, aby mogły uzupełniać ich styl.

Który kształt ciała kobiety jest preferowany:

Ten rodzaj satynowych zdjęć saree może bez wątpienia wyglądać świetnie na każdej kobiecie o dowolnym kształcie ciała. Nie ma takiego wskazania konkretnego typu sylwetki, który jest zalecany dla kobiet noszących czerwone satynowe sari. Jeśli lubisz nosić tego rodzaju czarną satynową saree, zdecydowanie powinieneś ją również kupić. W ogóle nie powinieneś martwić się o swoją sylwetkę i rodzaj złotego satynowego sari, który lubisz, czytając do końca tego artykułu, jeśli pytasz, jak nosić satynowe sari.

Piękne i stylowe sarees satynowe z obrazami:

Jeśli lubisz nosić sari – powinieneś wypróbować te nowe satynowe sari na każdą okazję.

1. Satyna Jedwabna Sari:

Satyna Jedwabna Sari

W tym typie czerwonej satyny saree głównym składnikiem jest satyna, która jest wykonana z jedwabiu, z dodatkiem jedwabiu również w mieszance, dzięki czemu cała tekstura jest bardziej miękka i gładka.

Projekt: Kolor czerwonego satynowego sari może być jednolity lub gradientowy w różnych kolorach, z dodatkowymi wzorami projektantów lub nadrukami na ciele lub na granicy sari.

Tkanina: Sarees jedwabiu satynowego ma najwięcej jedwabiu w swoim splocie, z jedwabiem w jego surowej postaci, a także satyna z surowych nici jedwabnych.

Okazja: Ta sari jest idealna na codzienne wyjścia.

2. Bollywood Plain Satin Saree:

Bollywood Plain Satin Saree

Te gładkie satynowe sharis to rodzaj satynowej saree, w której do tworzenia splotu używa się tylko satynowej tkaniny i nic więcej. W tego rodzaju sari używa się głównie jednolitych kolorów, dlatego ograniczają różne inne rodzaje splotów, które są potrzebne.

Projekt: Projekt jest o wiele prostszy, jeśli chodzi o zwykłe czerwone satynowe sari, ponieważ na ciele lub obramowaniu sari nie ma minimalnych lub żadnych nadruków projektantów.

Tkanina: W tym przypadku używana jest tylko czerwona satyna saree i nic więcej.

Okazja: Fantastyczny do wykorzystania na oficjalne okazje.

3. Satynowa krepa Sari:

Satynowa krepa sari

W przypadku satynowej krepy sari, używane materiały to krepa i satyna. Za pomocą krepy zostanie wykonana większość bordów i wzorów sari w kolorze srebrnym, natomiast splot główny nici satynowej.

Projekt: Saree składa się z normalnych i prostych wzorów, takich jak kwadraty i paski na ciele, a także takie same na brzegach. Stosowane są tutaj gradienty kolorów.

Tkanina: W satynowej krepie sarees używane są dwie tkaniny – satyna i krepa.

Okazja: Możesz z łatwością użyć tej satynowej krepy sari do codziennego użytku, a także do każdego rodzaju wyjścia na co dzień.

4. Satynowe szyfonowe sari:

Satyna Szyfonowa Sari

Satynowe sari z szyfonu zawierają szyfon w taki sposób, aby splot był znacznie przewiewniejszy i przewiewny. Szyfon sprawia również, że splot jest odporny na wchłanianie wody, co ułatwia suszenie po praniu.

Projekt: W przypadku satynowych sari z szyfonu główny kolor pozostaje w większości jednolity, z odrobiną pracy projektanta na cienkiej granicy sari.

Tkanina: Tkanina używana w satynowych szyfonowych sarees to mieszanka satyny i szyfonu.

Okazja: Tego rodzaju sari mogą być używane na każdą okazję, czy to formalną, półformalną czy casualową, nadal będą wyglądać świetnie.

5. Drukowane satynowe sari:

Drukowane satynowe sari

Głównym punktem sprzedaży satynowej satyny drukowanej jest jej projektant i nadruki artystyczne na całym ciele, a także na obramowaniach. Wydruki są wykonywane za pomocą barwników lub rzeczywistych poręcznych prac na gładkich satynowych jedwabnych sari.

Projekt: Projekt tych drukowanych satynowych sari shibori jest najlepszy w swojej klasie, ponieważ każdy sari jest wyjątkowy na swój sposób.

Tkanina: Tkanina jest w pełni wykorzystana z satyny i dlatego nie stosuje się żadnej innej uzupełniającej tkaniny.

Okazja: Możesz używać tych drukowanych satynowych sarees wyłącznie do normalnego codziennego użytku, a nawet używać ich do wszelkiego rodzaju imprez lub zwykłych funkcji.

6. Satynowa żorżeta Sari:

Satynowa żorżeta Saree

Jeśli chodzi o satynowe sari z żorżety, główną atrakcją jest elegancki wygląd niż tradycyjne satynowe sari bandhani. Może występować w jednym jednolitym kolorze lub gradientach kolorów, z ramką średniej wielkości.

Projekt: Nie ma artystycznych ani designerskich nadruków na tego rodzaju sari, z wyjątkiem granic sari. Ciało saree jest całkowicie zależne od gładkiego gradientu koloru.

Tkanina: W przypadku sari satynowych z żorżety jako główny materiał stosuje się satynę z dodatkiem mieszanki żorżety.

Okazja: Bez wątpienia można spróbować tego sarees na oficjalne okazje.

7. Satin Party Wear Saree:

Satin Party Wear Saree

Satynowe sari mają bardzo proste wzory, z niewielką liczbą nadruków, ale bardziej skupiają się na połączeniu kolorów ciała sari wraz z granicami sari. Stosowane są głównie jednolite kolory, z mniejszym naciskiem na gradienty.

Projekt: Nie ma takich artystycznych lub designerskich nadruków na satynowym siatkowym ciele sari, ale na obramowaniach sari. Reszta ciała sari pozostaje bez skazy dzięki solidnemu doborowi koloru. To najlepsze satynowe sarees z wzorami obramowania.

Tkanina: Te satynowe sari mają tylko satynę jako główny składnik tkaniny.

Okazja: Strój ten można bez problemu założyć na codzienne uroczystości, a nawet na domowe przyjęcia.

8. Beżowa satyna Sari:

beżowa satyna sari

Beżowa satyna saree to nic innego jak satyna banarasi saree z odcieniem beżowego koloru. Może być również użyty jednolity kolor lub podobny beżowy gradient. Będzie to zależeć od wybranego producenta.

Projekt: Granice saree można oświetlić dziełami sztuki, podczas gdy ciało saree pozostaje zawsze czyste.

Tkanina: Satyna beżowa jest zawsze wykonana z satyny i nie używa się żadnych innych tkanin.

Okazja: Satynowa beżowa saree świetnie nadaje się do stosowania na półformalne okazje. Można również używać tej saree do codziennych wyjść lub noszenia na co dzień.

9. Satynowa praca sari:

Satyna Praca Sari

Satynowe sari mają najwięcej przydatnej pracy wykonanej na jakimkolwiek innym rodzaju satynowych sari. Poręczna praca jest wykonywana na szerokich granicach sari, a nie na ciele sari.

Projekt: Projekt tego rodzaju saree koncentruje się na jego granicach, z piękną ręczną robotą, z ciałem saree o jednolitych kolorach.

Tkanina: Ponownie, tkanina w satynowych sari jest w większości satynowa.

Okazja: Z pewnością możesz używać tego saree do noszenia formalnego, głównie ze względu na jego wyrafinowanie, a także możesz używać tego stylu na przyjęciach, nieformalnych okazjach i ceremoniach.

10. Satynowa kwiecista sari:

Satynowe Kwiatowe Sari

Satynowa kwiecista saree ma wiele kwiecistych nadruków na ciele saree, kwiatowe nadruki mogą być wykonane przez projektanta lub mogą być również artystyczne.

Projekt: Projekt tego rodzaju satynowej kwiecistej saree jest bardzo prosty, ponieważ poza kwiatowymi wzorami na ciele i obramowaniach nie ma nic bardziej wyjątkowego.

Tkanina: Oprócz satyny nie stosuje się do tej pory żadnej innej tkaniny.

Okazja: Można z łatwością używać tego rodzaju sari na półoficjalne okazje lub wszelkiego rodzaju nieformalne wyjścia.

Która bluzka jest odpowiednia dla satynowych sari:

Aby styl niebieskiej satyny pasował do reszty ciała, zdecydowanie powinieneś zwrócić uwagę na bluzkę wykonaną również z satyny. To sprawi, że cały twój strój będzie wyglądał wspaniale, ponieważ będzie podobieństwo i jednorodność w rodzaju użytych materiałów. Poza tym bez wątpienia możesz też nosić bluzki z poliestru lub jedwabiu, jeśli też chcesz.

Jak stylizować satynowe sari:

Różowe satynowe sarees są bardzo łatwe w stylizacji, ponieważ same saree niosą tylko wyrafinowanie i elegancję; dlatego będziesz potrzebować bardzo prostych przedmiotów, aby zaakcentować już obecny stylowy strój. Możesz użyć butów lub torebek wykonanych z satyny, aby uzupełnić swój styl. Oprócz tego możesz również użyć kopertówek, nakryć głowy lub apaszek z satyny, aby uzupełnić satynową odzież, aby również wyglądała fantastycznie.

Można więc łatwo zauważyć, że chociaż satyna jest tylko pojedynczym rodzajem tkaniny, na rynku można obecnie znaleźć różne rodzaje satynowych sari. Każda sari ma swoją wyjątkowość, a także swój własny wygląd i elegancję. Możesz używać różnych rodzajów sari przy różnych okazjach, jeśli chcesz. I to właśnie ten artykuł pomoże ci wiedzieć. Daj nam znać, jak bardzo podoba Ci się nasz artykuł i wszystkie rodzaje sari. Jeśli masz uwagi lub sugestie, możesz to zrobić, daj nam znać.