Znany również jako Koshavam Saree, Madisar saree jest jednym z tradycyjnych sari, które są wykonywane przez tamilskie kobiety bramińskie. Styl sari powstał w połowie II wieku pne do I wieku naszej ery. Podczas tej fazy ubiory antariya i uttariya zostały połączone, aby uzyskać jedną pojedynczą część garderoby. Według starożytnych obrazów madisar saree można ujawnić, że saree pochodzi z rodziny Tagore autorstwa Jnanadanandini Devi.

Madisar sarees są w większości owijane przez Iyers i Iyengary z niewielką różnicą w opatrunku pallu. Początkowo madisar był noszony w kolorze bordowym lub czerwonym; jednak jest teraz dostępny w różnych kolorach i wzorach, zgodnie z wyborem użytkownika i okazji.

Znaczenie madisar sari:

Sari madisar, kiedy powstała, była noszona tylko w celach ślubnych przez kobiety z południowych Indii. Później wymyślił symboliczne i praktyczne znaczenie, ujawniające ochronę i skromność. Ta 9-metrowa sari jest symboliką jedności zasad zarówno mężczyzny, jak i kobiety we wszechświecie, ponieważ jest formą zarówno dhoti, jak i pallu. Jest również przeprowadzany dla wielu tradycji religijnych w Chennai, ponieważ wygląda podobnie do ardhanareeswara.

Cechy madisar sari:

Sari madisar mają wiele cech związanych z tradycją i religią. Oto kilka popularnych.

  • Sari Madisar można teraz nosić z saree 6 jardów zamiast saree 9 jardów
  • Ubieranie tej saree z przodu wygląda jak koncha, która łączy ją z niektórymi zasadami religijnymi, takimi jak Shri Krishna tattva, Lakshmi Devi Tattva, Caitanya i Marak-Shakti.
  • Ponownie uważa się, że wielbienie podczas noszenia kolekcji Madisar saree aktywuje Pancha pranę w ciele
  • Czy to nie jest bardzo religijna i znacząca sari do noszenia?!

Która tkanina jest najczęściej używana w Madisar Sarees?

Kolekcja Madisar saree jest dostępna w różnych tkaninach. Począwszy od czystej bawełny, inne materiały, z których można ją nabyć, to poliester-bawełna, jedwab, jedwab bawełniany i różne inne mieszanki. Saree został zaprojektowany z czystej bawełny tylko z dość podstawowymi nadrukami. Ułatwiło to kobietom udrapowanie go i utrzymanie świeżości w lecie. Jednak wraz ze zmianami w projektach i stylach, były one później dostępne również w innych tkaninach, co zwiększyło ich zapotrzebowanie przy różnych okazjach.

Jaki kształt ciała kobiety wolą ten Saree?

Większość kobiet w Indiach jest zdrowa i krągła. A Madisar saree należy do saree, które nadają każdemu kształtowi doskonały wygląd. Bez wątpienia wcześniej ta sari była dopuszczana tylko dla kobiet po ślubach, ale obecnie sytuacja się zmieniła. Niezależnie od tego, czy jesteś wśród szczupłych i wysportowanych kobiet, czy też zdrowych i krągłych, ta sari jest odpowiednia dla każdej kobiety. Kobieta z ciężką obwódką na ogół woli nosić sari 9 jardów, podczas gdy dla szczupłego i średniego ciała wystarczy nawet 6 jardów.

Top 10 pięknych projektów Madisar Sarees z obrazami:

Idź tradycyjnie z kolekcją Madisar saree, aby uzyskać kulturalny wygląd.

1. Tradycyjne Sungudi Madisar Saree:

Tradycyjne Sungudi madisar Saree

Jeśli szukasz tradycyjnej i dość prostej sari madisar, jest to najstarsza i drukowana sari, z którą możesz iść.

Saree projekt i tkanina:

Jeśli myślisz o tym, jak nosić madisar saree w stylu Iyengara, na początek jest to najlepsza saree. Wykonana z delikatnego materiału bawełnianego, ta sari ma zielono-czerwony kolor z liniami. Pallu ma czerwony kolor ze złotymi paskami i obramowaniami, aby uzyskać inny wygląd.

Okazje do noszenia:

Od zwykłego noszenia po noszenie okazjonalne, ta sari zapewnia doskonały wygląd w każdej chwili. Saree jest również najlepsza na przebranie.

2. Madisar Mami Tussar Saree:

Madisar Mami Tussar Saree

Zastanawiasz się, jak nosić Madisar saree z projektu Mami Tussar? Cóż, ku twojemu zdziwieniu, ta sari może być noszona w stylu Iyer i Iyengara lub normalnie, tak jak nosi się inne sari.

Saree projekt i tkanina:

Ta urocza zwykła sari wykonana jest z jedwabnego materiału zaprojektowanego z niesamowitą kombinacją obramowania. Niebieska saree otrzymuje różowo-złoty poziomo wyłożony pallu, podczas gdy cała saree otrzymuje podobną granicę z zaprojektowanym w niej geometrycznym kształtem.

Okazje do noszenia:

Jest to projekt bardzo popularny na weselach, festiwalach, imprezach firmowych lub innych małych funkcjach dla tradycyjnego wyglądu.

3. Bridal Madisar Saree:

Ślubne madisar Saree

Saree ślubne dla Iyers i Iyengary zawsze pozostawały w kolorze bordowym lub czerwonym. Oto jeden z najbardziej noszonych ślubnych saree Madisar, który nadaje typowy etniczny wygląd ślubny.

Saree projekt i tkanina:

Ta tradycyjna suknia ślubna wykonana jest z bawełnianego jedwabiu z jednokolorowym bordowym kolorem. Aby poprawić wygląd saree, otrzymuje złotą ramkę z kropkowaną pracą na złotej granicy. Pallu ma również poziome złote linie, aby uzyskać bogaty wygląd.

Okazje do noszenia:

Jak sama nazwa wskazuje, jest to projekt odzieży ślubnej noszony na weselach lub festiwalach religijnych.

4. Gotowe Iyer Madisar Saree:

Gotowy Iyer Madisar Saree

Zastanawiasz się, jak nosić madisar saree na 6 jardów? Tak, nieco trudno jest owinąć 9-jardową sari, jednak dzisiaj przy 6-jardowej sari ta trudność została rozwiązana dzięki gotowemu do noszenia sari.

Saree projekt i tkanina:

Ta gotowa saree madisar wykonana jest z materiału poliestrowo-bawełnianego w kolorze zielonym. Saree otrzymuje już gotową strukturę dhoti, która jest po prostu noszona i wiązana. Pallu w kolorze czerwonym ze złotą obwódką jest również dobrze skonstruowany, aby po prostu owinąć się wokół.

Okazje do noszenia:

Wesela, programy taneczne, festiwale itp. to najlepsze okazje do noszenia tej gotowej sari.

5. Kratka Madisar Saree:

Kratka Madisar Saree

Chcesz mieć coś nowego z kolekcji Madisar saree? Wypróbuj ten wzór w kratkę z wieloma kolorami. Saree otrzymuje zarówno zwykły projekt sari, jak i wzór w kratkę w połączeniu z nadrukami.

Saree projekt i tkanina:

Ta prosta żółta sari z bawełnianego jedwabiu otrzymuje pallu, który jest zaprojektowany w kratkę w różnych kolorach. Zastanawiasz się, jak nosić Madisar? Cóż, sekcja pallu w kratkach pozostaje na przedniej stronie zakrywając, podczas gdy zwykły żółty pozostanie na dole ze zwykłym złotym obramowaniem.

Okazje do noszenia:

To sari można nosić podczas różnych okazji, takich jak wesela, imprezy, imprezy towarzyskie itp.

6. Kuberan Madisar Saree:

Kuberan Madisar Saree

Uwielbiasz połączenie czerwieni i zieleni? Oto kolejny projekt sarees Madisar, który z pewnością zdobędzie twoje serce. Połączenie kolorów i projekt, który niesie, sprawia, że ​​jest popularny wśród kobiet.

Saree projekt i tkanina:

Wystarczy sprawdzić obrazy saree Kuberan Madisar, a dowiesz się, że saree jest wykonane w czerwonych i zielonych kolorach ze złotym haftem, aby poprawić jego wygląd. Saree jest wykonana z jedwabnego materiału, który zapewnia piękny wygląd podczas noszenia.

Okazje do noszenia:

Wesela, festiwale, puja, imprezy itp. Jest to wszechstronna sari, którą można nosić w dowolnej funkcji.

7. Polka Design Madisar Saree:

Polka Design Madisar Saree

Chcesz dodać coś w stylu retro do saree Madisar? Co powiesz na wzór w kropki, który rządził dawnymi czasami? Dzięki prostym nadrukom ten projekt nadaje sari odświeżający wygląd.

Saree projekt i tkanina:

Zaprojektowana w czerwonych i żółtych kolorach, ta saree jest wykonana z czystej bawełny. Saree otrzymuje czerwony pallu, podczas gdy saree jest w kolorze żółtym. Zarówno sari otrzymują kropki w kolorze czerwonym i złotym, podczas gdy pallu otrzymuje złotą obwódkę.

Okazje do noszenia:

Od zwykłego noszenia po małe funkcje, ta saree pasuje do klasycznego wyglądu dla użytkownika.

8. Pomarańczowo-zielona madisar sari:

Pomarańczowy i zielony Madisar Saree

Innym popularnym kolorem rządzącym gotową kolekcją Madisar saree jest połączenie pomarańczy i zieleni, które są uważane za bardzo święte zgodnie z kulturą południowoindyjską.

Saree projekt i tkanina:

Zastanawiasz się, jak nosić madisar saree? Ta gotowa sari jest gotowa do noszenia z dhoti połączonym z pallu. Wykonana z bawełnianego jedwabiu, sari ma pomarańczowy kolor z ciemnozielonym pallu i obramowaniami. Na zielony kolor składają się również złote wzory obramowań.

Okazje do noszenia:

Niezależnie od tego, czy są to wesela, uroczystości religijne, festiwale, a nawet imprezy, tę saree można nosić w dowolnym miejscu, aby uzyskać porywający wygląd.

9. Tamil Iyer Madisar Saree:

Tamil Iyer Madisar Saree

Chcesz dodać trochę skrętu w noszeniu sari Madisar? Wszystko, co musisz zrobić, to spróbować Tamil Iyer Madisar. Saree nie tylko zapewnia doskonały wygląd z przodu, ale także z tyłu.

Saree projekt i tkanina:

Zaprojektowana w ślubnych kolorach bordowym i zielonym, gotowa do noszenia saree jest dostarczana z dhoti w zielonym kolorze. Pallu saree jest bordowy ze złotą obwódką. Główną atrakcją Tamil Iyer Madisar jest to, że daje złożony wygląd dhoti od tyłu.

Okazje do noszenia:

Jak mówi kolor, ten projekt jest popularny na wesela i imprezy.

10. Brahmin Madisar Sari:

bramiński madisar sari

Bramini również układają sari podobnie jak inne sari madisar, jedyną różnicą jest strona pallu, którą umieszczają na ramieniu, która jest zmieniana w lewo.

Saree projekt i tkanina:

Ten bramiński madisar występuje w ciemnoróżowym kolorze, wykonanym z czystego jedwabiu. Saree ma również złotą obwódkę o średniej grubości wraz z czarną obwódką pod spodem. Kompletna sari jest prosta, podczas gdy pallu jest zaprojektowany ze złotymi liniami.

Okazje do noszenia:

Ten rodzaj bramińskiego madisara jest dobrze wykonywany na weselach i podobnych religijnych funkcjach, aby uzyskać piękny i tradycyjny wygląd.

Jak nosić madisar sari?

  • Madisar saree to połączenie stylu drapowania Iyera i Iyengara.
  • Myślisz o tym, jak nosić madisar saree? Dla kobiet próbujących nosić tę sari, może to być dobry czas na ćwiczenia, ponieważ obejmuje zbyt dużo schylania się, skręcania, poruszania rękami tu i tam itp..
  • Popularnym wśród wszystkich jest styl dhoti, w którym saree jest składana między nogami i schowana z tyłu. Drugi koniec saree jest schowany w talii, aby uzyskać pasek jak wygląd.

Która bluzka jest odpowiednia dla madisar saree?

Wystarczy sprawdzić którekolwiek ze zdjęć Madisar saree, a dowiesz się, że tradycyjnie saree nie ma żadnej bluzki w środku. Jednak z biegiem czasu kobiety zaczęły nosić bluzki. Obecnie, w zależności od rodzaju Madisar, noszone są proste do designerskich bluzek, które albo są połączeniem saree koloru i wzoru, albo kontrastują. Tak jak sari są wykonane z różnych materiałów, bluzki są dostępne z różnych materiałów do wyboru.

Dziś kobiety mogą traktować Madisar saree jako tradycyjny i antyczny strój do stylizacji, Madisar ma silną bazę faktów religijnych, które są bardzo ważne. Sari porównywana jest z wieloma rytuałami i świętymi rzeczami, co czyni ją ważnym błogosławieństwem dla panny młodej, dzięki czemu po raz pierwszy zostaje jej udzielona w dniu ślubu. Sari jest również popularnie noszone na innych festiwalach z dumą, takich jak Varathas, Karthigai Pandigai, Pongal, prysznice dla dzieci itp. Sari z bawełny i materiałów syntetycznych są zwykle noszone do regularnego noszenia lub podczas ceremonii śmierci. Saree to idealne połączenie feminizmu i duchowości.