Cekinowe sarees pochodziły z Bliskiego Wschodu i krajów śródziemnomorskich. Cekiny były początkowo używane na butach, torbach i tkaninach, aby uzyskać bogaty wygląd. Później przekształcił się w element dekoracji na tkaninie. Słowo cekin pochodzi od arabskiego słowa „Sikka”, co oznacza monety. W XIII wieku ludzie produkowali w Wenecji monety znane jako „zecchino”, a Francuzi zaadaptowali słowo „cekiny” od tych monet, co oznaczało formowane monety. Cekiny są w zasadzie wokół brokatowego elementu ozdobnego używanego do ozdabiania tkaniny. Cekinowe sari są znane w dzisiejszych czasach, ponieważ nadają lśniący, lśniący, błyszczący i bogaty wygląd i mogą być noszone zarówno na specjalne wieczory, jak i na etniczne okazje. Praca z cekinami jest zwykle wykonywana na granicy lub dolnej części sari.

Znaczenie cekinów Sarees:

Cekinowe sarees to najlepszy wybór na świąteczne okazje i specjalne wieczorne przyjęcia, ponieważ nadają one lśniący wygląd reflektora. Cekiny są zazwyczaj cienkimi, błyszczącymi arkuszami wyciętymi w okrągłe kształty w różnych kolorach. Te sarees są zaprojektowane w oparciu o świąteczną okazję (jeśli w ogóle), a także kolory cekinów są starannie dobierane w oparciu o kolor tkaniny. Wybrana tkanina to zwykle materiał jedwabny. Cekiny uatrakcyjniają wygląd tkaniny i uzupełniają ją, podkreślając kolor tkaniny.

Cekiny Saree Cechy:

Cechy sarees cekinów są jednak ograniczone; wygląd, który projektuje, jest absolutnie wyjątkowy! Dostępnych jest wiele wzorów cekinowych sari, które można zaprojektować w zależności od okazji.

  • Wzory na tkaninie różnią się w zależności od koloru i tkaniny.
  • Jedwab można zaprojektować z ciężką pracą, w tym zari, koralikami i lustrem, podczas gdy gładkie cekiny również wyglądają oszałamiająco.
  • Cekinowe sari jest bogate i wspaniałe z wyglądu, jednak jest uważane za sari o wysokich wymaganiach konserwacyjnych.

Jakie tkaniny są używane do cekinowych sarees?

Cekinowa praca jest uzupełniona tkaniną i ważne jest, aby dobrać tkaninę mądrze. Tkanina powinna być dobra, gładka i wytrzymała, aby utrzymać cekiny na miejscu. Zazwyczaj najczęściej wybieranym materiałem na sari z cekinami jest jedwab i krepa. Zarówno jedwab, jak i krepa dają błyszczące wykończenie, a także lepiej pasują do cekinów, gdy dobierzemy odpowiedni kolor. Czasami używa się również bawełny i żorżety.

Jaki kształt ciała preferuje kobieta??

Każda tkanina jest uzupełniana, gdy jest noszona we właściwy sposób przez odpowiednią osobę o odpowiedniej strukturze. Cekinowa sari ma na celu uzupełnienie tkaniny, a także kształtu ciała osoby, która ją nosi. Cekin działa na tkaninie można lepiej podkreślić, gdy jest noszony przez zakrzywioną strukturę klepsydry, która zapewnia ostateczny połysk cekinu w całym tekście. Zaokrąglona struktura pozwala utrzymać cekin w jednym miejscu, a ruch tkaniny podkreśla połysk.

Nowa kolekcja Sequin Work Saris dla kobiet w Trend:

Bądź trendy zgodnie z trendem mody na żywo z cekinowymi sarees.

1. Cekinowa obramowanie Sari:

Cekinowa Obramowanie Sari

Cekinowa saree na granicy to powszechna odmiana strojów imprezowych, w której tylko obramowanie jest zaprojektowane z cekinami. Jest to w większości jednokolorowa tkanina zaprojektowana z kontrastowymi cekinami.

Saree Design i tkanina używana: Projekt jest zwykle grubym prostokątnym obramowaniem wykonanym w jednym kolorze. Celem sari z cekinami jest podkreślenie koloru tkaniny i nadanie sari idealnego wykończenia. Wykonany jest zwykle z materiału syntetycznego i żorżetowego. Cekinowa praca w połączeniu z tkaniną żorżetową nadaje stylowy wygląd podczas noszenia. Saree z cekinów granicznych jest zwykle sari z czarnego cekinu.

Jakie okazje nosić: Najodpowiedniejszą okazją do noszenia tej sari są wieczorne imprezy.

2. Projektant Cekin Saree:

Projektant Cekin Saree

Projektant sari z cekinami to modna odmiana saree w modzie. Cekiny są umieszczone i zaprojektowane tak, aby podkreślić tkaninę nie za wysoko, nie za nisko. Praca z cekinami jest czasami łączona z haftem i pracą zari, aby uzyskać bogate wykończenie.

Saree Design i tkanina używana: Wzory są zgodne z tkaniną i składają się głównie z motywów kwiatowych. Zaprojektowano granicę saree, a także ciało saree zaprojektowano z myślą o idealnym wykończeniu. Użyta tkanina to błyszcząca krepa, szyfon lub żorżeta. Najbardziej żywe kolekcje obejmują srebrne cekiny saree.

Jakie okazje nosić: Designerskie cekiny sarees najlepiej nadają się na przyjęcia i specjalne wieczory.

3. Pełna cekinowa sari:

Pełna cekinowa sari

Pełne cekiny sari słyną z grubych wzorów wykonanych na siateczkowej tkaninie. Cekiny są rozmieszczone na całej tkaninie i są starannie wykonane, aby cała tkanina była błyszcząca i błyszcząca.

Saree Design i tkanina używana: Projekt nie jest szczególny, ponieważ celem pełnego cekinowego saree jest pokrycie całej tkaniny cekinami. Projekty są minimalistyczne, a na jednokolorowej tkaninie zastosowano jednokolorowy cekin. Użyty materiał to głównie krepa i żorżeta. Powszechnie projektowane są białe cekiny saree, ponieważ cała biała tkanina jest pokryta białymi cekinami, co czyni ją lepszą i luksusową.

Jakie okazje nosić: Nadają się na specjalne okazje i przyjęcia.

4. Ciężka cekinowa sari:

Ciężka cekinowa sari:

Ciężkie sari z cekinami to najlepiej zaprojektowane sari na tradycyjne okazje, takie jak wesela. Są one zaprojektowane z większą ilością cekinów, aby nadać im bogaty wygląd. Są one zaprojektowane na siatkowej sari z żorżety, a także na jedwabnym materiale dla królewskiego wykończenia.

Saree Design i tkanina używana: Wzory są zazwyczaj kwiatowe i zazwyczaj są wykonane z dbałością o królewskie wykończenie i wspaniały luksusowy wygląd w wyjątkowy dzień. Wykonany jest z jedwabiu, szyfonu i tkaniny siatkowej.

Jakie okazje nosić: Najlepsze okazje do noszenia ciężkich cekinowych saree to śluby, śluby i uroczystości etniczne.

5. Saree netto z cekinami:

Sari netto z cekinami

Sarees netto z cekinami to różnorodne serie projektantów, które zostały starannie zaprojektowane, aby uzyskać lepszy i luksusowy wygląd. Materiał siatkowy to zwykle żorżeta.

Saree Design i tkanina używana: Wzory na sarees siatkowych z cekinami są losowe i zwykle są ciężkie na palu, a minimalne na granicy. Kolory cekinów są starannie dobrane, aby podkreślić kolor tkaniny i zazwyczaj są jednokolorowe. Zastosowana tkanina to żorżeta i tkanina siatkowa.

Jakie okazje nosić: Najlepsze okazje do noszenia sari z cekinami to specjalne wieczory i imprezy.

6. Szyfonowa cekinowa Saree:

Szyfonowa Cekinowa Saree

Szyfonowe cekinowe sari to modna odzież imprezowa stosowana obecnie, ponieważ nadaje jej bogaty i elegancki wygląd. Tkanina przykleja się do skóry i podkreśla krągłą strukturę osoby, która ją nosi.

Saree Design i tkanina używana: Wzory są wykonane na losowych obszarach wokół saree, a projekty to głównie miniaturowe kwiaty lub losowe koncentryczne cekiny. Tkanina użyta do tego projektu cekinowej saree to szyfon.

Jakie okazje nosić: Najlepsze okazje do noszenia szyfonowych cekinowych sarees na wesela, imprezy, specjalne wieczory i dzień z przyjaciółmi.

7. Złota Cekinowa Sari:

Złote Cekiny Sari

Saree Gold Cekin jest zaprojektowana na gładkiej tkaninie w kolorze złotym, a czasami cała sari jest wypełniona cekinami, a czasami dany wzór jest wykonany z cekinów w różnych kolorach. Jest to zwykle wykonane z szyfonu i krepy.

Saree Design i tkanina używana: Całe saree jest wypełnione złotym cekinem, a wygląd saree jest całkowicie zaprojektowany w taki sposób, aby nadać luksusowy wygląd. Złote cekiny są umieszczone na całym sari pallu i obramowaniu. Użyty materiał to szyfon lub żorżeta dla lepszego wyglądu.

Jakie okazje nosić: Najlepsze okazje do noszenia saree ze złotymi cekinami to przyjęcia i wieczorne uroczystości.

8. Czerwone cekiny Sari:

Czerwone Cekiny Sari

Saree z czerwonych cekinów jest żywą odmianą, a część ciała sari jest zaprojektowana i podkreśla tkaninę. Użyte cekiny są zwykle koloru srebrno-czerwonego. Kolor cekinów jest starannie dobrany, aby wzmocnić kolor tkaniny.

Saree Design i tkanina używana: Ciało tkaniny i pallu saree są zaprojektowane normalnie i losowo. Tkanina jest wypełniona cekinami we wzór, aby uzyskać błyszczące i błyszczące wykończenie. Stosowana tkanina to zwykle żorżeta lub materiał krepowy.

Jakie okazje nosić: Czerwony kolor tkaniny i połysk cekinów przyciągają uwagę na każdą imprezową okazję.

9. Niebieskie cekiny Saree:

Niebieska cekinowa sari

Niebieskie cekiny saree są zaprojektowane na niebieskiej siateczkowej tkaninie, a tutaj do podkreślenia tkaniny używane są dwukolorowe lub wielokolorowe cekiny. Niebieski kolor tkaniny z cekinami na całej powierzchni sprawia, że ​​tkanina wygląda jak brokatowy arkusz lub kawałek materiału.

Saree Design i tkanina używana: Wzory na niebieskiej cekinowej saree są wykonane jako losowy wzór, ponieważ celem projektowania cekinów jest sprawienie, aby tkanina wyglądała pięknie. Czarne cekiny są również używane wraz z niebieskimi cekinami, które nadają głębi projektowi.

Jakie okazje nosić: Niebieskie cekiny saree są najlepsze na imprezy i specjalne wieczory.

10. Różowa cekinowa sari:

Różowa cekinowa sari

Różowe cekiny saree to najlepszy wybór na imprezy i trendy wśród nastolatków z college’u. Różowa cekinowa saree ma na celu podkreślenie dziecięcego różowego odcienia tkaniny, a także cekin jest wybierany głównie w kolorze srebrnym, co nadaje niebiański wygląd.

Saree Design i tkanina używana: Różowe sari z cekinami jest zaprojektowane wzdłuż tkaniny w przypadkowy wzór, a cekin jest umieszczony na całej długości. Krawędź została zaprojektowana z grubym układem cekinów, a ciało ma przypadkowe wzory. Użyta tkanina to szyfon lub żorżeta.

Jakie okazje nosić: Podświetlona tkanina w różowym odcieniu z podkreślającym srebrnym cekinem najlepiej nadaje się na przyjęcia urodzinowe i funkcje.

Która bluzka nadaje się do tego cekinowego saris?

Cekinowe sarees świetnie prezentują się z odpowiednią bluzką z cekinami. Najlepiej nadaje się na imprezy i specjalne okazje wypełnione światłem. Bluzka, którą można nosić na cekinową saree, to bluzka z dekoltem w kształcie serca lub bluzka z dekoltem w łódkę z pół siateczką. Bluzka z rękawem 3/4 wspaniale prezentuje się z cekinową saree i podkreśla granicę saree. Bluzkę należy wybrać z kontrastowymi cekinami lub srebrno-złotymi – jednokolorowymi cekinami.

Jak stylizować cekinowe sari?

Najlepszym sposobem na stylizację cekinowej saree jest noszenie jej jako lehenga, w której pallu jest szeroko rozpowszechniony, aby lepiej zaprezentować projekty. Idealnym sposobem noszenia cekinowej saree jest pozostawienie pallu na jednej krawędzi, gdzie druga krawędź jest przypięta. Ten sposób noszenia sprawia, że ​​projekt jest lepiej widoczny i piękny podczas imprez, a odbicia światła rozpraszającego się na każdym kawałku cekinów sprawiają, że jest wspaniały!

Cekinowe sari są nowo powstałym trendem i obecnie zyskują popularność w branży modowej. Cekiny sarees są dostępne w różnych wzorach i wzorach i są najlepszym wyborem na imprezy i specjalne wieczorne okazje. Te sari z cekinami są zwykle preferowane na każdą okazję i miejsce wypełnione światłami. Te cekinowe sharis są dostępne w różnych wzorach dostosowanych do wielu i różnych okazji. Różne kolory cekinów i tkanin sprawiają, że jest to lepszy wybór na specjalne okazje i przyjęcia. Wybierz odpowiedni styl i kolor cekinowej saree lepiej dopasowany do odcienia skóry i okazji i bądź gwiazdą wieczoru / okazji!