Sarees muślinu to najwyższej klasy sarees dostępne z bawełnianej tkaniny o splocie płóciennym. Jego odniesienie po raz pierwszy zostało odnotowane w Bengalu, a później zostało wyprodukowane w Anglii i Szkocji. Niektórzy uważają, że muślin pochodzi z Dhaki w Bangladeszu. Tak więc muślin jest w zasadzie tkaniną, z której podobno wytwarza się wiele ubrań.

Koncepcja muślinowych sarees została wprowadzona w późniejszych latach 19., które miały wówczas mieć najlepszą jakość. Wiele odmian w muślinie wprowadzono po XVII wieku. Tak więc sari muślinowe to starożytne sari najwyższej klasy, które powstały w Indiach i zostały później przekazane za granicę. Obecnie te sari są dostępne w ponad 500 odmianach.

Znaczenie muślinu sari:

Muślinowe sari mają być królewskimi sari z czasów starożytnych. Znaczenie tego samego leży w jakości i naturze. Wykonany jest z tkaniny bawełnianej, która jest również wykorzystywana w medycynie, krawiectwie i sztuce kulinarnej. Największą zaletą sarees muślinu jest to, że może łatwo wysuszyć teksturę. W sari muślinowych dostępne są różne kolory, które mogą poprawić ogólny wygląd i piękno. Od wzorów po jakość, wszędzie, gdzie muślinowe sarees są oceniane najlepiej.

Cechy muślinowej sari:

Muślin jest egzotyczną tkaniną i najbardziej fascynującą tkaniną. Niektóre cechy sarees muślinowych to,

  • Zmysłowy jest dotyk.
  • Jest niezwykle lekki i wysokiej jakości.
  • Jest też egzotyczny do oglądania.
  • Technika Jamdani służy do wykonywania tradycyjnych tkań kwiatowych.
  • Wzory są wyjątkowe i urocze.
  • Muślinowe sari są wystarczająco delikatne, aby zapewnić kompletną edycję jedwabiu i bawełny.
  • Nadaje królewski wygląd i pozostaje w rozsądnej cenie.

Która grupa wiekowa kobiety są preferowane głównie??

Nawet sari muślinowe występują w wielu różnych odmianach. Dla każdej prawdy może istnieć grupa wiekowa. Ogólnie rzecz biorąc, sari z muślinu mogą być noszone przez kobiety w każdym wieku. Bawełna jest godna podziwu dla kobiet. Sarees z jedwabiu muślinowego są kreatywne dzięki nowym wzorom; te sari mogą być noszone przez kobiety w wieku od 22 do 40 lat. Zadziwiające kolory jedwabnych sari są naprawdę godne podziwu. Tak więc ogólnie sarees muślinowe są odpowiednie dla grupy wiekowej od 20 do 40.

Jaki kształt ciała preferowane są przez kobiety??

Większość kreatywnych sari muślinowych dodatkowo podkreśla piękno. Jak wiemy, smukły kształt ciała jest odpowiedni dla wszystkich rodzajów sari. Tak samo jest w przypadku muślinowych sarees, gdzie zaleca się noszenie muślinowych sarees jedwabnych i muślinowych saree Dhakai przez kobiety o szczupłej sylwetce. Ponadto inne muślinowe sari mogą być noszone przez wszystkie figury ciała. Piękno muślinowych sari jest takie, że nie ma potrzeby idealnej sylwetki.

Najnowsze projekty muślinowych sari dla kobiet i dziewcząt ze zdjęciami:

Przyjrzyjmy się najlepszym modelom sari z muślinową tkaniną.

1. muślinowa sari z Dhakai:

muślin z Dhakai

Dhakai muślinowe sari jest jednym z najbardziej noszonych muślinowych sari. Jego cechy są wystarczające, aby powiedzieć o jego wartości.

Saree projekt i tkanina:

Sari muślinowa Dhakai jest ułożona z czystej tkaniny Dhakai z warstwą pięknych wzorów. Saree muślinowa jest haftowana w pięknym stylu, aby zapewnić wyraźną esencję saree bengalskiego. Rogi saree są wykończone małą koronkową obwódką. Niektóre projekty mają pewne kombinacje luster.

Okazje do noszenia:

Zgodnie z projektem, muślinowa saree Dhakai nadaje się do noszenia podczas uroczystości religijnych, programów lub wesel.

2. muślinowa jedwabna sari:

muślin jedwabny sari

Saris z muślinu to najlepsze sari z chłodnej odmiany jedwabiu. Jedwabne sari są zazwyczaj wyposażone w kolorowe wzory.

Saree projekt i tkanina:

Saree z jedwabiu muślinowego to jeden z najlepszych wyborów od pań z delikatnej tkaniny. Na sari znajduje się tradycyjna natura haftu z pięknymi wzorami kwiatów. Czysty jedwab wraz z muślinem podnosi jakość tkaniny. Saree ma również grubą lamówkę z cienką warstwą cennych przeszyć i pasującą bluzkę.

Okazje do noszenia:

Najlepsze miejsca do noszenia saree z muślinu mogą być formalnymi funkcjami, imprezami, prostym spotkaniem, małymi funkcjami itp.

3. Muślin Jamdani Saree:

Muślin Jamdani Saree

Muślinowe sari Jamdani jest znane od czasów starożytnych i ma królewski wygląd, jak u Mogołów.

Saree projekt i tkanina:

Starożytny model ma najlepsze wykorzystanie tkaniny, takiej jak złoto. Muślinowa sari Jamdani obejmuje złożony proces tkania z kilkoma pomysłami na dekorację. Działa między innymi przy użyciu nici jedwabnych i bawełnianych z grubymi brzegami, aby zapewnić pełny wygląd starożytnych Mogołów. Co więcej, jest powlekany i wzbogacony pięknymi kwiatowymi wzorami, aby zapewnić dodatkowe bogactwo.

Okazje do noszenia:

Muślinowa sari Jamdani nadaje się tylko do noszenia na królewskie uroczystości lub wesela.

4. Sari z bawełny muślinowej:

muślin bawełniany sari

Sarees z muślinu są najprostszą formą tego typu muślinu. Zastosowanie czystej bawełny poprawia jej wygląd.

Saree projekt i tkanina:

Sari z bawełny muślinowej może być zwykłym lub drukowanym sari. Mocna jakość czystej tkaniny, takiej jak srebrne Zari, została wykorzystana do zaprojektowania jego wnętrza. Krawędzie na końcu mogą być grube lub cienkie, w zależności od zastosowania. Przez większość czasu preferowana jest zwykła saree z muślinu, którą należy nosić wszędzie.

Okazje do noszenia:

Sarees z muślinu można nosić w codziennym użytkowaniu lub zachować na małe funkcje lub imprezy.

5. Sari z białego muślinu:

Sari z białego muślinu

Sari z białego muślinu to zazwyczaj połączenie srebra i bieli. Biały kolor zapewnia najbardziej zdumiewający wygląd na szczupłych ciałach.

Saree projekt i tkanina:

Biała muślinowa saree jest zwykle zorientowana na srebrną tkaninę Zari. Niektóre z nich mogą używać złotej tkaniny. Wnętrze pokryte jest niewielką warstwą srebra. Cienkie brzegi białej saree nadają mu piękny wygląd. Małe wzory są zazwyczaj przeznaczone dla zwykłych białych sari. Rzeźby są całkowicie przeznaczone do poprawy wyglądu.

Okazje do noszenia:

Shari z białego muślinu może istnieć w ramach funkcji w domu lub podczas formalnego spotkania.

6. Bandhani Border Muslin Saree:

Bandhani Border Muslin Saree

Muślinowa sari bandhani zapewnia bogatą naturę Zari Kota. Jest to korzystna sari na duże okazje. Sare graniczne są wyjątkowe w sensie specjalnej pracy nad granicami.

Saree projekt i tkanina:

Tkanina użyta w sari to Zari Kota. Obramowanie bandhani w czerwono-złotym kolorze daje esencję najnowszego modelu na rynku. Ramka została zaprojektowana w bardziej unikalny sposób, aby pasowała zarówno do tradycyjnego, jak i nowoczesnego wyglądu. Biały kolor byłby naprawdę ozdobny.

Okazje do noszenia:

Ta muślinowa sari ma zostać wychowana na królewskie funkcje.

7. Cekinowa praca muślinowa Saree:

Cekinowa praca muślinowa sari

Praca z cekinami jest zwykle wykonywana w dwóch kolorach. Wygląd tego muślinowego sari zapewni mu blask lub połysk złota.

Saree projekt i tkanina:

Czysty muślin to tkanina używana do wzmocnienia pracy cekinowej saree. Cekinowa praca nadaje połysk na małych obszarach sari. Ten połysk można zauważyć w postaci małej złotej podszewki. Co więcej, sari wygląda przejrzyście i pięknie we wszystkich formatach. Można na nim przymierzyć każdą prostą bluzkę.

Okazje do noszenia:

Walne zgromadzenie i małe przyjęcia to ulubione miejsca tej muślinowej saree.

8. Pół muślinu i pół Khadi Saree:

Pół muślinu i pół Khadi Saree

Idealną mieszankę Khadi i muślinowej saree można zauważyć w pół muślinu i pół khadi saree.

Saree projekt i tkanina:

Projekt saree jest podzielony na dwie połówki. Niektóre części pokazują kolor muślinu, podczas gdy inne pokazują naturę khadi. Uwzględnienie obu daje pełny wygląd perfekcji. Głównym materiałem jest muślin do wykorzystania w sari. Nawet najbardziej poszukiwane saree to czarno-złote motywy pół muślinu i pół khadi saree.

Okazje do noszenia: W niektórych bogatych i królewskich przyjęciach można uczestniczyć w tym samym muślinowym szari.

9. Królewski niebieski muślinowy sari:

Królewski niebieski muślinowy sari

Kolor niebieski jest uważany za najwyższy kolor tantiem. Ten sam kolor można zauważyć w najwyższej klasy sari muślinowej.

Saree projekt i tkanina:

Tkanina może być wielu rodzajów w tej samej sari. Królewski niebieski kolor daje pełną esencję muślinowego sari. Granice są cienkie i cienkie. Niektóre warstwy są zapewnione na saree z odrobiną połysku. W tym samym typie zalecany jest również muślinowy khadi saree. Ogólnie rzecz biorąc, jest to cenna sari w tkaninie muślinowej.

Okazje do noszenia:

Królewski niebieski muślinowy szari jest przechowywany dla królewskich małżeństw.

10. Resham Jamdani muślin Sari:

Resham Jamdani muślinowe sari

Saree Jamdani jest jedną z najlepszych odmian sari muślinowych. Projekt na sari zapewnia atmosferę kultury bengalskiej.

Saree projekt i tkanina:

Tkanina Resham służy do stworzenia pełnego wyglądu saree. Najlepszym wyborem w tej samej kategorii jest papuga zielona saree Jamdani. Ta muślinowa saree została zaprojektowana z najwyższej klasy tkaniny, aby dać esencję papugi. Krawędzie są cienkie i wystarczająco dobre, aby uzyskać doskonały wygląd. Czystą pracę z muślinu można zobaczyć na sari.

Okazje do noszenia:

Ogólnie rzecz biorąc, małe wydarzenia są ułatwione dzięki muślinowej saree Resham Jamdani.

Która bluzka jest odpowiednia dla muślinowych sari?

Bluzka jest generalnie wybierana w zależności od rodzaju muślinowej saree. Gładkie sari z białego muślinu można łączyć z dowolnym kolorem bluzki. Ale niektóre sari projektantów, takie jak Jamdani, jedwab, muślin z Dhakai, wymagają tej samej designerskiej bluzki. Bluzka powinna być zgodna z projektem sari. Co więcej, gładką bluzkę można wykorzystać do prostych sari muślinowych w domu. Rękawy są opcjonalną częścią bluzki, którą mogą wybrać kobiety.

Jak wystylizować muślinowe sari?

Styl muślinowego szari jest zazwyczaj wybierany w zależności od rodzaju okazji. Można spróbować tradycyjnych stylizacji w stylu seedha pallu. W przypadku niektórych bogatych okazji sari muślinowe można stylizować zgodnie z kulturą bengalską. Styl pallu i grube obramowania można modyfikować jak styl athpourey lub styl nauvari saree. Saree z muślinu mogą być prezentowane w formalny sposób na małe okazje. Tak więc, w zależności od materiału i wyglądu, sari mogą być stylizowane na dodatkowe bogactwo.

Rodzina królewska jest zachowana tylko od czasów starożytnych, a muślinowe sari są tego doskonałym przykładem. Najpiękniejsze i cenne wykończenie sari jest wystarczającą dumą. Sarees muślinowe są dostępne w wielu odmianach i stylach z najnowszymi modelami. Te najnowsze modele można nosić na duże uroczystości i wesela. Lepszym materiałem jest tkanina bawełniana, która dominuje fakturą bogatego muślinu. Roślina wydaje się dostarczać odżywionego muślinu, który jest bezpośrednio wykorzystywany do wielu celów. Jednym z głównych pięknych celów są muślinowe sarees, które są najlepsze pod względem jakości, wyglądu, typu itp. Jest również odpowiedni dla szczupłych pań.