Saree brokatowe są bardzo popularne w Indiach, a głównym powodem tego jest użycie srebrnego i złotego zari z główną tkaniną brokatu sari. Włókna te są uważane za ciężkie i bogate, zarówno w swoim stylu, jak i pracy projektanta. Ten rodzaj czerwonego brokatowego sari na sari można prześledzić aż do średniowiecza. Ten rodzaj brokatu był noszony głównie przez rodziny królewskie, takie jak Imperium Greckie, Cesarstwo Chińskie, Cesarstwo Japonii, Cesarstwo Bizantyjskie itp. Styl ten został wprowadzony do indyjskich tkaczy sari poprzez Jedwabny Szlak, który sprawił, że handel między Chinami i Chinami rozkwitł Indie. To dlatego sari brokatowe są tak wysoko cenione przez indyjskie kobiety.

Znaczenie sari brokatowych:

Ponieważ różowy brokatowy sari jest uważany za bardzo bogato wykonany; dlatego są używane tylko przy oficjalnych okazjach, takich jak festiwale, wesela i inne formalne wydarzenia. Tego rodzaju sari są również stylizowane i dodawane wraz z różnymi rodzajami biżuterii. To sprawia, że ​​sari brokatowe są bardzo podstawowym elementem garderoby damskiej. Z łatwością można nosić jedwabne, czarne brokatowe sari z dodatkiem brokatu lub brokatowe sari wykonane z żorżety. Rzeczywiście jest wiele różnych brokatowych sari do wyboru.

Cechy Brocade Sarees:

Najważniejszą cechą białego brokatowego sari jest użycie zari, czyli potocznie zwanych złotymi lub srebrnymi nićmi, które są bardzo mocno splecione z tkaniną, w celu nadania różnego rodzaju wzorów na ciele sari, a także jego również granice. Te tkaniny zari są w dużej mierze tkane ręcznie, a także przy pomocy tradycyjnego krosna, które pomagają w ostatecznym stworzeniu tych brokatowych sari w najlepszy możliwy sposób.

Która grupa wiekowa kobiet jest preferowana głównie:

Nie ma tak wyraźnej grupy wiekowej, w której kobiety mogłyby zacząć nosić złote brokatowe sari. Każda kobieta w każdej grupie wiekowej może nosić brokatowe sari. Dzieje się tak dlatego, że sarees brokatowe same w sobie są bardzo precyzyjnie wykonane, a także wyglądają na wystawne. Dlatego każda kobieta nosząca tego rodzaju sari bez wątpienia będzie wyglądać bardzo elegancko, niezależnie od jej wieku. Tak więc, jeśli masz budżet do wydania na brokatową sari, po prostu go kup, nie myśląc o swojej grupie wiekowej.

Który kształt ciała kobiety jest preferowany:

Sarees brokatowe będą wyglądać wspaniale na każdym typie sylwetki i to jest największa zaleta ich noszenia. Kiedy kobieta założy zieloną brokatową sari, główną atrakcją będą ozdoby i elegancja sari. Wszystkie inne czynniki staną się po prostu drugorzędne i nie będą miały większego znaczenia dla oczu widza. Tak więc, bez względu na to, czy jesteś szczupła, czy pulchna, brokatowe sari będą na tobie wyglądać fantastycznie i nie musisz w ogóle martwić się o swoją sylwetkę.

Najnowsze i piękne sari brokatowe z obrazami:

Najlepszym sposobem na afiszowanie się ze swoim stylem jest noszenie następujących rodzajów Brocade Sarees.

1. Brokatowy Jedwab Sari:

Brokatowy Jedwab Sari

W tego typu brokatowym jedwabnym sari głównym włóknem, które jest tu używane, jest jedwab, wraz z dodatkiem brokatu, czyli srebrnego i złotego zari. Praca brokatowa jest wykonywana nie tylko na ciele sari, ale także na brzegach.

Projekt: W brokatowej jedwabnej saree stosuje się mieszankę różnych kolorów, a także wzory na ciele saree.

Tkanina: Zastosowana tutaj tkanina to połączenie jedwabiu ze splotem zari.

Okazja: Możesz łatwo wypróbować tę saree na większości formalnych i półoficjalnych wydarzeń, a nadal będzie wyglądać świetnie.

2. Banarasi Brocade Saree:

Banarasi Brocade Saree

Jeśli chodzi o sari brokatowe Banarasi, jest to jedna z najciekawiej wykonanych sari. Ta sari jest wykonana wraz z połączeniem splotu banarasi wraz z włączeniem znanego zari.

Projekt: Banarasi sari ma najwięcej designerskich nadruków, a także prace zari na głównym korpusie sari.

Tkanina: W sari brokatowej Banarasi zastosowano splot banarasi połączony ze złotymi i srebrnymi nićmi.

Okazja: Saree brokatowe Banarasi jest robione tylko na bardzo oficjalne okazje, takie jak śluby i śluby, a nawet różnego rodzaju ceremonie.

3. Brokatowe sari ślubne:

Brokatowe Sarees

Brokatowe sari ślubne są dedykowane lub przeznaczone dla panny młodej, która jest gotowa do ślubu. W tym przypadku sari jest wykonane w taki sposób, że łączy się z normalnymi dekoracjami i uroczystościami ceremonii ślubnej.

Projekt: W tego typu brokatowym saree najlepsza część to liczne wzory wykonane na palu saree, podczas gdy reszta ciała saree jest utrzymana bardzo minimalistycznie.

Tkanina: Ślubne sari Brocade mogą być wykonane z dowolnej tkaniny, jej jedwabiu lub dowolnej innej tkaniny. Następnie dodaje się zari, aby sari wyglądała wspaniale.

Okazja: To tylko na ślubną okazję.

4. Brocade Kanjivaram Saree:

Brocade Kanjivaram Saree

Brocade Kanjivaram sari składa się z dwóch tkanin – jednej to jedwab Kanjivaram, a drugiej splotu zari, który składa się z jedwabiu i złotych nici. Ten rodzaj sari jest bardzo znany w stanach południowych Indii.

Projekt: W tej saree Brocade Kanjivaram główną atrakcją jest użycie różnych kolorów i ich gradientów, a także wykorzystanie wydruków artystycznych i nadruków designerskich, za pomocą zari.

Tkanina: Tutaj używany jest jedwab Kanjivaram, wraz z włączeniem zari do odcisków.

Okazja: Możesz użyć tej sari na półformalne okazje.

5. Brokatowa praca Sari:

Praca Brokatowa Sari

Saree pracy Brocade jest prawie zaprojektowany ze złotymi i srebrnymi nitkami na całym ciele saree. Większość powierzchni sarees ma pracę brokatową, z bardzo minimalnymi różnicami w kombinacji kolorów.

Projekt: Nie ma wątpliwości, że ta brokatowa sari ma najwięcej wzorów ze wszystkich innych brokatowych sari. Wzory są wykonane z zari, dlatego stają się główną atrakcją saree.

Tkanina: Tkanina tej sari może zależeć od tkacza, ale splot zari jest tutaj obowiązkowy.

Okazja: Można użyć tej saree Brocade na każdą formalną okazję.

6. Georgette Brocade Saree:

Georgette Brocade Saree

Z brokatową sari Georgette otrzymasz najlepiej wyglądającą brokatową sari z połączeniem żorżety i zari. Ta sari na pewno będzie wyglądać wspaniale i elegancko, bez wątpienia.

Projekt: Projekt użyty w sari z brokatem Georgette jest bardzo prosty, z bardzo minimalistycznymi wzorami na ciele sari, podczas gdy projekty zari koncentrują się tylko na granicach sari.

Tkanina: W brokatowej saree z żorżety splot zari jest używany z jedwabiem z żorżety.

Okazja: Sari z brokatem Georgette świetnie nadaje się na nieformalne okazje, a nawet imprezy. Możesz go również nosić na imprezy półformalne.

7. Brokatowy Paithani Saree:

Brocade Paithani Saree

Główną atrakcją brokatowego paithani saree jest wykorzystanie wielu rodzajów nadruków artystycznych, z wykorzystaniem zari lub brokatu na granicach saree. Reszta ciała sari ma głównie jednolite kolory.

Projekt: Główny projekt opiera się na zastosowaniu artystycznych wzorów na granicach sari i pallu, z bardzo minimalistycznymi nadrukami na ciele sari.

Tkanina: W przypadku brokatowego paithani sari, głównym materiałem używanym jest głównie jedwab, a także dodatek zari.

Okazja: Możesz używać tej sari w większości przypadków półformalnych i przypadkowych.

8. Brocade Silk Saree na ślub:

Brokatowy Jedwab Sari na Ślub

Brokatowy jedwabny ślub sari jest głównym rodzajem saree używanym do ślubów i wesel i jest w całości wykonany z jedwabiu połączonego z odcieniem splotu złota i srebra.

Projekt: Projekt jest wykonany bardzo misternie, ale praca odbywa się na ciele saree za pomocą srebrnego i złotego splotu. Stworzy to grubszą i bardziej szczegółową powierzchnię na ciele sarees.

Tkanina: W przypadku ślubu brokatowego jedwabiu sarees, główną tkaniną używaną jest jedwab, a drugą tkaniną jest zari.

Okazja: Ta sari jest świetna na ceremonie ślubne.

9. Brocade Pattu Sarees:

Brocade Pattu Sarees

Jeśli chodzi o brokatowe sari pattu, główną atrakcją jest ogromna szczegółowa praca zari wykonana na ciele lub na granicy sari. Kiedy sari ma jednolite kolory, praca jest wykonywana na granicy, a czasami praca zari jest wykonywana zarówno na ciele, jak i na granicy.

Projekt: Ma dość prosty design, z jednolitymi kolorami lub gradientami kolorów, z pięknym dziełem zari na granicach i ciele saree.

Tkanina: Brokatowe sarees pattu składają się z jedwabnej tkaniny i zawierają złote i srebrne sploty dla wzorów.

Okazja: Fantastyczny do noszenia na półformalne okazje.

10. Południowoindyjskie sari brokatowe:

Południowoindyjskie sari brokatowe

Południowoindyjskie brokatowe sari są głównie inspirowane kulturą południowoindyjską, a także grafiką i stylem. Projektant odbitek wraz z pracami w dużym stopniu pokrywa się z historią południowych Indii.

Projekt: Główna praca zari odbywa się na granicach saree i pallu, podczas gdy ciało saree ma gradient kolorów, z minimalną ilością grafiki lub wzorów.

Tkanina: Jak zwykle jedwab jest tutaj głównym materiałem, z pracami zari i detalami.

Okazja: Możesz z łatwością nosić tę saree podczas półoficjalnych ceremonii lub na swobodne wyjście.

Która bluzka jest odpowiednia dla sari brokatowych:

Każdy rodzaj bluzki będzie pasował do niebieskiej brokatowej saree, bez żadnych problemów. Czy to z golfem, czy z dekoltem w łódkę – po prostu to nazwij. Brokatowe sari są bardzo uniwersalne w swoim wyglądzie, dlatego każdy rodzaj bluzki będzie się w nim świetnie prezentować. Upewnij się również, że włókno saree i włókno, z którego wykonana jest bluzka, są takie same. Jeśli połączysz jedwabną brokatową sari z bluzką z żorżety, będzie wyglądać po prostu dziwnie i dziwnie.

Jak stylizować sari brokatowe:

Brokatowe sari można po prostu nosić samo w sobie i nadal będzie wyglądać świetnie jak zwykle. Ale jeśli potrzebujesz czegoś więcej do stylizacji brokatowej saree, dodaj trochę biżuterii. Niewiele powszechnych przykładów biżuterii, która będzie pasować do brokatowych sari, to zestawy Polki czy zestawy Kundan. Można również połączyć jej brokatową sari z wysokimi obcasami, które mają formalny wygląd. To z pewnością sprawi, że styl będzie się wyróżniał, niezależnie od tego.

Dlatego łatwo zauważyć, że w Indiach dostępne są różne rodzaje sari brokatowych. Od bycia po prostu jedwabnym brokatem do południowoindyjskiego brokatu – po prostu to nazwij. Można również zauważyć, że głównym składnikiem wszystkich sarees jest zari, która jest bardzo popularną tkaniną. Użycie zari sprawia, że ​​ogólny wygląd jest bardzo schludny i elegancki, co samo w sobie sprawia, że ​​saree wyróżnia się również z tłumu. Co sądzisz o naszych propozycjach i która z nich najbardziej Ci się podoba? Daj nam znać o wszystkich swoich opiniach i sugestiach.