Indie w sobie goszczą wielu wszechstronnych ludzi. Indie kryją w sobie wiele innych kultur i dziedzictw, a wszystkie z nich są bezpiecznie związane z jej tradycyjnymi korzeniami. Często zaczynając od kuchni po styl życia, każda część Indii zmienia się wraz z ukształtowaniem terenu i klimatem, ale każda jej część rozpoznaje się jako czyste Indie. Podobnie jak kultury i normy, nawet ich ubiory i stroje dla różnych dziedzictw są różne, a najlepsze jest to, że wszyscy lubimy mieszać i dopasowywać trochę różnych smaków, aby uzyskać właściwy wygląd.

Managalagiri to małe miasteczko w dystrykcie Guntur w Andhra Pradesh. Jest bardzo znany ze swojej bawełny oraz sari i sukienek, które produkuje przy użyciu bawełny i obramowania zari. Tkanina ta jest produkowana przez tkanie przędzy metodą przeplotu osnowy i wątku. Tkanina jest następnie barwiona. Ta metoda istnieje od 500 lat. Managalagiri sari są wyjątkowe ze względu na ręcznie tkaną bawełnę i złotą obwódkę zari.

W procesie tkania używa się czystej przędzy bawełnianej, nici srebrnych lub złotych, barwników syntetycznych i naturalnych. Użyta bawełna również przechodzi proces oczyszczania. Bawełna Managalagiri wykorzystuje głównie metodę osnowy i wątku, a czasami tkania żakardowego przy użyciu krosien pitowych. To sprawia, że ​​bawełna managalagiri jest wyjątkowa i wyjątkowa.

1. Szmaragdowe Złoto:

Mangalagiri szmaragdowo-złote sari bawełniane

Kolor ciała tego mangalagiri jest po prostu szmaragdowy w jego jednolitym i odważnym kolorze, a to, co dobrze łączy się z tym szmaragdem, po prostu nas oszołomiło. Wprawdzie czerń i złoto były najbezpieczniejszą opcją, ale tutaj satynowe złoto zmieszane ze szmaragdem dało nam bogactwo, od którego nie możemy odwrócić wzroku. Połącz to dobrze z czarną lub szmaragdową bluzką, ale unikaj złotej bluzki.

2. Musi mieć:

Czarny jest jednym z najbardziej pasujących odcieni dla koloru bazowego, ponieważ kolor czarny pasowałby prawie do wszystkiego. Kolejnym kolorem, który uderza elektryzującą parę z czernią, jest prosta czerwień, która jest również obecna w tej saree. Kolejną ulubioną częścią indyjskiego sari jest złoto, które znajduje się pomiędzy czerwienią a czernią?.

3. Kobieta w zieleni:

Mangalagiri bawełniane sarees kobieta w kolorze zielonym

Trendy wiele mówią o zmieniających się stylach i wzorach, a oto jeden żywy tego przykład. Trendy nowej generacji obejmują nietypowe wybory kolorów i nowsze style wzorów, aby stworzyć udany, wyznaczający trendy wygląd. Zieleń liści mięty jest tutaj połączona z prostą czarną obwódką, podczas gdy złoto i czerń na spodzie tworzą uderzający kontrast.

4. Zwykła Jane:

Bawełniane sari Mangalagiri Plain Jane

Rozumiemy, że niektóre kobiety decydują się nosić saree jako codzienną odzież, a dla nich jest to prosta bawełniana saree mangalagiri, której możesz użyć, która jest nie tylko wyrazistym elementem codziennego wyglądu, ale także modnym kolorem pasującym do codziennego stylu życia. Kolor tutaj to oxblood matowa czerwień ze złotymi liniami.

5. Kwiecisty:

Bawełniane sari Mangalagiri Floraliscious

Kwiaty są nieodłączną częścią codziennego stylu, na który zdecydowała się większość indyjskich tradycyjnych wzorów ubioru. Kwiaty kwiatowe są jedyne w swoim rodzaju, w których każdy kwiatowy wzór różni się od siebie. Tutaj na czarnej podstawie została wyryta złotą nicią obszerna grafika florystyczna. Okazjonalne użycie żorżety i czerwieni na liniach brzegowych i pallu dodają wyglądu.

6. Paski rządzące:

Bawełniane sari Mangalagiri Paski rządzące

Jeśli masz bzika na punkcie pasków i chcesz nosić żywą, ale dojrzałą grupę na swojej sari, oto idealna część garderoby dla Ciebie. Saree występuje w różnych paskach w kolorze czarnym, czerwonym i białym, z dużą częścią poświęconą szarości. Zewnętrzna granica sari jest w szerokiej czerni z bordowymi paskami w kierunku końca sari.

7. Zabójcze kombinacje:

zabójcze kombinacje

Ta saree jest nieco podobna do pasiastego wyglądu, ale tutaj ta jest w ciemniejszych odcieniach. Wygląd saree opiera się na czarnej i delikatnej siatce z pięknym połączeniem pasujących kolorów. Saree jest w kolorze złotym i czerwonym, a także trochę szmaragdowej zieleni, co dobrze dopasowuje się do wyglądu.

8. Szyk marynarki:

Granatowy Szyk

W tym wyglądzie saree jest w kolorze granatowym z jasnym paskiem złota, a pod koniec pallu dla saree są średnie paski niebieskiego, czerwonego i połyskujących żółci. Cały wygląd sari jest niesamowity na wieczorną galę.

9. Czerwony alert:

Czerwona bawełniana saree mangalagiri nadaje się na letni dzień, a także do codziennego użytku, gdzie używa się saree w średniej czerwieni wraz z matową pomarańczową obwódką i dość pięknym wzorem namalowanym na nim lekko.

10. Bawełniana sari z nadrukiem:

Oto kilka wzorów mangalagiri sarees, które sprawią, że omdlejesz.

Ta sari jest klasycznym uosobieniem klasy i kunsztu w uroczej wielokolorowej sari i wielokolorowym pallu. Ten charakterystyczny projekt wykonany z żywych kolorów i pięknych motywów. Co sprawia, że ​​obrazy mangalagiri bawełniane saree są atrakcyjne – jego piękna, patchworkowa granica. Korzystaj ze starożytnych krosien ręcznych z najnowszym wzornictwem i jesteś idealnie ubrany na wielkie wydarzenie.

11. Pattu Cotton Saree:

Bawełniane sarees Mangalagiri pattu znane są z bogatych i eleganckich granic. Gęste brzegi nadają elegancki wygląd, gdy są drapowane. Złote lamówki i bogate motywy zapewnią Ci idealny, fantazyjny wygląd na specjalną okazję. Bawełna i jedwab są produktami naturalnymi i są ręcznie robione, aby stworzyć to piękne dzieło sztuki. Te sari są również naprawdę lekkie i proste i przygotuj się na oczarowanie tym wspaniałym pięknem.

Bawełna Managalagiri jest wytwarzana tradycyjnymi technikami, a wynik tkania jest absolutnie fascynujący i piękny, ukazując sztukę rzemieślników. Tkanina jest bardzo cienka i wykonana z najlepszej jakości przędzy. Kolory są żywe i w większości wykonane z gładkiego korpusu i kontrastowej złotej obwódki zari. Ponieważ te sarees są tak wyjątkowe, umieściły nas na mapie świata ze względu na elegancję i wyjątkowość. W naszym artykule wymieniono niektóre z najlepszych sari mangalagiri utkanych z bawełny i jedwabiu. Jaki wygląd zamierzasz uprawiać?

Źródło obrazów: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11.