Varanasi lub Kasi zajmuje znaczące miejsce w kulturze indyjskiej. Ma jedne z najlepszych świątyń w Indiach, a także jest miejscem narodzin Banarasi lub Varanasi Sarees. Te sari ucieleśniają bogactwo kulturowe Indii pod względem kolorów i splotu. Są znani ze swoich ślubnych sari, jasnych odcieni i skomplikowanych detali. Pochodzą głównie z jedwabiu, ale oferują również sari z materiałów bawełnianych. Niektórzy z najlepszych projektantów Indii, tacy jak Sabyasachi, pozyskują swoje materiały od tkaczy Varanasi Sarees. Sprawdź ten artykuł, aby dowiedzieć się, dlaczego te sari są koniecznością zakupu:

Piękne sarees Varanasi ze zdjęciami:

Oto 12 najlepszych sarees Varanasi z pięknymi zdjęciami.

1. Varanasi Pattu Sarees:

Varanasi Pattu Sarees

Ta wspaniała saree Varanasi Pure Pattu jest ręcznie tkana do perfekcji. Występuje w pawich odcieniach, takich jak zielony i niebieski, aby rozjaśnić Twój wygląd. Misterny kwiatowy splot na brzegu sprawia, że ​​wyglądasz oszałamiająco. Najlepsza część tej saree w bogatym pallu, który składa się z czystego srebra zari.

2. Sarees bawełniane Varanasi:

Sarees bawełniane Varanasi

Te sari są koniecznością dla miłośników bawełny. Wyglądają królewsko i oferują dostojny wygląd. Są idealne na małe okazje, kiedy chcesz założyć coś lekkiego, a jednocześnie wyglądać na gotową na okazję. Bawełniane sarees Varanasi są dostępne w wielu kolorach, a bogate, pięknie tkane brzegi są atrakcją.

3. Varanasi Handloom Sarees:

Varanasi Handloom Sarees

Varanasi słynie z ręcznie robionych sarees. Te sari są starannie utkane ze złotych i srebrnych nici. Sarees handloom Varanasi są znane na całym świecie ze swoich bogatych tonów. Te sari są popularne wśród celebrytów, którzy uwielbiają prezentować indyjskie tekstylia na forach międzynarodowych.

4. Projekt czerwonego Varanasi Saree:

Czerwony Varanasi Saree Design

Smutne, ale prawdziwe, na rynku jest teraz wiele fałszywych sarees Varanasi i ludzie, którzy wierzą, że są autentyczni. Można łatwo zidentyfikować prawdziwe saree Varanasi, patrząc na materiał tkaniny i odpowiednio go czując. Ten szczególny czerwony jest najlepszym saree Varanasi, o którym możesz nawet pomyśleć.

5. Jedwabna Sari z Varanasi:

Jedwabne Saree z Varanasi

Szukasz dobrej jedwabnej saree Varanasi? Ten jest prawdopodobnie jednym z najlepszych w tej kategorii. Kolory użyte podczas projektowania są główną atrakcyjną cechą tej saree i to właśnie ukradnie wszystkie spojrzenia w pierwszej kolejności.

6. Czysta Jedwabna Sari Varanasi:

Czysta jedwabna sari z Varanasi

Czy potrzebujesz dobrej saree Varanasi? Przyjrzyj się temu dobrze, a olśniewające kolory z łatwością zrobią na Tobie wrażenie. Saree wygląda naprawdę atrakcyjnie i można ją nosić podczas świątecznej imprezy. Wzór, który podąża ta saree, jest imponujący, a granice są również bardzo atrakcyjne,

7. Drukowane Varanasi Saree:

Drukowane Varanasi Saree

Ta sari ma naprawdę atrakcyjny nadruk, który jest wykonany na czerwonej podstawie. Projekt jest wykonany w złotym kolorze, a wzory wykonane na brzegach są tak atrakcyjne, że każdy będzie pod wrażeniem jego uroku i będzie gotowy do noszenia tej pięknej indyjskiej tradycyjnej projektantki niemal wszędzie.

8. Głęboka czerwień Varanasi Saree:

Głęboka czerwień Varanasi Saree

To jedna z najlepiej wyglądających czerwonych sari, jakie kobieta może nosić. Saree ma bardzo atrakcyjny złoty wzór na brzegach. Główny korpus saree jest również ozdobiony wzorami flory i jest to główna atrakcja tego saree.

9. Ślub Varanasi Saree:

Ślub Varanasi Saree

Ta szczególna saree ślubna jest prawdopodobnie jedną z najlepiej wyglądających. Ma różowy kolor i małe złote wzory wykonane na sari. Bez wątpienia jest to jeden z najlepszych indyjskich elementów garderoby, jakie kobieta może nosić na swoim ciele.

10. Tradycyjny ślub Varanasi Saree:

Tradycyjne wesele Varanasi Saree

Pory weselne są na ich ciele i powinieneś być dobrze wyposażony tylko w najlepsze indyjskie ubrania wszechczasów. Na zdjęciu poniżej bardzo atrakcyjna sari trzymana na platformie. Wygląda bardzo atrakcyjnie ze wszystkimi małymi, ale unikalnymi i autentycznymi złotymi wzorami wykonanymi na różowym płótnie. Wzór podszewki granicznej, za którym podąża ta saree, jest również dość atrakcyjny. Każda Hinduska, która odradza noszenie sari, będzie pod wrażeniem tego wzoru i na pewno będzie chciała nosić go na swoim ciele.

11. Projektant Silk Varanasi Saree:

Projektant Silk Varanasi Saree

Jeśli chodzi o jedwab, zaufaj sari z Varanasi. Ta szczególna sari ma piękne wzory obramowania wraz z zastosowaniem więcej niż jednego koloru. Krótko mówiąc, można powiedzieć, że ta sari jest jedną z najbardziej imponujących sari jedwabnych Varanasi wszechczasów.

12. Fioletowy Varanasi Saree:

Fioletowy Varanasi Saree

Z pięknego miasta Banaras pochodzi ta jeszcze piękniejsza fioletowa sari, która jest specjalnie przeznaczona dla szczupłych kobiet. Tego typu sari należy kupować pamiętając o typie ciała.

Większość sarees Varanasi jest inspirowana wzorami Moghul, które prezentują motywy, takie jak kwiaty, liście. Główna forma sarees Varanasi w brokacie, który ma metaliczne złote wykończenie. Sari Varanasi są najbardziej cenioną własnością każdej indyjskiej panny młodej. Żadna ważna okazja nie jest kompletna bez tych sari. Czyste sarees Varanasi są bardzo drogie, biorąc pod uwagę czas potrzebny na ukończenie. Dostępne są jednak tańsze alternatywy, które są imitacją czystych sari.