Kobiety mogą być niedostatecznie reprezentowane w kilku sferach, zwłaszcza w Indiach, ale szybko wspinają się po szczeblach drabiny i zajmują najwyższe pozycje w kilku segmentach. Te kobiety biznesu w Indiach są najbardziej znanymi przedsiębiorcami i należą do najbogatszych. Odnoszą sukcesy w karierze i podróżach biznesowych oraz są w czołówce innowacji i poszczególnych zawodów.

Przyjrzyjmy się dzisiaj najlepszym kobietom biznesu w Indiach. Są liderami w czołówce, które są inspiracją dla wielu innych kobiet!

Top 18 najbogatszych przedsiębiorczych kobiet w Indiach 2021:

Proszę bardzo, te słynne kobiety biznesu w Indiach są dość popularne w inspiracji, karierze biznesowej i wysokich dochodach.

1. Nita Ambani:

Najbogatsza kobieta biznesu w Indiach 2021

Nita Ambani jest popularnie nazywana pierwszą damą Indii. Jest żoną biznesowego giganta Mukesha Ambaniego i potęgą biznesu w kraju. Jest założycielem i prezesem Fundacji Reliance. Opiekuje się kilkoma firmami i działalnością w ramach Reliance oraz angażuje się w działalność filantropijną. Jest nawet właścicielem drużyny Mumba Indians IPL. Jej majątek i całkowitą wartość szacuje się na około 80 miliardów dolarów w 2020 roku. Jest jedną z najbogatszych na świecie.

2. Roshini Nadar:

kobiety-przedsiębiorcy w Indiach

Roshni Nadar jest córką Shiva Nadara i jest procentowym dyrektorem generalnym korporacji HCL. HCL to wiodący gigant firmy technologicznej w Indiach. Korporacje HCL słyną przede wszystkim ze swojego zaplecza technologicznego, a ona jest przedsiębiorcą strategicznym, znanym ze swoich decyzji i skutecznego prowadzenia firmy. Jest także powiernikiem Fundacji Shiv Nadar i zajmuje się prowadzeniem kilku szkół i instytutów pod tą nazwą. Jej wartość netto wynosi 4,9 miliarda dolarów. Jest znana jako jedna z najmłodszych bizneswoman i przedsiębiorczyń w Indiach.

3. Kiran Mazumdar-Shaw:

odnosząca sukcesy kobieta biznesu w indiach

Kiran Mazumdar-Shaw słynie z kilku cech. Jest nie tylko czołową indyjską bizneswoman, ale także najbogatszą i samodzielną indywidualnością. Jak cytuje, przedsiębiorczość przyszła do niej przez przypadek i odniosła sukces dzięki umiejętnościom i wiedzy, którą zdobyła praktycznie. Kiran kieruje firmą biofarmaceutyczną Biocon i jest jednym z liderów producenta kilku leków. Kiran jest nie tylko odnoszącą sukcesy bizneswoman w Indiach; została również niedawno uznana za 65. potężną kobietę na świecie. Jej szacowana wartość netto przekracza 4,8 miliarda dolarów.

4. Zia Mody:

kobiety-przedsiębiorcy w Indiach

Czy wiesz, że Zia Mody jest najpopularniejszym prawnikiem korporacyjnym w Indiach. Znana jest z pracy z wielkimi gigantycznymi korporacjami i zawierania doskonałych umów, w tym Airtel, Schneider Electric i innych. Jest znana jako zaciekła indyjska bizneswoman z przywództwem i pewnością siebie i głośno mówi o kilku sprawach kobiet. Jest właścicielką firmy, która doradza wiodącym firmom korporacyjnym w Indiach, a nawet za granicą. Jej wartość netto wynosi obecnie około 5 milionów dolarów.

5. Suneetha Reddy:

liderki biznesu w Indiach

Suneetha Reddy jest już znaną kobietą-przedsiębiorczynią w Indiach, biorąc pod uwagę dyrektora zarządzającego gigantycznej i wiodącej sieci szpitali w całym kraju. Suneetha Reddy jest jedną z najlepszych osób, które stworzyły sieć szpitali Apollo. Pracowała w branży medycznej już od młodszej grupy wiekowej i od tamtej pory odnosi sukcesy. Wspaniale rozwinęła się w sektorze farmaceutycznym i jest obecnie jedną z najpotężniejszych kobiet biznesu i młodych przedsiębiorczych kobiet w Indiach.

6. Smita V Kryszna:

odnoszące sukcesy kobiety-przedsiębiorcy w indiach

Smitha V Crishna pochodzi z rodziny Godrej i jest spadkobiercą. Jest następczynią grupy Godrej, którą prowadzi wraz z braćmi. Opiekuje się zarządzaniem i działalnością firmy produkującej dobra konsumpcyjne i jest znana ze swojej wydajności i umiejętności. Obecnie jej wartość netto wynosi ponad 4,7 miliarda dolarów.

7. Manju Deshbandhu Gupta:

lista kobiet-przedsiębiorców w Indiach

Manju Deshbandhu Gupta jest przewodniczącym Lupin limited. Jest żoną Deshbandhu Gupty i prowadzi z nim firmę od ponad 40 lat. Lupin specjalizuje się jako globalna firma farmaceutyczna i jest uznawana na całym świecie za skupianie się na poprawie opieki zdrowotnej. Obecnie zajmuje się operacjami i jest znana jako odnosząca sukcesy czołowa kobieta-przedsiębiorczyni w Indiach. Przybliżona wartość netto Manju Deshbandhu Gupty wynosi ponad 3,3 miliarda dolarów.

8. Leena Gandhi Tiwari:

pani przedsiębiorca w indiach

Leena Gandhi Tiwari jest prezesem firmy farmaceutycznej USV. USV słynie z produkcji leków generycznych, które obejmują stałe doustne środki doustne, preparaty do wstrzykiwań, peptydy i leki biopodobne. Leena sprawnie zarządza firmą od kilkudziesięciu lat i jest chwalona za swoje umiejętności przywódcze i profesjonalizm. Niedawno dołączyła do Indii jako odnosząca sukcesy bizneswoman, a jej majątek netto wynosi ponad 2,1 miliarda dolarów. Leena jest jedną z najlepszych i najpopularniejszych młodych kobiet-przedsiębiorczyń, które odnoszą sukcesy w Indiach.

9. Radha Vembu:

indyjska kobieta interesu

Radha Vemnu jest znaną indyjską bizneswoman. Jest dyrektorem Corpus Corporation i wiadomo, że ma większość udziałów w Zoho Corporation, indyjskiej firmie zajmującej się tworzeniem oprogramowania. Wartość netto Radha Vembu jako przedsiębiorcy wynosi ponad 1,7 miliarda dolarów.

10. G Anuradha:

znane kobiety biznesu w indiach

Anuradha jest żoną GV Prasada, który jest odpowiednio przewodniczącym i dyrektorem generalnym laboratoriów dr Reddy’ego. Jest również kierownikiem i powiernikiem laboratoriów. Anuradha założył również Saptarini, organizację promującą tradycje Indii. Niedawno została powołana do grona wpływowych kobiet-przedsiębiorców w Indiach, a jej majątek przekracza 1,5 miliarda dolarów.

11. Kavitha Yadupati Singhania:

biznesowa dziewczyna w indiach

Kavitha Yadupati Singhania jest członkiem zarządu JK Cement i żoną Yadupati Singhania, przemysłowca i przedsiębiorcy. Kavita posiada większość udziałów w JK Cement. Firma koncentruje się na sektorze materiałów budowlanych i prowadzi działalność związaną z cementem. Ma siedzibę w Kanpur. Jest również dyrektorem dewelopera infrastruktury Epress. Mówi się, że ma ponad 1,4 miliarda dolarów jako wartość netto.

12. Anu Aga:

najlepsze kobiety-przedsiębiorcy w indiach

Anu Aga jest zarówno bizneswoman i przedsiębiorcą, jak i działalnością społeczną. Anu Aga zajmuje się branżą energetyki i inżynierii środowiska i posiada większość udziałów w firmie Thermax. Była prezesem firmy przez ponad 8 lat do 2004 roku. Jest również zaangażowana w działalność fundacji Thermax oraz działa na rzecz prowadzenia szkół w kilku regionach, aby pomóc biednym dzieciom. Anu jest często doceniana za niesamowitą determinację i siłę oraz nienaturalne zdolności przywódcze po przejęciu firmy po nagłym zgonie jej męża. Jej majątek netto wynosi ponad 1,1 miliarda dolarów.

13. Renu Munjal:

najbardziej udane kobiety-przedsiębiorcy w indiach

Renu Munjal jest dyrektorem zarządzającym firmy Hero FinCorp. Była również byłym dyrektorem wykonawczym tej samej firmy. Renu jest również dobrze znana z kilku projektów CSR, które zakładają i prowadzą je dla ośrodków wzmacniania pozycji kobiet i ośrodków szkolenia zawodowego. Jest także dyrektorem w zarządzie Easy Bill. Jej wartość netto wynosi około 1,1 miliarda dolarów.

14. Kalpana Apurva Parekh:

Kalpana Apurva Parekh jest założycielem przemysłu Pidilite. Firma zajmuje się produkcją klejów i jest pod tym względem liderem rynku w Indiach. Kalpana jest córką Madhukara Parekha, który jest założycielem tej samej firmy. Jej wartość netto wynosi około 1 miliarda dolarów.

15. Nilima Motaparti:

piękne młode kobiety-przedsiębiorcy w Indiach

NilimaMotaparti jest dyrektorem laboratoriów Divis z siedzibą w Hyderabadzie. Zarządza i zajmuje się wszystkimi aspektami prowadzenia laboratoriów. Jest także członkiem zarządu kilku innych gigantów i firm technologicznych i farmaceutycznych w południowych Indiach i okolicach. Nilima ma ponad pięcioletnie doświadczenie w tej dziedzinie w kraju i za granicą. Jej wartość netto wynosi ponad 18 620 crore INR.

16. Mallika Chirayu Amin:

najbogatsze kobiety przedsiębiorcy w Indiach

Mallika jest żoną biznesowego giganta Chirayu Amina, który jest dyrektorem zarządzającym i szefem Alembic Pharmaceuticals. Mallika zajmuje w firmie stanowisko dyrektora generalnego, dyrektora wykonawczego i dyrektora zarządzającego. Zasiada również w zarządach innych firm, takich jak Sierra healthcare i Sierra Investments. Jej wartość netto to 7 570 crore INR.

17. Falguni Nayyar:

18 najlepszych kobiet biznesu w Indiach

Falguni Nayyar jest dyrektorem generalnym Nykaa, indyjskiego giganta e-commerce, skupiającego się na kobiecych kosmetykach i niezbędnikach. Falguni sama założyła tę firmę w 2012 roku i sama przejęła budowanie indyjskiego przemysłu kosmetycznego. Chociaż firma zaczynała tylko jako sprzedawca kosmetyków, później rozszerzyła swoją działalność na inne produkty lifestylowe. Obecnie z powodzeniem prowadzi firmę, której wycena przekracza 1,2 miliarda dolarów. Wartość netto firmy Falguni to 5410 crore INR.

18. Jayshree Ullal:

Jayshree Ullal

Jayshree Ullal jest dyrektorem generalnym i prezesem Arista Networks, pracującym nad centrum danych sieci Ethernet. Jayshree pochodzi z Indii i wyjechał do Stanów Zjednoczonych, aby studiować inżynierię elektryczną. Po studiach rozpoczęła współpracę z innymi firmami, zanim założyła i współtworzyła własną firmę. Regularnie pracuje w tej firmie między obydwoma krajami. Jej wartość netto wynosi ponad 1,4 miliarda dolarów.

Te kobiety biznesu w Indiach są dla nas inspiracją. Ich wytrwałość i pewność siebie z osobowością i charyzmą sprawiły, że zaszli daleko do sukcesu w swoich królestwach. Mamy nadzieję, że wiedza o tych wspaniałych osobistościach podobała Ci się tak samo jak nam. Poinformuj nas o swoich przemyśleniach!