Afryka to kraj znany ze swojego naturalnego piękna, a wielu nie zdaje sobie sprawy z piękna afrykańskich kobiet z różnych części tego fantastycznego kontynentu. Dziś świat mody widział kilka obiecujących afrykańskich modeli, które odniosły sukces pomimo rasizmu.

W tym artykule przedstawiamy kilka pięknych afrykańskich kobiet, które z dumą przeszły po rampie, ukazując bogate dziedzictwo kulturowe swoich korzeni. Swoją tradycję zaprezentowali w postaci zwierzęcych nadruków i żywych, kolorowych motywów, a te modele przełamały negatywne stereotypy i pchnęły świat mody na wyższy poziom.

Piękne afrykańskie kobiety

Najpiękniejsze Afrykanki (2010-2021):

Oto lista najpiękniejszych kobiet na kontynencie afrykańskim, które stworzyły fale w światowym świecie mody.

1. Piękne kobiety w Somalii:

Wśród innych regionów Afryki, mówi się, że Somalia ma jedne z najpiękniejszych kobiet z oczami w kształcie migdałów, wysokimi kośćmi policzkowymi i owalnymi twarzami. Somalijskie dziewczyny mają ładną buzię, naturalną skórę i długie włosy. Ich piękno jest dodatkowo podkreślone świeżym wyglądem, ponieważ ich dieta zawiera dużo warzyw. Pomaga to odżywiać ich ciało i sprawia, że ​​wyglądają młodziej i piękniej. Te odważne czarne Afrykanki przyniosły ogromną zmianę w swoich dziedzinach.

Iman Abdulmajid (modelka):

afrykańskie piękno

Yasmin Warsame (model):

zdjęcia afrykańskich dziewczyn

Saba Anglana (aktorka):

piękne afrykańskie kobiety

Samira Hashi (modelka/aktywistka):

czarne afrykańskie kobiety

2. Piękne egipskie kobiety:

Egipt jest znany nie tylko ze swoich zabytków, ale także z ikon piękna w postaci Nefertiti, egipskiej królowej i Kleopatry (1). Egipcjanki znane są z ciemnych włosów i oczu oraz nieskazitelnej skóry. Można powiedzieć, że uroda Egipcjanek jest związana z ich delikatną budową kości. Często mają wysokie kości policzkowe, duże oczy, okrągłe twarze i pełne usta. Mówi się również, że Egipcjanki wyglądają jak Latynoski zarówno pod względem koloru skóry, jak i ciała. Niektóre ze słynnych pięknych afrykańskich zdjęć dziewcząt to:

Tara Emad (aktorka/modelka):

Tara Emad

Nelly Karim (aktorka, modelka i balerina):

Nelly Karim

Meriam George (posiadacz tytułu konkursu piękności):

Meriam George

Fawzia Mohamed (królowa piękności/modelka):

Fawzia Mohamed

Donia Hamed (modelka):

DoniaHamed

3. Najpiękniejsza dziewczyna w Etiopii:

Etiopskie kobiety zostały sklasyfikowane jako jedne z pięknych kobiet Afryki z dużymi oczami i jasnymi uśmiechami. Mówi się, że posiadają doskonałe rysy twarzy, strukturę kości i koloryt skóry. Większość Etiopek ma ciemną skórę z wysokimi kośćmi policzkowymi. Wspaniałe reprezentacje wizerunku afrykańskiej dziewczyny to:

Liya Kebede (modelka, projektantka i aktorka urodzona w Etiopii):

Lija Kebede

Amleset Muchie (etiopska modelka, aktorka i filmowiec):

Amleset Muchie

Senait Ashenafi (aktorka urodzona w Etiopii):

Senait Ashenafi

Semra Kebede (posiadacz tytułu, modelka i aktorka w konkursie piękności z Etiopii):

Semra Kebede

Fryat Yemane Crowned (Miss Etiopia USA 2006, aktorka, prezenterka telewizyjna i modelka):

Fryat Yemane w koronie

4. Piękne marokańskie panie:

Piękno marokańskich dziewcząt pochodzi z połączenia wielu ras i grup etnicznych na ziemi. Są mieszanką niskich i wysokich dziewczyn, a dziewczyny są ciemnowłose i mają piękne ciała. Marokańskie kobiety znane są z ciemnych oczu i oliwkowej cery. Kilka znanych afrykańskich wizerunków kobiet jest reprezentowanych przez takie osobistości jak:

El Bekri (prezenterka radiowa/telewizyjna i aktorka):

El Bekri

Zineid Obeid (aktorka):

Zineid Obeid

Amina Allam (branża modowa):

AminaAllam

Fadoua Lahlou (Modelka):

Fadoua Lahlou

Hind Benyahia (gospodarz telewizyjny i supermodelka):

Tył Benyahii

5. Piękne kobiety z Sudanu:

Sudańskie kobiety są na ogół ciemne i szczupłej budowy. Niektóre kobiety mają jaśniejszą karnację i wyglądają bardziej po arabsku. Kobiety z Sudanu mają naturalnie bardzo ciemną skórę i nauczyły się z dumą przyjmować swój kolor skóry. Mają szczupłą budowę, a niektóre kobiety z Sudanu Południowego są bardzo wysokie. Wśród gorących afrykańskich dziewczyn są modelki, takie jak:

Nyakim Gatwech (model południowosudańsko-amerykański):

Nyakim Gatwech

Adau Mornyang (finalista konkursu modelek i piękności):

Adau Mornyang

Ataui-Deng Hopkins (model sudańsko-amerykański):

Ataui-Deng Hopkins

Niepokalana Aheu Deng (Królowa Piękności/Modelka):

Niepokalany Aheu Deng

 Manuela Mogga Matong (Miss World Sudan Południowy 2013):

Manuela Mogga Matong

6. Piękne algierskie panie:

Algierki są zwykle opalone i mają oliwkową skórę. Mają ciemne włosy i szerokie oczy z długimi rzęsami. I wyglądają bardzo kobieco. Mają wąską talię, a długie włosy są przeważnie kręcone lub proste. Wiadomo, że kobiety z Algierii mają ładne stopy i dłonie. Ogólnie mówi się, że algierskie kobiety są cudownie egzotyczne i mają dobrze ukształtowane biodra. Oto kilka wspaniałych, uroczych kobiet, które przyniosły sławę i sukces wizerunkowi afrykańskiej kobiety swoim pięknem i osiągnięciami:

Isabelle Adjani (aktorka/piosenkarka):

Piękne algierskie panie

Edwige Fenech (urodzona w Algierii włoska aktorka/producent filmowy):

Piękne algierskie kobiety

Chahinèze Zerrouki (model algierski):

Piękne algierskie dziewczyny

Amina Kaddur (model algierski):

Najpiękniejsze algierskie panie

Myriam Benzerga (modelka z Algierii/Pierwsza wicemistrzyni świata w 2006 roku):

Myriam Benzerga

7. Piękne panie z Kongo:

W Kongo kobiety są bardziej plemienne i mają grubą budowę ciała. Są bardziej atrakcyjne i posiadają cechy naturalne i ziemiste. Kongijskie kobiety lubią stylowo ubierać się ekstrawagancko. Podkreślają dużą wagę do dbania o siebie. Kobiety z Konga są uważane za jedne z najpiękniejszych kobiet w Afryce o wysokich kościach policzkowych. Są wysokie i bardzo kobieco wyglądające. Oto niektóre z najpiękniejszych kobiet w Afryce:

Joëlle Kayembe (aktorka):

Piękne Kongo Panie

Rachel Mwanza (aktorka):

Piękne kobiety z Kongo

Kim Marcelle (piosenkarka, aktorka, autorka tekstów):

Piękne dziewczyny z Kongo

Françoise Dehaipe (aktorka):

Kongo Panie Zdjęcia

Cécile Bayiha (aktorka):

Kongo Kobiety Obrazy

8. Piękne kobiety z Nigerii:

Mówi się, że około 20 percentyla ładnych dziewcząt w Nigerii pochodzi z populacji Hausa-Fulani, Igbo i Joruba. Mówi się, że kobiety Igbo są znacznie ładniejsze i często byłyby twarzą nigeryjskiego piękna. Adesua jest często wymieniana jako jedna z najpiękniejszych kobiet nie tylko w Nigerii, ale także w Afryce, ze swoimi wyjątkowymi rysami twarzy i niezwykłą urodą. Nigeria to kraj, o którym mówi się, że jest pobłogosławiony pięknymi kobietami z wielu plemion. Są znane ze swoich wdzięcznych szyj i białych zębów. Sprawdź kilka z tych wspaniałych czarnych afrykańskich dziewczyn w tym kraju:

Agbani Darego (Model):

Piękne kobiety z Nigerii

Genevieve Nnaji (aktorka i piosenkarka):

Piękne dziewczyny z Nigerii

Oluchi Onweagba (model):

Piękne dziewczyny w Nigerii

Adaora Akubilo (modelka):

Sylvia Nduka (Ukoronowana jako Najpiękniejsza Dziewczyna, Nigeria):

9. Najpiękniejsze kobiety w RPA:

Mówi się, że RPA jest domem dla jednych z najpiękniejszych kobiet na świecie. Kobiety tutaj wyróżniają się wyjątkową urodą, a młode, szczupłe kobiety o jednorodnej karnacji są uważane za bardziej atrakcyjne. Piękno w RPA opiera się na eurocentrycznych standardach piękna. Ten kraj słynie z uroczych kobiet, które są wysokie, o dobrej nieskazitelnej skórze, owalnej twarzy i jasnych oczach. Wizerunek dziewczynki z RPA poprawił się, a kobiety wyróżniają się w różnych dziedzinach:

Candice Susan Swanepoel (Model):

obraz dziewczyny z RPA

ThandoHopa (modelka/aktywistka/prawnik):

zdjęcie dziewczyny z RPA

Tanit Phoenix (modelka/aktorka/wizażysta):

piękno południowoafrykańskie

Charlize Theron (aktorka i producentka):

gorące dziewczyny z RPA

Candice Boucher (modelka):

czarne afrykańskie dziewczyny

10. Piękne kobiety z Angoli:

Kobiety z Angoli są na ogół atrakcyjne z owalnymi twarzami i oczami w kształcie łani. Tutejsze kobiety mają śliczną ciemną skórę z gęstymi naturalnymi włosami. Są bardzo kreatywne i innowacyjne w swoich żywych fryzurach i są wykonane z masła, ochry i krowiego łajna. Kobiety są ładne z nierzeczywistą urodą. Wśród oszałamiających afrykańskich zdjęć damy są modelki z Angoli, takie jak:

Leila Lopes (Angolska Królowa Piękności):

Leila Lopes

Micaela Reis (aktorka/prezenterka telewizyjna/modelka angolska):

Micaela Reis

Sharam Diniz (supermodelka):

Sharam Diniz

Michaela Pinto (modelka):

Michaela Pinto

Lesliana Pereira (Królowa Piękności):

Lesliana Pereira

11. Piękne kobiety w Namibii:

Wśród zdumiewająco pięknych kobiet Angoli są kultowe czerwone kobiety z plemienia Himba. To, co uderza w tych kobietach, to nakładanie masła, tłuszczu i czerwonej ochry na skórę i włosy. Nadaje to ich wyglądowi czerwony odcień, który nie tylko nadaje im niepowtarzalny wygląd, ale także chroni ich skórę. Kobiety są smukłe i wysokie, mają misternie zdobione fryzury. Kobiety z plemienia Mbalantu znane są z długich, plecionych fryzur. Kilka spośród gorących afrykańskich modelek to:

Behati Prinsloo (model):

Behati Prinsloo

Paulina Malulu (modelka/Miss Namibia):

Paulina Malulu

Yana Haenisch (modelka):

Yana Haenisch

Philippa Muller (przemysł filmowy):

Filippa Muller

Susan Van Zyl (modelka o wysokim profilu):

Zdjęcia Susan Van Zyl

Wszystkie te piękne i pewne siebie kobiety z Afryki, pochodzące z różnych kultur, odniosły sukces w swojej misji aktywnego modelowania ról dla młodych afrykańskich dziewcząt, które je podziwiają. Te budzące podziw kobiety dają im nadzieję, że one również mogą zerwać odwieczne kajdany społeczeństwa, które panują w całej Afryce. Historie sukcesu tych kobiet zainspirowałyby te młode dziewczyny do nieustraszonego realizowania swoich marzeń i przełamywania stereotypów, pozostawiając trwałe ślady na polach poszukiwań.