Najbogatsze kobiety! Tak, czy wiesz, kto znajduje się na liście 25 najbogatszych kobiet na świecie? Wszyscy wiecie, że bez kobiet nie wyobrażacie sobie świata. Jako kobiety obejmujemy władzę nakładania sankcji na siebie, a także resztę kobiecej populacji włącznie. To właśnie kobieta sprawia, że ​​społeczeństwo rozkwita i rozwija się.

W tym artykule możesz zobaczyć listę 25 najbogatszych kobiet na świecie, a także sposób, w jaki przynoszą swoją fortunę. Dlatego przeczytaj to uważnie i naucz się ich ciężkiej pracy, aby zbudować własne królestwo, które prawdopodobnie wkrótce będzie warte miliardy.

Najbogatsza kobieta na świecie:

1. Christy Walton:

najbogatsza kobieta na świecie

Christy Walton jest na 1. miejscu w katalogu najbogatszych kobiet na świecie, a także najbogatszej miliarderki w Stanach Zjednoczonych. Jej wartość netto wynosi około 7,2 miliarda dolarów. Jest wdową po Johnie Waltonie, który odziedziczył jej majątek po jego śmierci w katastrofie lotniczej w 2005 roku. Pokaż ponownie swoją etykietę w 2010 roku jako najbogatsza dama świata, otrzymała dodatkowy hit w swoim przeznaczeniu ze względu na wczesne przedsięwzięcie jej zmarłego męża w First Solar, że podzielone prawie 500%, podczas gdy w 2006 r. wkład publiczny. Jej kluczową częścią majątku netto są zapasy w Wal-Marcie oraz w First Solar Company.

2. Irys Fontbona:

Najbogatsze kobiety na świecie2

Iris fontbona jest również najbogatszą kobietą w Chile. Przejmij bogactwo od jej współmałżonka; zajmuje pierwsze miejsce w stanie Chile pod względem wartości netto, która wynosi około 15,9 miliarda dolarów. Wraz ze swoimi krewnymi kontroluje Antofagasta, jedną z największych kopalni miedzi na Ziemi, a także spółkę aktywów Quinenco, która jest drugim co do wielkości bankiem w kraju (Banco de Chile), największą korporacją żeglugową w Ameryce Łacińskiej (CSAV) i wiodącym piwowar (CCU).

3. Komory Anny Cox:

Najbogatsze kobiety na świecie3

Anne Cox jest najstarszą najbogatszą damą na świecie na tej liście, ponieważ urodziła się 1 grudnia 1919 roku w wieku 97 lat. Jest głównym właścicielem Cox Enterprises. Jej wartość netto wynosi 16,1 miliarda dolarów. Cox Enterprises została założona przez jej ojca, Jamesa Middletona Coxa, później niż przejęła gazetę o imieniu Dayton Evening News. Była również raz przedstawicielem USA w Belgii pod administracją Jimmy’ego Cartera od 1977 do 1981 r.

4. Praca Laurene Powell:

Najbogatsze kobiety na świecie4

Laurene jest żoną zmarłego wynalazcy Steve’a Jobsa. Przejmuje wszystkie prawdopodobieństwo pracy w Apple, Pixar, Disney i wielu innych małych firmach. Spotyka słynną współzałożycielkę Apple w instytucji, a potem idzie z nią na kolację. Jej wartość netto wynosi 14,1 miliarda dolarów.

5. Alicja Walton:

Najbogatsze kobiety na świecie5

Alice Walton jest singlem z legatów Wal-Martu; indywidualnie posiadają 410 milionów udziałów w jednej z największych organizacji na świecie. Była analitykiem rynku akcji, a także dealerem opcji, w 1988 roku zawiązała się i prowadziła bank inwestycyjny Llama Co., który kończy się dziesięć lat później. Teraz pracuje jako wiceprezes i szefowa funduszy w banku należącym do rodziny Waltonów, a jej majątek wynosi 31,1 miliarda dolarów. W 2011 roku przekazuje obrazy o wartości setek milionów nowo otwartemu Muzeum Sztuki Amerykańskiej Crystal Bridges.

Jest szwagierką Christy Walton wraz z samotną córką twórcy Wal-Martu Sama Waltona, a jej wartość netto wynosi 44,9 miliarda dolarów amerykańskich. Zyskuje dobrobyt od swojego ojca, zmarłego Sama Waltona. Jej głównym źródłem zysków jest cały Wal-Mart. Magazyn Times uznał ją za jedną z najbardziej czołowych postaci na świecie.

6. Georgina „Gina” Rinehart:

Najbogatsze kobiety na świecie6

Wartość netto wynosi 16,8 miliarda dolarów, a jej podstawą bogactwa jest wydobycie w Australii. Jest jedną z najbogatszych kobiet w Australii i Azji. Jest potomkiem nieżyjącego już przemysłowca wydobywczego Lang Hancock. Zdobyła firmę od ojca, a ponadto osiągnęła innowacyjne wyżyny. Gina również zawsze znajduje się na liście najbardziej wpływowych kobiet na świecie, a także jest uznawana za „Miliardera górniczego”.

7. Miuccia Prada:

Najbogatsze kobiety na świecie7

Miuccia Prada jest trzecią najbogatszą kobietą we Włoszech z majątkiem 2,7 miliarda dolarów. Urodziła się w drugim co do wielkości mieście Mediolanie we Włoszech; przejmuje stery firmy modowej Prada jak jej matka. Jest również na liście najbardziej wpływowych kobiet. Jej stopnie naukowe plus wykształcenie są nieporównywalne z żadną inną damą w tym katalogu. Posiada doktorat z nauk pedagogicznych na Uniwersytecie w Mediolanie.

8. Charlene de Carvalho-Heineken:

Najbogatsze kobiety na świecie8

Jest piwną spadkobierczynią marki Heineken. Później niż dziesięć lat temu jej ojciec Freddy Heineken zmarł ponad dziesięć lat temu, przejęła 25% udziałów w holenderskiej korporacji piwowarskiej, a jej wartość netto jest przewidywalna w wysokości 15,4 miliarda dolarów. Ta firma ma pod swoją nazwą ponad 170 marek wysokiej jakości, a ponadto jest obecna w 65 krajach na całym świecie.

9. Johanna Quandt:

Najbogatsze kobiety na świecie9

Jest matką Susanne Klatten i wdową po niemieckim przedsiębiorcy Herbercie Quandt. Jest także dawną sekretarką z trzecim małżonkiem zmarłego Herberta Quandta, jej partner utrzymuje producenta samochodów BMW od bankructwa na początku lat sześćdziesiątych. Nadal posiada 17% producenta samochodów z BMW. Jej dzieci, Stefan Quandt i Susanne Klatten, mają duże przedsięwzięcie, a także miliarderzy.

10. Antonia Johnson:

Najbogatsze kobiety na świecie10

Jest najbogatszą samotną kobietą w Szwecji, której majątek wynosi 6,2 miliarda dolarów. Kieruje Axel Johnson Group, zdywersyfikowaną szwedzką firmą handlową, która zajmuje się żywnością, telekomunikacją, energią, bezpieczeństwem, produktami przemysłowymi i nieruchomościami. Jej ojciec pracuje jako prezesi tej firmy w 1982 roku, założonej przez jej dziadka w 1873 roku.

11. Praca i rodzina Laurene Powell:

Najbogatsze kobiety na świecie11

Jest wdową po współzałożycielu, a także poprzednim dyrektorze generalnym Apple Inc., Steve Jobs; Dostała jego majątek w wysokości 20 miliardów dolarów później niż zmarł w październiku 2011 roku. Teraz jest współzałożycielem wraz z prezesem zarządu College Track. Szczęście, które zostało umieszczone głównie w żywych trustach blisko ostatniej części życia jej męża.

12. Jacqueline Mars:

Najbogatsze kobiety na świecie12

Jacqueline Mars, potomstwo Forresta Edwardsa Marsa seniora, pochodzi z rodziny Mars, która jest jedną z najbogatszych rodzin na świecie, mającą wartość netto 26,4 miliarda dolarów. Jej jednostka rodzinna jest następnie do rodziny Walton i rodziny Koch w warunkach dobrobytu. Jej firma zajmuje się produkcją i marketingiem cukierków. Ta firma jest wiodącym producentem słodyczy. Mierzony również jako jeden z dobrze znanych inwestorów na planecie, wielce znany Warren Buffet obejmuje niezidentyfikowane posiadanie w swojej korporacji.

13. Birgit Rausing:

Najbogatsze kobiety na świecie13

Ma wartość 13 miliardów dolarów netto, a także drugą najbogatszą kobietę w Szwecji. Jej rodzinnym miastem jest wioska w południowej Szwecji, a po jego śmierci czerpie bogactwo od swojego małżonka. Jest nie tylko dynamiczną filantropką, ale także właścicielką prywatnej korporacji Tetra Laval.

14. Sara Mota de Larrea:

Najbogatsze kobiety na świecie14

Sara Mota de Larrea ma wartość netto 12,0 mld dolarów, ponieważ przejmuje 36% przedsiębiorstwo w Grupo Mexico, podczas gdy jej mąż Jorge Larrea zmarł. Grupo Mexico obejmuje siódmego na świecie producenta miedzi, firmę wiertniczą, a także największą meksykańską firmę kolejową. Wśród jej dziecka Niemiec i Sary mają 51% udziałów w firmie. Korporacja wydobywcza była rockowa dzięki czteroletniemu uderzeniu w singiel swojej kopalni do 2010 roku.

15. Elaine Marshall:

Najbogatsze kobiety na świecie15

Posiada 9,1 miliarda dolarów majątku netto, ponieważ jest dyrektorem Koch Industries z 14,6% udziałów. Koch Industries to rozbudowany, międzynarodowy zestaw firm z branży chemicznej, produkcyjnej, rafinacji i alokacji ropy naftowej, finansów i handlu towarami oraz rolnictwa. Bloomberg wyjaśnia swoją roczną transakcję jako 115 miliardów dolarów każdego roku. Jest wdową po E. Pierce Marshallu Elaine.

16. Dirce Camargo:

Najbogatsze kobiety na świecie16

Jest trzecim najbogatszym Brazylijczykiem z majątkiem 14,0 mld USD. Dirce Camargo stoi na czele Camargo Correa, samotnika z najważniejszych brazylijskich firm, jako że jej małżonek Sebastiao Camarago wygasa w 1994 roku. Korporacja produkcyjna, szereg spółek publicznych i tajnych, produkuje cement, budownictwo, energetykę, budowę dróg, stocznię, ropę i gaz, lotniska i nieruchomości. Podczas gdy Carmgo posiada większość korporacji, biznes prowadzony jest przez wyspecjalizowanych menedżerów.

17. Abigail Johnson:

Najbogatsze kobiety na świecie17

Abigail Johnson jest amerykańską bizneswoman, a także prezesem Fidelity Investments i wiceprezesem FMR LLC o wartości netto 17,2 miliarda dolarów. Posiada 24,5% udziałów w Fidelity Management plus Research LLC, które mają drugą co do wielkości amerykańską firmę funduszy inwestycyjnych Fidelity Investments. Jej dziadek założył Fidelity Financial Services. Ukończyła historię sztuki w Cambridge oraz MBA na Harvardzie. Johnson pracowała również jako konsultantka ds. zarządzania przez krótki czas, zanim rozpoczęła działalność w rodzinnej firmie w 1988 roku. Jest ponadto najbardziej dominującą kobietą w światowym biznesie zarządzania funduszami.

18. Sawitri Jindal:

Najbogatsze kobiety na świecie18

Pochodzi z Indii, ma wartość netto 7,7 miliarda dolarów, a jej źródłem bogactwa jest produkcja stali. Jest prezesem OP Jindal Group, czyli koncernu stalowego i energetycznego. Przejmuje ją po tym, jak jej mąż, Om Prakash Jindal, zmarł w katastrofie helikoptera w 2005 roku. Om Prakash Jindal założył firmę w 1952 roku. Obecnie firma zarządza Savitri Jindal wraz ze swoimi 4 synami: Prithvirajem, Ratanem, Naveenem i Sajjanem.

19. Liliane Bettencourt:

Najbogatsze kobiety na świecie19

Pochodzi z Francji, ma wartość netto 44,9 miliarda dolarów. Bettencourt jest najbogatszą kobietą w Europie i posiada 31% megamocarstwa kosmetycznego L’Oreal. Ta firma została założona przez jej ojca, który jest jednym z wiodących światowych kosmetyków oraz Beauty Corporation. L’Oreal zawiera takie marki jak Garnier, Kiehls i Maybelline. Dołączyła do firmy, gdy miała 15 lat, budując produkty za pomocą etykietowania butelek. Kiedy przejmuje firmę w 1957 roku, pozostaje zajęta jako główny interesariusz, a nie prezes.

20. Susanne Klatten:

Najbogatsze kobiety na świecie20

Susanne Klatten z majątkiem 24,4 mld dolarów jest najbogatszą kobietą w Niemczech. Kletten zdobywa dobrobyt ojca razem z bratem Stefanem Quandtem. Posiada 12,6% udziałów w producencie samochodów BMW oraz 50,1% udziałów w grupie farmaceutycznej Altana. Uzyskała tytuł licencjata z zarządzania biznesem na Uniwersytecie Buckingham z tytułem MBA w IMD Business School w Szwajcarii.

21. Eva Gonda Rivera:

Najbogatsze kobiety na świecie21

Eva Gonda Rivera posiada 6,4 miliarda dolarów, a wraz z córkami jest właścicielem połowy akcji serii B firmy FEMSA, głównego samorządowego dystrybutora Coca-Coli w regionie Ameryki Łacińskiej. Dostają akcje później jej mąż zmarł w 2008 roku.

22. Yang Huiyan:

Najbogatsze kobiety na świecie22

Jej źródłem bogactwa są nieruchomości o wartości netto 21,3 miliarda dolarów. Jej skromny ojciec, Yeung kwok Keung, przenosi swój majątek z głównego majątku rodziny, udziały w kontrolowanym przez rodzinę deweloperze Country Garden Holdings, do niej przed IPO firmy w Hongkongu w 2007 roku.

23. Margarita Louis-Dreyfus:

Najbogatsze kobiety na świecie23

Margarita Louis-Dreyfus jest Rosjanką i głównym udziałowcem, która odziedziczyła firmę męża po jego śmierci w 2009 roku. wciąż podnosi 350 milionów dolarów z tytułu wieczystej emisji obligacji w Singapurze. Posiada 5 miliardów dolarów netto.

24. Rozalia Mera:

Najbogatsze kobiety na świecie24

Z majątkiem netto w wysokości 6,1 miliarda dolarów Rosalia Mera staje się najbogatszą kobietą w Hiszpanii. Jest współzałożycielką firmy Inditex, która wraz z byłym mężem Amanacio Ortegą jest spółką-matką sklepów Zara. Po rozwodzie z mężem nadal prowadzi 5,8% przedsięwzięcia.

25. Wu Yajun:

Najbogatsze kobiety na świecie25

Jej wartość netto wynosi około 6,9 miliarda dolarów, a źródłem bogactwa są nieruchomości w Chinach, które są własnoręcznie wykonane. Jest właścicielką notowanej w Hongkongu firmy deweloperskiej Longfor land. Najbogatsza kobieta na świecie, która sama się doszła, jest dawną dziennikarką i pracuje jako dziennikarka i redaktorka w China Shirong News Agency. Wu dzieli się swoim majątkiem z mężem, który również ma przedsięwzięcie w biznesie.