Powiedzenie „za dużo czegokolwiek może być zbyt złe” sprawdza się bardzo dobrze w przypadku Cynamonu! Skutki uboczne cynamonu (skutki uboczne Dalchini) mogą być dość niebezpieczne i nie są znane wielu osobom. W Internecie szaleją z powodu tej aromatycznej przyprawy, ludzie zaopatrują swoje spiżarnie w cynamon jak nigdy dotąd. Popularny ze względu na korzyści zdrowotne, cynamon stał się powszechnym składnikiem w każdym gospodarstwie domowym. Zanim popełnisz błąd przejadania się tą przyprawą, pomożemy Ci zrozumieć niektóre z negatywnych skutków cynamonu.

Skutki uboczne cynamonu, które musisz wiedzieć

Zalecana dawka cynamonu na dzień:

Zgodnie z ograniczeniami żywieniowymi dawka około 1 łyżeczki (2g) proszku Cassia Cynamon i 2,5 łyżeczki cynamonu Cejlon jest uważana za bezpieczną do spożycia przez ludzi. Dopóki trzymasz się tego limitu, cynamon może być eliksirem dla twojego ciała. Jednak przesadzenie też może być śmiertelne!

Poważne skutki uboczne cynamonu:

Tutaj wymieniliśmy 12 skutków ubocznych cynamonu na zdrowie. Przyjrzyjmy się im.

1. Akumulacja toksyn:

Jednym ze skutków ubocznych zbyt dużej ilości cynamonu jest jego rola w gromadzeniu toksyn w organizmie jako jeden ze skutków ubocznych. Oznacza to tylko, że istnieje granica, do której należy włączać tę przyprawę do codziennej diety, po przekroczeniu której nie będzie to wcale korzystne dla organizmu. Według profesjonalistów 6 gramów tej przyprawy to więcej niż potrzeba na dzienną dawkę.

2. Może spowodować przedwczesną dostawę:

U kobiet w ciąży spożywanie cynamonu może prowadzić do przedwczesnego porodu. Powoduje bóle i skurcze żołądka, które w rzeczywistości mogą prowadzić do porodu przed czasem. Dlatego kobiety w ciąży nie mogą przyjmować cynamonu we wszystkich postaciach, w tym proszku lub oleju!

3. Naturalny rozcieńczalnik krwi:

Cynamon nie jest zalecany osobom przyjmującym leki rozrzedzające krew. Dzieje się tak, ponieważ cynamon ma właściwości rozrzedzające krew, które mogą pogorszyć stan. Jest to jeden z efektów ubocznych cynamonu na organizm, który może być korzystny w rzadkich przypadkach, ale nie w przypadku szczególnych schorzeń. W tym celu unikaj cynamonu cassia i używaj cejlońskiego.

4. Powoduje podrażnienie skóry:

Istnieje wiele skutków ubocznych proszku cynamonowego na skórze. Cynamon to mocna przyprawa, która może podrażniać wrażliwą skórę przy bezpośrednim zastosowaniu. Może prowadzić do pęcherzy, wysypek i innych wykwitów skórnych, gdy jest stosowany na uszkodzoną skórę. Olejek cynamonowy to jeden z płynów, który w swojej nierozcieńczonej postaci może powodować podrażnienia skóry. Może również prowadzić do pieczenia. Przed użyciem należy się z nim odpowiednio obchodzić i rozcieńczyć olejem nośnikowym.

5. Negatywny wpływ na poziom cukru we krwi:

Osoby mające problemy z cukrzycą zdecydowanie poddają się leczeniu. Jeśli cynamon jest przyjmowany razem z takim lekiem, obniża poziom cukru we krwi do ekstremalnego poziomu, który może powodować poważne zagrożenie dla zdrowia. Upewnij się, że kontrolujesz to tak bardzo, jak to możliwe, szczególnie podczas przyjmowania leków.

6. Problemy z niewydolnością wątroby:

Wiadomo, że cynamon zawiera około 5% kumaryny, która może poważnie uszkodzić wątrobę. A nawet prowadzą do niewydolności wątroby i ostatecznie do śmierci. Cynamon cejloński jest w tym przypadku stosunkowo bezpieczny w użyciu, ponieważ zawiera bardzo ograniczony procent tego środka. To jeden z niebezpiecznych skutków ubocznych herbaty cynamonowej.

7. Zwiększa tętno:

Wiadomo, że nadmierne ilości cynamonu prowadzą do zwiększonego tętna i braku równowagi. Powoduje to problemy z sercem i ponownie może stanowić poważne zagrożenie dla ogólnego stanu zdrowia i funkcjonowania organizmu. Jeśli cierpisz na nadciśnienie, zaleca się unikanie cynamonu w swojej diecie!

8. Duszność:

Zbyt dużo olejku cynamonowego powoduje duszność i problemy z zawrotami głowy. Upewnij się, że olejek cynamonowy jest dobrze rozcieńczony przed użyciem, aby we właściwy sposób kontrolować ten efekt uboczny. Również zażywanie pałeczek cynamonu bez picia wody może prowadzić do zakrztuszenia się i spowodować duszność.

9. Przyczyny chorób nerek:

Według wielu specjalistów spożywanie dużych ilości cynamonu jest główną przyczyną wielu chorób nerek. Może nie być bezpośredniego związku, ale należy tutaj wspomnieć o tych skutkach ubocznych, aby upewnić się, że wiesz o możliwych skutkach, jakie może mieć. Pamiętaj o tym i kontroluj ilość cynamonu w codziennej diecie.

10. Zwiększa ryzyko raka:

Jak wynika z badań, przyjmowanie zbyt dużej ilości cynamonu kasja może powodować wzrost guzów nowotworowych w organizmie. Może poważnie uszkodzić płuca, wątrobę i nerki, czyniąc je podatnymi na złośliwe komórki. Z biegiem czasu przedawkowanie cynamonu może zastąpić zdrowe komórki komórkami nowotworowymi.

11. Może powodować alergie i owrzodzenia jamy ustnej:

Chociaż cynamon zaczyna się od słodkiego smaku, na początku może pozostawić uczucie pieczenia w ustach. Cynamon zawiera związek zwany aldehydem cynamonowym, który może powodować reakcje alergiczne w organizmie, w tym owrzodzenia jamy ustnej. Zauważysz białe plamy w ustach, które mogą powodować ogromny dyskomfort. To jedna z głównych wad cynamonu.

12. Zwiększa ciepło ciała:

Jednym ze skutków ubocznych cynamonu jest jego właściwości podnoszące temperaturę. Cynamon jest jednym z produktów powodujących ciepło, takich jak czosnek, pieprz cayenne i imbir. Przegrzanie organizmu może prowadzić do czyraków, pęcherzy, a nawet zaburzeń żołądkowych. To jeden z głównych skutków ubocznych wody cynamonowej.

Oto niektóre z poważnych i mniej poważnych skutków ubocznych cynamonu. Jeśli jesteś jednym z tych, którzy wierzą w mit, że cynamon może leczyć wszystkie twoje problemy, spożywając go w dużych ilościach, czas zmienić zdanie. Cynamon, podobnie jak inne naturalne środki, potrzebuje czasu, aby pokazać swoje właściwości lecznicze. Jeśli stracisz cierpliwość i wypchniesz swoje ciało tą przyprawą, bardzo prawdopodobne jest, że poniesiesz takie konsekwencje!