Uważa się, że cynamon jest jednym z pysznych produktów spożywczych w królestwie przypraw. Pozyskiwany z kory drzew tropikalnych cynamon jest szeroko stosowany w celach kulinarnych i leczniczych. Spacer po rynku może dać widok na bułki cynamonu i puszki proszku cynamonowego, ze względu na jego ogromną popularność. Jednak inną wersją, która nie jest znana wielu, jest olejek cynamonowy (olejek dalchini)! Ten aromatyczny olejek ma przyjemny, drzewny zapach, który może podnieść Twoje zmysły już za jednym zapachem! W tym artykule szczegółowo przedstawiamy kilka najlepszych korzyści olejku cynamonowego dla zdrowia, włosów i skóry.

Korzyści z olejku cynamonowego dla skóry, włosów i włosów Zdrowie

Co to jest olejek cynamonowy?

Olejek cynamonowy to olejek eteryczny pozyskiwany z kory drzewa cynamonowego. W aromaterapii stosowany jest w leczeniu wielu dolegliwości fizycznych i psychicznych. Czysty olejek cynamonowy jest dość silny i należy go łączyć z olejem nośnikowym do zastosowań miejscowych.

Czy olejek cynamonowy jest dla Ciebie dobry??

Olejek cynamonowy cieszy się dobrą opinią w branży zdrowia i urody ze względu na swoje właściwości przeciwdrobnoustrojowe, przeciwzapalne i przeciwutleniające. Olejek cynamonowy może leczyć stany zapalne tkanek, a także łagodzić bóle stawów i bóle mięśni. Może również odżywić Twoją skórę i nadać jej odnowiony wygląd. Olejek cynamonowy jest również używany do wzmacniania odporności i zwalczania powszechnych infekcji, takich jak przeziębienie i kaszel.

Najlepsze korzyści zdrowotne oleju cynamonowego:

Tutaj wymieniliśmy 15 niesamowitych korzyści olejku cynamonowego dla zdrowia, włosów i skóry. Przyjrzyjmy się im.

1. Poprawia funkcję mózgu:

Cynamon pomaga w poprawie funkcji mózgu. Jednocześnie skutecznie przywraca utraconą pamięć, usuwa napięcie i jest doskonałym tonikiem dla mózgu. Tylko niewielka ilość zapachu cynamonu pomoże w zwiększeniu aktywności mózgu. Sprawia, że ​​umysł jest uważny i zwiększa szybkość reakcji wzrokowo-mentorowej. Możesz dodać kilka kropel olejku cynamonowego do dyfuzora i trzymać w pokoju, aby w ciągu kilku dni zauważyć widoczne rezultaty.

2. Naturalny oczyszczacz krwi:

Od wieków Azjaci używają cynamonu do oczyszczania krwi. Usuwa nieczyste pierwiastki z krwi i czyni ją czystą. Zanieczyszczona krew jest jedną z głównych przyczyn wyprysków i innych chorób skóry. Można więc powiedzieć, że cynamon pośrednio kładzie kres powstawaniu wyprysków i wielu innym infekcjom skóry. To jedno z najlepszych zastosowań olejku cynamonowego w naszym ciele.

3. Poprawia krążenie krwi:

Wśród wielu zastosowań olejku Dalchini warto wspomnieć o jego roli w promowaniu dobrego krążenia krwi. Zioło ma unikalny związek rozrzedzający krew, który pomaga w nieograniczonym przepływie czystej krwi w całym ciele. Każdy ból spowodowany nieregularnym przepływem krwi zostanie zmniejszony. Wraz z dobrym krążeniem krwi rozpocznie się nieprzerwany przepływ tlenu, zapewniając lepsze serce i długie życie.

4. Obniża ryzyko cukrzycy:

Cynamon jest korzystny w kontrolowaniu cukrzycy, ponieważ jest skuteczny w kontrolowaniu poziomu cukru we krwi. Jeśli spożywasz cynamon, możesz zmniejszyć zużycie insuliny zalecanej przy cukrzycy. Wiele pokarmów zawierających cynamon doskonale nadaje się do utrzymania pożądanego poziomu cukru we krwi u pacjentów z cukrzycą typu 2. Cynamon zawiera MHCP, który współdziała z insuliną i pomaga w prawidłowym użytkowaniu ważnych narządów ciała.

5. Pomoce w szybkim leczeniu:

Zioło pomaga również w szybkim gojeniu się ran. Skutecznie zatrzymuje krwawienie i wspomaga proces gojenia. Ponadto olejek cynamonowy jest naturalnym środkiem przeciwdrobnoustrojowym, który może zabić bakterie i wirusy wywołujące infekcje. Wystarczy nałożyć olejek cynamonowy zmieszany z olejem nośnikowym i równomiernie rozprowadzić na dotkniętych obszarach. To jedna z najlepszych zalet oleju Dalchini.

6. Niestrawność:

Osoby cierpiące na problemy z trawieniem mogą używać cynamonu. Wiele przepisów zawiera cynamon do szybkiego trawienia. Przyprawa uchroni Cię również przed wymiotami, nudnościami, rozstrójami żołądka itp. Możesz użyć jednej lub dwóch kropli olejku cynamonowego w filiżance ciepłej wody i wypić go. Jednak olejki eteryczne nie mogą być spożywane wewnętrznie bez porady lekarza.

7. Korzyści kulinarne:

Olejek cynamonowy zawiera związek zwany aldehydem cynamonowym, który jest jednym z najlepszych naturalnych środków aromatyzujących na świecie. Dlatego ludzie często dodają do swoich przepisów olejek cynamonowy. Należy uważać, aby olej nie był narażony na gotowanie w wysokiej temperaturze, ponieważ może łatwo stracić swoje właściwości przeciwutleniające.

8. Pozbywanie się komarów:

Wiele kremów odstraszających komary zawiera cynamon. Olejek cynamonowy skutecznie zabija komary. Najlepszym naturalnym rozwiązaniem do eliminacji larw komarów jest cynamon. Kora drzewa cynamonowego jest również korzystna w zwalczaniu komarów. Według wielu ekspertów cynamon jest skutecznym środkiem przeciwgrzybiczym i przeciwbakteryjnym.

9. Traktuje suchość ust:

Jeśli szukasz pełniejszych, jędrniejszych ust, koniecznie wypróbuj Cinnamon Oil! Olejek ten może odżywiać i nawilżać skórę, utrzymując usta miękkie i gładkie. Połącz kilka kropli olejku cynamonowego z wazeliną i delikatnie wetrzyj w usta, aby zapobiec pękaniu, pękaniu i wysuszeniu ust.

10. Pomoc w odchudzaniu:

Jeśli szukasz naturalnego sposobu na odchudzanie, olejek cynamonowy może być idealnym trikiem! Dodanie jednej lub dwóch kropli olejku cynamonowego do wody może zmniejszyć apetyt na jedzenie, a tym samym pomóc w utracie wagi. Również zapach tego olejku może odwrócić twój umysł od jedzenia, zmniejszając w ten sposób liczbę przyjmowanych kalorii. Jest to jedna z najlepszych korzyści aromaterapii olejku cynamonowego.

11. Korzyści olejku cynamonowego dla skóry:

Olejek cynamonowy jest idealny do leczenia problemów skórnych, takich jak trądzik i pryszcze. Właściwości przeciwgrzybicze i przeciwbakteryjne tego oleju mogą zmniejszyć wykwity na skórze, zabijając rozwój bakterii. Aby go użyć, dodaj dwie krople olejku cynamonowego do oleju nośnikowego, takiego jak olej kokosowy lub oliwa z oliwek i nałóż go na dotknięte obszary, aby leczyć typowe infekcje bakteryjne.

12. Zapobiega chorobom serca:

Uważa się, że olejek cynamonowy chroni zdrowie serca, pomagając obniżyć poziom złego cholesterolu. Jak wynika z badań, włączenie olejku cynamonowego do rutyny wraz ze ścisłym reżimem ćwiczeń może pomóc w zapobieganiu udarom serca i problemom sercowo-naczyniowym. Związki przeciwzapalne obecne w olejku cynamonowym sprawiają, że jest dobry dla pacjentów z przewlekłym sercem.

13. Odświeżacz do pokoju:

Jedną z popularnych zalet olejku cynamonowego są jego właściwości dezodoryzujące. Ten aromatyczny olejek eteryczny może pochłaniać nieprzyjemny zapach z powietrza i odtruwać środowisko. Wystarczy dodać kilka kropel tego olejku do dyfuzora i trzymać go w swoim pokoju, aby uzyskać efekt jak w spa w domu. Nie tylko odświeży Twój pokój, ale także zapewni Ci kojące uczucie.

14. Korzyści olejku cynamonowego dla włosów:

Kolejną mniej znaną zaletą olejku cynamonowego jest jego rola w stymulowaniu wzrostu włosów. Olejek cynamonowy może poprawić krążenie krwi i aktywować korzenie, aby zachęcić do kiełkowania nowych mieszków włosowych. Może również leczyć wiele schorzeń skóry głowy, takich jak łupież, egzema i infekcje grzybicze dzięki swoim właściwościom przeciwdrobnoustrojowym.

15. Leczy ból gardła:

Ból gardła może być naprawdę frustrujący! Na szczęście można go wyleczyć za pomocą olejku cynamonowego! Właściwości antybakteryjne olejku cynamonowego mogą natychmiast zabić zarazki i pozbyć się infekcji. Może również zapewnić kojącą ulgę dzięki swoim substancjom smakowym. Wystarczy dodać jedną lub dwie krople olejku cynamonowego do filiżanki ciepłej wody i przepłukać gardło. To jedno z najlepszych zastosowań olejku Dalchini.

Skutki uboczne oleju cynamonowego:

Chociaż olejek cynamonowy jest pełen korzyści zdrowotnych, z pewnością niebezpieczne jest przyjmowanie więcej niż jednej lub dwóch kropli wewnętrznie. Czytaj dalej, aby zrozumieć niektóre z poważnych skutków ubocznych tego olejku eterycznego:

  • Spożycie wewnętrzne jest zwykle toksyczne, chyba że zaleci to lekarz.
  • Olejek cynamonowy może wywoływać reakcje alergiczne przy bezpośrednim nałożeniu na skórę.
  • Kobiety w ciąży mogą odczuwać przedwczesne skurcze związane z olejkiem cynamonowym i dlatego muszą go unikać.
  • Zbyt silny zapach tego olejku może wywołać zawroty głowy.

Oto niektóre z kluczowych korzyści płynących z oleju cynamonowego dla Twojego organizmu! Możesz kupić ten olejek łatwo dostępny na rynku, a nawet przygotować go w domu. Jedyną rzeczą, o której musisz wiedzieć, jest to, że czysty olejek eteryczny cynamon należy stosować ostrożnie, aby uniknąć komplikacji zdrowotnych. Jeśli zwrócisz uwagę na te punkty, jest to świetny środek, który pomoże Ci się zrelaksować i cieszyć jego licznymi zaletami!