Aloe vera to zielona roślina, która zawiera śluz jak żel wewnątrz liści. Żel ten ma wspaniałe właściwości zdrowotne, dzięki właściwościom przeciwbakteryjnym, przeciwgrzybiczym i przeciwzapalnym. Sok z aloesu jest bogaty w składniki odżywcze, a spożywanie go wewnętrznie może leczyć wiele chorób, w tym raka. Jednak ludzie zapominają zrozumieć, że przesadzanie z czymkolwiek może prowadzić do komplikacji. Chociaż aloes jest cudowną rośliną i eliksirem dla ludzkości, ma skutki uboczne. Przed podjęciem decyzji o jego zastosowaniu należy dokładnie rozważyć zalety i wady. Miejscowe stosowanie aloesu na wrażliwej skórze może pogorszyć sytuację. Podobnie, spożywanie go wewnętrznie może nie pasować do każdego żołądka. Sprawdź ten artykuł, aby dowiedzieć się więcej o skutkach ubocznych aloesu.

Skutki uboczne aloesu

Czy Aloe Vera jest bezpieczny do spożycia??

Bezpieczeństwo aloesu zależy od typu Twojego ciała i jego odporności na żel. Żel zawiera środek zwany lateksem, który spożywany na żołądek nietolerujący lateksu może prowadzić do odwodnienia i poważnych zaburzeń żołądkowych. Aloe vera jest znany z działania przeczyszczającego i wysokiego poziomu sodu, który po spożyciu może prowadzić do utraty wody i obniżenia poziomu potasu w organizmie.

Jakie są skutki uboczne lateksu Aloe Vera??

Lateks w aloesie to żółta substancja znajdująca się pod żelem. Badania dowodzą, że nawet niewielka ilość lateksu po spożyciu może powodować poważne problemy zdrowotne. Biegunka jest najczęstszym problemem i mogą wystąpić skurcze żołądka, dolegliwości nerek i obniżony poziom potasu.

Lateks w aloesie może okazać się śmiertelny, zwłaszcza gdy jest przyjmowany w ilości większej niż 1 gram, gdy utrata wody nie może być kontrolowana. Efekty Lateksu utrzymują się przez co najmniej tydzień. Jednak miejscowe stosowanie lateksu jest stosunkowo bezpieczne, chyba że masz wrażliwą skórę.

Czy lateks Aloe Vera jest bezpieczny do spożycia przez dzieci??

Odpowiedź brzmi nie! Lateks nie jest odpowiedni dla dorosłych, a szczególnie u dzieci, wrażliwość na lateks jest wyższa. Dzieci, które mają kruche żołądki, podczas spożywania lateksu mogą paść ofiarą niebezpiecznych sytuacji skrajnej biegunki, utraty płynów, a w skrajnych przypadkach mogą okazać się śmiertelne. Ważne jest, aby trzymać dzieci z dala od soku z aloesu, chyba że zalecili to eksperci w dziedzinie opieki zdrowotnej.

Skutki uboczne aloesu:

Poniżej znajduje się 15 najlepszych skutków ubocznych stosowania i jedzenia Aloe Vera, o których osoba powinna wiedzieć.

1. Tarczyca:

Środek przeczyszczający obecny pod liśćmi aloesu może hamować wchłanianie niektórych leków do krwiobiegu. Jeśli dana osoba jest już pod jakąkolwiek formą przepisanych leków, takich jak tarczyca lub inne leki na inne rodzaje problemów wewnętrznych, przed spożyciem ekstraktów z tej rośliny należy skonsultować się z lekarzem.

Może to powodować poważne odwodnienie i hamować wchłanianie oleju rycynowego, rabarbaru, a także kozieradki. Czosnek jest często spożywany w celu osłabienia wewnętrznego, ten spożywany w postaci nieprzetworzonej może powodować pewne problemy z niestrawnością lub inne.

2. Efekty uboczne Aloe Vera na skórę:

Niektórzy ludzie mogą być rozdrażnieni spożywaniem soku z aloesu. Dzieje się tak, ponieważ środek może powodować poważne podrażnienia skóry, a także w niektórych przypadkach może powodować czyraki na powierzchni, a także może powodować wysypki, które można odczytać, a także mogą się rozprzestrzeniać. Efekty uboczne aloesu na twarzy można zauważyć w postaci oparzeń i wyprysków skóry.

3. Biegunka:

Częstymi skutkami ubocznymi napoju Aloe Vera są biegunka spowodowana obecnością antrachinonu w żelu tej rośliny. Dlatego należy ograniczyć spożycie, a jeśli problem nie ustąpi, należy skonsultować się z lekarzem.

4. Ruch jelita drażliwego:

Zwykle mówi się, że żel może być dobry po spożyciu, a także może pozbyć się wszelkich problemów z zaparciami. Widać jednak, że jeśli nie jest to właściwie przyjmowane w odpowiednich dawkach, może to powodować ruchy jelit drażliwe.

5. Wrzody jelitowe:

Ekstrakty przyjmowane w postaci soku mogą nasilać choroby, takie jak choroba Crohna, zapalenie wyrostka robaczkowego, wrzody jelit, hemoroidy, a także inne problemy, takie jak zapalenie okrężnicy. Dlatego wskazane jest, aby przed spożyciem przeprowadzić odpowiednie badania.

6. Problemy z ciśnieniem krwi:

Żel Aloe Vera spożywany w stanie nieprzetworzonym może powodować nieprawidłowe problemy z ciśnieniem krwi. Dlatego, mimo że jest to naturalne, nie należy tego spożywać, chyba że jest to przetworzone i przepisane we właściwych dawkach przez wykwalifikowanego lekarza. Może to powodować problemy z sercem i nagłe obniżenie lub wzrost ciśnienia krwi, ból głowy i inną nerwowość, a nawet nadmierne pocenie się.

7. Problemy z zaparciami:

Widać również, że jeśli jest to spożywane nawet we właściwych dawkach, może powodować wyczerpanie wyściółki potasu z jelita i może powodować problemy z zaparciami.

8. Pseudomelanoza:

Zwiększone spożycie żelu Aloe Vera może powodować pseudomelanozę. Jest to stan, który może zwiększać ryzyko raka jelita grubego.

9. Uszkodzenie nerek:

Nadmierne spożycie środka przeczyszczającego z aloesu może spowodować uszkodzenie nerek lub inne zaburzenia układu moczowego. Jest to jeden z głównych skutków ubocznych Aloe Vera.

10. Efekty uboczne Aloe Vera na włosy:

Chociaż nie odnotowano żadnych skutków ubocznych Aloe Vera na włosy, osoby z wrażliwą skórą głowy mogą odczuwać swędzenie i podrażnienie podczas nakładania żelu bezpośrednio na włosy.

11. Nierównowaga elektrolityczna:

Aloe vera powoduje silne bóle brzucha, ostre zapalenie wyrostka robaczkowego, skurcze, a z drugiej strony choroby nerek, wątroby i dostarcza do wątroby toksyczne substancje. Spożywanie aloesu doustnie jest zabronione, a także w niektórych przypadkach soki z aloesu nie są preferowane. Na zmienioną chorobowo część skóry i włosów nakłada się tylko żel Aloe Vera, który jest ekstrahowany.

Powoduje również zachwianie równowagi elektrolitycznej w naszym organizmie, biegunki, problemy z zaparciami i stwardnienie skóry. Zagojenie rany, jeśli jest ona spożywana, wymaga czasu, a także powoduje nadmierne krwawienie. Często spożywanie aloesu wewnętrznie powoduje wysypki, alergie i zaczerwienienia skóry.

12. Choroby układu krążenia:

Aloe vera zwiększa ryzyko nieregularnego bicia serca, które ma poważne skutki uboczne dla naszego zdrowia. Powoduje poważną niewydolność nerek, zatruwa wątrobę, osłabia mięśnie, obniża poziom potasu we krwi, co może prowadzić do chorób sercowo-naczyniowych, problemów żołądkowych, a nawet powodować kamienie moczowe.

Skóra ma wpływ na spożycie aloesu, ale jeśli użyjemy go zewnętrznie, nie wpłynie to na nas, a raczej byłoby to bardzo korzystne. Spożywany wewnętrznie powoduje bolesność, stan zapalny skóry i zaczerwienienie powiek oraz równomierne rozdwajanie się skóry.

13. Szansa na krwawienie:

Spożywanie aloesu zwiększa ryzyko krwawienia i powoduje nadmierne krwawienie. Właściwe dawkowanie leków jest bardzo istotne dla pacjentów z zaburzeniami krzepnięcia. Niektóre leki zawierające ekstrakt zwiększają również ryzyko krwawienia u osób, które często cierpią na to zaburzenie. Dlatego ludzie muszą kierować się sugestiami lekarzy, aby dostosować dawkowanie. Aloe vera powoduje nieprawidłowości w naszym ciele, które prowadzą do chorób serca, a nawet zwiększają ryzyko raka.

14. Skutki uboczne Aloe Vera na serce:

Poziom jonów potasu obniża się poprzez spożywanie aloesu lub soku z aloesu. Potas jest skuteczny dla naszego zdrowia układu krążenia i prawidłowej pracy serca. Ponadto potas zostaje wyczerpany z komórek wyściółki jelit. Aloe Vera zwiększa problemy z zaparciami i ruchami jelit, a to nasiliłoby problem u tych, którzy cierpią na te problemy.

15. Osłabienie mięśni:

Spożywanie aloesu jest szkodliwe zarówno dla osób starszych, jak i dzieci. Nie jest zalecany i właściwie nie do spożycia. Nieregularne bicie serca to poważny problem, a nawet osłabia nasze mięśnie. Choroby serca są jeszcze bardziej dotknięte, u osób, które wcześniej cierpiały na choroby serca.

Czy stosowanie aloesu podczas ciąży i karmienia piersią jest bezpieczne??

  • Aloe Vera jest niebezpieczny, jeśli jemy i powodowałby poważne problemy. Często uważa się, że ma to związek z poronieniem.
  • Aloe Vera jest bardzo niebezpieczny dla kobiet w ciąży i należy go unikać, jeśli karmisz piersią, ponieważ może to mieć również wpływ na dzieci. Często powoduje biegunkę, ból brzucha i skurcze, jeśli jest spożywany.
  • Ponadto liście aloesu mają poważne skutki uboczne. Tylko żel Aloe Vera, który jest ekstrahowany, jest używany do różnych celów i nakładany na skórę i włosy do różnych zabiegów.
  • Składniki aloesu są ekstrahowane z mleka matki przez niemowlęta, które również byłyby dla nich szkodliwe i zwiększają skurcze macicy.
  • Sok z aloesu jest również uważany za szkodliwy dla kobiet karmiących piersią, ponieważ może prowadzić do biegunki.

Powszechną praktyką większości z nas jest poleganie na internetowej wiedzy i mądrości wyniesionej z reklam. Ponieważ większość reklam telesprzedaży krzyczy o zaletach soku z aloesu, a co drugi artykuł w Internecie chwali jego wspaniałe korzyści dla zdrowia, wiele osób zakłada, że ​​jest on w 100% bezpieczny. Jednak rzeczywistość jest zupełnie odwrotna. Ta pozornie skromna roślina, choć ma jaśniejsze zalety, ma swój własny zestaw cierni.

Trzeba sobie uświadomić, że sok z aloesu nie jest całkowicie wolny od skutków ubocznych i może prowadzić do poważnych zagrożeń dla zdrowia. Mamy nadzieję, że teraz rozumiesz, dlaczego nie zaleca się używania żadnego produktu na ślepo bez przewyższania ryzyka!