Ciało ludzkie składa się w 60% z wody. Woda ta jest niezbędna do wykonywania różnych funkcji organizmu, takich jak krążenie krwi, trawienie, regulacja temperatury i wchłanianie składników odżywczych. Nie zapominajmy o tym, że woda gasi pragnienie i zapewnia nawodnienie. Wiele osób lubi pić zimną wodę lub zwykłą wodę przechowywaną w temperaturze pokojowej. Jednak picie gorącej lub ciepłej wody przewyższa ich korzyści i jest wyraźnym zwycięzcą! Zgodnie ze starożytną medycyną ajurwedyjską picie gorącej wody na pusty żołądek może aktywować organizm i wypłukiwać niechciane zanieczyszczenia. W tym artykule dowiemy się więcej o wspaniałych korzyściach zdrowotnych płynących z picia gorącej wody.

Wspaniałe korzyści zdrowotne wynikające z picia gorącej wody

Czy picie gorącej wody jest dobre dla zdrowia??

Ciepła lub ciepła woda to doskonałe rozwiązanie na oczyszczenie organizmu. Nasz organizm przechowuje niepożądane odpady, które z czasem stają się toksyczne. Kiedy gorąca woda jest na pusty żołądek, te toksyny są wypłukiwane z organizmu. Odświeża to organizm i poprawia wydajność wszystkich funkcji organizmu. Gorąca woda jest również doskonałym rozwiązaniem na odchudzanie, ponieważ ogranicza komórki tłuszczowe i obcina talię.

Znaczenie picia gorącej wody:

Picie gorącej wody traktowane jest w Chinach jako rytuał. Przed posiłkami podaje się filiżankę gorącej wody, aby aktywować i stymulować układ trawienny. Ciepła woda jest również doskonałym lekarstwem na przywrócenie normalności w naszym ciele, zwłaszcza po wystąpieniu zaburzeń zdrowotnych takich jak zaparcia, zatory i skurcze. Picie gorącej wody korzystnie wpływa na nerki, wypłukując toksyny i utrzymując je w zdrowiu.

Ile szklanek gorącej wody należy wypić?

Limit dozowania gorącej wody jest taki sam, jak zwykłe dozowanie wody. Eksperci ds. zdrowia zalecają picie co najmniej 8 szklanek gorącej wody, czyli około 2 litrów dziennie. Ta ilość może się różnić w zależności od wieku, płci i stanu zdrowia. Zastąpienie zwykłej wody gorącą wodą może zdziałać cuda dla Twojego organizmu i podwoić korzyści.

Najlepszy czas na picie gorącej wody:

Gorącą wodę najlepiej wypić z samego rana na pusty żołądek. Zaleca się, aby rano wypić jedną dużą szklankę gorącej lub ciepłej wody z kilkoma kroplami soku z cytryny. Przez cały dzień możesz mieć ciepłą wodę, tak jak zwykłą wodę. Ponadto wypicie jednej szklanki gorącej wody na 15 minut przed posiłkiem może leczyć zaburzenia trawienia.

Korzyści zdrowotne wynikające z picia gorącej wody:

Ciepła woda to dobrodziejstwo dla tych, którzy chcą cieszyć się dobrym zdrowiem i pięknym ciałem. Aby poznać liczne korzyści zdrowotne picia gorącej wody dla skóry, włosów i zdrowia, czytaj dalej.

1. Promuje długość włosów:

Aby mieć długie włosy jak księżniczka Disneya, nie musisz wydawać więcej, wystarczy zwiększyć ilość wody i zmienić jej temperaturę z normalnej na gorącą! Picie gorącej lub ciepłej wody jest doskonałym źródłem energii dla komórek włosów. Promuje i przyspiesza wzrost Twoich włosów. Zmniejsza również wypadanie włosów!

2. Redukuje łupież:

Gorąca woda może skutecznie zmniejszyć łupież, zabijając komórki drożdży. Dodanie do niej kilku kropel wody z cytryną może załatwić sprawę. Należy jednak uważać, aby nie wylewać wrzątku na skórę głowy, ponieważ może to spowodować poważne oparzenia. Zaleca się spłukanie ciepłą wodą po myciu szamponem, aby zapobiec łupieżowi i swędzeniu.

3. Czyni połysk włosów:

Woda nie tylko utrzymuje nawilżenie włosów, ale także dostarcza niezbędnych substancji, których potrzebują, aby Twoje włosy błyszczały. Picie gorącej wody jest również dobre dla uzyskania jędrnych i lśniących włosów. Jest to korzystne dla przywrócenia naturalnej witalności włosów i utrzymania ich w zdrowiu.

4. Detoks ciała:

Detoks ciała to jedna z głównych zalet picia gorącej wody. Jeśli cierpisz na niestrawność, picie gorącej wody wczesnym rankiem lub późną nocą (lub jedno i drugie) jest naprawdę korzystne. Kiedy pijesz gorącą wodę, temperatura ciała wzrasta, a twoje ciało zaczyna się pocić, co pomaga wypłukać toksyczne materiały z twojego wewnętrznego systemu i odpowiednio go oczyścić. Aby uzyskać dobre lub skuteczne rezultaty, wyciśnij cytrynę do gorącej wody i dodaj do niej kilka kropel miodu. To jedna z głównych zalet miodu z gorącą wodą.

5. Leczy zaparcia:

Niski poziom wody w twoim ciele może powodować problemy, takie jak zaparcia, niestrawność, problemy żołądkowe itp. Gdy stolec gromadzi się w jelicie, ruch jelit staje się wolniejszy i trudniejszy. Zawsze zaleca się codziennie rano wypijać szklankę gorącej lub ciepłej wody (zalecane na pusty żołądek). To jedna z ważnych korzyści płynących z gorącej wody dla żołądka.

6. Pomoce w trawieniu:

Ciepła woda pomaga w pełnym trawieniu i usuwa nadmiar tłuszczu z organizmu, w przeciwieństwie do zimnej wody, która może stwardnieć olej obecny w spożywanych pokarmach. Tworzy odkładanie się tłuszczu na wewnętrznej ścianie jelita. Jeśli jednak zamienisz szklankę pełną zimnej wody na szklankę z gorącą wodą, możesz uniknąć tego problemu i znacznie przyspieszyć trawienie.

7. Promuje utratę wagi:

Jedną z głównych zalet gorącej wody jest utrata wagi. Picie gorącej wody może pomóc w utracie dużej ilości tłuszczu. Poprawia metabolizm i przyspiesza proces trawienia. Gorąca woda rozbija również tkankę tłuszczową leżącą pod skórą. Picie gorącej wody na odchudzanie to doskonałe rozwiązanie.

Wskazówka: Aby zwiększyć korzyści płynące z picia gorącej wody w celu schudnięcia, dodaj trochę cytryny i miodu.

8. Leczy przekrwienie błony śluzowej nosa:

Każda forma zatkania w nosie i gardle może być leczona piciem gorącej wody w regularnych odstępach czasu. Z przeprowadzonych badań wynika, że ​​dobrze leczy kaszel, ból gardła i przeziębienie. Pomaga w rozpuszczeniu flegmy, a tym samym ułatwia jej usunięcie z dróg oddechowych.

9. Pomaga w łagodzeniu skurczów menstruacyjnych:

Wśród korzyści płynących z gorącej wody, jedną, która naprawdę pomaga kobietom, jest komfort, jaki daje podczas tych trudnych dni w miesiącu. Zmniejsza ból i dyskomfort związany ze skurczami menstruacyjnymi. Uspokajające działanie ciepła na mięśnie z gorącej wody daje doskonałe efekty. Zapobiega również skurczom.

10. Poprawia krążenie krwi:

Innym zastosowaniem gorącej wody jest poprawa krążenia krwi. Powyżej wspomniano o zaletach detoksykacji gorącej wody, która z kolei wspomaga krążenie krwi w organizmie. Pomaga w usuwaniu nagromadzonego tłuszczu oraz wszystkich toksycznych substancji w układzie nerwowym, dając w rezultacie tę korzyść.

11. Utrzymuje starzenie się w zatoce:

Promienna, młodziej wyglądająca twarz to jedna z głównych korzyści płynących z picia gorącej wody dla skóry. Toksyny obecne w organizmie prowadzą do szybszego starzenia się, jak twierdzą naukowcy. Picie gorącej wody pomaga w usuwaniu tych toksyn z organizmu, co prowadzi do spowolnienia procesu starzenia. Pomaga również w szybszej naprawie skóry i zwiększeniu elastyczności skóry. Uszkodzona skóra zostaje w ten sposób wyleczona i wygląda na gładszą.

12. Usuwa podstawowe przyczyny infekcji:

To jedno z najlepszych zastosowań picia gorącej wody. Regularne picie gorącej wody pomaga chronić skórę przed infekcjami. Utrzymuje skórę bez wyprysków i oczyszcza organizm od wewnątrz, eliminując wszelkie przyczyny związane z infekcjami i chorobami skóry.

13. Oferuje ulgę w zapaleniu stawów:

Worki i butelki z gorącą wodą powinny być brane pod uwagę w przypadku gorącego kompresu w miejscach, w których występuje problem z zapaleniem stawów. Łagodzi bóle stawów oraz łagodzi skurcze i skurcze mięśni. Poprawiając krążenie krwi w organizmie, przynosi ulgę również w bólu stawów.

14. Łagodzi stres:

Czy kiedykolwiek próbowałeś kąpieli w gorącej wodzie? Zrób to raz! Gorąca woda pomaga rozluźnić mięśnie, które zesztywniały przez cały dzień. Pomaga również w rozluźnieniu nerwów. Ogólnie rzecz biorąc, dobra kąpiel w gorącej wodzie prowadzi do świeżej i bezstresowej sytuacji. Zaledwie 10-minutowa kąpiel pokazałaby cuda, gdy chodzi o korzyści płynące z gorącej wody.

15. Poprawia witalność włosów:

Aby uzyskać miękkie i lśniące włosy, regularnie pij gorącą wodę. Zakończenia nerwowe korzeni są energetyzowane przez picie gorącej wody, która aktywuje się, aby poprawić witalność włosów. Utrzymuje również ogólny dobry stan zdrowia włosów.

Skutki uboczne picia gorącej wody:

Chociaż gorąca woda jest bardzo korzystna dla zdrowia, mogą wystąpić pewne niepożądane problemy. Poniżej przedstawiamy niektóre z głównych wad picia gorącej wody:

  • Zbyt duże spożycie gorącej wody może prowadzić do nadmiernej zawartości wody w organizmie.
  • Przyjmowanie większej ilości gorącej wody niż wymagana może zaburzyć równowagę elektrolitów.
  • Gorąca woda wytwarzana w pojemnikach elektrycznych może zostać zanieczyszczona, jeśli nie zostaną odpowiednio oczyszczone.
  • Picie bardzo gorącej wody może poparzyć usta i język.
  • Nadmiar gorącej wody może wywołać luźne stolce i wymioty.
  • Twój sen może być również zakłócony z powodu nadmiernego zużycia gorącej wody.

Aby osiągnąć te wyniki, należy regularnie ćwiczyć picie gorącej wody. Chociaż gorąca woda nie zaspokaja pragnienia tak bardzo, jak zimna woda, korzyści, jakie oferuje, są niezrównane. Ponadto gorąca woda nie oznacza wrzącej wody, która może poparzyć usta. Ciepła woda jest idealna do nawodnienia i wspomagania prawidłowego funkcjonowania organizmu. Więc na co czekasz? Czas poczuć się cieplej i lżej ze szklanką gorącej wody!

Korzyści z ciepłej wody