Słowo „kofeina” zawsze kojarzyło się z negatywnymi skutkami. Kofeina znana jest z tego, że daje tymczasowy „wysoki” stan i zmienia twój umysł. Uważa się również, że jest szkodliwy dla żołądka i wątroby! Jednak nie ma dużej świadomości pozytywnego wpływu tego środka. Kofeina jest zalecana w małych dawkach, aby odeprzeć kilka rodzajów chorób, takich jak nowotwory, choroby serca, a nawet cukrzyca typu 2. W tym artykule zaskoczymy Cię, omawiając niektóre korzyści z kofeiny spożywanej w umiarkowanych ilościach!

Korzyści z kofeiny dla skóry, włosów i; Zdrowie

Co to jest kofeina??

Historia kofeiny sięga VI wieku, kiedy to po raz pierwszy uprawiano kawę do celów pitnych. Słowo to pochodzi od niemieckiego słowa „Kaffee”, które dosłownie oznacza kawę. Kofeina jest kluczowym składnikiem wielu napojów, takich jak herbata i produkty kakaowe. Jest to stymulant, który działa na mózg i układ nerwowy, pomagając zachować czujność. Jest szeroko stosowany w wielu zdrowych napojach, aby zapewnić natychmiastowy zastrzyk energii i zmniejszyć zmęczenie. Kofeina może również odpędzać sen i zapewniać aktywność przez długi czas.

Czy kofeina jest dobra dla zdrowia??

Tak! W przeciwieństwie do powszechnego przekonania, że ​​kofeina stanowi tylko zagrożenie dla twojego ciała, może też dobrze działać! Kofeina może rozluźnić nerwy i poprawić nastrój. Zmniejsza również objawy depresji i daje uczucie odmłodzenia. Kofeina może poprawić tempo trawienia, metabolizm, a tym samym pomóc w utracie wagi.

Dawka kofeiny/dzień:

  • Możesz spożywać około 300 mg – 400 mg kofeiny dziennie bez większych negatywnych skutków dla organizmu.

Korzyści kofeiny dla skóry, włosów & Zdrowie:

Tutaj wymieniliśmy 17 niesamowitych zastosowań kofeiny dla zdrowia, włosów i skóry. Przyjrzyjmy się im.

zastosowania kofeiny

1. Natychmiastowy dopalacz energii:

Świetnym sposobem na zwiększenie efektywności treningu jest dodanie do diety kofeiny. Możesz to po prostu zrobić, wypijając filiżankę mocnej kawy zaraz po zakończeniu treningu. Spalisz dużo kalorii, podkręcisz metabolizm i skutecznie schudniesz. Większość ludzi, którzy codziennie piją kawę, jest sprawna i aktywna w porównaniu z tymi, którzy tego nie robią. To jedna z największych zalet Kofeiny.

2. Łagodzi stres:

Ponieważ praca jest bardzo ważną częścią naszego życia, czasami zapominamy, że zbyt wiele może nas pożreć. Tak, mówię o stresie. Ze względu na niekończące się obciążenie pracą łatwo jest się zestresować i szybko się zestresować. Walka z tym jest ważna. W przeciwnym razie będziesz miał negatywne konsekwencje dla swojego zdrowia. Aby więc uchronić się od tej sytuacji, będziesz musiał zacząć używać kofeiny. Pijąc codziennie filiżankę kawy na pewno będziesz bezstresowy i zrelaksowany.

3. Kontroluje ciśnienie krwi:

Większość osób, które mają ciśnienie krwi, jest zawsze narażona na niebezpieczne schorzenia i choroby. Prostym i łatwym rozwiązaniem tego problemu jest kofeina. Z pomocą tego niesamowitego naturalnego składnika będziesz w stanie kontrolować ciśnienie krwi i unikać wszelkiego rodzaju chorób. Masowo wesprze Twoje tętnice i dzięki temu będziesz żyć szczęśliwie i zdrowo.

4. Zmniejsza zmęczenie:

Czy jesteś jedną z tych osób, które czują, że nie mają dość siły? Czy kiedykolwiek próbowałeś uprawiać sport i wycofałeś się w jego trakcie, ponieważ brakowało Ci energii? Cóż, jeśli zmierzyłeś się z którymkolwiek z tych problemów, to brakuje ci siły i siły. Ale nie ma już potrzeby się martwić. Ponieważ wymyśliliśmy dla Ciebie niesamowite rozwiązanie. I dobrze to odgadłeś. To kofeina. Picie od 6 do 9 filiżanek tego zdrowego napoju każdego dnia poprawi Twoją wydajność i pomoże Ci pracować lepiej za każdym razem.

5. Obniża szanse na choroby serca:

Zapobieganie chorobom sercowo-naczyniowym jest jedną z najważniejszych korzyści zdrowotnych kofeiny. Według słynnego badania, które było prowadzone przez około piętnaście lat, 40 000 kobiet, które codziennie piły kawę, miało mniejsze ryzyko zawału serca lub jakiegokolwiek ryzyka związanego z sercem. Podobne wyniki uzyskano również u mężczyzn. Dodaj jednak mniej cukru do kawy, aby uzyskać lepsze rezultaty.

6. Zmniejsza bolesność mięśni:

Świetnym sposobem na zmniejszenie bolesności mięśni jest codzienne picie kawy. Pomoże ci to wyzdrowieć z okropnego stanu w ciągu 48 godzin. Według jednego z badań ci, którzy pili kawę, byli w stanie szybciej pozbyć się bólu w porównaniu do tych, którzy tego nie robili. Najlepsze w kofeinie jest to, że działa bezpośrednio na mięśnie, wytwarzając coraz większą moc i siłę. Dzięki temu będziesz również dużo tracić na wadze.

7. Zapobiega rakowi:

Ponieważ kawa jest naturalna i organiczna, możesz spodziewać się wielu korzyści zdrowotnych. Najlepszą z dotychczasowych jest redukcja raka. Jeśli cierpisz na raka lub uważasz, że możesz być na niego podatny z różnych powodów, po prostu spróbuj codziennie pić kawę. Według badań ponad 67 000 kobiet, które codziennie wypijały cztery filiżanki kawy, miało mniejsze ryzyko zachorowania na raka w swoim ciele niż te, które tego nie robiły. Odtruwa organizm, a także okazał się korzystny dla mężczyzn.

8. Obniża zły cholesterol:

Kolejną wielką i ważną korzyścią, jaką odniesiesz z kofeiny, jest obniżenie poziomu cholesterolu w organizmie. Cholesterol może być czasami bardzo szkodliwy i prowadzić do poważnych schorzeń i chorób. Aby wyeliminować ten problem, wypij po prostu dwie filiżanki kawy dziennie. Zdziwisz się, gdy zobaczysz, jak bardzo poprawiło się Twoje zdrowie i kondycja pod koniec miesiąca.

9. Promuje utratę wagi:

Jeśli uważasz, że masz skłonność do szybkiego przybierania na wadze, proponujemy codziennie pić kawę. Ten napój pomoże Ci spalić dużo kalorii w ciągu dnia i powstrzyma cię od nagromadzenia kilogramów. Według badań kobiety, które codziennie wypijały dwie filiżanki kawy, były w stanie schudnąć 2,5 kg w porównaniu do tych, które tego nie robiły. Oczywiście kawa to świetne rozwiązanie dla tych, którzy mają powolny metabolizm, a także tych, którzy starają się zrzucić kilka kilogramów.

10. Poprawia pamięć:

Jeśli zawsze myślałeś, że rozwiązaniem na powolną pamięć są tylko orzechy i warzywa, możesz pomyśleć dwa razy. Orzechy i warzywa mogą zdecydowanie pomóc w nauce i lepszym zapamiętywaniu rzeczy, ale nic nie działa lepiej niż kofeina. Kofeina zwiększa konsolidację pamięci i pomaga lepiej wykonywać testy i egzaminy.

11. Odtruwa wątrobę:

Badania pokazują, że kofeina działa detoksykująco na wątrobę. Pomaga w zmniejszeniu ryzyka zaburzeń wątroby, takich jak marskość wątroby, ze znacznym wskaźnikiem 84%. Nawet jeśli cierpisz na jakiekolwiek istniejące choroby, kofeina może poprawić wskaźnik odpowiedzi i zmniejszyć ryzyko śmierci.

12. Promuje wzrost włosów:

Kofeina jest doskonałym środkiem pobudzającym wzrost włosów. Wiadomo, że poprawia strukturę włosów i wzmacnia je od nasady. Właśnie dlatego kofeina jest szeroko stosowana w wielu produktach do włosów, takich jak szampony, kremy do włosów i odżywki na zdrowe włosy. Uważa się również, że kofeina aktywuje uśpione mieszki włosowe i pobudza nowy wzrost. To jedna z najlepszych zalet picia kofeiny.

13. Może zmniejszyć stłuszczenie wątroby:

Korzyści kofeiny dla zdrowia wątroby są dobrze znane. Oprócz zmniejszenia ryzyka zaburzeń wątroby, wiadomo również, że obniża również stłuszczenie wątroby. Zaleca się wypić jedną filiżankę napoju z kofeiną w leczeniu bezalkoholowego stłuszczenia wątroby, a w rzadkich przypadkach całkowicie odwrócić.

14. Obniża ryzyko kamieni nerkowych:

Jak wynika z badań, spożycie kofeiny zmniejszało tempo powstawania kamieni nerkowych. Chociaż powszechnie uważa się, że napoje kofeinowe mogą zwiększać ryzyko wystąpienia kamieni, wiadomo, że małe dawki je leczą. Środki ochronne kofeiny przeciwko nim pozostają w fazie badań.

15. Obniża ryzyko cukrzycy typu 2:

Wiadomo, że kofeina ma pozytywny wpływ na pacjentów z cukrzycą typu 2. Kilku pacjentom podano tabletki z kofeiną, które wykazały lepsze wyniki w porównaniu z resztą dni. Wiadomo, że kofeina również wpływa na odpowiedź organizmu na insulinę. Jednak te punkty są w dużej mierze badane i mogą wymagać dodatkowych dowodów, aby to udowodnić.

16. Lekarstwo na astmę:

Kofeina zawiera związek zwany teofiliną, który jest lekiem rozszerzającym oskrzela. Dlatego kofeina może pomóc w oczyszczeniu dróg nosowych, aby umożliwić lepszy przepływ powietrza. IT pomaga również w zmniejszeniu objawów przypominających astmę świszczącego oddechu, duszności i kaszlu. Korzyści płynące z kofeiny dla zdrowia płuc są również omówione powyżej.

17. Ochrona przed chorobą Parkinsona:

Badania naukowe pokazują, że kofeina może zmniejszać ryzyko choroby Parkinsona dzięki swoim właściwościom neuroprotekcyjnym. Wiadomo również, że opóźnia ryzyko chorób zwyrodnieniowych, takich jak choroba Alzheimera. Oprócz wypicia codziennej filiżanki kawy wykonywanie ćwiczeń fizycznych i umysłowych może na długo zachować zdrowie.

Chociaż kofeina jest obciążona korzyściami, jej nadmierne spożycie może z pewnością stanowić wiele zagrożeń dla zdrowia. Ponadto kofeiny nigdy nie należy traktować jako bezpośredniego leku do leczenia któregokolwiek z wyżej wymienionych problemów zdrowotnych. Zawsze musisz skonsultować się z lekarzem, aby zweryfikować fakty, zanim spróbujesz naładować swoje ciało kofeiną. Jednak z jaśniejszej strony, filiżanka lub dwie kawy są dla ciebie lepsze niż złe!