Arbuz, najbardziej soczysty letni owoc, jest niezwykle popularny ze względu na swoje wartości odżywcze. Wiele osób je miąższ owoców i wyrzuca nasiona. Jednak nasiona arbuza są jadalne i niezwykle bogate w składniki odżywcze. Są bogatym źródłem białka, kwasów tłuszczowych omega-3, magnezu, cynku, miedzi i innych ważnych minerałów. Nasiona arbuza są wysoce zalecane w dietach odchudzających, ponieważ są niskokalorycznymi i bogatymi w składniki odżywcze przekąskami. Prażone nasiona arbuza są bardzo smaczne i mogą być zdrową alternatywą dla fast foodów. Nasiona arbuza mają wiele korzyści zdrowotnych, w tym promowanie dobrego zdrowia kości i kontrolowanego poziomu cukru we krwi. W tym artykule omówimy niesamowite korzyści z nasion arbuza dla skóry, włosów i zdrowia.

Korzyści z nasion arbuza dla skóry, włosów i włosów Zdrowie

Czy możesz jeść nasiona arbuza??

Nasiona arbuza są jadalne. Nie wolno ich jednak jeść prosto z owoców, ponieważ mogą mieć dość gorzki smak. Nasiona arbuza są najpierw suszone, prażone i łuskane. Są one następnie opiekane i doprawiane przyprawami i solą. Kiełkujące nasiona arbuza są bardzo pożywne i stanowią smaczną, zdrową przekąskę.

Korzyści żywieniowe nasion arbuza:

Nasiona arbuza mają niską kaloryczność i są pełne wartości odżywczych. 1 uncja (około 28 gramów) nasion arbuza zawiera tylko 158 kalorii. Poniżej znajdują się korzyści odżywcze nasion arbuza:

28 gramów kiełkujących nasion arbuza zawiera:

  • Całkowita zawartość tłuszczu: 11 g – 17% DV
  • Sód: 160 mg – 7% DV
  • Węglowodany: 4 g – 1% DV
  • Błonnik pokarmowy: 1 gram – 4% DV
  • Białka: 10 g – 20% DV
  • Witamina A: 2% DV
  • Żelazo: 10% DV

Korzyści z nasion arbuza dla włosów, skóry & Zdrowie:

Korzyści zdrowotne z nasion arbuza:

Tutaj wymieniliśmy 13 najważniejszych korzyści zdrowotnych wynikających z nasion arbuza. Przyjrzyjmy się im.

1. Dostarcza niezbędne aminokwasy:

Arginina i lizyna to niektóre z aminokwasów, których organizm potrzebuje do idealnego funkcjonowania. Ten pierwszy pomaga w poprawie metabolizmu w organizmie, a drugi jest pomocny przy wchłanianiu wapnia do wzmocnienia kości i tkanek. Te aminokwasy mają również ogromne korzyści dla zdrowia seksualnego.

2. Daje organizmowi nienasycone zdrowe tłuszcze:

Około 80% tłuszczu w nasionach arbuza to tłuszcze nienasycone i zdrowe z natury, zawierające kwasy tłuszczowe omega 3. Spożywanie nasion arbuza to tylko dobra ilość energii dla organizmu bez dodatkowych kalorii. Filiżanka suszonych nasion arbuza może zaspokoić połowę dziennego zapotrzebowania na zdrowe tłuszcze.

3. Źródło magnezu:

Nasiona tych owoców mają w sobie dobry poziom magnezu, który tylko pomaga w utrzymaniu wielu funkcji organizmu w idealny sposób. Pomaga w doskonałym funkcjonowaniu serca, a także zapewnia równowagę w poziomie ciśnienia krwi. Może również w znacznym stopniu kontrolować cukrzycę, a także wspomagać procesy metaboliczne w organizmie.

4. Poprawia męską płodność:

Przeciwutleniacz likopen w nasionach arbuza jest zawsze dobrym i skutecznym sposobem na poprawę męskiej płodności u mężczyzn. Powinno to być możliwe dzięki włączeniu suszonych nasion do codziennej diety.

5. Żywność wzmacniająca odporność:

Po chorobie można wykorzystać w diecie pestki arbuza, aby prawidłowo wyzdrowieć z kryzysu. Efekty są widoczne już po kilku dniach. Osobom z problemami z pamięcią nasiona arbuza pomogą ponownie odzyskać dobrą i wyraźną pamięć.

6. Nasiona arbuza leczą cukrzycę:

Garść nasion arbuza w litrze wody przez 45 minut powinna być przyjmowana każdego dnia jako domowy środek na kontrolę cukrzycy. Jest to jedna z korzyści na tyle warta wymienienia w tym miejscu ze względu na występowanie cukrzycy w populacji.

7. Doskonałe źródło multiwitaminy:

Jedną z najlepszych korzyści zdrowotnych nasion arbuza jest to, że są one doskonałym źródłem wielu multiwitamin i pozwalają zastąpić wiele suplementów. Zawiera duże ilości witaminy B, a nasiona tego owocu składają się z kwasu foliowego, niacyny, witaminy B6 itp. i wielu innych. Te składniki w nasionach tego owocu pozwalają na wykorzystanie tego owocu w wielu użytecznych celach, takich jak leczenie chorób, poprawa układu nerwowego itp. Można powiedzieć, że nasiona arbuza są jednymi z najlepszych nasion, jakie kiedykolwiek znaleziono.

8. Zwiększ moc pamięci:

Nie można po prostu zignorować korzyści zdrowotnych z nasion arbuza. Nasiona zwiększają moc regeneracji, która może być dodatkowo związana z wszelkiego rodzaju chorobami lub urazami. To jeden z najlepszych sposobów na wykorzystanie ekstraktów z organicznego daru od matki natury. Wyostrzy także pamięć. Jest to jedna z najlepszych korzyści zdrowotnych arbuza i przekonuje ludzi do dość częstego spożywania tego owocu.

9. Zapobiega osteoporozie

Nasiona arbuza mogą pomóc we wzmocnieniu kości i zwiększeniu ich gęstości. Regularne spożywanie nasion arbuza może zapobiegać osteoporozie, schorzeniu, w którym kości są osłabione. Dzięki nasionom arbuza stopniowo zmniejszają się szanse padnięcia ofiarą złamań.

10. Żywność niskokaloryczna:

Jest to jedna z najlepszych korzyści zdrowotnych z nasion arbuza. Niektóre owoce są dla ciebie dobre, ale mogą zawierać duże ilości kalorii. Ale nie arbuz. Zawiera dużą ilość tłuszczów nasyconych wraz z wieloma minerałami organicznymi, ale nadal nie zawiera dużych ilości kalorii. Niskokaloryczna zawartość tego owocu sprawia, że ​​nadaje się do wielu celów. Jedna uncja nasion arbuza ma nie więcej niż 155 kalorii. Uncja to dużo nasion. Jeśli więc porównasz to z liczbą nasion jakiegoś innego owocu, na pewno okaże się, że arbuz jest bardziej korzystny w tym temacie.

11. Żywność bogata w żelazo:

Nie można połączyć wszystkich zalet arbuza, ponieważ jest ich wiele. Ta konkretna korzyść jest jedną z najlepszych. Korzyści z nasion arbuza to również zawartość żelaza, które jest jednym z tych minerałów, które są często potrzebne naszemu organizmowi. Od teraz nie wypluwaj nasion, trzymaj je na boku i włóż do piekarnika, aby zrobić z nich coś pysznego. Zawartość dużych ilości żelaza w nasionach sprawia, że ​​arbuz jest jednym z najlepiej sprzedających się i najczęściej spożywanych owoców wszechczasów.

12. Promuje zdrowe tłuszcze:

Zgodnie z raportem dotyczącym dokładnej identyfikacji korzyści płynących z jedzenia nasion arbuza, stwierdzono, że owoc ten ma mnóstwo zalet, w tym tłuszcz nasycony (około 20%). Według ekspertów, jedna filiżanka nasion arbuza może dostarczyć organizmowi dużych ilości tłuszczu, które są w rzeczywistości dobre dla organizmu. Nasiona zawierają również kwasy tłuszczowe omega-6, które są również niezbędne do utrzymania dobrego stanu zdrowia.

13. Obniża ciśnienie krwi:

Nasiona arbuza zawierają kwasy tłuszczowe omega-3, cynk, magnez i miedź, dzięki czemu są pomocne w obniżaniu wysokiego ciśnienia krwi. Dodaj nasiona arbuza do codziennej rutyny, możesz kontrolować poziom ciśnienia krwi w twoim ciele.

Korzyści z nasion arbuza dla skóry:

Tutaj wymieniliśmy 2 najlepsze korzyści z nasion arbuza dla skóry. Przyjrzyjmy się im.

14. Nawilża skórę:

Kwasy tłuszczowe zawarte w pestkach arbuza doskonale nadają się do miękkiej, elastycznej i nawilżonej skóry. Dodaje również jędrności i zapobiega zaburzeniom skóry i problemom z trądzikiem. Ogólnie rzecz biorąc, dzięki aplikacji i konsumpcji utrzymuje dobrą kondycję skóry.

15. Zapobiega zatykaniu się porów skóry:

Arbuz jest w zasadzie lekkim owocem i może być stosowany do leczenia porów skóry. Ekstrakty z nasion arbuza zawierają związek, który okazał się korzystny w leczeniu procesu zatykania się skóry. Oprócz odmłodzenia cery nadaje jej naturalny blask, który docenia wiele kobiet. To jest powód, dla którego wiele produktów do mycia twarzy zawiera ekstrakty z nasion arbuza.

Korzyści z nasion arbuza dla włosów:

Tutaj wymieniliśmy 3 najlepsze korzyści z nasion arbuza dla włosów. Przyjrzyjmy się im.

16. Utrzymuje włosy czarne i błyszczące:

Miedź jest jednym z minerałów występujących w nasionach arbuza, które stymulują produkcję melaniny w organizmie odpowiedzialnej za nadanie koloru włosom. Zapewnia również kolor skóry.

17. Zapobiega łamliwości włosów:

Niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe zawarte w oleju z pestek arbuza pomagają dogłębnie odżywić pasma włosów. Zapewnia to odpowiednią wytrzymałość włosów i sprawia, że ​​nie dochodzi do łamliwości włosów. Zawsze można zmieszać olejek z olejem nośnikowym i raz w tygodniu masować skórę głowy.

18. Zapewnia włosom niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe:

Według wielu badań zaobserwowano, że arbuz dostarcza włosom wielu kwasów tłuszczowych, które są w rzeczywistości niezwykle korzystne dla utrzymania zdrowych włosów. Może utrzymywać nawilżenie włosów i zapobiegać nadmiernemu wypadaniu włosów. To jedna z najlepszych zalet nasion arbuza. Jest to jeden z głównych powodów, dla których wiele produktów do włosów, zwłaszcza szamponów, zawiera ekstrakty z nasion arbuza.

Nasiona arbuza mają niesamowite właściwości zdrowotne. Są źródłem ważnych minerałów i witamin niezbędnych dla zdrowego ciała, gładkiej skóry i lśniących, czarnych włosów. Kiełkujące nasiona arbuza można zrobić w domu, wyciągając je z owoców, susząc na słońcu i łuszcząc. Można je delikatnie prażyć bez oleju i doprawiać solą i przyprawami. Następnym razem, gdy zjesz owoc arbuza, pamiętaj, aby nie wypluć tych super dobrych nasion arbuza. Zachowaj je w misce i przygotuj pyszną przekąskę dla siebie i swojej rodziny. Zbyt leniwi, by robić je w domu, możesz kupić kupione w sklepie organiczne nasiona arbuza. Zachowaj zdrowie i dobrze zjedz z nasionami arbuza!