Naukowa nazwa kokosa to Cocos Nucifera. Należy do rodziny Arecaceae. Kokos pochodzi głównie z południowo-wschodniej części Azji. Ma różne nazwy w różnych językach, na przykład Kobbari Bondam Neeru w Telegu, Nariyal Pani w hindi, Tenkay Tanner w tamilskim, Karikkin Vellam w malajalam, YeLeneeru w kannadzie itp. Woda kokosowa jest de facto naturalnym napojem od wieków , a zatem dopiero niedawno odkryto więcej korzyści płynących z wody kokosowej. Jest również ważnym substytutem różnego rodzaju sztucznych napojów gazowanych i dla sportowców.

Korzyści zdrowotne wody kokosowej

Woda kokosowa jest bardzo niskokaloryczna w porównaniu ze sztucznymi napojami, dlatego jest używana przez wielu sportowców. Jest również pyszny, więc nie musisz się martwić o mrowienie kubków smakowych. Oto niektóre z najlepszych informacji, jakie możesz sobie nakarmić na temat wody kokosowej.

Co to jest woda kokosowa??

Woda kokosowa jest definiowana jako klarowny płyn lub płyn obecny w miąższu orzecha kokosowego. Jest bardzo bogaty w składniki odżywcze, dlatego znany jest również jako napój naturalny. Woda kokosowa jest naturalnie pozyskiwana z wody deszczowej i wydzielin kokosa. Woda kokosowa jest bogata w różne minerały i składniki odżywcze.

Czy woda kokosowa jest dobra dla zdrowia??

Czy woda kokosowa jest zdrowa? W rzeczy samej. Woda kokosowa jest pożywna dla naszego organizmu. Zawiera różne niezbędne elektrolity, składniki odżywcze, aminokwasy, fitohormony, cytokiny i wiele innych związków. Związki te pomagają naturalnie przynosić korzyści organizmowi, bez żadnych szkodliwych chemikaliów, dlatego woda kokosowa jest pysznym napojem.

Znaczenie wody kokosowej dla organizmu:

Woda kokosowa ma różne znaczenie dla organizmu, ale główną korzyścią byłoby przywrócenie nawodnienia. Po ciągłych i długotrwałych ćwiczeniach wartość odżywcza wody kokosowej pomoże w uzupełnieniu wszystkich utraconych elektrolitów z organizmu wraz z potem i pomoże organizmowi odzyskać jego strukturę. Dlaczego woda kokosowa jest zdrowa? Elektrolity są niezbędnymi i niezbędnymi minerałami, które odgrywają kilka ról w naszym ciele, a tym samym utrzymują również zdrową równowagę płynów. Zawiera minerały, takie jak potas i sód, które pomagają w utrzymaniu optymalnego ciśnienia krwi w organizmie.

Jak pić wodę kokosową?

Możesz łatwo pić wodę kokosową, po prostu rozcinając miąższ i zbierając całą wodę kokosową do pojemnika i pijąc ją przez słomkę. Proces jest bardzo prosty i dlatego nie wymaga dużego wysiłku, aby go wykonać. Nie ma również potrzeby dodawania żadnych składników do naturalnie wytwarzanej wody kokosowej.

Ile wody kokosowej powinienem pić dziennie?

Zawsze należy pić wodę kokosową wcześnie rano, na pusty żołądek, ponieważ przyniosłaby najwięcej korzyści. Poza tym picie zbyt dużej ilości wody kokosowej może mieć realne skutki uboczne dla organizmu, dlatego większości ludzi wystarczy maksymalnie około 2,5-3 litry wody kokosowej dziennie.

Najlepszy czas na picie wody kokosowej:

Jak wcześniej wspomniano, wodę kokosową najlepiej pić wczesnym rankiem, na pusty żołądek. Później w ciągu dnia możesz pić wodę kokosową, gdy poczujesz pragnienie lub po intensywnym treningu. Korzyści odżywcze wody kokosowej to naturalny napój, więc nie potrzebujesz określonego czasu, aby pić wodę kokosową. Tylko pamiętaj o ograniczeniach.

Fakty o wartości odżywczej wody kokosowej:

1 szklanka (240 ml) odżywczej zawartości wody kokosowej zawiera:

Witaminy w wodzie kokosowej: 16,2 mg lub 31% witamin (witamina C, tiamina, ryboflawina, niacyna, B6, kwas foliowy, kwas pantotenowy i cholina itp.)

Białka w wodzie kokosowej: 1,7 grama lub 3% białka (fenyloalanina, walina, arginina, alanina, kwas asparaginowy, kwas glutaminowy, glicyna, seryna itp.)

Wapń w wodzie kokosowej: 57,6 mg lub 6% składników mineralnych w zawartości wody kokosowej.

Błonnik w wodzie kokosowej: 2,6 grama lub 11% całkowitej zawartości węglowodanów.

Kalorie wody kokosowej: 45,6 lub 191 kJ kalorii, co stanowi 3% płynu.

Tłuszcze i kwasy tłuszczowe w wodzie kokosowej: Całkowita zawartość tłuszczu wynosi 0,5 grama lub 0,1% całej cieczy.

Węglowodany w wodzie kokosowej: Całkowita zawartość węglowodanów wynosi 8,9 grama lub 3% całkowitej ilości płynu.

Potas w wodzie kokosowej: 600 mg lub 17 % całkowitej zawartości minerałów.

Sód w wodzie kokosowej: 252 mg lub 11 % całkowitej zawartości minerałów.

Korzyści z wody kokosowej dla skóry, włosów & Zdrowie:

Korzyści z wody kokosowej 2

Tutaj wymieniliśmy 15 najlepszych korzyści zdrowotnych płynących z picia wody kokosowej. Przyjrzyjmy się im.

Korzyści zdrowotne wody kokosowej:

1. Zwiększa nawodnienie:

Nie ulega wątpliwości, że główną przyczyną odwodnienia jest spadek zawartości wody w organizmie. Może to wynikać z wielu przyczyn, albo z powodu braku wody do picia, albo z powodu nadmiernej utraty wody w wyniku wydalania. Woda kokosowa może zwiększyć nawodnienie organizmu, aby uniknąć problemów.

Jak spożywać wodę kokosową:

 • W związku z tym wypicie szklanki wody kokosowej pomoże przywrócić wszystkie niezbędne sole i składniki odżywcze.
 • Wysoka zawartość wody w wodzie kokosowej pomoże Ci zregenerować organizm.

2. Wspieraj zdrowie serca:

Aby zachować zdrowe i żywe serce, musisz upewnić się, że spożywasz pożywne jedzenie, a także regularnie ćwiczysz. Badania dowiodły, że korzyści z nariyal pani pomagają zmniejszyć ryzyko zawałów serca, obniżyć ciśnienie krwi, a także zmniejszyć nadciśnienie. W ten sposób woda kokosowa pomaga atakować zarazki i wspomaga zdrowie serca. Woda kokosowa zapewnia równomierne krążenie krwi.

Jak spożywać wodę kokosową:

 • Picie świeżej i delikatnej wody kokosowej raz dziennie pomoże poprawić sprawność serca.

3. Zapobiegaj kamieniom nerkowym:

Korzyści zdrowotne płynące z wody kokosowej mogą również pomóc w zapobieganiu wszelkiego rodzaju kamieniom nerkowym. Nie ma wątpliwości, że kamienie nerkowe powodują wiele bólu i mogą również prowadzić do problemów zdrowotnych. Dlatego picie zalet wody kokosowej pomoże ci złagodzić ten problem. Pij tyle wody kokosowej, ile możesz, jeśli jesteś ofiarą kamieni. Kamienie nerkowe powstają w wyniku gromadzenia się w nerce różnych kryształów, które nie są wypłukiwane z moczem. Korzyści z picia wody kokosowej zmniejszają akumulację kryształów w nerkach.

Jak spożywać wodę kokosową:

 • Picie wody kokosowej dwa razy dziennie pomoże w zapobieganiu kamieni nerkowych.

4. Promuje zdrowie układu sercowo-naczyniowego:

Jak wspomniano wcześniej, woda kokosowa jest bardzo pożywna i niezbędna do prawidłowego funkcjonowania serca. Woda kokosowa dla pacjentów z sercem sprawia, że ​​serce jest zdrowe, dzięki czemu nie ma ryzyka udaru lub zawału serca. Jeśli masz wysokie ciśnienie krwi w swoim ciele, woda kokosowa pomoże w obniżeniu ciśnienia krwi. To będzie regularnie promować zdrowie układu krążenia. Tak więc zdrowie można poprawić i poprawić za pomocą wody kokosowej.

Jak spożywać wodę kokosową:

 • Nie zaleca się picia zbyt dużej ilości wody kokosowej, ale wystarczy raz dziennie, aby promować zdrowie układu sercowo-naczyniowego.

5. Obniża ciśnienie krwi:

Woda kokosowa pomoże w wywieraniu bezpośredniego wpływu na ciśnienie krwi naszego organizmu. Badania wykazały, że woda kokosowa pomaga regulować ciśnienie krwi w naszym ciele i pomaga utrzymać je na niskim poziomie. Stosowanie wody kokosowej również obniża poziom cholesterolu w organizmie, a także pomaga w zapobieganiu zakrzepom krwi. Woda kokosowa będzie bardzo skuteczna w obniżaniu ciśnienia krwi u osób starszych.

Jak spożywać wodę kokosową:

 • Codzienne picie od 0,5 do 1 litra wody kokosowej utrzyma wszystkie te problemy w ryzach.

6. Pomoce w odchudzaniu:

Kolejną z najważniejszych korzyści płynących z picia wody kokosowej jest utrata wagi. Jeśli spożywasz zbyt dużo kalorii ze słodkich lub gazowanych napojów, może być trudno schudnąć. Ale korzyści płynące z codziennego picia wody kokosowej są doskonałym substytutem i dlatego mogą być z łatwością stosowane jako substytut.

Jak spożywać wodę kokosową:

 • Spożywanie korzyści płynących z wody kokosowej w celu utraty wagi, gdy czujesz się spragniony w ciągu dnia, pomoże ci utrzymać żołądek pełny i nie będziesz odczuwać głodu.

7. Ułatwia trawienie:

W świecie żywienia bardzo dobrze wiadomo, że spożywanie błonnika jest bardzo potrzebne do utrzymania zdrowego układu trawiennego i pracy w najlepszy możliwy sposób. Całe ciało można utrzymać dzięki wodzie kokosowej. Dlatego zaleca się trawienie wody kokosowej, ponieważ jest ona bogata w błonnik i dlatego pomaga w poprawie trawienia twojego organizmu. Bogata zawartość błonnika ułatwia prawidłowe trawienie.

Jak spożywać wodę kokosową:

 • Wystarczy codzienne picie wody kokosowej, ponieważ zawiera ona dokładną ilość błonnika potrzebną organizmowi.

8. Woda kokosowa jest dobra na cukrzycę:

Korzyści z wody kokosowej 3

W przypadku, gdy jesteś osobą z cukrzycą i zastanawiałeś się, czy możesz pić słodką wodę kokosową, odpowiedź będzie pozytywna. Woda kokosowa na cukrzycę udowodni, że ma działanie przeciwcukrzycowe na Twój organizm. Wiele osób z cukrzycą ma trudności z przyjmowaniem leków. Tak więc woda kokosowa może być najlepszym wyborem. Pacjenci z cukrzycą są bardzo narażeni na nadmierne krzepnięcie krwi. Woda kokosowa pomaga w zmniejszeniu poziomu cukru we krwi i skrzepów krwi.

Jak spożywać wodę kokosową:

 • Jeden kokos każdego dnia będzie idealny dla większości pacjentów z cukrzycą.

9. Zapewnia natychmiastową energię:

Korzyści płynące z wody kokosowej dla mężczyzn dodadzą Ci mnóstwo energii niż zwykły napój energetyczny w butelce. Zwykła, świeża woda kokosowa, dobra do nawodnienia, dostarczy Ci tylko 5 mg cukru, co będzie o wiele bardziej skuteczne w dodawaniu energii niż napoje energetyczne, i to za niższą cenę. Będzie zawierał również potas i inne minerały, które pomogą w produkcji energii w organizmie.

Jak spożywać wodę kokosową:

 • Wodę kokosową można pić po upalnym słonecznym dniu, a także w chwilach, kiedy jest się spragnionym.

10. Łagodzi stres:

Jeśli masz biuro lub podróżujesz przez dłuższy czas lub masz problemy rodzinne, może istnieć wiele powodów, dla których stres może naprawdę pochłonąć Twoje życie. Picie wody kokosowej pomoże Ci złagodzić stres, ze względu na obecność różnych witamin. Na przykład witamina B9 pomaga w wydzielaniu hormonu poprawiającego nastrój, serotoniny. Woda kokosowa może pomóc złagodzić stres i sprawić, że poczujesz się zrelaksowany. Może to być również pomocne w wahaniach nastroju dziewcząt.

Jak spożywać wodę kokosową:

 • Kiedy jesteś zestresowany, koniecznie wypróbuj łyk wody kokosowej.

11. Woda kokosowa podczas ciąży:

Zdecydowanie zaleca się wodę kokosową podczas ciąży. Woda kokosowa pomaga łagodzić zmęczenie, skurcze mięśni, skurcze, ciśnienie krwi, krążenie krwi itp. Ta woda kokosowa pomaga również w łagodzeniu nudności, zaparć i porannych mdłości. Kwas laurynowy jest obecny w wodzie kokosowej i ten kwas laurynowy jest również dostępny w mleku matki. Jest to bardzo pomocne i pożywne dla kobiet w ciąży.

Jak spożywać wodę kokosową:

 • Kobieta w ciąży powinna pić wodę kokosową co najmniej dwa razy dziennie, aby pomóc swojemu ciału rosnąć i rozwijać się dla dziecka.

12. Woda kokosowa dla niemowląt:

Małe dziecko zawsze potrzebuje wszystkich niezbędnych witamin i minerałów, aby jego organizm mógł się rozwijać. Dlatego woda kokosowa dla niemowląt ma to wszystko, a także tańszą cenę. Woda kokosowa prowadzi również do mniejszej niestrawności, biegunki, wzdęć i wielu innych problemów żołądkowych. Tak więc woda kokosowa jest dobra dla niemowląt w przypadku chorób ze względu na obecność minerałów.

Jak spożywać wodę kokosową:

 • Wodę kokosową można z łatwością podawać po podaniu dziecku stałych pokarmów.
 • Uwaga: Jeśli Twoje dziecko ma mniej niż 6 miesięcy, woda kokosowa nie jest zalecana.

13. Leczy zaparcia:

Woda kokosowa jest naturalnym środkiem przeczyszczającym i dlatego jest doskonałym lekarstwem na wszelkie problemy z zaparciami, z którymi możesz się spotkać. Posiada dużą ilość błonnika, który zapewni uformowanie stolca i ustąpienie zaparć. Obecność błonnika w wodzie kokosowej zwiększa produktywność i leczy zaparcia. Kokos można przyjmować codziennie w codziennej diecie. Woda kokosowa również reguluje ruch jelit i również oczyszcza organizm.

Jak spożywać wodę kokosową:

 • Przy zaparciach bardzo przydatne okaże się picie wody kokosowej 2-3 razy dziennie.

14. Leczy kaca:

Jeśli przesadzasz ze swoim alkoholem, to ta woda kokosowa uratuje dzień. Woda kokosowa pomoże w uregulowaniu żołądka, zmniejszy częste oddawanie moczu, a także zmniejszy chęć wymiotowania. Woda kokosowa również pomoże Ci zrewitalizować Twoje ciało. Kac bardzo dobrze traktuje woda kokosowa. Może również uchronić Cię przed innymi chorobami kacowymi.

Jak spożywać wodę kokosową:

 • Musisz użyć wody kokosowej, lodu, dwóch dojrzałych mango i dwóch gałązek mięty, aby zrobić najlepszy napój na kaca.

15. Leczy biegunkę:

Pacjenci cierpiący na biegunkę powinni spożywać wodę kokosową. Pomoże w zapobieganiu konieczności jakiejkolwiek hospitalizacji. Woda kokosowa ma bardzo wysoki współczynnik osmolarności niż roztwór WHO ORS. Woda kokosowa zawiera mniej sodu i chlorków, ale zawiera duże ilości aminokwasów i cukru. Ta właściwość wody kokosowej pomaga skutecznie leczyć biegunkę.

Jak spożywać wodę kokosową:

 • Przyjmowanie wody kokosowej trzy do czterech razy dziennie pomoże w utrzymaniu prawidłowego stężenia płynów w organizmie.
 • Dlatego woda kokosowa pomaga w leczeniu biegunki.

Korzyści z wody kokosowej dla skóry:

Tutaj wymieniliśmy 6 najważniejszych korzyści płynących z wody kokosowej dla skóry. Przyjrzyjmy się im.

16. Usuwa opaleniznę:

Jeśli masz naturalną opaleniznę na twarzy lub ciele, które są wystawione na działanie słońca, nadszedł czas, aby użyć naturalnego produktu, takiego jak woda kokosowa. Korzyści płynące z wody kokosowej dla skóry, po nałożeniu na dotknięty obszar, pomogą w normalizacji skóry do poprzedniego stanu.

Składniki:

 • Woda kokosowa.
 • Multani mitti.

Jak używać:

 • Po połączeniu składników nałóż pastę na dotknięty obszar.
 • Po 10 lub 15 minutach po prostu użyj ciepłej wody, aby wytrzeć obszar.

Jak często powinienem to robić: Przez dwa miesiące, trzy razy w tygodniu.

17. Leczy infekcje skóry:

Czy woda kokosowa jest dobra dla Twojej skóry? Twoja skóra zawsze będzie podatna na bakterie i grzyby, a zatem może powodować na skórze wszelkiego rodzaju infekcje, które będą skutkować wysypką lub podrażnieniami. Woda kokosowa do skóry pomoże Ci temu zapobiec, nie wydając dużo. Woda kokosowa ma właściwości przeciwgrzybiczne, przeciwbakteryjne i przeciwpasożytnicze. Dlatego woda kokosowa jest bardzo skuteczna w leczeniu infekcji skórnych.

Składniki:

 • Woda kokosowa.

Jak używać:

 • Musisz użyć wody kokosowej w dotkniętym obszarze, a tym samym zmniejszyć infekcję, a także objawy.

Jak często powinienem to robić: Raz lub dwa razy w tygodniu.

18. Zmniejsz trądzik:

Jeśli jesteś w trakcie pozbycia się trądziku, najlepszym sposobem na to jest użycie wody kokosowej. Możesz nie tylko używać wody kokosowej jako letniego napoju, ale także używać jej jako leku na trądzik. Zatkane olejem mieszki włosowe najczęściej powodują trądzik. Woda kokosowa pomaga w redukcji trądziku.

Składniki:

 • ½ szklanki wody kokosowej.
 • 1 łyżka miodu.

Jak używać:

 • Po połączeniu składników nałóż wacikiem na twarz.
 • Po 10 minutach wyczyść go ściereczką.

Jak często powinienem to robić: Codziennie.

19. Zmniejsza oznaki starzenia:

Wraz z wiekiem na skórze zaczną pojawiać się plamy starcze. Dlatego, jeśli używasz wody kokosowej, tych problemów można uniknąć i opóźnić. Woda kokosowa pomaga w promowaniu wzrostu komórek i pomaga w szybszej naprawie skóry. Tak więc, aby zmniejszyć oznaki starzenia, kokos może być najłatwiejszym i najlepszym wyborem.

Składniki:

 • 1 łyżka wody kokosowej.
 • 2 łyżki jogurtu naturalnego.

Jak używać:

 • Połącz składniki razem, za pomocą pędzelka nałóż na twarz. Po 15 minutach wyczyść obszar zimną wodą.

Jak często powinienem to robić: Raz lub dwa razy w tygodniu.

20. Zmniejsz pigmentację:

Istnieją różne sposoby usuwania pigmentacji ze skóry, ale mogą one być pełne chemikaliów lub mogą być szkodliwe. Dlatego woda kokosowa jest świetną alternatywą, aby rozwiązać ten problem i może z łatwością usunąć wszelkiego rodzaju przebarwienia, opaleniznę, a nawet przebarwienia skóry.

Składniki:

 • 1 łyżka wody kokosowej.
 • 2 łyżki jogurtu naturalnego.

Jak używać:

 • Połącz składniki razem i użyj cienkiej pasty na dotkniętym obszarze.
 • Po kwadransie zmyć zimną wodą.

Jak często powinienem to robić: Co tydzień, raz lub dwa razy.

21. Leczy egzemę:

Nie ma wątpliwości, że woda kokosowa jest najlepszą naturalną substancją do leczenia egzemy i innych powiązanych chorób. Wodę kokosową można pić dwa do trzech razy dziennie i pomoże ona w utrzymaniu nawilżenia skóry. Jest to również bardzo opłacalna i łatwa metoda w porównaniu z używaniem kosmetyków. Jest pomocny w leczeniu egzemy.

Jak spożywać wodę kokosową:

Musisz codziennie pić od dwóch do trzech szklanek wody kokosowej, a przy pomocy wszystkich niezbędnych składników odżywczych pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu pH w organizmie.

Korzyści z wody kokosowej na włosy:

Tutaj wymieniliśmy 4 najważniejsze zalety wody kokosowej na włosy. Przyjrzyjmy się im.

22. Promuj wzrost włosów:

Stan wzrostu włosów w dużym stopniu odzwierciedla również ogólny stan zdrowia. Brakuje Ci składników odżywczych, a wzrost włosów może zostać powstrzymany i spowoduje wypadanie włosów. Woda kokosowa zawiera wszystkie składniki, które zapewniają stały i szybki wzrost włosów. Woda kokosowa może promować wzrost włosów bez negatywnych skutków.

Składniki:

 • ½ szklanki wody kokosowej.

Jak używać:

 • Wacikami lub palcami wmasuj wodę kokosową w skórę głowy i pozostaw na noc. Szampon następnego dnia.

Jak często powinienem to robić: Co drugi dzień.

23. Kontroluje łupież:

Łupież na skórze głowy może być naprawdę denerwujący i krępujący. Jeśli łupież jest widoczny na skórze głowy, może również ujawnić stan twojego zdrowia. Woda kokosowa ma właściwości przeciwgrzybicze i pomoże usunąć swędzenie skóry głowy, a także utrzymać ją gładką i nawilżoną.

Składniki:

 • 10 łyżeczek wody kokosowej.
 • ½ łyżeczki oleju neem.

Jak używać:

 • Wymieszaj składniki, nałóż na skórę głowy i trzymaj przez godzinę, po czym zmyj lekko ciepłą wodą.

Jak często powinienem to robić: Dwa razy w tygodniu.

24. Traktuje zniszczone włosy:

Jeśli farbujesz włosy, twoje włosy automatycznie ulegną zniszczeniu na dłuższą metę. Cała wilgoć z włosów zostanie usunięta, a Twoje włosy będą wyglądać na suche i usmażone. Za pomocą wody kokosowej możesz farbować i odżywiać włosy.

Składniki:

 • 2 łyżeczki wody kokosowej.
 • 1 łyżeczka jogurtu.

Jak używać:

 • Mieszając składniki, nałóż na włosy i skórę głowy na 1 godzinę.
 • Następnie zmyć i użyć szampon + odżywka.

Jak często powinienem to robić: Co tydzień dwa razy.

25. Dodaje blasku twoim włosom:

Używanie wody kokosowej to naturalny sposób na utrzymanie lśniących włosów. Woda kokosowa wnika w molekuły pasma włosów, utrzymuje je nawilżonym, a także głęboko je pielęgnuje. Dzięki temu otrzymujesz lśniące i sprężyste włosy. Możesz dodać włosom blasku po prostu używając wody kokosowej w pożądany sposób.

Składniki:

 • 1 szklanka wody kokosowej.

Jak używać:

 • Po umyciu włosów szamponem spłucz włosy, a następnie użyj wody kokosowej wraz z 3-4 kubkami wody z kranu jako ostatnie płukanie.

Jak często powinienem to robić: Czy kiedy myjesz włosy?.

Efekty uboczne wody kokosowej:

 • Zbyt duże spożycie wody kokosowej może prowadzić do dużej zawartości potasu w organizmie, co może prowadzić do innych problemów w organizmie, w tym nerek.
 • Jeśli wypijesz za dużo wody kokosowej, zaburzy to ciśnienie krwi w organizmie i dodatkowo je obniży.
 • Po zabiegu nie zaleca się picia wody kokosowej, ponieważ może ona zmienić ciśnienie krwi w okolicy, w której doszło do zabiegu.
 • Nadmierne ilości skutków ubocznych wody kokosowej mogą naprawdę zaburzyć równowagę elektrolitów w organizmie, a zatem mogą również prowadzić do innych problemów.

Dlatego łatwo zauważyć, że stosowanie wody kokosowej może przynieść wiele korzyści dla włosów, skóry i ciała. Liczba korzyści, które potencjalnie możesz osiągnąć dzięki wodzie kokosowej, jest zbyt duża, aby jej uniknąć. Woda kokosowa nie tylko kosztuje mniej niż większość gazowanych napojów energetycznych, ale także jest bardziej skuteczna niż niektóre sztuczne i drogie kosmetyki. Dlatego daj nam znać, jak bardzo podobało Ci się czytanie tego artykułu, a także daj nam znać, jeśli masz jakieś sugestie lub opinie. Mam nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu będziesz w stanie wykorzystać wodę kokosową w najlepszy możliwy sposób.