W królestwie przypraw kardamon jest często nazywany „królową” ze względu na swój pyszny aromat i smak. Ma słodko-pikantny smak, co sprawia, że ​​jest wszechstronnym składnikiem zarówno dań słonych, jak i deserów. Szczególnie w Indiach powszechną praktyką jest żucie kardamonu pod koniec każdego posiłku, aby poprawić trawienie, a także odświeżyć usta.

Jednak przyjmowanie kardamonu w nadmiernych ilościach może prowadzić do wielu skutków ubocznych. Może wywołać zaburzenia żołądkowe, nudności, wymioty, a w skrajnych przypadkach również problemy z woreczkiem żółciowym. Pozwól nam zrozumieć niektóre z wielu skutków ubocznych spożywania kardamonu w dużych ilościach.

Poważne skutki uboczne kardamonu, które musisz wiedzieć

Poważne skutki uboczne kardamonu:

Poniżej wymieniono niektóre z poważnych wad kardamonu. Przyjrzyjmy się im.

1. Prowadzi do alergii:

Jest wiele osób, które mogą być uczulone na którykolwiek z enzymów obecnych w przyprawie. Alergie skórne to jedna z najczęstszych rzeczy, które można tutaj zobaczyć. Zapalenie skóry i pokrzywka to tylko niektóre z najczęstszych schorzeń skóry. Nadwrażliwość i alergie dróg oddechowych to kolejny koniec alergii wywoływanych przez kardamony. Ból i ucisk w klatce piersiowej, nieprzyjemne uczucie i duszność są postrzegane u wielu osób jako efekt uboczny.

2. Ból w woreczku żółciowym:

Wiele osób odczuwa ból brzucha, jeśli chodzi o spożycie kardamonu. Zwykle dotyczy to osób, które mają kamienie lub problemy z woreczkiem żółciowym. Jest to jeden ze skutków ubocznych, który został udowodniony przez wielu profesjonalistów i jest zdecydowanie jednym z poważnych skutków ubocznych czarnego kardamonu, o których należy pamiętać.

3. Impotencja:

Według wielu badań nadmierne spożycie kardamonu wykazało wiele problemów z męską płodnością. Wiele osób skarżyło się na bezsilne zachowanie w ciele z powodu kardamonu. Może nie zostało to całkowicie udowodnione, ale jest to zdecydowanie jeden z efektów ubocznych, na który narzeka wiele osób. Trzeba wiedzieć, że spożycie każdej przyprawy, w tym kardamonu, jest ograniczone, w przeciwnym razie zaczyna dawać odwrotne efekty. To jeden ze skutków ubocznych czarnego kardamonu.

4. Interakcje leków:

Efektów ubocznych zielonego kardamonu jest wiele. Ta przyprawa powinna być przyjmowana z łatwością i należytą świadomością, gdy ludzie zażywają jakieś leki. Zdarzały się przypadki, w których kardamon widział interakcje z lekami, które zwykle prowadzą do poważnych konsekwencji zdrowotnych.

Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego efektu ubocznego i ciągle ma kardamon.

Najlepsze, co możesz zrobić, to unikać bezpośredniego stosowania kardamonu jako odświeżacza jamy ustnej, gdy zażywasz leki. Leki na następujące problemy zwykle wchodzą w interakcje z kardamonem, wywołując skutki uboczne: leki na wątrobę, leki na HIV, leki na zespół jelita drażliwego, leki przeciwzakrzepowe, aspiryna, leki przeciwdepresyjne, leki na kamienie żółciowe i leki przeciwpłytkowe.

5. Zwiększa ryzyko krwawienia:

Niektóre badania wykazały, że spożywanie dużej ilości kardamonu może w rzeczywistości powodować sytuacje, w których ryzyko krwawienia wzrasta do wysokiego poziomu. To kolejny efekt uboczny, który jest związany z tą przyprawą i jest to nadmierne spożycie. Trzeba wiedzieć o konkretnych przypadkach, w których może to zwiększyć krwawienie i w tym celu należy skonsultować się z lekarzem lub profesjonalistą.

Te efekty uboczne kardamonu nie mają cię przestraszyć ani sprawić, że przestaniesz go jeść. Intencją tego artykułu jest uświadomienie ci osiągnięcia dobrej równowagi. Powszechną praktyką wielu ludzi jest nadmierne zajmowanie się czymś, co ich zdaniem jest dobre dla zdrowia. Niestety ten błąd może ich kosztować dużo zdrowia i pieniędzy. Ta sama zasada dotyczy również kardamonu. Trzymaj się zalecanych dawek i czerp najlepsze korzyści z kardamonu, zamiast być jego ofiarami!