Jeśli miałeś szczęście odwiedzić Arizonę w Stanach Zjednoczonych, musiałeś zauważyć długie, kaktusy wzdłuż autostrad. Te kultowe rośliny Saguaro Cactus są największymi ze swoich gatunków w kraju, o średniej wysokości 40 stóp długości i 2 stóp szerokości. Owoce Saguaro są znanym przysmakiem wśród plemion USA i Meksyku. Znane są ze słodkiej jadalnej miazgi, z której wyrabia się dżemy, wina i przetwory owocowe. Oprócz zastosowań kulinarnych owoce Saguaro są również wykorzystywane w leczeniu wielu schorzeń. Poznajmy szczegółowo niektóre z najlepszych korzyści zdrowotnych owoców Saguaro.

Co to jest owoc Saguaro??

Saguaro to indyjskie słowo, które wymawia się jako „Sah-Wah-Ro”. Naukowa nazwa Saguaro Cactus to „Carnegiea Gigantea”. Białe kwiaty Saguaro Cactus rozwijają się w owoce o barwie czerwonej z pikantnym, smacznym miąższem. Są lokalnie dostępne w sklepach lub jako przetwory w supermarketach.

Czy owoc Saguaro jest dobry dla zdrowia??

Owoce Saguaro mają wiele dobrego dla organizmu. Mają wysoką retencję wilgoci, aby nawodnić organizm. Saguaro są również naładowane witaminą C, witaminą B12 i innymi kluczowymi minerałami, które odżywiają twoje narządy i umożliwiają lepsze funkcjonowanie. Owoce te są również naładowane przeciwutleniaczami, aby chronić organizm przed wieloma infekcjami i zaburzeniami.

Korzyści Saguaro (kaktus saguaro) z wartościami odżywczymi

Fakty żywieniowe Saguaro:

Sprawdź wartość odżywczą owoców Saguaro w 1 porcji:

 • Suma kalorii: 167
 • Całkowita zawartość tłuszczu: 5 gramów
 • Węglowodany ogółem: 27 gramów
 • Białka: 4 gramy

Niesamowite korzyści Saguaro:

Tutaj wymieniliśmy 9 najlepszych korzyści saguaro dla zdrowia. Przyjrzyjmy się im.

1. Bogaty w witaminę C:

Korzyści Saguaro dla naszego organizmu są liczne. Zawiera wysoki poziom witaminy C, która przyczynia się do jej słodkiego i pikantnego smaku. Oznacza to, że saguaro ma zalety związane z witaminą, ponieważ smak jest zdominowany przez jej obecność. Dlatego ten owoc ma:

 • Właściwości przeciwstarzeniowe
 • Wzmacnia układ odpornościowy
 • Chroni zdrowie dziąseł
 • Poprawia wzrok.

2. Może zapewnić natychmiastowe nawodnienie:

Dzięki właściwościom rośliny rosnącej w ekstremalnych warunkach i glebach piaszczystych owoc saguaro charakteryzuje się wysoką retencją wody i zawartością błonnika zbliżoną do arbuzów i ogórków. Zawiera niezbędne składniki odżywcze, które pomagają nawodnić spieczone ciała, które zostały złapane na pustyni i w palącym słońcu.

3. Wysokie ilości błonnika pokarmowego:

Doskonały błonnik pokarmowy dla tych, którzy mają niewiele alternatyw, jeśli chodzi o jedzenie. Wysoka zawartość błonnika wynika z bogatej w składniki odżywcze wodnistości owoców. Jest to odpowiednia ilość paszy objętościowej, której organizm potrzebuje do utrzymania sytości przez dłuższy czas. Jest to bardzo skuteczne w kontrolowaniu wagi.

4. Wzmacnia Twój układ nerwowy:

Owoc zawiera bogate złoża witaminy B12, która jest niezbędna do tworzenia komórek krwi i utrzymania stabilnego układu nerwowego. Jej niedobór może prowadzić do anemii i może spowodować poważne uszkodzenie mózgu i nerwów. Ta witamina jest niezbędna, aby uniknąć udarów. Dla wegetarian jest to błogosławieństwo, ponieważ bardzo niewiele produktów spożywczych zawiera tę witaminę, która zwykle znajduje się w białku zwierzęcym.

5. Leczy reumatyzm:

Indianie z regionu Arizony przysięgają na niesamowite korzyści, jakie daje ten owoc w leczeniu i leczeniu chorób reumatycznych. Jest to odwieczna praktyka plemion, która wciąż jest dość skuteczna.

6. Zapobiega zaparciom:

Zawartość błonnika i błonnika w tym owocu jest idealna do utrzymania czystego przewodu pokarmowego. Pomaga wchłonąć toksyny z organizmu i wydalić je wraz z innymi zanieczyszczeniami. To nie tylko poprawia pracę układu trawiennego, ale także poprawia ogólny stan zdrowia systemu.

7. Zaspokoi głód niskimi kaloriami:

Ma niską kaloryczność, co sprawia, że ​​jest dobrym owocem, na który można sobie pozwolić bez poczucia winy. Pięć owoców razem składa się z:

 • 167 kalorii
 • 4 gramy białka
 • 5 gramów tłuszczu

8. Dobry dla kobiet w ciąży:

Jest to bardzo wszechstronny owoc, który można spożywać w każdy możliwy sposób i przekształcić w bardzo smaczne dżemy. Ten rodzaj karmy jest najlepszą alternatywą żywieniową dla kobiet w ciąży, ponieważ wysoki poziom składników odżywczych zapobiega występowaniu powikłań przy porodzie.

9. Zapobiega chorobom układu krążenia

Jest to również dobry, odżywczy owoc, który pomaga zwalczać przyczyny prowadzące do skomplikowanych chorób sercowo-naczyniowych i zablokowanych przez cholesterol tętnic. Regularne spożywanie tego owocu może prowadzić do poprawy przepływu krwi i poszerzenia ścian serca. Znany jest również z regulowania ciśnienia krwi.

Efekty uboczne owoców Saguaro:

Nadmierna konsumpcja owoców Saguaro może prowadzić do pewnych skutków ubocznych, takich jak:

 • Niestrawność
 • Refluks kwaśny
 • Uczucie pieczenia w żołądku
 • Wymioty
 • Biegunka

Saguaro to nie tylko ładny plakat, ale też wiele dobrego. Nie są one zbyt znane indyjskiej publiczności i być może będą musiały odwiedzić USA lub Meksyk, aby skosztować tego owocu. Jednak miąższ i wina Saguaro są nam udostępniane w wielu sklepach internetowych. Zanim zrezygnujesz z szansy na zjedzenie Saguaro, zajrzyj na strony, które oferują egzotyczne potrawy w Indiach. Pozdrowienia dla Saguaro!