Znana również jako „rakieta ogrodowa”, skromna rukola ma wiele korzyści zdrowotnych, które mogą zaoferować wszystkim. Jest to warzywo kapustne z cudownymi składnikami odżywczymi i jest znane z pieprznego, pikantnego smaku, który wydziela, gdy wbija się w niego kły. Z rukoli jest urocza sałatka, pyszna i pełna zdrowych składników, takich jak minerały i witaminy. W rukoli dostępne są inne obowiązkowe związki, którymi również chcielibyśmy się z Wami podzielić.

Więc bez większego trudu przyjrzyjmy się zaletom skromnej rukoli. Dlatego czytaj dalej i bądź dobrze poinformowany o tym samym.

Korzyści zdrowotne rukoli

Korzyści:

1. Jeśli chcesz obniżyć wagę i linię talii, odgryzaj i chrup uroczą rukolę. Dzieje się tak, ponieważ warzywko ma bardzo mało kalorii. Więc nawet jeśli codziennie pijesz filiżankę rukoli, nie sprawi, że będziesz gruby. Eksperci od zdrowia i ci, którzy chcą wkrótce osiągnąć rozmiar zero, powinni pomyśleć o codziennym piciu kubka rukoli

2.  Czy codziennie rano masz problemy z wypróżnianiem? Jeśli odpowiedź brzmi TAK i masz dosyć, mając leki bez recepty i środki przeczyszczające, aby pomóc w tym samym, spróbuj rukoli. Dzieje się tak, ponieważ rukola zawiera dużo błonnika, który pomaga w trawieniu. Przewód pokarmowy potrzebuje włókien, które pomogłyby wchłonąć wodę, a także ułatwiłyby wypróżnianie.

3.  Eksperci twierdzą, że środkiem przeciwnowotworowym jest rukola. Związki znalezione w skromnej rukoli pomogłyby ludziom trzymać się z dala od szponów raka. Dzieje się tak dlatego, że warzywko zawiera mnóstwo fitochemikaliów i jest również bogate w przeciwutleniacze. Obaj znamy jako super gladiatorów, jeśli chodzi o walkę z uszkodzeniami powodowanymi przez wolne rodniki, które pozostawione bez kontroli pozwoliłyby komórkom rakotwórczym promować się i rosnąć. Rukola pomaga organizmowi zachować bezpieczeństwo przed rakiem prostaty, piersi, szyjki macicy, okrężnicy i jajnika.

4.  Eksperci twierdzą, że rukola jest bogata w kwas foliowy. Kwas foliowy jest bardzo ważny dla kobiet w ciąży lub karmiących piersią. Jest to kwas, który pomaga również kobietom podczas porodu, a także pomaga wzmocnić płód, bez żadnych wad wrodzonych lub jajowodów, o które trzeba się martwić. W rukoli jest również mnóstwo witamin, takich jak witaminy z grupy B. Obecność kwasu pantotenowego, B6, ryboflawiny, tiaminy i innych witamin z grupy B wspomaga funkcjonowanie komórek na bardzo wysokim poziomie w organizmie – mówią eksperci ds. zdrowia.

5. Eksperci twierdzą, że podczas codziennego spożywania rukoli do organizmu dostaje się dużo witaminy K. Dzieje się tak dlatego, że mężczyźni potrzebują dziewięćdziesięciu mikrogramów, a kobiety prawie dwukrotnie więcej, twierdzą eksperci, co przyniosłoby wszystkie ilości witaminy K potrzebne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Wapń w organizmie musi zostać wchłonięty, a gdy witamina K jest w pobliżu, będzie dobrze wchłaniana. Pomaga to również we wzmacnianiu kości i działaniach osteotroficznych. Wiadomo również, że witamina K zmniejsza uszkodzenia neuronów w mózgu, dlatego należy podawać rukolę osobom cierpiącym na alzheimer i demencję.

6. Dla dobrego wzrostu oczu i widzenia należy spożywać dużo rukoli wraz z innymi pokarmami zawierającymi witaminę A. Warzywo ma wystarczająco dużo witaminy A i beta karotenu, które pomogłyby w lepszym widzeniu i zapobiegały utracie wzroku, gdy się starzejemy. Witamina A chroni również organizm przed nowotworami płuc, skóry i innych części ciała. Dlatego napij się od dziś filiżanki rukoli

7.  Rukola ma wystarczająco dużo witaminy C w organizmie, która jest wystarczająco silnym przeciwutleniaczem, aby zadbać o ogólny stan zdrowia i dobre samopoczucie, twierdzą eksperci.

8. W rukoli jest dużo chlorofilu, co jest ważne, ponieważ wiele minerałów i witamin dostaje się do organizmu z takich źródeł, mówią dietetycy. Pomaga to ponad trzystu funkcjom metabolicznym w naszym systemie, a chlorofil pomaga chronić nasze ciała również przed aflatoksynami. Jeśli aflatoksyny, które wyglądają jak maleńka pleśń, nie są trzymane w ryzach, może to zmienić DNA w organizmie, prowadząc również do raka i uszkodzenia wątroby

9. W rukoli jest dużo karotenu, luteiny i zeaksantyny, które świetnie sprawdzają się jako przeciwutleniacze w organizmie. Pomogłoby to zapobiegać chorobom oczu, takim jak zwyrodnienie plamki żółtej. Eksperci twierdzą, że są to również przeciwutleniacze, które pomogłyby nam również uchronić nas przed rakiem.

Inne korzyści:

Rukola ma następujące minerały:

a. Wapń

b. Miedź

C. Żelazo

D. Magnez

mi. Mangan

F. Fosfor

g. Potas

h. Selen

i. Sód

J. Cynk

Jeszcze jeden aspekt, dlaczego powinieneś mieć rukolę, to fakt, że zawiera ona szczawiany, co jest ważne dla organizmu. Jest to minerał występujący w wielu zielonych warzywach liściastych i dostarczający organizmowi dużo wapnia.

Istnieje wiele przepisów na rukolę dostępnych online do wyboru. Ale jeśli masz własne przepisy, takie jak soki i sałatki z rukoli do podzielenia się, chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie.

To było dziewięć najlepszych powodów, dla których kochamy rukolę. Jeśli chcesz podzielić się z nami swoimi wskazówkami i pomysłami, napisz lub skomentuj poniżej. Uwielbiamy słuchać od Ciebie, ponieważ uwielbiamy dzielić się z Tobą.

Źródło obrazu: Shutterstock