Czarnuszka znana również jako czarnuszka sativa lub kwiat kopru włoskiego jest rośliną kwitnącą. Rozpowszechniona w południowych i południowo-zachodnich krańcach Azji roślina ta ma białe lub niebieskie płatki kwiatów z długimi, gładkimi, podobnymi do owoców otoczkami. W środku są ich nasiona i to właśnie nasiona są używane jako przyprawa i szeroko stosowane.

Znane również jako czarnuszka ze względu na swój kolor, nasiona te mogą być często używane do ekstrakcji z nich olejów i wykorzystywane. Chociaż popularne dla wielu korzyści, poniżej wymieniono tylko kilka:

Najlepsze zalety czarnuszki dla zdrowia:

Po zabiegu:

Wiesz, jak spotykasz się z wypadkiem i musisz operować, a to pozostawia paskudną bliznę? Chociaż to dobra historia, nie zasługuje na trwałe umieszczenie na skórze, dlatego czarnuszka została specjalnie przebadana pod kątem tego konkretnego problemu. Wiadomo, że chroni powierzchnie otrzewnej przed koniecznością noszenia paskudnej blizny lub zniekształcenia spowodowanego zabiegiem chirurgicznym.

Białaczka:

Rak krwi lub białaczka to jedna z tych poważnych chorób, na które nie została jeszcze opracowana stabilna, zestalona kuracja. Będąc jedną z najbardziej śmiercionośnych strasznych chorób, pozbawiła życia wielu niewinnych ludzi, a wreszcie lekarstwo przynajmniej na wyczyn lub, jeśli szczęście, odepchnięcie tej choroby, znajduje się bezpośrednio w tej roślinie. Nasiona obecne w owocach tej rośliny zawierają thymoquinon, który indukuje apoptozę komórek białaczkowych.

Choroba Parkinsona:

Choroba nerwów, choroba Parkinsona jest dość niepokojącą chorobą dotykającą głównie grupę w średnim wieku, ale nawet na nią czarnuszka sativa ma lekarstwo. Wiadomo, że nasiona zawierające thymoquinone chronią neurony lub nerwy przed toksycznymi pierwiastkami.

Rak okrężnicy:  

po wielu badaniach i studiach w końcu odkryto, że nasiona czarnuszki, znane również jako nasiona kminku lub czarne nasiona nazwane od ich koloru, zawierają środek chemiczny 5-fluorouracyl, który pomaga hamować lub zapobiegać dalszemu rozprzestrzenianiu się raka okrężnicy w tym samym czasie tłumienie go. Badania przeprowadzone na szczurach wykazały, jak łatwo ten poziom raka okrężnicy został stłumiony bez żadnych skutków ubocznych.

Astma:

Tymochinon jest obficie obecny w czarnych nasionach czarnuszki, które w badaniu przypadku astmy zwierzęcej okazały się znacznie większe niż flutikazon w ich organizmie. W ten sposób powstały jego zdolności do leczenia astmy. Ale test na ludziach miał być dopiero przygotowany. Tak więc po tych badaniach przeprowadzono badanie na ludziach, w którym te nasiona czarnuszki były gotowane w wodzie przed podaniem ich człowiekowi, co spowodowało znacznie wyraźną astmę w drogach oddechowych.

Kontrola ciśnienia krwi:

Nasiona czarnuszki są tak przydatne, że codzienne spożywanie tych nasion przez, powiedzmy, dwa miesiące, może spowodować znaczne zmiany w poziomie cholesterolu LDL i ciśnienia krwi. Od tego czasu jest to sfinalizowana metoda pewnego strzału, aby obniżyć ciśnienie krwi, jednocześnie umożliwiając leczenie łagodnego nadciśnienia.

MRSA:

MRSA to śmiertelna infekcja bakterii odpornych na antybiotyki. Okazało się, że ta właśnie choroba reaguje lub odpowiada na leczenie stosowane przez nasiona czarnuszki i dlatego jest uważana za lek na MRSA.

Obrażenia spowodowane bronią chemiczną:

Pacjenci zranieni bronią chemiczną w nagłym badaniu placebo odetchnęli z ulgą, gdy nasiona czarnuszki zaczęły działać na ich obrażenia. Wyciąg z przegotowanej wody z nasion czarnuszki łagodził niektóre objawy, takie jak problemy z oddychaniem, zaburzenia czynności płuc, świszczący oddech w klatce piersiowej i wiele innych..

Rak szyjki macicy:

Tutaj znowu swoją rolę odgrywa thymoquinone. Zaobserwowano, że komórki raka szyjki macicy w kontakcie z czarnuszką siewną wytwarzającą zadowalającą ilość thymoquinone cofają się lub obumierają lub ulegają uszkodzeniu, a zatem znaleziono inne lekarstwo na raka szyjki macicy. powoduje to nie tylko śmierć komórek produkujących raka, ale także dalsze rozprzestrzenianie się innych komórek związanych z rakiem.

Źródło obrazu: czas migawki