Woda alkaliczna to nowe hasło w branży medycznej. Wielu dietetyków i ekspertów w dziedzinie zdrowia zaczęło nagłaśniać korzyści płynące z wody alkalicznej. To wzbudziło niezwykłe zainteresowanie opinii publicznej, która zastąpiła zwykłą wodę alkaliczną. Ale czym jest woda alkaliczna? Normalna woda pitna ma neutralne pH 7, podczas gdy woda alkaliczna ma pH 8 lub wyższe. Obecność związków alkalizujących i minerałów, takich jak magnez, wapń i krzemionka, zapewnia wiele korzyści zdrowotnych. Jednak sztuczna woda alkaliczna lub bardzo wysoki poziom alkaliczności mogą być dość niebezpieczne dla twojego organizmu. Zrozummy niektóre z poważnych skutków ubocznych picia wody o wysokiej alkaliczności.

skutki uboczne wody alkalicznej

Skutki uboczne wysokiej wody alkalicznej:

Tutaj wymieniliśmy kilka szokujących skutków ubocznych wody alkalicznej 9,5 na zdrowie. Przyjrzyjmy się im.

1. Problemy sercowo-naczyniowe:

Długotrwałe stosowanie wody alkalicznej może prowadzić do działań niepożądanych na serce. Woda alkaliczna powoduje zwiększone wydzielanie enzymów w układzie sercowo-naczyniowym, które mogą uszkadzać mięśnie wokół serca. Można zatem podsumować, że picie wody alkalicznej może początkowo odmładzać komórki sercowo-naczyniowe, ale na dłuższą metę efekty mogą być katastrofalne.

2. Nieprawidłowe funkcjonowanie układu pokarmowego:

Picie wody alkalicznej powoduje gwałtowne zmiany poziomu pH i może utrudniać proces trawienia. Zaburzenia trawienia spowodowane przez wodę alkaliczną są poważniejsze u osób powyżej 60 roku życia. Wykazano, że długotrwałe używanie wody alkalicznej do picia może prowadzić do hipochlorhydrii, która charakteryzuje się zmniejszoną absorpcją wapnia w organizmie. Dlatego picie dużych ilości prawdziwych skutków ubocznych wody alkalicznej może być niebezpieczne.

3. Przyczyny odwodnienia:

Stwierdzono, że picie wody alkalicznej może powodować odwodnienie, a nie utrzymywać nawodnienie organizmu. Obecność zbyt wielu jonów w organizmie może spowodować ostre odwodnienie na poziomie komórkowym. Jest to jeden z istotnych punktów przy piciu wody alkalicznej i należy o tym pamiętać!

4. Nieprawidłowości metaboliczne:

Metabolizm jest niezbędny do generowania energii dla normalnego funkcjonowania systemów organizmu. Różne badania wykazały, że stosowanie wody alkalicznej może prowadzić do zaburzeń metabolizmu, co może prowadzić do dolegliwości takich jak obrzęk i zasadowica metaboliczna. Może to powodować zawroty głowy, nudności, wymioty, drgania mięśni, drżenie rąk i uczucie mrowienia w dłoniach i nogach.

Skutki uboczne wody alkalicznej

5. Wywiera nacisk na nerki:

Nerki pomagają w utrzymaniu prawidłowego poziomu pH w organizmie, dlatego codzienne picie wody alkalicznej sprawi, że twoje ciało będzie bardziej alkaliczne i dodatkowo obciąży nerki, aby doprowadzić poziom pH do idealnego. Osoby już cierpiące na jakąś formę choroby nerek nie mogą nigdy spożywać wody alkalicznej.

Wchłanianie składników odżywczych w organizmie w dużej mierze zależy od poziomu pH. Codzienne picie wody alkalicznej może zwiększyć poziom pH w organizmie do tego stopnia, że ​​może zakłócić wchłanianie niezbędnych składników odżywczych w organizmie, takich jak witamina B12, kwas foliowy, wapń i żelazo. Niedobór składników odżywczych w organizmie może skutkować opóźnieniem wzrostu i innymi nieprawidłowościami.

7. Ból mięśni:

Picie wody alkalicznej może również powodować ból mięśni z powodu braku równowagi spowodowanej poziomem pH organizmu. Nadmiar minerałów może odkładać się w organizmie, prowadząc do skrzypienia stawów. Woda alkaliczna powoduje również przeszywające bóle dróg moczowych i pęcherza z powodu dużej ilości minerałów alkalicznych. Jeśli już doświadczyłeś zaburzeń związanych z mięśniami, zaleca się zaprzestanie picia wody alkalicznej.

8. Ból głowy:

Ból głowy to kolejny drażniący efekt uboczny codziennego stosowania wody alkalicznej. Stopień bólu może się różnić w zależności od osoby. Te bóle głowy zwykle trwają tylko kilka godzin i są tymczasowe. Jeśli jednak objawy utrzymują się, zaleca się skonsultowanie się z lekarzem, a także zaprzestanie picia wody alkalicznej.

9. Senność i zmęczenie:

Codzienne spożywanie wody alkalicznej może nawet powodować zmęczenie i znużenie. Możesz również czuć się śpiący przez większość czasu z powodu tej równowagi w poziomie pH. Ponadto, jeśli zażywasz leki na tarczycę, ciśnienie krwi lub choroby sercowo-naczyniowe, woda alkaliczna może im przeszkadzać i prowadzić do powikłań.

Woda alkaliczna jest ogólnie zalecana osobom z problemami związanymi z GI, aby zmniejszyć ich zawartość kwasową. Jednak ważne jest, aby zrozumieć, że nie wszystkie środki zaradcze są odpowiednie dla twojego ciała. Woda alkaliczna nie jest w 100% bezpieczna i wiąże się z szeregiem zagrożeń. Ważne jest, aby w pełni przeczytać i zrozumieć wady wody alkalicznej przed włączeniem jej do diety. Tak więc, ludzie, zbyt duża zasadowość może być szkodliwa dla twojego ciała!