Zdrowa dieta jest niekompletna bez włączenia zielonej herbaty. Herbata ta, jak sama nazwa wskazuje, wytwarzana jest z nieutlenionych liści zielonej herbaty. Ogólną zasadą przygotowania tego napoju jest dodanie tylko gorącej wody wraz z cytryną lub miodem. W przeciwieństwie do zwykłej herbaty, w przepisie nie dodaje się mleka. Czy zastanawiałeś się kiedyś dlaczego? Oto odpowiedź! Zielona herbata i mleko nie pasują do siebie! Zielona herbata z mlekiem, choć nadaje się do spożycia, nie jest pożądanym sposobem jej przygotowania. Czysta zielona herbata przewyższa pod każdym względem zieloną herbatę na bazie mleka. Przyjrzyjmy się bliżej tej koncepcji i ustalmy nasze fakty!

czy możemy pić zieloną herbatę z mlekiem

Czy możemy pić zieloną herbatę z mlekiem??

Podstawową zasadą, której należy przestrzegać przygotowując zieloną herbatę jest zrobienie tego z samą wodą. Uważa się, że dodanie mleka do zielonej herbaty odbiera całą jej dobroć i zmniejsza korzyści zdrowotne. Mleko składa się z białka zwanego kazeiną, które nie pasuje do struktury cząsteczek zielonej herbaty. Reaguje z katechinami obecnymi w zielonej herbacie i zmniejsza ich moc. Chociaż nie jest to niebezpieczne, dodanie mleka może zmniejszyć korzyści zdrowotne zielonej herbaty.

Czy dodatek mleka do zielonej herbaty – zmniejsza korzyści zdrowotne??

Dodanie mleka do zielonej herbaty znacznie zmniejsza jej korzyści zdrowotne. Oto 3 najważniejsze powody, dla których zielona herbata na bazie mleka nie jest dobrym pomysłem:

1. Zredukowane antyoksydanty:

Głównym powodem, dla którego zielona herbata jest preferowana w stosunku do innych herbat, jest wysoka zawartość przeciwutleniaczy. Po dodaniu mleka zawarte w nim białka wiążą polifenole herbaty. W ten sposób moc przeciwutleniacza zostaje zmniejszona o prawie 18%. Jednak dodanie mleka sojowego może w pewnym stopniu zmniejszyć ten procent utraty przeciwutleniaczy.

2. Przyrost wagi:

Zielona herbata plus mleko osobno oferują liczne korzyści zdrowotne. Jednak gdy oba są połączone, kalorie zawarte w mleku są dodawane do zielonej herbaty, co prowadzi do przyrostu masy ciała. Ponadto zielona herbata z mlekiem może zmniejszyć tempo przemiany materii i prowadzić do złego trawienia.

3. Zredukowane odżywianie:

Zielona herbata jest bogata w wiele składników odżywczych, takich jak EGCC, 1-teanina, aminokwasy, witamina K, witamina C itp. Z drugiej strony mleko jest bogate w wapń i białko. Gdy oba składniki zostaną połączone, te składniki odżywcze zostaną utracone i nie będą już dostępne dla organizmu.

Zielona herbata i mleko to niewątpliwie superfoods, które są niezbędne dla dobrego zdrowia. Jednak po prostu nie współpracują ze sobą! Jeśli lubisz pić zieloną herbatę z mlekiem, możesz to zrobić, ale pamiętaj, że nie będziesz w stanie cofnąć korzyści płynących z obu składników. Spróbuj dostosować swoje podniebienie do czystej herbaty, dodając trochę miodu i soku z cytryny! Chociaż może nie być tak kremowa i pienista jak herbata mleczna, z pewnością oferuje Ci krem ​​\u200b\u200bzdrowy!