Czy picie kawy pomaga w bólach głowy? Czy rzeczywiście przynosi ulgę? Cóż, jest tu wiele tajemnic. Dokładnie wyjaśnimy tutaj dokładny fakt.

Kawa to klasyczny napój parzony z nasion jagód gatunków kawy. Coffea to nazwa rodzaju, do którego należy i pochodzącego z Afryki. O zawartości kofeiny w kawie wiadomo, że ma gorzki i lekko kwaśny smak. Może również stymulować ludzi, utrzymując ich energię i aktywność przez cały dzień. Jednak ta sama zawartość kofeiny była również odpowiedzialna za wywoływanie bólów głowy i łagodzenie bólu głowy u wielu innych.

Czy picie kawy jest dobre czy złe na bóle głowy?

Kawa jako lekarstwo & Kawa jako przyczyna: może powstrzymać kawę i powodować ból głowy?

Jednym z głównych powodów, dla których ludzie narzekają, że kawa powoduje ból głowy, jest to, że kawa może powodować większe oddawanie moczu, co prowadzi do odwodnienia organizmu. Kiedy organizm cierpi na odwodnienie, naturalną reakcją jest ból głowy.

Wpływ kofeiny na mózg będzie się znacznie różnić w zależności od użytkowania. Na sporadyczne bóle głowy kawa jest doskonałą ulgą. Jednak kiedy mózg rozumie, że dana osoba spożywa codziennie, postrzega to jako rodzaj narkotyku i przestaje dawać ci ulgę nawet w przypadku sporadycznych bólów głowy. Dlatego mózg rozwija tolerancję na ten lek. Kofeina wpływa również na aktywność adenozyny. Adenozyna jest naturalnie występującą substancją w mózgu. Podczas migreny poziom adenozyny w mózgu wzrasta. Może to zmienić działanie substancji, powodując w ten sposób ból głowy (1).

Podczas gdy wielu z nas skarży się, że kawa powoduje ból głowy, oto jak prawdziwa jest ulga w bólu głowy:

Kawa pomaga migrenom to prawdziwa rzecz. Ale musisz zrozumieć, jak często ten środek zaradczy może być satysfakcjonujący. Przedawkowanie kofeiny jest również głównym powodem występowania bólów głowy. Kawa i migrenowe bóle głowy to inne problemy dla wielu. American Journal of Medicine w swoich badaniach odkrył, że codzienne zmiany w spożyciu kawy mogą w pewnym stopniu wywołać migrenę (2). Dlatego wiele zależy od ilości, ilości kofeiny. Te dwa są wprost proporcjonalne do migrenowych bólów głowy.

Kawa na napięciowy ból głowy jest również prawdziwa. Napięciowe bóle głowy są wynikiem rozszerzonych naczyń krwionośnych w pobliżu i wokół czaszki. Wiadomo, że zawartość kofeiny w bólu głowy zwęża naczynia krwionośne. To wywoła ból głowy (3).

Korzyści z odstawienia kofeiny:

Chociaż istnieje kawa, która leczy bóle głowy, istnieje również pewna dobroć związana z odstawieniem kofeiny. Tutaj wymieniliśmy kilka punktów. Przyjrzyjmy się im.

kofeinowy ból głowy

1. Przezwyciężanie uzależnienia:

Kawa to dobrze znany narkotyk. Kiedy zrozumiesz, że twoje ciało może czasami wyleczyć ból głowy za pomocą kawy, masz tendencję do picia jej więcej. Kiedy to robisz, twój mózg rozumie, że jest to rodzaj narkotyku i ostatecznie zaczyna uodparniać się na efekt ulgi. Tak więc przezwyciężenie tego staje się niezbędne nie tylko dla bólu głowy, ale także dla snu.

2. Niższe ciśnienie krwi:

Twoje serce ma tendencję do ciężkiej pracy, gdy zaczynasz pić i uzależniasz się od kawy. To znacznie się obniża, a organizm rozwija również niskie ciśnienie krwi.

3. Dobry sen i nastrój:

Jeśli zauważysz, twoje ciało się rozkręca i nadal możesz nie być w stanie spać. To może cię bardzo zirytować. Sprawcą jest kofeina. Rezygnacja z kawy może skutecznie zmienić Twój sen i wprawić Cię w lepszy nastrój.

4. Mniej bólów głowy:

Ponieważ kofeina jest głównym powodem wyzwalacza (4), możesz zobaczyć, jak rzucenie go może być dla Ciebie bardzo pomocne.

5. Zdrowe zęby:

Zauważysz, że twoje zęby, zwłaszcza dolne siekacze, zarówno przednia, jak i tylna część zębów będą miały dużo przebarwień. Powoli zaczną niszczyć szkliwo zębów i mogą powodować próchnicę.

Objawy odstawienia kofeiny:

Mówiąc o korzyściach płynących z rzucenia kofeiny, oto kilka rzeczy, które przytrafiają ci się, gdy zdecydujesz się rzucić.

1. Ból głowy:

Najczęstszym objawem jest ból głowy. Ból zacznie się zza oczu, a następnie przeniesie się do przodu głowy (5).

2. Letarg:

Będziesz bardzo zmęczony robieniem czegokolwiek. Twój poziom dopaminy spadnie, a to sprawi, że będziesz mniej pobudzony do wszystkiego.

3. Bezsenność:

Złapiesz się na nogach we wczesnych godzinach nocnych. Jest to bardzo normalny i powszechny objaw doświadczany przez wiele osób.

4. Zaparcia:

Ponieważ kofeina może stymulować ruchy jelit, kiedy przestajesz kofeinę, również staje się to problemem.

5. Depresja:

Inny najczęstszy problem, depresja, jest pochodną rzucenia kofeiny. Drażliwość i stres to inne problemy.

6. Mgła mózgu:

To może być niebezpieczne i może cię przerazić. Niektórzy ludzie mają tendencję do doświadczania trudności w posiadaniu spójnej myśli, a także w myśleniu. Jeśli to trwa dłużej, czas skonsultować się z lekarzem.

7. Brak koncentracji:

Na tym etapie zobaczysz, jak zmienia się Twój poziom koncentracji i że nie będziesz w stanie skupić się na żadnej rzeczy.

8. Niepokój:

Uważaj na niepokój. Twoim objawem odstawienia może być lęk połączony z wahaniami nastroju. Spożycie kofeiny rzadko jest jedyną przyczyną bólu głowy (6). Kawowa ulga w bólu głowy jest dla nielicznych; dla innych to nic dobrego. Dlatego należy uważać na ilość spożywanej kawy dziennie. Wszelkie zmiany w tym zakresie mogą znacząco wpłynąć na poziom stresu, powodując bóle głowy.

Często zadawane pytania:

1. Czy kawa na ból głowy zatok może działać??

Kawa może zmniejszać stan zapalny, a tym samym łagodzić ból zatok. Nie jest to jednak gwarancją i należy pamiętać, że wyższy poziom spożycia może poważnie wywołać jeszcze większy ból głowy.

2. Co jest dobre na ból głowy? Kawa czy herbata?

Chociaż kofeina może dostarczyć wielu ludziom, z pewnością nie wielu innym. Dlatego wybór zależy od Twojego ciała. Herbata ma również potencjał zmniejszania bólu głowy, zwłaszcza odmiana herbaty ziołowej.

3. Jak długo utrzymują się bóle głowy po odstawieniu kawy??

To zależy od tego, ile konsumujesz. Zazwyczaj nie powinno trwać dłużej niż kilka dni do tygodni. Niektórym zajmuje to około dwóch miesięcy lub więcej w przypadku osób, które przyjmują powyżej 1000 mg dziennie.

Zastrzeżenie: Chociaż herbata i kawa to osobisty wybór na ból głowy, zdecydowanie zalecamy konsultację z lekarzem, aby zrozumieć swoje ciało. Dla niektórych ból głowy to nie żart, dlatego najlepszą ulgą będzie opieka lekarska.