W naszym poprzednim cyklu artykułów szczegółowo przeczytaliśmy o korzyściach związanych z pielęgnacją skóry i włosów. Tak naprawdę dowiedziałam się o oleju rycynowym tak dużo, że teraz lubię go nazywać super olejem. Od zmarszczek, przez suchą skórę, przez rozstępy, opadające włosy, aż po przedwczesne siwienie… Czym nie może zająć się olej rycynowy? Lista nie jest jeszcze kompletna; ma ogromne korzyści zdrowotne dla całego ciała, a w szczególności dla oczu. Poniżej, w tym opisie, chciałabym oświetlić, jak używać olejku rycynowego do pielęgnacji oczu i okolic oczu.

Jak używać oleju rycynowego do oczu??

Jak używać oleju rycynowego do oczu?

1. Wiadomo, że stosowanie oczyszczonego, sterylnego oleju rycynowego w postaci kropli do oczu, samodzielnie lub w połączeniu z olejem z nasion lnu, przynosi korzyści osobom cierpiącym na suche oczy. Stan suchych oczu wynika z ciągłej, wielogodzinnej pracy przed komputerem, braku dostatecznych ćwiczeń mięśniowych oraz pewnych schorzeń, takich jak zespół Sjogrena, gdzie gruczoły łzowe stają się niedoczynne. Również suchość oczu może być skutkiem działań niepożądanych niektórych leków.

Olej rycynowy to dobry sposób na nawilżenie suchych oczu i złagodzenie związanego z tym dyskomfortu i uczucia ziarnistości, ciała obcego w oczach. Stwierdzono, że regularne stosowanie kropli do oczu z olejem rycynowym pomaga w problemach ze wzrokiem i opóźnia / zatrzymuje powstawanie zaćmy w oczach. Odkryto również, że działa jako łagodny środek przeciwbakteryjny i pomaga usuwać zanieczyszczenia z oczu. Tak więc mogą z niego korzystać ci, którzy cierpią na problem jęczmienia. Przed napisaniem tego artykułu osobiście przeczytałam opinie wielu osób, które twierdzą, że skorzystały na stosowaniu tego super oleju.

Jednak MUSISZ skonsultować się ze swoim okulistą lub lekarzem ajurwedy, zanim to zrobisz i omówić wykonalność i wszelkie nieznane alergie / podrażnienia, które możesz mieć. Bardzo ważne jest również bardzo higieniczne obchodzenie się z olejem, aby uniknąć infekcji oczu. Wreszcie, zwróć uwagę na tłoczone na zimno lub skompresowane na zimno odmiany oleju rycynowego.

PS: Stwierdzono, że powoduje zaczerwienienie / podrażnienie u niektórych osób, przyczyny są nieznane.

olejek-rycynowy-do-oczy

2. Olej rycynowy jest bogaty w kwasy tłuszczowe omega, które sprawiają, że olej ten bardzo łatwo wnika w skórę. Jeśli więc masz drobne zmarszczki pod oczami i kurze łapki w kącikach oczu, możesz użyć trochę podgrzanego olejku rycynowego zmieszanego z zawartością wyciśniętej kapsułki witaminy E; kombinacja pełna przeciwutleniaczy, która delikatnie masuje skórę pod oczami. Nie wolno przy tym wywierać nacisku i masować wyłącznie opuszkami palców. Użyj tego środka przed pójściem spać, każdej nocy przez kilka miesięcy, aby zobaczyć widoczne rezultaty.

3. Olejek rycynowy pomaga zagęścić brwi i rzęsy. Jeśli więc masz skąpe rzęsy/brwi, nałóż czysty olejek rycynowy za pomocą szczoteczki do rzęs. To o wiele lepsza alternatywa niż używanie tych wszystkich chemicznie naładowanych tuszów do rzęs i wypełniaczy do brwi. Olej rycynowy jest również o wiele łatwiejszy w kieszeni. Możesz również użyć oleju rycynowego w połączeniu z jednym z następujących: oliwa z oliwek, białko jaja, gliceryna. Używaj przy tym czystych, jednorazowych końcówek Q.

Mam nadzieję, że podobało Ci się czytanie tego artykułu i uznałeś go za przydatny i na pewno użyjesz oleju rycynowego w opisany sposób, aby złagodzić oczy.