Przeziębienie i kaszel to tak powszechny problem, że przybrał postać grypy! Wielu z nas ma ten problem, gdy zmienia się pora roku lub nie kontrolujemy diety, czasami robi się bardzo dotkliwie, że stajemy się ospali, aby wykonywać naszą rutynową pracę, a czasami staje się to irytujące z katarem. Próbujemy brać parę, pić gorące napoje i zażywać różne leki na przeziębienie, ale mimo to powrót do zdrowia zajmuje ponad tydzień!

Oto szybkie, łatwe i najtańsze domowe lekarstwo na rutynowe przeziębienie. Czosnek! Tak, czosnek jest tym, który jest naprawdę bardzo pomocny w leczeniu i zapobieganiu przeziębieniom, ponieważ czosnek jest znany ze swojego ciepła, które dostarcza organizmowi wewnętrznie, a także ma wiele właściwości przeciwutleniających, co czyni go jeszcze bardziej wyjątkowym.

Jak używać czosnku na zimno i na zimno Grypa 2 najlepsze naturalne metody

Czosnek jest skuteczny w zapobieganiu i leczeniu przeziębienia. Czosnek jest pełen przeciwutleniaczy, regularne spożywanie czosnku może korzystnie wpłynąć na układ odpornościowy. Jeśli przemknie ci zimno, możesz napić się herbaty czosnkowej. Siedzisz, potrzebujesz trochę stromego posiekanego lub zmielonego czosnku w gorącej wodzie przez kilka minut, a następnie odcedź i wypij to! W następnej godzinie twoje przeziębienie zniknie. Możesz dodać trochę miodu lub imbiru, aby poprawić smak.

Zwykle wolimy trochę pieczonego czosnku we włoskim jedzeniu, ale kilka ząbków prosto i na surowo to zupełnie inna historia! W sezonie przeziębień i gryp lub babcie zalecają spożywanie łyżki surowych, posiekanych ząbków czosnku – lub nawet obgryzanie świeżych ząbków!

Jak już wspomniano, czosnek jest silnym przeciwutleniaczem o właściwościach przeciwdrobnoustrojowych, przeciwwirusowych i antybiotycznych. W przypadku przeziębienia i grypy ma również działanie obkurczające i wykrztuśne, ale pojawia się pytanie, że jeśli nie można go jeść na surowo, jakie są inne sposoby jego spożycia? Poniżej przedstawiamy sposoby, dzięki którym możemy spożywać go na różne sposoby zamiast jeść na surowo.

Jak używać czosnku na zimno & Grypa:

Tutaj wymieniliśmy 2 najlepsze naturalne środki, jak używać czosnku na przeziębienie i grypę. Przyjrzyjmy się im.

1. Czosnek & Sok pomarańczowy:

  • Weź trochę świeżego czosnku
  • Pokrój je w kostkę i pokrój, a następnie obierz skórkę
  • Teraz weź do ust łyżkę czosnku i połknij ją z sokiem pomarańczowym
  • to dobry sposób na spożywanie czosnku, ponieważ nie będziesz musiał go żuć i po prostu połykać z sokiem
  • Najlepiej robić to w nocy, nie chciałbyś nikogo urazić zapachem w ciągu dnia, ale co najważniejsze, chcesz się upewnić, że ten środek naprawdę zadziała.
  • Najlepszym momentem na to jest pójście prosto do łóżka po zażyciu czosnku. Zauważysz, że możesz czuć się lekko gorączkowo.

Bez połykania Bez żucia:

  • Nie próbuj tej metody na pusty żołądek. Wystarczy wziąć plasterek goździka i ssać go przez 15 minut, aby soki działały magicznie na każdy ból!

2. Czosnek & Woda cytrynowa:

Po prostu potrzebujesz :

  • 5-6 ząbków czosnku
  • Ciepła woda
  • Jedna duża cytryna

Obierz skórkę z ząbków czosnku, a następnie posiekaj na małe kawałki. Dodaj to do ciepłej wody i wyciśnij cytrynę do tej mieszanki, odstaw czosnek na kilka minut, a następnie dodaj trochę startego imbiru i łyżkę miodu, aby dodać smaku napojowi. Teraz odcedź i wypij! Ten napój jest naprawdę bardzo skuteczny, ponieważ zawiera wszystkie te substancje, które zapewniają ciepło i zwalczają zimno.

Wreszcie surowy czosnek jest naprawdę wspaniałym domowym lekarstwem na przeziębienie i grypę. Staraj się pić lub żuć czosnek wcześnie rano lub przed pójściem spać lub w obu tych porach, zgodnie z wymaganiami, które naprawdę ci pomogą.