Zęby stanowią integralną część twarzy, gdzie nie tylko podnoszą walory twarzy, ale również są niezwykle ważne przy żuciu pokarmu. Dlatego powinny być chronione i dobrze utrzymane. Jednym z najbardziej przydatnych produktów do pielęgnacji naszych zębów jest olejek goździkowy. Jest doskonałym naturalnym lekarstwem na wszelkiego rodzaju dolegliwości związane z zębami, a także ma wiele innych zalet. Jeśli cierpisz na rozdzierający ból zęba, a dentysta nie jest w stanie zapewnić ulgi, zawsze możesz spróbować użyć olejku goździkowego w dotkniętym obszarze, chociaż może to nie wyleczyć całkowicie problemu, przyniesie znaczną ulgę. Aby używać tego olejku, musimy zrozumieć jego pochodzenie, skład chemiczny, właściwości olejku kokosowego, sposób użycia tego olejku oraz środki ostrożności, jakie należy przedsięwziąć podczas jego używania.

jak używać olejku goździkowego na zęby

Jak używać olejku goździkowego do zębów??

Początek:

Jak sama nazwa wskazuje, olejek goździkowy jest pozyskiwany z części goździków i drzew, które są lokalnie występujące w pobliżu równika. Goździki to pąki kwiatowe, które po wysuszeniu stają się czerwonawo brązowe, a olejek jest pozyskiwany nie tylko z tych pąków, ale także z liści i łodygi.

Skład chemiczny:

Niektóre z substancji chemicznych obecnych w olejku goździkowym to octan eugenolu, kariofilen, izoeugenol, ale przede wszystkim eugenol jest głównym związkiem chemicznym obecnym w olejku goździkowym i jest odpowiedzialny za wiele właściwości, które posiada ten olejek.

Właściwości olejku goździkowego:

Olejek goździkowy ma charakter terapeutyczny i posiada liczne właściwości lecznicze, które są korzystne w leczeniu problemów związanych z zębami

1. Posiada właściwości antyseptyczne:

Olejek goździkowy słynie ze swoich właściwości antyseptycznych. Składniki chemiczne zawarte w olejku goździkowym są najbardziej odpowiednie do zwalczania pierwotnych infekcji, a przy starannym stosowaniu zapobiegają próchnicy zębów

2. Z natury przeciwbólowy:

Obecność eugenolu sprawia, że ​​ma on charakter przeciwbólowy. Jest bardzo skutecznym środkiem przeciwbólowym i zapewnia natychmiastową, jeśli nie stałą ulgę.

3. Przeciwskurczowe:

Wiele razy osoba cierpiąca na schorzenie zęba ma bardzo dokuczliwe skurcze. Olejek goździkowy ma działanie przeciwskurczowe, dzięki czemu zapobiega występowaniu tych skurczów.

4. Przeciwzakaźny:

Olejek goździkowy doskonale nadaje się do zapobiegania pojawianiu się wszelkiego rodzaju wtórnych infekcji. W przypadku próchnicy takie infekcje na pewno się zdarzają, ale stosowanie olejku goździkowego zapewnia, że ​​wszelkiego rodzaju infekcje zostaną powstrzymane.

5. Używany jako wypełniacz:

Dentyści są w pełni świadomi substancji chemicznych, takich jak eugenol, które posiada olejek goździkowy, dlatego łączą go z tlenkiem cynku i używają go jako tymczasowego wypełnienia. Używają eugenolu jako części uszczelniającej kanał korzeniowy.

6. Właściwości antybakteryjne:

Olejek Cove ma właściwości antybakteryjne i jest podawany głównie tam, gdzie występuje silny ból zęba, który mógł pojawić się z powodu zepsutego zęba, pękniętego zęba powodującego infekcje bakteryjne, które docierają do korzeni zęba i wywołują ból.

Metoda :

Stosowanie olejku goździkowego jest stosunkowo proste. Namocz wacik w tym oleju i włóż go w dotknięty obszar. Zmieniaj bawełnę co godzinę, aby uzyskać większą skuteczność. Innym sposobem użycia tego oleju jest pobranie wacika pełnego tego oleju i nałożenie go jak balsamu na dziąsła i obszar docelowy. Wiele osób woli używać torebki herbaty zanurzonej w rozcieńczonym roztworze olejku goździkowego; ta metoda jest zwykle skuteczna w łagodnych przypadkach.

Środki ostrożności:

Podejmowanie pewnych środków ostrożności jest zawsze pomocne, ponieważ olejek goździkowy jest silny i może mieć niekorzystne skutki, jeśli nie zostanie zachowana odpowiednia opieka. Powinna być używana tylko przez krótki czas, ponieważ jest środkiem do tymczasowej ulgi, a nie właściwym rozwiązaniem jakiegokolwiek problemu.

Olejek goździkowy jest silnym środkiem do rozwiązywania problemów związanych z zębami, jednak jeśli problem nie ustąpi, rozsądnie byłoby pokazać dentyście, aby uniknąć przyszłych powikłań.