Olej rycynowy to bladożółty olej otrzymywany z ziaren rącznika, używany jako środek przeczyszczający, środek poślizgowy oraz w produkcji produktów na bazie oleju. Historia stosowania oleju rycynowego do wywoływania porodu pierwszy zaczął. Chociaż istnieje wiele naturalnych sposobów wywoływania porodu, niewiele związków jest tak skutecznych jak olej rycynowy.

Jak używać oleju rycynowego na zaparcia??

Wiele osób, zwłaszcza lekarzy, jest przeciwnych regularnemu stosowaniu oleju rycynowego. Jeśli ktoś potrzebuje oleju rycynowego do regulowania codziennej rutyny, nie patrzy na problem we właściwy sposób. Nadmierne stosowanie oleju rycynowego może prowadzić do zaburzeń równowagi płynów i elektrolitów oraz innych powikłań.

Stosowanie oleju rycynowego powinno odbywać się bardzo punktualnie w przypadku zaparć!

Zaparcie to bardzo częsty problem u wielu osób ze względu na nawyk picia mniejszej ilości wody! Jeśli ktoś nie chodził do toalety od wielu dni i może być bliski zatkania kałem, to znaczy, że musisz działać szybko. Nie powinieneś czekać na kolejny dzień. Olejek rycynowy może pomóc.

olej-rycynowy-na-zaparcia

Podczas kryzysu zaparcia zalecane dzienne spożycie oleju rycynowego to Jedna łyżka stołowa dla dorosłych i Jedna łyżeczka dla dzieci! Olejek rycynowy należy przyjmować na pusty żołądek, najlepiej działa przyjmowany rano po przebudzeniu.

Po przyjęciu dawki należy odczekać od 4 do 6 godzin przed pierwszą chęcią pójścia do toalety. Olej rycynowy może również wywoływać wybuchową biegunkę. Być może będziesz musiał iść do toalety więcej niż raz, więc nie odchodź zbyt daleko od toalet lub toalet! Upewnij się, że masz szybki dostęp do toalet w godzinach po spożyciu.

Smak oleju jest bardzo nieprzyjemny. Możesz chcieć zmieszać go z niewielką ilością kwaśnego smaku, takiego jak pomarańcza lub jakiś sok lub po prostu zatkać nos i połknąć. Szczególnie dzieciom trudno byłoby przyjąć sugerowaną kwotę! Stosowanie oleju rycynowego do łagodzenia zaparć sięga czasów starożytnego Egiptu. W Ameryce stosowanie oleju rycynowego sięga czasów pionierów. Podróżujący medycy sprzedawali kombinację oleju rycynowego z alkoholem, aby leczyć wszystko, od zaparć po zgagę.

Obecnie olej rycynowy jest nadal stosowany wewnętrznie jako środek przeczyszczający, który działa stymulująco na przewlekłe zaparcia. Zewnętrznie może być stosowany do różnych podrażnień skóry, wypadania włosów i przemysłowo jest stosowany we wszystkim, od farb po smary.

Ostrzeżenie: Nie używaj oleju rycynowego na zaparcia, jeśli jesteś w ciąży!

Poniżej omówiono 4 proste kroki, jak przezwyciężyć zaparcia za pomocą oleju rycynowego.

Krok 1:

Dawkowanie oleju rycynowego jest inne dla osoby dorosłej i dla dziecka. Dawkowanie może być również na poziomie zaparcia! Dawkowanie należy zawsze przyjmować na odpowiednią receptę przez lekarza lub farmaceutę. Jeśli nie jesteś w stanie uzyskać od nikogo wskazówek, możesz wziąć łyżkę oleju rycynowego, jeśli jesteś dorosły, tj. 4,92 ml, a jeśli jesteś dzieckiem, weź łyżkę, tj. 2,46 ml.

Krok 2:

Teraz musisz zdecydować, czy będziesz brał łyżkę codziennie, czy w pewnych odstępach od 3 do 7 dni. Może to również zależeć od nasilenia zaparć. należy postępować zgodnie z instrukcjami podanymi przez farmaceutę, a spożycie należy przyjmować rano na pusty żołądek, aby uzyskać najlepsze wyniki.

Krok 3:

Weź odpowiednią miarkę, aby pobrać olej. Jakbyś wziął więcej niż to, co jest wymagane, możesz być w wielkim zamieszaniu! Możesz również mieszać olej, jeśli nie możesz go zabrać bezpośrednio z jedzeniem (śniadaniem), które jesz tyłek, wyniki nie byłyby tak dobre, jak to konieczne.

Krok 4:

Jeśli w ciągu 7 dni nie uzyskasz ulgi w zaparciach, skontaktuj się z lekarzem! Możesz stać się ofiarą innego problemu niezwiązanego z zaparciami.