Czy pijesz zieloną herbatę? W takim razie powinieneś wiedzieć, że zielona herbata odgrywa ważną rolę w cukrzycy. Tak, zielona herbata obniża poziom cukru we krwi. Ludność od wieków pije herbatę, a dziś jest to drugi najczęściej przyjmowany napój na świecie (po wodzie). Wiele z tej reputacji może wynikać z wielu szeroko znanych zalet zielonej herbaty, wliczając w to jej moc w walce z rakiem, a także w niszczeniu zdrowia psychicznego. Jednak w tym artykule omawiamy rolę zielonej herbaty w cukrzycy.

Jak używać zielonej herbaty na cukrzycę?

Cukrzyca jest chorobą opisywaną przez nieodpowiednie wydzielanie, inaczej obraźliwe działanie insuliny, która utrudnia prawidłowe przyswajanie glukozy w tkankach, a ponadto prowadzi do wysokiego poziomu cukru we krwi, który ostatecznie musi być wydalany z moczem. W trakcie wieloaspektowej reakcji biochemicznej herbata – zwłaszcza zielona herbata – pomaga uwrażliwiać komórki, dzięki czemu są one zdrowsze w metabolizmie cukru. Zielona herbata jest lepsza dla osób z cukrzycą, ponieważ pomaga w zdrowszym funkcjonowaniu układu metabolicznego.

Zalety zielonej herbaty:

  • Zmniejszenie ryzyka zachorowania na cukrzycę typu 2
  • Popraw wrażliwość na insulinę
  • Utrzymuj zdrowe ciśnienie krwi
  • Zapobiegaj powstawaniu zakrzepów krwi
  • Zmniejszające się niebezpieczeństwo zachorowania na raka
  • Spadające możliwości chorób układu krążenia

Mechanizm zielonej herbaty na cukrzycę:

Gdy tylko skrobia zostanie zużyta, potrzebuje enzymu amylazy, aby rozbić ją na cukry proste, które mogą być wchłaniane do krwiobiegu. Polifenole z zielonej herbaty redukują amylazę. Jeden odczyt pokazuje, że tylko 1 filiżanka zielonej herbaty zarezerwowała działanie amylazy o 87%. Jeszcze jedno badanie pokazuje, że usuwanie zielonej herbaty powoduje normalny wzrost poziomu glukozy i insuliny, podczas gdy spożywano 50 gramów skrobi.

Wpływ zielonej herbaty na cukrzycę:

1. Zielona herbata jest umiarkowanie nieprzetworzona i jest dwa razy bogatsza w przeciwutleniacze, takie jak witamina C. Pochłania polifenole, które zdaniem naukowców mogą zwiększać aktywność insuliny. Ponadto dodanie mleka do herbaty zmniejsza właściwości insuliny uwrażliwiające herbatę.

2. Cukrzyca jest schorzeniem, które jest ogólnie klasyfikowane jako cukrzyca typu 1 wraz z cukrzycą typu 2. Jeśli u danej osoby zostanie zdiagnozowana cukrzyca typu 1, trzustka nie wytwarza bardzo minimalnej ilości insuliny.

3. Insulina jest hormonem niezbędnym do obniżenia poziomu cukru we krwi oraz do kontrolowania normalnego funkcjonowania komórki. W przypadku cukrzycy typu 2 komórki organizmu nie są w stanie reagować na insulinę wytwarzaną przez trzustkę. Dodatkowa żywność na cukrzycę

4. Zielona herbata zawiera polisacharydy, które pomagają obniżyć poziom glukozy we krwi, ponadto mają właściwości antyradiacyjne i przeciwnowotworowe.

5. ECGC w zielonej herbacie jest pomocne przy cukrzycy typu 2, ponieważ pomaga w fascynowaniu glukozy w niezbędnej ilości przez komórki organizmu.

6. Zieleń jest jedną z najlepszych naturalnych metod leczenia cukrzycy typu 2, ponieważ nie tylko obniża poziom sacharozy, ale katechiny obecne w zielonej herbacie pomagają również w blokowaniu naturalnej glukozy w przewodzie pokarmowym.

7. Żywy składnik zielonej herbaty, który został wystawiony na spowolnienie wchłaniania glukozy i lipidów w jelitach, jest pewnym rodzajem flawonoidu zwanego katechinami galusanu. Mierzy się, że ilość katechin galusowych niezbędnych do obniżenia stężenia glukozy we krwi można uzyskać ze zwykłej ilości zielonej herbaty.

8. Z drugiej strony, ilość zielonej herbaty pożądana do zmniejszenia wychwytu lipidów z jelit jest większa i została narażona na słabe działanie u ludzi. Po dostaniu się do krwiobiegu, katechiny galusanu mogą naprawdę nasilić konflikt insulinowy, który jest przygnębiającym skutkiem, szczególnie u pacjentów otyłych i chorych na cukrzycę.

Zielona herbata na cukrzycę