Herbata Porangaba to rodzaj herbaty odchudzającej. Występuje głównie w brazylijskich stanach Minas Gerais, Acre i Goias. Znany również jako Cha de Bugre. Występuje również w niektórych obszarach lasów tropikalnych Argentyny i Paragwaju. Wyrasta z małego drzewa znanego jako Cordia salicifolia, które wytwarza czerwony owoc przypominający ziarno kawy, które jest palone i parzone jako herbata i może być używane jako substytut kawy. Drzewo pochodzące z brazylijskich stanów ma też kilka innych nazw, do których należą: cha de frade, louro-salgueiro, claraiba, rabugem, cafezinho, grao-do-porco, coquelicot, bois d’ine, de-negro- min. Różnorodność nazw świadczy o jego długiej historii i popularności w kulturze brazylijskiej.

Sposób przygotowania herbaty porangaba jest taki sam, jak każdej innej herbaty. Można go spożywać zarówno na ciepło, jak i na zimno. Jest dostępny w całej Brazylii sprzedawany w kawiarniach, aptekach itp. i eksportowany do wielu innych części świata w różnych postaciach, takich jak torebki herbaty, płynne nalewki i ekstrakty. Jest również głównym składnikiem brazylijskich tabletek odchudzających. Zawiera dużą ilość potasu, kofeiny, alantoiny i kwasu alantonowego. Istnieje wiele korzyści zdrowotnych wynikających z picia herbaty porangaba. Pomaga zredukować tkankę tłuszczową i poprawia funkcje oddechowe organizmu, pomagając osobie wykonywać forsowne ćwiczenia i inne bez utraty oddechu. Działa również antycellulitowo i pomaga tłumić apetyt. Badania wykazały, że nie tylko hamuje apetyt, ale działa również jako środek wzmacniający serce. Badania z 1997 r., w których kilku królikom i świnkom morskim podano ekstrakt z liści Cordia salicifolia, a wyniki wykazały zwiększoną aktywność sercowo-naczyniową u zwierząt użytych do eksperymentu.

Korzyści zdrowotne herbaty Porangaba

Korzyści zdrowotne herbaty Porangaba:

Krążenie krwi:

Herbata podobno ma właściwości, które pomagają w poprawie krążenia krwi w organizmie. W związku z tym stało się dość naturalnie popularne wśród wielu entuzjastów treningu fitness nie tylko ze względu na jego zdolność do redukcji tkanki tłuszczowej, ale także ze względu na jego właściwość bycia łagodnym stymulantem, który pomaga w zwiększeniu metabolizmu i podniesieniu poziomu energii. Badania pokazują, że herbata porangaba ma właściwości przeciwwirusowe. Naukowcy wstępnie potraktowali komórki ekstraktem z liści Cordia salicifolia. To udowodniło, że związki powodowały zmniejszenie wnikania wirusa opryszczki do komórki aż o 99%.

Zastosowania Porangaba:

Kluczowym czynnikiem w herbacie porangaba jest to, że chociaż hamuje apetyt, nie zabija całkowicie apetytu, zamiast tego po prostu zmniejsza poziom apetytu, co powoduje, że osoba jest pełna na mniejszych posiłkach. Zachęca to osobę przyjmującą mniejsze posiłki w ciągu dnia, co jest bardziej skuteczne w procedurze odchudzania niż spożywanie mniejszej liczby dużych posiłków.

Zastosowania lecznicze:

Niektóre z innych zastosowań herbaty porangaba lub Cha de bugre to leczenie kaszlu, zatrzymywania płynów, dny moczanowej. Uważa się, że w niedalekiej przyszłości okaże się potencjalnym lekarstwem w leczeniu raka. Wiele osób, zwłaszcza rdzennych mieszkańców Brazylii, używa go jako środka antyseptycznego do gojenia się ran skóry. Chociaż kilka badań dowiodło dobrych efektów porangaba, wiele z wyżej wymienionych zastosowań i korzyści zdrowotnych jest nadal nieformalnych, a badania wciąż trwają, próbując je zweryfikować.

Eksperci zalecają parzenie go 30 min-1 godz. przed posiłkiem, trzy razy dziennie. Dawkowanie może się różnić w zależności od osoby w zależności od wieku, stanu zdrowia i stanu zdrowia. Pomimo tego, że jest to produkt ziołowy, przed spożyciem najlepiej skonsultować się z lekarzem lub ekspertem ds. zdrowia.

Najlepsze w herbacie porangaba jest to, że ma wszystkie właściwości lecznicze, które pomagają utrzymać świetne ciało i zachować zdrowie. Herbata porangaba jest dobrze znana z tego, że zwalcza wysoki poziom cholesterolu, chroni poziom cukru, a także pomaga w walce z rakiem i cukrzycą, co jest bardzo mocnym świadectwem tego, że brazylijska herbata jest idealna do codziennego stosowania w medycynie. To bardzo naturalny sposób na utrzymanie silnego, zdrowego ciała.

Jest tylko jedno ostrzeżenie w odniesieniu do herbaty porangaba, a mianowicie, że nie należy zaparzać czajnika dłużej niż dwie do trzech minut, ponieważ dodaje to gorzkiego smaku herbacie. Aby uzyskać najlepsze wyniki, musisz zachować prostotę i zwięzłość. Dodaj cukier, jeśli chcesz, chociaż liście porangaba mają naturalnie słodki smak. Porangaba jest absolutnie pięknym napojem do codziennego spożycia, a najlepsze jest to, że chociaż jest brazylijski, możesz dostać liście porangaba w prawie każdym supermarkecie, więc zdobądź trochę liści porangaba już dziś, aby zachować zdrowie.

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z właściwości leczniczych herbaty porongaba i dlatego całkowicie ją ignoruje, ale jeśli chcesz smacznego napoju, który dobrze działa na organizm, zamiast dodawać te dodatkowe niechciane kalorie, ta herbata jest najlepszym rozwiązaniem. Porangaba jest dostarczana z firmowymi metkami, dzięki czemu jest bardzo dobrze znana wszystkim.

Najlepszy sposób użycia:

Najlepszym sposobem na użycie herbaty porangaba jest wypicie jednej filiżanki przed śniadaniem rano i jednej filiżanki przed snem w nocy. Te dwie filiżanki dziennie z pewnością poprawią Twoje zdrowie na lepsze. Najlepszym sposobem na użycie herbaty porangaba jest najpierw zrozumienie korzeni tej wspaniałej herbaty. Jeśli nie oddajesz się smakowi herbaty i nie tworzysz herbaty według własnego wyboru, to nie wiesz, czego tracisz, więc kup tę herbatę już dziś i pozwól sobie na doświadczenie, którego wiele osób nie jest świadomych.