Multani Mitti lub Fuller’s Earth to jeden z najpopularniejszych składników znanych ze swoich leczniczych i kosmetycznych właściwości. Pierwotnie był używany do czyszczenia zanieczyszczeń przemysłowych ze względu na dużą zdolność pochłaniania nadmiaru oleju i smaru. Multani Mitti bierze swoją nazwę od miejsca pochodzenia „Multan”, w Pakistanie. Glinka była naturalnie dostępna w dużych ilościach i ma szereg korzyści dla włosów i skóry, ale w tym artykule poznasz niektóre efekty uboczne Multani Mitti.

Multani Mitti jest wykonany z drobnych krzemianów i wielu minerałów. Po zmieszaniu z wodą nadaje elastyczną konsystencję i może być stosowany do uzyskania pięknych, gładkich i lśniących włosów. Niektórzy ludzie spożywają również Multani mitti wewnętrznie, aby leczyć niektóre dolegliwości, takie jak kwasowość. Jednak kwestia skutków ubocznych Multani Mitti zostanie szczegółowo omówiona w artykule.

Jakie są podstawowe elementy, które otaczają to błoto? Posiada wysoką zawartość minerałów glinu, magnezu i gliny krzemianowej oraz dodatkowych pierwiastków.

Angielska nazwa Multan to Fuller’s, Earth Clay. Nazwa pochodzi od bardzo dawnego wykorzystywania tej gliny jako materiału do czyszczenia lub „wypełniania” wełny przez angielskich tkaczy nazywanych „fulerami”. Kilku ludzi nazywa tę glinę „gliną wybielającą”. Powszechnie spotyka się ją w Indiach, gdzie glina ta nazywana jest Multani mitti.

Multani Mitti Efekty uboczne na skórę i zdrowie, które powinieneś wiedzieć

Skutki uboczne Multani Mitti na skórę i zdrowie:

Najczęstsze pytania dotyczące skutków ubocznych Multani mitti to:

1. Czy jest bezpieczny na suchej lub wrażliwej skórze??

2. Czy Ziemia Fullera jest bezpieczna??

 • Musisz wiedzieć, że Multani mitti nie jest dobre dla skóry suchej, inaczej nadmiernie wrażliwej. Może wysuszać skórę ze względu na wysoką zdolność wchłaniania. Możesz więc dodać migdał i mleko, aby zmniejszyć okrutny efekt na suchej skórze. Z drugiej strony możesz spróbować glinki kaolinowej, o której wiadomo, że uspokaja.
 • Pojawiają się również efekty uboczne Multani mitti face pack. Zwykle wysusza skórę i pozbawia ją nawilżenia.
 • Ze względu na podwyższoną właściwość chłodzenia, ziemia Fullera może powodować problemy z oddychaniem. Jest to szczególnie stosowane w okolicy klatki piersiowej jako sztyft do łagodzenia rzeczy po wysokich temperaturach i oparzeniach słonecznych.

Konsumpcja Multan Mitti:

Jeśli chodzi o konsumpcję Multani mitti, większe pytania to:

1. Czy możemy spożywać Multani Mitti??

2. Czy konsumpcja Ziemi Fullera niesie ze sobą jakiekolwiek korzyści zdrowotne??

3. Czy spożywanie Multan Mitti podczas ciąży jest bezpieczne??

 • Zwykle ta glinka nie jest chroniona przed spożyciem. Spożycie tej gleby może spowodować zatrzymanie lub zablokowanie jelit. Spożywanie ziemi Fullera może również powodować kamienie nerkowe. Czy masz dziwny głód substancji niespożywczych lub substancji, które nie mają wartości odżywczej??
 • Prawdopodobnie odczuwasz ból spowodowany zaburzeniem medycznym rozpoznanym jako pica. Zdrowe kobiety w ciąży zwykle tęsknią za artykułami nieżywnościowymi, takimi jak cegła, kreda, papier itp.
 • Z drugiej strony, jeśli pragnienie ziemi pełniejszej jest silne, skądinąd nienormalne, sugeruje się, abyś poprosił swojego lekarza o jakąś fundamentalną trudność.

Oprócz skutków ubocznych Multani mitti oferuje kilka korzyści, a niektóre z nich są następujące;

 • Multani mitti redukuje opaleniznę oraz pigmentację spowodowaną ekstremalnym kontaktem ze słońcem.
 • Ziemia Fullera ma właściwości rafinujące, a także usuwa toksyny i olej ze skóry głowy.
 • Okłady gorące i zimne Multani mitti można stosować jako przeziębienie lub gorące okłady na ukąszenia owadów, oparzenia, a także skurcze mięśni, w przeciwnym razie nadal występują bóle menstruacyjne.

Skutki uboczne jedzenia Multani Mitti:

 • Nie powinieneś jeść Multani mitti. Twój żołądek nie ma materiałów niezbędnych do strawienia pierwiastków zawartych w Multani mitti. Oznacza to, że możesz mieć poważne problemy z niestrawnością.
 • Druga sprawa to „brud”. Jest to skała zawierająca wiele niezbędnych składników odżywczych i minerałów, które są niebezpieczne dla jelita człowieka.
 • Nie należy ich też dodawać do napoju lub sałatki. Nie! To na pewno nie pomaga. Jedyny sposób, w jaki to pomoże, to nałożenie go na skórę za pomocą maseczki do twarzy.
 • Niektóre niebezpieczne wady Multani Mitti polegają na tym, że jego spożycie może prowadzić do zatrucia i krwawienia z jelit. Może również powodować osłabienie mięśni i owrzodzenia skóry.
 • Multani Mitti może również prowadzić do problemów z oddychaniem spowodowanych zadławieniem się przewodu pokarmowego.

Skutki uboczne jedzenia Multani Mitti podczas ciąży:

Jedzenie Multani mitti również nie jest bezpieczne w czasie ciąży. Może powodować poważne problemy zdrowotne i żołądkowe. Spowoduje poważne problemy jelitowe i trawienne. Po prostu wpłynie to niekorzystnie na dziecko i matkę i najlepiej trzymać się z dala od jedzenia Multani mitti, niezależnie od tego, czy jesteś w ciąży, czy nie.

Ziemia Fullera ma wiele korzyści zdrowotnych dla skóry i zdrowia. Jednak wiele osób ma zwyczaj jedzenia Multani Mitti, co może prowadzić do poważnych komplikacji. Powszechnie uważa się, że Multani Mitti jest eliksirem na wszelkie problemy i większość ludzi wierzy w jego magiczną moc. Regularnie spożywają Multani Mitti w wodzie lub mleku i zaczynają wierzyć, że ich problemy są leczone. Jest to niebezpieczna praktyka i powtarzanie tej praktyki przez dłuższy czas może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych, a nawet może okazać się śmiertelne. Jeśli kochasz Multani Mitti, lepiej ogranicz go tylko do włosów i skóry!