Czy wiesz, że zielona herbata ma wpływ na ciśnienie krwi? Tak, stwierdzono, że spożywanie zielonej herbaty naturalnie obniża ciśnienie krwi. W chwili obecnej, wśród głównych czynników ryzyka wzrostu chorób sercowo-naczyniowych, na przykład udaru zawału serca, a także niewydolności serca, wysokie ciśnienie krwi jest ściśle i stale związane z rozwojem chorób sercowo-naczyniowych, wymaga natychmiastowego leczenia lekami wraz ze zmianą stylu życia.

Zielona herbata na ciśnienie krwi

Chociaż istnieje wiele sposobów na zorganizowanie wysokiego ciśnienia krwi, częste picie zielonej herbaty ma pozytywny związek z obniżeniem ciśnienia krwi w połączeniu ze zdrową dietą i normalnymi ćwiczeniami. Wysokie ciśnienie krwi jest uporczywym stanem chorobowym, który może powodować wiele poważnych problemów zdrowotnych, łącznie z chorobami układu krążenia i chorobami nerek. Stałe wysokie ciśnienie krwi może uszkadzać dodatkowe części ciała, na przykład naczynia krwionośne i oczy.

Rodzaje ciśnienia krwi:

Ciśnienie krwi jest obliczane jako 2 różne typy ciśnienia: skurczowe i rozkurczowe.

  •  Skurczowe ciśnienie krwi to nic innego jak wymiar ciśnienia krwi, podczas gdy serce wypompowuje krew.
  •  Rozkurczowe ciśnienie krwi to siła pomiędzy dwoma uderzeniami serca. Cyfry skurczowe są często pisane powyżej, w przeciwnym razie wcześniej niż liczby rozkurczowe również są wyższe.

Skład zielonej herbaty:

Zielona herbata5

Pierwszorzędna herbata – zielona herbata w wymagających warunkach – zawiera polifenolowe przeciwutleniacze, które są znane ze swoich właściwości zapobiegających chorobom i przeciwstarzeniowych. Polifenole mogą stanowić do 30% ładunku suchych liści zielonej herbaty. Leczniczą moc zielonej herbaty przypisuje się głównie jej substancji polifenolowej. Katechiny są głównymi flawanolami, a także składają się głównie z galusanu epigallokatechiny (EGCG), galusanu epikatechiny (ECG), epikatechiny (EC) i epigallokatechiny (EGC)..

Wewnątrz gromady polifenoli znajdują się flawonoidy zawierające katechiny. Jedną z najbardziej wpływowych katechin jest 3-galusan epigallokatechiny (EGCG), występujący w zielonej herbacie. EGCG odgrywa skuteczną rolę w wielu chorobach, a ponadto w stanach.

Rola zielonej herbaty na ciśnienie krwi:

  •  Zgodnie z aktualnymi odczytami na temat zielonej herbaty i wysokiego ciśnienia krwi, katechiny w zielonej herbacie wpływają na zachowanie angiotensyny i tlenku azotu. EGCG w zielonej herbacie zostało wystawione na zatrzymanie przez proces początkowy angiotensyny, a zatem powoduje spadek ciśnienia krwi. EGCG zostało również narażone na poparcie biologicznego wytwarzania tlenku azotu.
  •  Ponadto w wielu badaniach populacyjnych picie zielonej herbaty zostało powiązane z obniżeniem ciśnienia krwi. Wykazano, że katechiny, główne substancje chemiczne zawarte w zielonej herbacie, są przeciwutleniaczami. Działanie przeciwutleniające katechin w zielonej herbacie może zmniejszyć uszkodzenia naczyń krwionośnych spowodowane przez wolne rodniki i pomóc w ochronie prawidłowego funkcjonowania naczyń krwionośnych w czasie.
  •  Zielona herbata jest jednym z najzwyklejszych napojów. Uważa się, że ekstrakt z zielonej herbaty zawiera właściwości przeciwutleniające oraz inhibitor ACE. Polifenole z zielonej herbaty zmniejszają również przyswajanie lipidów z jelit, a ponadto pomagają w przemianie cholesterolu w kwasy żółciowe. Badania epidemiologiczne wykazały, że zielona herbata ma działanie ochronne dla układu krążenia, a synteza dowodów wykazała, że ​​stosowanie zielonej herbaty wiąże się z rozluźnieniem naczyń krwionośnych.
  •  Regularne spożywanie 5-6 filiżanek zielonej herbaty może skutkować obniżeniem skurczowego ciśnienia krwi, cholesterolu LDL i cholesterolu całkowitego. Nie wolno sugerować zielonej herbaty jako zamiennika obecnej organizacji pacjentów z dobrze znanym nadciśnieniem, inaczej dyslipidemią.

Jednak cenne skutki zdrowotne zielonej herbaty są stale badane, pożądane jest promowanie rutynowego spożywania zielonej herbaty, szczególnie dla osób zagrożonych wysokim ciśnieniem krwi, które wcześniej cierpiały na tę chorobę.