Jak wszyscy wiemy, skóra jest najważniejszym atutem człowieka i każdy chce mieć jasny i promienny wygląd, a do tego każdy jest gotowy na wszystko, nawet osoby, które już mają jasną karnację, starają się wyglądać jaśniej. Jest to bardziej powszechne wśród kobiet, ponieważ są bardziej świadome swojej cery.

wskazówki dotyczące uczciwości dla skóry tłustej

Jasna karnacja jest zawsze ceniona nad ciemniejszą. W mieście takim jak Delhi czy Bombaj, gdzie procent zanieczyszczeń jest tak wysoki, naprawdę trudno jest zachować zdrową skórę i jej cerę. Każdego dnia narażamy naszą skórę na działanie kurzu, zanieczyszczeń, szkodliwych gazów, promieni słonecznych itp., mamy tendencję do opalania odsłoniętej części, a gdy masz tłustą skórę, jeszcze trudniej jest zabezpieczyć i chronić naszą skórę przed tymi potworami. Jasna karnacja to pierwszy wybór każdej dziewczyny, a uzyskanie takiej skóry nie jest wielkim zadaniem, jeśli wykonasz kilka prostych i codziennych kroków, nie tylko pomoże Ci to rozjaśnić koloryt skóry, ale także pomoże zachować zdrową skórę.

Wskazówki dotyczące uczciwości dla skóry tłustej:

Oto nasze najlepsze wskazówki dotyczące uczciwości dla skóry tłustej. Musisz wypróbować następujące, jeśli masz tłustą skórę.

1) Użyj zimnej wody do mycia twarzy:

Tłusta skóra wymaga dodatkowej pielęgnacji, dlatego pierwszą i najważniejszą rzeczą jest utrzymywanie twarzy w czystości, ponieważ zawsze używaj zimnej wody do mycia twarzy. I myj co najmniej 7 lub 8 razy dziennie. Ma to na celu pozbycie się nagromadzonego oleju i brudu na twarzy. Olejek zawsze przyciąga kurz, więc zgodnie z tą logiką skóra tłusta ma tendencję do szybkiego brudzenia się i sklejania. Ponadto za każdym razem, gdy kupujesz produkt, upewnij się, że sprawdzasz w nim składniki. Zaleca się stosowanie produktów na bazie naturalnych niż te, które są bardziej chemiczne. To jedna z najlepszych wskazówek dotyczących uczciwości dla skóry tłustej.

2) Użyj soli do mycia twarzy:

Sól ma właściwość pochłaniania oleju z Twojej skóry, jest składnikiem, który przyda się Twojej skórze, ale upewnij się, że używasz soli tylko w ograniczonych ilościach. Za każdym razem, gdy myjesz twarz, dodaj trochę soli do wody (wystarczy szczypta soli). Po usunięciu nadmiaru olejków Twoja skóra jest czysta i przejrzysta. To jeden z naturalnych procesów usuwania olejków, więc nie znajdziesz żadnych skutków ubocznych. To najlepsza wskazówka dotycząca uczciwości dla skóry tłustej.

3) Sok z Ogórka, Miód:

Bardzo kojący i odświeżający sposób na uzyskanie jaśniejszej cery. Jest to typowe zastosowanie w większości gospodarstw domowych. Potrzebujesz soczystego ogórka i wyciągnij z niego sok. Napij się miodu i dodaj kilka kropli miodu do soku z ogórka. Dobrze wymieszaj oba składniki z wąsem i nałóż to opakowanie na całą twarz. Pozostaw roztwór na twarzy i wyschnij przez około 15 do 20 minut. Następnie umyj letnią wodą. Twoja twarz staje się naprawdę czysta. To lekarstwo sprawia, że ​​Twoja skóra jest natychmiast jasna. To jedna z najlepszych domowych wskazówek dotyczących uczciwości skóry tłustej.

4) Papaja, miód, mleczko do mycia twarzy:

Ta mieszanka papai, miodu i mleka okazuje się być domowym domem do codziennego użytku. To mycie twarzy pomaga usunąć nadmiar oleju i brudu. Musisz wziąć pełną papaję, trochę miodu i 2-3 łyżki mleka. Teraz dobrze zetrzyj papaję i dodaj kilka kropli do tłuczonej papai, a następnie dodaj 2 lub 3 łyżki mleka i dodaj do mieszanki. Wymieszaj wszystkie składniki, aby uzyskać pastę. Możesz teraz nakładać tę pastę podczas codziennego mycia twarzy. To jedna z najlepszych wskazówek dotyczących jasnej skóry dla skóry tłustej.

5) Żel do mycia twarzy z białkiem jaja:

Jeśli nie jesz jajka, i tak możesz je zastosować! To ci nie zaszkodzi. Musisz wziąć tylko białko jaja! Użyj tego białka do nałożenia na całą twarz. Pozostaw to jako maskę na twarzy, aż wyschnie przez około 15 do 20 minut. To dobra maska ​​uczciwości. Wypróbuj ten środek dwa razy w tygodniu, aby uzyskać najlepsze wyniki. To jedna z najlepszych wskazówek dotyczących uczciwości dla mężczyzn z tłustą skórą.

6) Kurkuma, Mąka Gram, Szafran:

Jest to bardzo przydatny środek, aby uzyskać bardziej sprawiedliwy ton. Wymieszaj trochę mąki gramowej (lub besan), szczyptę szafranu i kurkumy. Dodaj mleko do tej mieszanki, aby uzyskać gęstą pastę. Nakładaj tę pastę regularnie lub przynajmniej 3 razy w tygodniu. Rezultaty na pewno Cię zaskoczą. To jedna z najlepszych wskazówek dotyczących uczciwości dla skóry tłustej.