Kalkuta, integralna część Zachodniego Bengalu, jest metropolią, miastem modernizacji, wczesnoporannym cynobrowym niebem na tle koryta rzeki, zgiełkiem codziennego życia próbującego ciężko zarobić w tym ruchliwym mieście. Kalkuta to tętniące życiem miasto zbudowane z historii kultury trzymającej ostatnie resztki, miasto entuzjastów sztuki malujących swoją codzienną walkę przez przepychające się miejskie życie.

W rzeczywistości sama nazwa Kalkuty pochodzi od słowa Kalighat, które było ghatem dla Bogini Kali. Jest także domem dla jednego z 51 Shaktipeethamów w Indiach, gdzie mówi się, że części odciętego ciała Sati. Wśród technologii i urbanizacji jedna rzecz, która pozostała w stagnacji na zawsze, to miłość i oddanie dla boga, a my zostaliśmy pobłogosławieni pod boskim miastem radości. Bogate dziedzictwo etniczne i kulturowe zmieszane z ludowymi wierzeniami zintegrowało głębokie oddanie w naszych umysłach, dlatego Kalkuta jest również centrum wielu świątyń, świątyń będących domem hinduskich bogów. Chociaż nasi bogowie i boginie mają niezliczone podstawy, świątynie, czy to boskiego bożka, czy też pięknego wystroju, są naprawdę warte odwiedzenia. Ten artykuł ujawnia Kalkutę wszystkie listy świątyń.

12 świątyń, które musisz odwiedzić w Kalkucie ze zdjęciami:

1. Świątynia Kalighat:

świątynie w kalkuta

Rozpychająca się świątynia w samym środku tętniącego życiem miasta, Kalighat w południowej Kalkucie słynie nie tylko z szalejącego codziennego tłumu, który gromadzi się w świątyni, ale także ze swojej żywej przeszłości, w której uważa się, że Bogini rezydująca w idolu jest jedną z najbardziej żywą i żywą Boginią wszechczasów. Hołd dla Bogini Kali, świątynia Kalighat każdego dnia przyciąga ogromny tłum.

2. Jezioro Kalibari:

Jezioro Kalibari

Inna forma Bogini Kali, Bogini karunamoyee, rezyduje w tej świątyni, która znajduje się w południowej Alei w Kalkucie. Oddany czciciel i wyznawca Bogini Kali, pan Haripada Chakraborty założył tę świątynię. Słowo ustne nazywa to miejsce jeziorem Kalibari, ale prawdziwe imię to Sree Sree 108 Karunamoyee Kalimata Mandir.

3. Świątynia Kali Dakshineshwar:

Świątynia Kali Dakshineshwar

W odległości zaledwie kilku metrów pasie się Miasto Radości Dakshineshwar nad brzegiem rzeki Hooghly, jedna z najsłynniejszych świątyń w mieście, która przez cały miesiąc przyciąga tysiące wiernych. Obowiązkowa wizyta dla miłośników religii, gdy w Kalkucie Dakshineshwar jest świątynią Kali, kryjącą prawdopodobnie jedno z najbardziej reagujących i żywych bóstw wszechczasów, jak się uważa.

4. Matematyka Belur:

Matematyka Belur

Belur Math to kolejne miejsce, które trzeba odwiedzić w Kalkucie. Po raz kolejny nad brzegiem rzeki Hooghly, dokładnie naprzeciw Dakszineszwaru, znajduje się Belur Math, założone przez oddanego Swamiego Vivekanandę na pamiątkę Ramkrishny Paramhansy. Jeśli architektura i otaczająca sceneria Cię nie zdziwią, to unikalne połączenie islamu, motywów hinduskich i chrześcijańskich z pewnością.

5. Świątynia Birla Kalkuta:

Świątynia Birla Kalkuta

Elegancko zbudowaną z jasnego białego marmuru świątynię można zobaczyć przy Ballygunge, Ashutosh Chowdhury Avenue, zbudowanej przez bogatą rodzinę przemysłowców Birlas. Świątynia została zbudowana, aby zapewnić schronienie Panu Krysznie i jego żonie Radha, klasycznej parze z indyjskich wierzeń ludowych.

6. Świątynia Paresnath Jain Kalkuta:

Świątynia Paresnath Jain Kalkuta

Jednym z najbardziej zdumiewających piękności, które wciąż stoją wysoko i potężnie, jest świątynia Paresnath Jain Kalkuta. Spokojna okolica łączy się z malowniczym pięknem, które nie tylko przeraża architekturę tego miejsca, ale także wspaniałe ogrody, które go otaczają. spokojna brama od ruchliwego miasta, ta świątynia została zbudowana na pamiątkę Paresnatha, 23. Jain Tirthankar.

7. Chińska świątynia Kali:

Chińska Świątynia Kali

Bogini Kali jest głównie uważana za hinduskiego boga, ale ta niezwykła chińska świątynia Kalkuta Kali jest o wiele fajniejsza niż po prostu miejsce kultu Bogini Kali. Ta niesamowita świątynia jest w rzeczywistości zbudowana dla Chińczyków, gdzie kapłani są zorientowani na Chińczyków i serwuje typowe sobotnie wieczory chińskie na wynos jako Prasad.

8. Mandir Agni:

Agni Mandir

Mandir Agni w Kalkucie to tętniąca życiem świątynia pomalowana na cynobru, założona i czczona przez tradycje Parsee tutaj. Religia Parsee wierzy w boską moc ognia i prosto z tej koncepcji wyłoniła się ta świątynia oszałamiającego piękna.

9. Świątynia Sai Baby Kalkuta:

Świątynia Sai Baby Kalkuta

Świątynia Sai Baby znajduje się na B.T. Road i została otwarta dla publiczności od 2013 roku. Wraz ze wzrostem liczby wielbicieli Sai Baby w Kalkucie, ta świątynia jest zawsze zatłoczona ludźmi i tętni życiem. Każdy dzień zaczyna się od pudży i arti do Baby, a cotygodniowe bhadżany są również pełne energii. Sztuka wieczorna to obowiązkowa wizyta w świątyni.

10. Świątynia Shivy w Kalkucie:

Świątynia Sai Baby Kalkuta

Świątynia Tarakeshwar w Kalkucie jest jednym z najpopularniejszych boskich miejsc. Świątynia ta jest świętą siedzibą Pana Śiwy i została założona przez króla Bharamallę w roku 1729. Świątynia znajduje się w pobliżu dworca kolejowego Tarakeshwar i przylega do niej także pałac królewski. Świątynia jest zwykle bardzo zatłoczona, a w Shivaratri jest ogromna kolejka wielbicieli, którzy czekają, by rzucić okiem na ich ulubionego Boga.

11. Świątynia buddyjska w Kalkucie:

Świątynia Sai Baby Kalkuta

Świątynia buddyjska Nipponzan Myohoji jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w Kalkucie. Jest to piękna konstrukcja i znajduje się w południowej Kalkucie. Mlecznobiały budynek został zbudowany przez Nichidatsu Fujii, który był uczniem czczonego buddyjskiego mnicha Nichirena. Ta niesamowita świątynia ma złote obramowania na białej strukturze i ma złotą stupę.

12. Świątynia ISKCON Kalkuta:

Świątynia Sai Baby Kalkuta

Świątynia ISKCON w Kalkucie to jedno z najspokojniejszych i najbardziej błogich miejsc tętniącego życiem miasta. Oferuje spokój i spokój w chaotycznym życiu Kalkuty. Kalkuta będąc miejscem narodzin Śrila Swami Prabhupada, świątynia ta jest pierwszym indyjskim centrum ISKCON-u, które zostało założone w 1970 roku. świątyni.

Kalkuta to jedno z najbardziej ruchliwych miast Indii. Zaludnienie, ruchliwe życie i zanieczyszczenia sprawiają, że miasto jest szare i chaotyczne. Świątynie te są zbawicielem mieszkańców miasta, którzy pragną przełamać monotonię przyziemnego życia i pragną chwili spokoju. Każda z tych świątyń jest znacząca na swój sposób i poświęca ofiarom możliwość spędzenia osobistego czasu z boskością. Pomimo gęstego tłumu w świątyniach jedno spojrzenie na bożka z pewnością napełni nasze serca spokojem.