Ranchi to mistyczne miasto Jharkhand, które cuchnie wpływami kulturowymi, zielenią i duchowymi hotspotami. Czy wiesz, że znane jest również jako miasto wodospadów? Tak, odkryj wodospad Jonha lub zanurz się w literackim dziedzictwie „Wzgórza Tagore” w świeżym, przewiewnym naturalnym otoczeniu. Ranchi słynie również z dawnych związków z dość plemienną kulturą. W muzeum plemiennym z eksponatami od biżuterii po instrumenty plemienne wciąż możesz znaleźć informacje na temat różnych plemion, które w przeszłości zamieszkiwały ten region. Co więcej? Ranchi mieści również jedne z najpiękniejszych świątyń w Indiach i własną duchową atmosferę. Idealne do wybierania inspirujących miejsc pielgrzymkowych, te świątynie ranczi są miejscem, w którym teraz jesteś nowy!

Lista świątyń Ranchi – Musisz odwiedzić świątynie w Ranchi ze zdjęciami:

1. Ranchi świątyni Jagannath:

świątynie na ranchi

Świątynia Jagannath znajdująca się na szczycie niewielkiego pagórka w Ranchi została zbudowana w 1691 roku. Świątynia ta jest podobna w architekturze do słynnej świątyni Jagannath w Puri, ale znacznie mniejsza. Jest to jedna z najsłynniejszych świątyń na ranczi. Aby dostać się na szczyt świątyni, ludzie muszą albo dojść na sam szczyt, albo wziąć pojazd, ponieważ jest to długa trasa. Podobnie jak w przypadku festiwalu rydwanów w Puri, świątynia tutaj również obchodzi słynną Rathyatrę w miesiącu Aashadhaa. Podczas słynnego festiwalu rydwanów przybywają tam ludzie z miasta i okolic.

2. Świątynia Dewri:

świątynie na ranchi

Dewri Mandir znajduje się nieco poza Ranchi i jest poświęcony Bogini Solha Bhuji, formie Maa Durgi. Idol Bogini Durgi w świątyni ma 16 rąk zamiast zwykłych 10. Świątynia ma również idola Pana Shivy, a kompleks rozciąga się na 2 akry. Uważa się, że ta świątynia jest jedyną świątynią, w której 6 plemiennych kapłanów, Pahan, odprawia rytuały i modli się obok kapłanów braminów. Świątynia świętuje dziewięć dni Nawaratri z dużą ilością huku i igraszki. Pielgrzymi z miasta i okolic gromadzą się w tym miejscu podczas Nawaratri, aby ofiarować modlitwy Bogini.

3. Mandir Pahari:

świątynie na ranchi

Pahari Mandir, poświęcony Panu Śankarze, inkarnacji Pana Śiwy znajduje się na szczycie wzgórza. Prawdopodobnie jest to słynna lista świątyń ranchi. Świątynia choć stara, nie jest znana data jej istnienia. Świątynia ma prostą aurę duchowości i trzeba pokonać 400 stopni, aby dostać się na szczyt świątyni. W sezonie Shravan świątynia pozostaje zatłoczona wielbicielami, z wyjątkiem głównego święta Maha Shiva Ratri, kiedy pielgrzymi gromadzą się w tym miejscu, aby ofiarować modlitwy Panu Shivie.

4. Świątynia Słońca:

świątynie na ranchi

Świątynia słońca Ranchi znajduje się na Tata Road i jest jedną z głównych atrakcji miasta. Świątynia zbudowana jest w formie ogromnego rydwanu z 18 kołami napędzanymi przez 7 koni. Ta świątynia jest klasycznym przykładem wspaniałej architektury i wzornictwa. Świątynia poświęcona jest bogu słońca Suryi. Jest też święty staw, w którym pielgrzymi mogą się zanurzyć, ponieważ uważa się, że zmywa wszystkie grzechy. Świątynia celebruje święto Chhath z zapałem i energią.

5. Świątynia Angrabadi:

świątynie na ranchi

Świątynia Angrabadi to kompleks świątynny, w którym znajdują się różne świątynie z bożkami Pana Śiwy, Pana Hanumana, Pana Ramy, Pana Ganeszy i Bogini Sity. Ta świątynia ranczi jest jedną z najpiękniejszych w mieście. Kompleks świątynny otoczony jest pięknymi kołyszącymi się drzewami i naturalnym pięknem krajobrazu. Świątynia z bożkami Pana Ramy i Bogini Sity jest najbardziej znana wśród turystów ze względu na swoje piękno i wykwintną architekturę. Świątynia celebruje wiele świąt hinduistycznych, takich jak Maha Shiva Ratri, Ganesh Chaturthi, Ram Navami oraz święta świątynne.

6. Świątynia Digambar Jain:

świątynie na ranchi

Świątynia Digambar Jain znajduje się w samym sercu miasta Ranchi. W świątyni znajdują się bożki wielu bóstw, takich jak Pan Adinath, Pan Bahubali i samorsan Pana Mahaviry, oprócz innych bogów i bogiń. Świątynia ta jest dedykowana wielbicielom dżinizmu. W świątyni znajduje się również wielka sala z piękną sceną w swoim kompleksie.

Więc załóż już buty podróżne! Ranchi to cudowne miasto, które ma trochę dla wszystkich. Kochasz dziką przyrodę? Co powiesz na zwiedzanie miejsca hodowli samych krokodyli w pobliskim ośrodku hodowli Muta! Uwielbiasz jedzenie uliczne? Spędź tu swoje dni, jedząc golgappy! Jednak jedną rzeczą, którą musisz zrobić w Ranchi, jest zbadanie jego duchowej strony. Każda z tych świątyń ma swoją unikalną historię, którą można opowiedzieć i jest po prostu kojąca dla umysłu, aby ją odwiedzić. Więc ruszaj i nie zapomnij napisać, dzieląc się z nami swoimi doświadczeniami. Twoja opinia pomoże nam tylko poprowadzić Cię jeszcze lepiej! Szczęśliwe podróże i błogosławieństwa.