Cochin lub Kochi to piękne miasto w południowo-zachodniej części Kerali w Indiach. To miasto jest portem od początku XIII wieku, do którego przyjeżdżają kupcy z Europy, Arabii i Chin, aby handlować z Indiami. To małe, ale piękne miasto jest jednym z dobrze zbudowanych miast Kerali i jest miejscem zamieszkania jednych z najbogatszych mieszkańców Indii. Cochin jest w zasadzie uważany za jeden z głównych portów Kerali, a miasto jest również bogate pod względem historycznym. Słynie z pięknych świątyń, a niektóre mają nawet 2000 lat. Te wspaniałe świątynie poświęcone są kultowi Wisznu, Śiwy i Pana Kryszny. Sprawdź ten artykuł, aby poznać niektóre z najsłynniejszych świątyń w Kochi:

Najpopularniejsze świątynie w Kochi ze zdjęciami:

Poniżej znajduje się lista 8 najlepszych świątyń w Cochin.

1. Świątynia Shree Kryszny:

Świątynia Shree Kryszny

Pierwszą i najbardziej atrakcyjną świątynią w mieście i na naszej liście jest świątynia Shree Krishna znajdująca się w Guruvayoor, Kochi. Świątynia poświęcona jest Panu Krysznie i jest uważana za pierwszą świątynię hinduistyczną otwartą dla wszystkich Hindusów ze wszystkich kast. Tylko Hindusi mogą wejść do tej świątyni. Ta świątynia jest przeznaczona wyłącznie dla Hindusów.

2. Świątynia Dharmanath Jain:

świątynie w cochin

Ta świątynia ma ponad 100 lat i jest jedną z najpopularniejszych świątyń w stanie. Uważa się, że świątynia będzie częścią Thirath, co oznacza, że ​​będzie jednym ze świętych miejsc społeczności Jainów.

3. Świątynia Ernakulam Shiva:

Świątynie Ernakulam Shiva

Świątynia Erankulam poświęcona jest potężnemu Panu Shivie. Świątynia znajduje się w samym sercu miasta i codziennie odwiedzana jest przez setki osób. To jedna z unikalnych świątyń Shiv w kraju. W tej świątyni Shivlinga lub posąg Pana Shivy wskazuje na zachód, który jest w kierunku morza.

4. Świątynia Thrikkakara:

Świątynia Thrikkakara

Świątynia ta znajduje się 10 km na północny wschód od Cochin i jest idealnym sportem na obchody Onam, które trwają 10 długich dni. Świątynia ta jest uważana za stolicę dobrego Asur lub zła, którego później pokonał Pan Wisznu. Świątynia ta wielbi i ukazuje piękne inkarnacje Pana Wisznu, Vamanah.

5. Świątynia Chottanikkara:

Świątynia Chottanikkara

Świątynia uważana jest za jedną z najbardziej prestiżowych świątyń Koczinu. W tej świątyni można zobaczyć piękne dzieła sztuki, zapierające dech w piersiach widoki otaczające miejsce kultu itp. W tej bogatej historycznie świątyni można również zobaczyć najstarszą w kraju hebrajską inskrypcję z XII wieku..

6. Świątynia Kallila:

Świątynia Kallila

Świątynia ta znajduje się 50 km na północny wschód od Cochin. Najlepszym faktem dotyczącym tej świątyni jest to, że została zbudowana poprzez wyrzeźbienie skały. Aby wyrzeźbić tę świątynię, robotnicy musieli wspiąć się na ponad 100 stopni. Bogini Durga jest głównym bóstwem czczonym w tej świątyni. Oprócz tego w tym religijnym miejscu czczony jest również Pan Śiwa i Pan Wisznu.

7. Świątynia Krishnaswamy:

Świątynia Krishnaswamy

To jedna z najczęściej odwiedzanych świątyń w Cochin. Świątynia pochodzi z 947 r., kiedy została zbudowana. Na terenie świątyni znajduje się wiele historycznie ważnych inskrypcji, a także wiele rzeźb i rzeźb.

8. Świątynia Vamanamoorthy Kochi:

Świątynia Thirkkakkara, popularnie nazywana świątynią Vamanamoorthy, znajduje się w Thirikkakara w Kochi. Świątynia ta jest jedną z niewielu świątyń, które wielbią avataram Vamana Pana Wisznu. Ta starożytna świątynia ma około 2000 lat i jest wymieniona jako 108 boskich miejsc docelowych Indii. Onam jest głównym świętem świątynnym i obchodzony jest z wielkim rozmachem.

Wraz z tą listą w pobliżu Koczin znajduje się również wiele innych słynnych świątyń. Świątynie te znane są z powiązania z mitologią i historią hinduską. Były dobrze zachowane przez wiele stuleci i przyciągały wielbicieli z całego świata. Świątynie te są również miejscami wspólnotowej harmonii, gdzie ludzie różnych wyznań spotykają się, aby świętować ważne okazje. Świątynie znajdują się w zapierających dech w piersiach malowniczych miejscach. Mamy nadzieję, że odwiedzisz te świątynie podczas następnej wizyty w Kochi. Nic dziwnego, że Kerala nazywana jest „krajem Boga”!