Jedno z najbardziej wyjątkowych miast Indii, Chennai, ma klimat bardzo odmienny od innych. Tutaj znajdziesz magiczne połączenie tradycji i nowoczesności. Choć kosmopolityczny, emanuje kulturą, sztuką i klasycznymi formami tańca. W rzeczywistości Chennai słynie na całym świecie z Bharatnatyam! To raj dla podróżników poszukujących wglądu w tradycje i zwyczaje hinduskiej mitologii i religii.

Naprawdę miasto świątyń, czy to tylko podróżnik, czy faktycznie religijny, możesz zdecydować się na wycieczkę do świątyni, gdy jesteś w Chennai. Jeśli ekscytuje Cię doskonałość architektoniczna, odwiedź świątynię Kapaleeshwarar ze względu na jej drawidyjski kunszt. A co powiesz na modlitwę do wszystkich ośmiu form bogini Lakszmi w świątyni Ashtalakshmi? Lojalny wielbiciel Pana Kryszny? Słynna świątynia Parthsarthyswamy z pewnością napełni Cię spokojem i spokojem, jak rzadko dotąd! Co więcej? Południowe Indie są znane jako miejsce, w którym można znaleźć swoje duchowe ja i słusznie. Historycznie rzecz biorąc, nadejście dynastii Cholas, Pandvas lub Pallavas w tym regionie przyniosło budowę niezliczonych świątyń dla różnych bogów i bogiń. Chennai jest ponadto znane jako brama do południowych Indii i religijnego przebudzenia. To jest powód, dla którego rok po roku miasto jest świadkiem tysięcy wielbicieli ustawiających się w kolejce do bram tych świątyń w mieście Chennai. Jednak nie musisz się przytłaczać, jej

e jest wyczerpującą listą hinduskich świątyń w Chennai, a także w całym mieście, aby uporządkować plany podróży.

Jeśli jesteś religijny i masz nadzieję odwiedzić piękne świątynie, to Chennai powinno być miejscem dla Ciebie. Tutejsze świątynie są ucieleśnieniem kultury, obyczajów i duchowości wiary hinduskiej i są znane z bogatej mitologii, tradycji i tysięcy wielbicieli, którzy co roku gromadzą się tutaj, aby rzucić okiem na Bogów i Boginie. Niektóre z najsłynniejszych świątyń w Chennai są naprawdę warte odwiedzenia.

Najbardziej znane świątynie w Chennai:

Oto lista najlepszych świątyń w pobliżu Chennai, które musisz odwiedzić podczas następnej podróży do miasta.

1. Świątynia Adeeswara:

świątynie w chennai

Świątynia Adeeswar w Chennai jest dokładną repliką słynnej świątyni w Kerali o nazwie Sabari Malai, w której czczony jest Pan Ayyappa. Ta świątynia jest jedną z najwspanialszych i najbardziej prestiżowych w mieście i znajduje się na szczycie naszej listy obowiązkowych wizyt. Znajduje się zaledwie 9 km od miasta we wsi Polal. Jest niezwykle popularny wśród dżinistów w całych Indiach. W rzeczywistości oznacza to korzenie dżinizmu w stanie Tamil Nadu. Poświęcony jest Adi Bhagwanowi, znanemu również jako Adeeswar lub Adi Jain.

 • Adres: Czerwone wzgórze Lake GST Road, Balaji Nagar, Chennai, Tamil Nadu 600017
 • Czasy: 6:00 – 20:30
 • Kod ubioru: Nie ma szczególnych wymagań jako takich, ale we wszystkich świątyniach południowych Indii zaleca się przyzwoite, tradycyjne stroje.
 • Około. Czas trwania wizyty: 1 godzina
 • Jak zdobyć: Położony 9 km od miasta we wsi Polal. Dobrze połączony drogą, dzięki czemu można wynająć taksówkę do świątyni?.
 • Strona świątyni: Nie dotyczy
 • Najlepszy czas na wizytę:?
 • Inne atrakcje: W pobliżu znajduje się świątynia Iskon i kościół ormiański?

2. Świątynia Kapaleeshwar:

Świątynia Kapaleeshwar została zbudowana w VII wieku jako dedykacja hinduskiej bogini Karpagambal. Ta Bogini jest inną formą Parvati, która jest również rozpoznawana jako żona Durgi lub Shivy. Świątynia znajduje się w Mylapore w Chennai i jest naprawdę egzotyczna i ma wspaniały wygląd. Architektura i gopura to kolorowa uczta dla oczu. Ma również duży czołg na zachodzie i jest otoczony szerokimi ulicami ze wszystkich czterech stron. Cały widok jest niezwykle urzekający. W rzeczywistości, drawidyjska forma architektury jest tym, co rok w rok przyciąga tysiące historyków i podróżników do tego boskiego miejsca. W świątyni codziennie przeprowadza się sześć pudży. Najpiękniejszym przeżyciem jest wieczorna puja, podczas której wykonywane są Shodasa Upachary z falowaniem świateł.

 • Adres: Kapaleesvarar Sannadhi Street, Vinayaka Nagar Colony, Mylapore, Chennai, Tamil Nadu 600004
 • Czasy: Usługi Puja o 5 rano, 6 rano, 8 rano, 12:00 i 21:00. Świątynia jest otwarta w godzinach 6:00 – 13:00 i 16:00 – 20:00 przez cały rok.
 • Kod ubioru: Zachęcamy do korzystania z tradycyjnego stroju
 • Około. Czas trwania wizyty: 12 godzin
 • Jak zdobyć: Lotnisko Ćennaj oddalone jest o 16 km. Świątynia znajduje się 6,4 km od głównego dworca kolejowego w Chennai, z którego co 15 minut odjeżdżają pociągi do Mylapore. Dostępny jest również bezpośredni autobus.
 • Strona świątyni: http://kapaleeswarartemple.com/
 • Najlepszy czas na wizytę: Nowiu, pełni i dzień Pradhosy (13 dzień nowiu pełni) – specjalna służba i mnóstwo wielbicieli. Organizują również 10-dniowy festiwal (Panguni Peruvizha) w marcu-kwietniu, który jest cennym doświadczeniem do zdobycia.
 • Inne atrakcje: Gaudiya Mutt, katedra św. Jerzego i świątynia Sri Parthasarathy są dość blisko. Możesz także zwiedzić okolicę Mylapore i zrobić zakupy w Luz Corner, jednej z najstarszych dzielnic handlowych.

3. Świątynia Parathasarthy’ego:

Świątynia Parthasarathy jest słynną świątynią Pana Kryszny. Został zbudowany w VIII wieku w Triplicane, Chennai. Słowo Parathasarthy oznacza woźnicę słynnego mitologicznego bohatera Ardżuny. Struktura świątyni jest dość ekstrawagancka i ta świątynia służy jako jeden z najlepszych szablonów świątynnych pod względem stylu, techniki i obrazowania. Jest to jedna z najstarszych budowli w Chennai. Gopuram (wieże) i mandapas (słupy) są umiejętnie wyrzeźbione i typowo reprezentują standardowe świątynie w południowych Indiach. Odwiedzenie tej świątyni z pewnością będzie wspaniałym doświadczeniem, ponieważ znajduje się ona również na liście najlepszych świątyń w Chennai.

 • Adres: Singarachari Street, Chennai 600005, Indie
 • Czasy: 6:00 – 20:00.
 • Kod ubioru: Unikaj krótkich lub odsłaniających skórę ubrań. Przyzwoity strój na co dzień lub tradycyjny może się sprawdzić.
 • Około. Czas trwania wizyty: <1 godzina
 • Jak zdobyć: Triplicane i Vivekanandar Illam to najbliższe przystanki autobusowe. Triplicane jest dobrze skomunikowany drogami. Świątynia znajduje się 4 km od głównego dworca kolejowego w Chennai.
 • Strona świątyni: http://www.sriparthasarathytemple.tnhrce.in/index.html
 • Najlepszy czas na wizytę: W świątyni odbywa się wiele festiwali, takich jak 10-dniowy festiwal wiosenny (SRI GAJENDRA VARADAR UTHSAVAM), letni festiwal i festiwal pływaków. Najlepiej odwiedzić podczas tamilskiego miesiąca Chittirai (kwiecień-maj), kiedy odbywa się wielki festiwal dla bogini.
 • Inne atrakcje: Marina Beach znajduje się zaledwie 0,8 km od Ciebie do zwiedzania?.

4. Świątynia Ayyappan:

Na liście świątyń ayyappa w Chennai, świątynia Ayyappan jest dedykacją dla hinduskiego boga Pana Ayyapan. To pierwsza świątynia, która została mu poświęcona. Posiada również idoli Pana Winajaki i Pana Subramaniana. Świątynia jest naprawdę artystyczna i ma piękny wygląd. Piękne rzeźby i obrazy oraz zadbane i czyste pomieszczenie sprawiają, że jest to spokojna wizyta dla wszystkich. Wielbiciele Ayyappa licznie wypełniają tę świątynię ze względu na jej prostotę i autentyczność. Podąża za tradycyjnymi nabożeństwami prowadzonymi w świątyniach ayapppan w stylu Kerela. Architektura jest również oparta na typowym odczuciu i praktyce Kereli, w tym 18 schodkach do sanktuarium. Ogromna sala medytacyjna gości pielgrzymów podczas festiwali, których świadkami są występy muzyczne i imprezy. Łatwo dostępny, w samym sercu miasta i absolutnie spokojny, jest to świetne miejsce, do którego można się udać, jeśli masz nadzieję poznać więcej kultury Kereli.

 • Adres: 18, SIR MADHAVAN ROAD, MAHALINGAPURAM, NUNGAMBAKKAM, CHENNAI 600 034.
 • Czasy: 4:00 – 11:00 i 17:00 – 21:00
 • Kod ubioru: Najbardziej odpowiedni jest przyzwoity tradycyjny strój
 • Około. Czas trwania wizyty: 1 godzina
 • Jak zdobyć: łatwo dostępny z autobusu miejskiego lub MRT ze wszystkich części Chennai. Najbliższa stacja to Kodambakkam (1 km lub 5 minut jazdy samochodem od świątyni).
 • Strona świątyni: http://www.ayyappantemplesabs.org/index.php
 • Najlepszy czas na wizytę: Zatłoczone, ale znane z tego, że są bardzo pomyślne w miesiącach Mandala pooja. 27 – 29 grudnia jest ich świątynią Utsav.
 • Inne atrakcje: Świątynia Jagannatha, Kanathuris oddalone o 2,9 km.

5. Świątynia Shirdi Sai Baby:

Jest to dobrze znana świątynia Sai Baby w Chennai, która znajduje się w Mylapore. Został zbudowany z miłości do pamięci wielkiego Sai Baby i jest wykonany z czystego białego marmuru. Na szczycie ściany świątyni znajduje się złoty łuk. Świątynia jest jedną z dwóch świątyń, które zostały zbudowane na jego imię w mieście. Ten został zbudowany w 1952 roku przez Narasimhaswamiego, lojalnego wielbiciela Sai Baby. Kupiec z Chettiar przekazał pewną sumę na budowę i od tego czasu stała się jednym z najbardziej zaufanych miejsc kultu. W przeciwieństwie do innych miejsc, tutaj wielbicielom wolno dotykać bożka Sai Baby. Jest święty ogień, który jest stale zapalany, a Agni puja odbywa się w niedziele. Wielbiciele mogą również ofiarować swojemu bóstwu girlandy i ubrania. Bardzo szczególną wzmianką o tej świątyni jest to, że przyjmuje i podtrzymuje również różne wyznania i wierzenia religijne. Nie tylko pozwalają na wejście wyznawcom innych religii, ale także zapewniają im możliwość podążania za swoją wiarą, podczas gdy nadal odwiedzają Sai Babę. W każdy czwartek czytany jest Koran

wygłaszane przez muzułmańskiego świętego o 16:30 iw każdą niedzielę Biblia jest czytana na głos. Teraz, jeśli to nie wyróżnia świątyni, co może? Świątynię zdecydowanie powinni odwiedzić wszyscy, którzy uważają się za wiernych wyznawców Sai Baby.

 • Adres: 51B, V C Garden Street, Alamelu Mangapuram, Mylapore, Chennai – 600 004.
 • Czasy: 5 rano – 13:00 i 16:00 – 21:00 codziennie z wyjątkiem czwartków. W czwartki godziny od 5:00 do 22:30.
 • Kod ubioru: Brak ubioru jako takiego, ale zachęca się do przyzwoitego stroju
 • Około. Czas trwania wizyty: 1-2 godziny
 • Jak zdobyć: łatwo dostępny drogą i autobusami, ponieważ znajduje się dość w centrum. Znajduje się 500 metrów od przystanku lokalnego pociągu Thiru Mayilai.
 • Strona świątyni: https://www.facebook.com/pg/SaiMandhiratMylapore
 • Najlepszy czas na wizytę: W każdy czwartek w świątyni odbywają się bhadżany i annadhanam (uczta, na której je 1500 osób) ciesząc się sporymi rzeszami wielbicieli. Ram Navami (kiedy wielbiciele świętują urodziny Sai Baby), Nawaratri i Vijaya Dashmi są również obchodzone w wielkim stylu.
 • Inne atrakcje: W pobliżu znajduje się świątynia Ramakryszna. Ciesz się i odkrywaj obszar Mylapore (dostępne opcje zakupów i jedzenia).

6. Świątynia Kalikambal:

Poświęcona hinduskim bóstwom Kaligambal i Kamateswarar, świątynia została pierwotnie zbudowana na brzegu morza, ale została przeniesiona w 1640 roku. Jedna z najlepszych historycznych świątyń w Chennai, znajduje się obecnie na tętniącej życiem ulicy finansowej. To miejsce znane jest z wizyty wielkiego władcy Marathów, Shivaji, który przybył tu, aby modlić się 3 października 1667 roku. Świątynia ma wielkie znaczenie historyczne i ma wielu wielbicieli, turystów i gości, którzy przyjeżdżają tu co roku. Mówi się, że niegdyś zaciekła forma bóstwa została teraz zastąpiona spokojniejszą postacią, boginią Kamakszi. To kolejna starożytna świątynia w Chennai.

 • Adres: 212, Thambu Chetty Street, w pobliżu DHL Express Courier, Chennai, Tamil Nadu 600001
 • Czasy: 5:00 – 12:00 i 16:00 – 21:00
 • Kod ubioru: Najlepiej sprawdzi się wygodne, tradycyjne noszenie
 • Około. Czas trwania wizyty: Około 1-2 godzin
 • Jak zdobyć: Łatwo dostępny drogą ze wszystkich części Chennai. Metro Bus i pociągi mogą wysadzić Cię na stacjach kolejowych Chennai Beach, tj. zaledwie około 500 m-1 km od świątyni. W pobliżu świątyni można wygodnie znaleźć samochody, taksówki i riksze.
 • Strona świątyni: Nie dotyczy
 • Najlepszy czas na wizytę: Vaisaki, gdy odbywa się procesja Kinni Ther. Nawaratri jest również wyjątkowo obchodzone w świątyni.
 • Inne atrakcje: Przeglądaj birmański bazar, słynący z zagranicznych towarów, artykułów papierniczych, metali, sprzętu itp. po cenach hurtowych. Możesz też sprawdzić port w Chennai, oddalony o zaledwie milę.

7. Świątynia Ashtalakshmi:

Świątynia Ashtalakshmi jest dobrze znaną i ustaloną świątynią Chennai. Jest on poświęcony Bogini Lakszmi, która jest małżonką Pana Wisznu. Jest bóstwem bogactwa i wiedzy. Astha jest symbolem jednej z ośmiu form tej pięknej Bogini i jest naprawdę bogatą świątynią do odwiedzenia. Świątynia znajduje się zaledwie kilka metrów od plaży Basant. W ten sposób piękne nadmorskie otoczenie Zatoki Bengalskiej sprawia, że ​​atmosfera jest jeszcze bardziej hipnotyzująca. Sama świątynia jest atrakcyjnie wykończona rzędami wielokolorowych, a konstrukcja została zaprojektowana tak, aby przypominała święty symbol „Om”. Co więcej? Można usłyszeć tryskający dźwięk fal, nawet gdy gubią się w tym boskim otoczeniu.

 • Adres: 212, Thambu Chetty Street, w pobliżu DHL Express Courier, Chennai, Tamil Nadu 600001
 • Czasy: 6:30 – 12:00 i 16:00 – 21:00. Piątki – niedziele, godziny poranne są przedłużone do 13:00.
 • Kod ubioru: Skromne ubranie. Unikaj krótkich ubrań i staraj się ubierać konserwatywnie.
 • Około. Czas trwania wizyty: Około 1-2 godzin
 • Jak zdobyć: Łatwo dostępny drogą i około 10 km od centrum miasta. Do świątyni można wynająć taksówkę i dojechać z największą łatwością.
 • Strona świątyni: http://ashtalakshmitemple.tnhrce.in/
 • Najlepszy czas na wizytę: Nawaratri, Dipawali i Śri Krishna Jayanti są świadkami specjalnych uroczystości i dekoracji w świątyni. Jeśli szukasz najlepszej pogody, odwiedź między listopadem a lutym. Jeśli chcesz uciec od tłumu, zaplanuj wczesne poranki lub niedziele.
 • Inne atrakcje: Świątynia Marundeeswarar znajduje się zaledwie 1 km od hotelu. Możesz odwiedzić plażę Elliot, oddaloną o 1 km. A może po wizycie w świątyni nauczysz się gotować tradycyjne południowoindyjskie potrawy? Możesz umówić się na zajęcia w odległości zaledwie 0,6 km, w Travelling Spoon.

8. Świątynia Madhya Kailash:

Na liście świątyń Shivy w Chennai świątynia Madhya Kailash jest jedną. To piękny kompleks świątynny w Chennai. Jest również znany jako Nuddukayilai w języku tamilskim i reprezentuje rozległą i bogatą kulturę oraz historię hinduizmu. Venkata Ananda Vinayakar jest głównym bóstwem otoczonym świątyniami Pana Śiwy, Suryi, Devi i Wisznu. Winajaka jest formą „Om” i aby to uczcić, do świątyni wbudowano słynne osiem dzwonów. Świątynia stała się sławna dzięki bożkowi „Adhyantha Prabhu”. Wyróżniającą cechą tego boga jest to, że ukazuje Pana Ganeśę w prawej ramie i Pana Hanumana w lewej. Architektura jest doskonała, a wygląd tej świątyni jest wspaniały. W dzień Winajaka Szaturthi promienie słońca padają na głównego bożka, co czyni świątynię jeszcze bardziej pomyślną i sławną. Wnętrza są piękne i spokojne.

 • Adres: Sardar Patel Rd, Sriram Nagar, Tharamani, Chennai, Tamil Nadu 600113
 • Czasy: 5:30 – 12:00 i 16:00 – 20:00
 • Kod ubioru: Skromne ubranie, tradycyjne ubranie by się sprawdziło.
 • Około. Czas trwania wizyty: 1 godzina
 • Jak zdobyć: Łatwo dostępny drogą. Stacja kolejowa Kasturba Nagar jest najbliższa osobom podróżującym pociągiem. Wynajmij taksówkę lub autobusy MTC do tej świątyni.
 • Strona świątyni: http://www.mkpk.vanamali.in/
 • Najlepszy czas na wizytę: O Winajak Chaturthi
 • Inne atrakcje: Indian Institute of Technology oddalony jest o zaledwie 1,15 km, a Park Narodowy Guindy o zaledwie 2,7 km.

9. Świątynia Vadapalani Murugan:

Ta świątynia właśnie rozpoczęła się jako kryta strzechą szopa, kiedy została zbudowana około 1890 roku. W ten sposób cieszy się dużą historią i znaczeniem. Na liście świątyń w Chennai dla małżeństwa ważna jest świątynia Vadapalani Murugan. Jest to słynna świątynia Murugan w Chennai. Większość Tamilijczyków lubi organizować tu ceremonie zaślubin, w których co roku bierze udział około 7000 par. Oprócz tego, że jest popularnym miejscem ślubów, zyskał popularność dzięki patronatowi gwiazd kina. Często zdarza się, że aktorzy południowoindyjscy przychodzą tu, aby ofiarować swoje modlitwy przed premierą filmu. Znajduje się również na liście starych świątyń, które trzeba odwiedzić w Chennai ze względu na bogatą spuściznę, która liczy około 125 lat. Turyści i wielbiciele są zawsze znani z odwiedzania świątyni. Świątynia jest naprawdę cudowna?!

 • Adres: Palani Andavar Koil St, Vadapalani, Chennai, Tamil Nadu 600026
 • Czasy: 5:00 – 12:00 i 16:00 – 21:00
 • Kod ubioru: Przyzwoita, codzienna lub tradycyjna odzież
 • Około. Czas trwania wizyty: 1-2 godziny
 • Jak zdobyć: Najbliżej jest stacja Chennai Central i Egmore. Zarówno lotnisko, jak i dworzec oddalone są o około 40 minut jazdy. Wynajmij taksówkę lub autobus do tej świątyni?.
 • Strona świątyni: http://vadapalaniandavartemple.tnhrce.in/
 • Najlepszy czas na wizytę: Brahmotsav jest hucznie obchodzony przez 11 dni w miesiącu Vaikasi.
 • Inne atrakcje: Centrum handlowe forum znajduje się zaledwie 0,4 km od hotelu i jest jednym z najłatwiejszych sposobów na zrobienie zakupów w Chennai?

Przygotuj się więc na zaplanowanie Chennai jako następnego przystanku, aby znaleźć własne poczucie ukojenia! Kraina pięknych plaż, ciepłych południowoindyjskich curry i kultury, która wykrzykuje tradycje. Chennai ma tak wiele do zaoferowania, ale teraz wiesz, co naprawdę sprawia, że ​​jest tak dla tych, którzy szukają jeszcze więcej. Historycy, wyznawcy religii i miłośnicy misternej architektury w sercu – Chennai sprawi, że Twój świat się kręci! Dzięki ogromnej różnorodności świątyń jest tak wiele, w których można się zanurzyć. Ofiaruj swoje modlitwy swoim najbardziej czczonym bóstwom, a zwłaszcza tym, w które wierzysz. naszych starożytnych przodków i poznaj hinduską kulturę i tradycje, jak nigdy dotąd. Znajdź się zagubiony w boskości i kto wie, może po prostu odkryjesz duchową jaźń, o której istnieniu nigdy nie wiedziałeś!

Skorzystaj z tej zabawnej listy, aby już rozpocząć pielgrzymkę w Chennai i okolicach. Podziel się swoimi doświadczeniami, abyśmy mogli dodać jeszcze więcej wartości dla naszych przyszłych czytelników. Zawsze uwielbiamy kontakt z Tobą. Wesołych podróży i dużo miłości!

Często zadawane pytania i odpowiedzi:

1. Która świątynia w Chennai jest znana z tego, że przyciąga największy tłum w skali roku??

Thirumala Thirupathi Devasthanam znajduje się nad brzegiem Sri Swami Pushkaarini. Jest popularny ze względu na maksymalną liczbę odwiedzających przez cały rok. Świątynia jest szczególnie ruchliwa podczas festiwali, świąt iw soboty. Jest znany jako mini Tirupathi z Chennai, a wielbiciele i turyści ustawiają się w kolejce, aby zatłoczyć lokal, aby rzucić okiem. Gopuramy, ściany i filary wykrzykują znakomicie zaprojektowaną architekturę i rzeźby. Świątynia Lorda Venkatachalapathi jest tutaj bardzo podobna do tej w Tirupathi.

2. Czy wiesz, że w Chennai znajduje się konkretna świątynia poświęcona „bogowi leków”, a zwłaszcza osobom chorym lub chorym?

Tak, świątynia Marundheeswarar jest naprawdę jedyna w swoim rodzaju, w której znajdziesz mnóstwo wielbicieli cierpiących na różne dolegliwości, ofiarujących swoje modlitwy z nadzieją, że wyzdrowieją i poczują się lepiej. Tutaj Pan Shiva jest czczony jako Pan Marundheeswarar – uzdrowiciel wszelkich dolegliwości, który będzie nauczał praktyk magicznej medycyny. W ten sposób świątynia ta znana jest ze swojej mocy leczenia problemów zdrowotnych swoich wielbicieli.

3. Które świątynie Chennai są ustrukturyzowane w architekturze drawidyjskiej??

Wyobraź sobie wieże w kształcie piramid i rodzaj palety z piaskowca, granitu lub steatytu. Na tym właśnie polega architektura drawidyjska. Typowe dla południowoindyjskich stylów świątyń, ale z natury oszałamiające dla oka. Historycy i mający obsesję na punkcie architektury wiedzą, na czym my mamy obsesję. Świątynia Kapaleshwar w Chennai jest ogólnie symbolem architektury drawidyjskiej. Jest co najmniej wspaniały i trzeba go odwiedzić tylko po to, aby podziwiać jego kunszt. Jednak inne świątynie Chennai również nawiązują do stylu drawidyjskiego. Świątynia Kandakottam w George Town to kolejny piękny okaz.