Buddyzm jest jedną z głównych religii świata i dominuje w wielu krajach. Opiera się na naukach Siddhartha Gautamy, który stał się znany jako Pan Budda po osiągnięciu oświecenia w V wieku naszej ery. Świątynie buddyjskie są popularne nie tylko w Indiach, ale są również znane w takich krajach jak Nepal, Korea i Tajlandia. Świątynie są artystyczne i wykonane w różnych stylach i wzorach. Jeśli planujesz odwiedzić niektóre świątynie buddyjskie w Indiach w tym okresie świątecznym, upewnij się, że rzuciłeś okiem na niektóre świątynie wymienione w kilku poniższych akapitach.

Słynne świątynie buddyjskie w Indiach:

Świątynia Mahabodhi:

Słynne świątynie buddyjskie w Indiach

Świątynia Mahabodhi znajduje się w Bodh Gaya w Bihar i jest uważana za jedną z najważniejszych i najświętszych świątyń buddyzmu, ponieważ jest to miejsce, w którym Siddhartha Gautama osiągnął oświecenie siedząc pod starożytnym drzewem Bodhi. Architektura tej świątyni jest piękna i jest wyraźnym odzwierciedleniem różnych zwyczajów, kultury i tradycji buddyzmu.

Świątynia Mahaparinirvany:

Słynne świątynie buddyjskie w Indiach – świątynia Mahaparinirvana

Świątynia Mahaparinirvana znajduje się w Kushinagar, który znajduje się w Uttar Pradesh w północnej części naszego kraju. Składa się z sześciometrowej figury leżącego Buddy. Został wyrzeźbiony w piaskowcu Chunar i z powodzeniem pokazuje umierający wiek Buddy.

Świątynia Ramabhar Stupa:

Słynne świątynie buddyjskie w Indiach – świątynia Ramabhar Stupa

Świątynia Ramabhar Stupa znajduje się około 1,5 kilometra od świątyni Mahaparinirvana. Ma około 49 stóp wysokości i ma szczególne znaczenie, ponieważ było to miejsce kremacji Pana Buddy. Wygląd tej stupy jest dość bogaty, wspaniały i atrakcyjny.

Tybetański klasztor i Złota Świątynia Namdroling Nyingmapa:

Słynne świątynie buddyjskie w Indiach – tybetański klasztor Namdroling Nyingmapa

Ten klasztor i świątynia znajdująca się w Karnatace to rzeczywiście coś, czego nie można pominąć. Sala modlitewna została wyrzeźbiona w złocie, a widok jest niemal przytłaczający. Dwa złote posągi Buddy są również hipnotyzujące i mają wspaniały wygląd.

Stupa Dhamekha:

Słynne świątynie buddyjskie w Indiach-Dhamekha Stupa

Stupa Dhamekha jest jedną z najbardziej imponujących i najpiękniejszych świątyń Sarnath. Został zbudowany w roku 500 ne i co roku ma tysiące pielgrzymów i wielbicieli, którzy otaczają to miejsce, aby czcić wielkiego Buddę.

Świątynia Parinivara:

Słynne świątynie buddyjskie w Indiach – świątynia Parinivara

Świątynia Parinivara w Kushinagar jest jedną z najważniejszych i głównych atrakcji turystycznych, jakie można zobaczyć dzisiaj. Ta buddyjska świątynia jest starożytna, piękna i bardzo dobrze zorganizowana. Ma duże znaczenie historyczne i jest całkowicie warty odwiedzenia.

Świątynia Wat Thai:

Słynne świątynie buddyjskie w Indiach – świątynia Wat Thai

Świątynia Wat Thai jest jedną z najbardziej unikalnych świątyń buddyjskich w Indiach. Został zbudowany, aby uczcić zwycięstwo wielkiego króla Bhumibola. Nie można pominąć tej świątyni, zwłaszcza ze względu na jej malownicze piękno i urok.

Buddyjskie świątynie Ladakhu:

Słynne świątynie buddyjskie w Indiach-buddyjskie świątynie Ladakh

Ladakh słynie z buddyjskich świątyń i klasztorów. Architektura, styl i malowanie tych świątyń są absolutnie genialne. Zwiedzanie świątyń w tym regionie z pewnością będzie wspaniałym i owocnym doświadczeniem. Silnie reprezentują kulturę, styl i tradycję religii buddyjskiej. Większość świątyń jest otoczona ogrodami, które są tak naturalne i piękne. Przybycie tutaj to z pewnością zupełnie nowe doświadczenie.

Buddyjskie świątynie Delhi:

Słynne świątynie buddyjskie w Indiach-buddyjskie świątynie Delhi

Buddyjskie świątynie w Delhi są żywe, kolorowe, święte i naprawdę cudowne. Złoty wizerunek Buddy znaleziony w tych świątyniach z pewnością opadnie ci szczęki. Symbolizują także duchowość, spokojną i przyjemną naturę, o której naucza ta religia. Tutejsze świątynie są znane i co roku odwiedzane przez tysiące.