Świątynie hinduistyczne w Indiach to jedne z najlepszych miejsc pielgrzymkowych, jakich kiedykolwiek będziesz świadkiem. Dają ci życiową szansę i na pewno cię zaintrygują i ogłuszą. Architektura i styl każdej z tych świątyń są genialne. Turystów z całego świata przyciągają niektóre z mini cudów, jakie ma do zaoferowania nasz kraj. Tutaj wymieniliśmy jedne z najlepszych hinduskich świątyń w Indiach rozsianych na różnych terytoriach tego zróżnicowanego narodu.

Popularne świątynie hinduistyczne w Indiach:

1. Świątynia Brihadeshwara:

Świątynia Brihadeshwara hinduskie świątynie w Indiach

Świątynia Brihadeshwara, położona w Thanjavur w Tamil Nadu, została zbudowana za czasów dynastii Chola. Został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Konstrukcje świątyni wykonane są z czystego granitu, a rzeźby są wykwintne i cudowne. Ta świątynia jest wyraźnym odzwierciedleniem kultury, sztuki i kreatywności naszego kraju.

2. Venkateshwara Tirupati Balaji:

Venkateshwara Tirupati Balaji Słynne świątynie hinduistyczne w Indiach

Świątynia Venkateshwara Tirupati Balaji została zbudowana za panowania króla Krishnadevy Rayi. Znajduje się w Andhra Pradesh i co roku odwiedza ponad 40 milionów odwiedzających. Jest to jedna z najbogatszych i najbardziej prestiżowych świątyń w kraju. Podczas ważnych festiwali, takich jak Janmashtami i Ram Navami, odwiedzający mogą dotrzeć do pięciu lakhów dziennie.

3. Świątynia Menakszi:

Świątynia Menakszi

Świątynia Meenakshi, położona w dzielnicy Madurai w Tamil Nadu, jest przykładem artystycznej kreatywności i nieskazitelnej architektury. Jest to dedykacja dla Bogini Parwati i jej męża Pana Śiwy. Struktura świątyni jest oszałamiająca, ponieważ ma 14 gopuram, które są pomalowane na jasne i piękne kolory i są ozdobione postaciami bogów, demonów, zwierząt i innych.

4. Świątynia Lorda Jagganatha:

Świątynia Lorda Jagganatha Słynne świątynie hinduistyczne w Indiach

Położona w Puri w stanie Orisa świątynia Pana Jagganatha została zbudowana przez króla Anantavarmę Chodagangę w XII wieku. Jest poświęcony Panu Jagganathowi i każdego roku ma tysiące turystów i miliony pielgrzymów. Struktura świątyni jest przykładem doskonałości i blasku i służy jako jedna ze wspaniałych świątyń, jakie widział kraj.

5. Świątynia Siddhivinayak:

Świątynia Siddhivinayak Mh

Świątynia Siddhivinayak w Maharashtra jest dedykacją dla Pana Ganesha. Ta świątynia każdego roku ma miliony wielbicieli i turystów, którzy są absolutnie oszołomieni bezbłędnością i wspaniałą kreatywnością, którą ta świątynia ma do zaoferowania.

6. Świątynia Somnatha:

Świątynia Somnatha Słynne świątynie hinduistyczne w Indiach

Zgodnie z mitologią, świątynia Somnatha w Gujarat została zbudowana przez Boga Księżyca, który został uwolniony od klątwy, która spadła na niego przez tego teścia Daksha. Świątynia była kilkakrotnie przebudowywana i odnawiana w celu jej renowacji.

7. Świątynia Khajurao:

Świątynie Khajuraho w Madhya Pradesh-Przegląd miejsc turystycznych

Świątynia Khajurao w Madhya Pradesh została zbudowana za czasów dynastii Chandela i znana jest ze swojej wspaniałości i egzotycznych rzeźb. Jest podzielony na cztery grupy, które mają głęboki wpływ na hinduizm, a niektóre na dżinizm. Najlepszy czas na wizytę w tej świątyni to festiwale Khajurao, na których można obejrzeć jedne z najbardziej wykwintnych występów tańca klasycznego.

8. Świątynia Kashi Vishwanath:

Świątynia Kashi Vishwanath

Świątynia Kashi Vishwanath została zbudowana w 1780 roku przez Ahilyabai Holkar. Znajduje się w Varanasi i jest dedykacją dla Pana Shivy. Jest to jedna z najświętszych świątyń w kraju i oferuje dożywotnią możliwość zanurzenia się w wodach rzeki Gangi, która zmywa wszystkie grzechy i wstyd.

9. Świątynia Akshardham:

Świątynia Akshardham delhi Słynne świątynie hinduistyczne w Indiach

Świątynia Akshardham w Delhi jest reprezentacją piękna, duchowości, mądrości, sztuki, kultury i dobrobytu Indii. Została zainaugurowana w 2005 roku i znana jest jako największa na świecie kompleksowa świątynia hinduska. Prezentuje starą indyjską architekturę, pisma święte i wiadomości i jest rzeczywiście arcydziełem.

Tutaj patrzysz na kilka słynnych świątyń hinduistycznych w Indiach, jesteś podobny? zostaw komentarze poniżej.