Iskcon stoiska Międzynarodowego Towarzystwa Świadomości Kryszny. Ta renomowana organizacja niestrudzenie pracuje nad ulepszaniem naszego społeczeństwa. Została założona w XIX wieku i do tego czasu organizacja ta jest obecnie odpowiedzialna za szereg ulepszeń religijnych na całym świecie i ma ponad 100 ośrodków na całym świecie. W Indiach jest wiele świątyń Iskcon, z których najlepsze omówiono poniżej.

1. Iskcon Bangalore (świątynia Sri Radha Krishna):

Iskcon Bangalore

Założona w XIX wieku, jest to jedno z najpopularniejszych miejsc kultu religijnego w mieście i kraju. Świątynie wyglądają wspaniale z zewnątrz i można powiedzieć, że są takie same od wewnątrz. Świątynię tę odwiedzają przeciętnie miliony ludzi rocznie. Świątynia ma cechy wysokiej gościnności, takie jak pokój gościnny dla gości, aśramy dla mężczyzn, programy członkostwa na całe życie itp..

2. Iskcon Vrindavan (świątynia Sri Krishna Balaram):

Iskcon Vrindavan

Świątynia ta została zbudowana w 1975 roku i posiada przyciągającą wzrok architekturę. Ludzie z całego świata przyjeżdżają, aby zobaczyć wystawę wyjątkowej architektury. Personel świątyni oferuje znakomitą obsługę czcicielowi i odwiedzającym?.

3. Iskcon Mayapur (świątynia Sri Mayapur Chandrodaya):

Iskcon Mayapur

Świątynia ta jest siedzibą ISKCON-u i została zbudowana w roku 1972. Świątynia ta ma wiele do zaoferowania odwiedzającym. Na terenie świątyni znajduje się wiele opcji poczęstunku dla zwiedzających. Wewnątrz świątyni znajdziesz sklepy z pamiątkami, restauracje itp. Personel aszramu jest do Twojej dyspozycji 24×7.

4. Iskcon New Delhi (świątynia Sri Sri Radhikaraman-Krishna Balaram):

Iskcon Nowe Delhi

Zbudowana w roku 1984 świątynia ta jest jedną z najsłynniejszych świątyń Krisha Balaram w kraju. Został zrekonstruowany w 2005 roku i został przeniesiony do zupełnie nowego kompleksu, gdzie stoi do chwili obecnej. Jeśli odwiedzisz tę świątynię, otrzymasz pensjonat, aśram itp. i wiele innych udogodnień. Ta konkretna świątynia prowadzi szereg programów, które mają jednak na celu poprawę społeczeństwa.

5. Iskcon Mumbai (świątynia Sri Sri Radha Rasabihari Ji):

Iskcon Bombaj

Zajmująca 5 miejsce na tej liście świątynia ISKCON w Bombaju została zbudowana w 1978 roku i jest uważana za jedną z najwspanialszych świątyń w kraju. Każdego roku zdobywa miliony wielbicieli. Nadzorcy świątyni zorganizowali dla wiernych i gości oszałamiające udogodnienia.

6. Iskcon Pune (świątynia Sri Sri Radhavrindavanchandra):

Iskcon Pune

Również znana jako ISKCON NVCC ta świątynia została zainaugurowana w 2013 roku przez obecnego prezydenta naszego kraju, Pranaba Mukherjee. Świątynia ta została nominowana na listę światowego dziedzictwa ze względu na doskonałe udogodnienia dostępne dla odwiedzających, wiernych i pielgrzymów.

7. Iskcon Hyderabad (Śri Śri Radha-Madanmohan Mandir):

Iskcon Hyderabad

Będąc jedną z najlepszych świątyń ISKCON-u w kraju, to miejsce kultu religijnego jest siedzibą ISKCON-u w południowych Indiach. Świątynia ta, założona w XIX wieku, świadczy szereg usług dla oddanych wyznawców Radha Kryszny, którzy przyjeżdżają odwiedzić świątynię.

8. Iskcon Noida (Sri Sri Radha Govind Mandir):

Iskcon Noida

Świątynia ta została zbudowana w dobrej sprawie, aby wzrastać i szerzyć świadomość Kryszny wśród miejscowej ludności. Świątynia oferuje dożywotnie członkostwo, usługi dotyczące programów domowych, a także działa jako szkoła w weekendy.

9. Iskcon Ahmedabad (Sri Sri Radha Govind Dham):

Iskcon Ahmadabad

Jest to jedna z najpiękniejszych świątyń w Indiach i słynie ze swojej architektury. Wraz z udogodnieniami dla gości, świątynia ta głosi również znaczenie lekcji, których Radha Kryszna udzielił ludziom.