Skurcze, choć nie są uważane za objaw wczesnej ciąży. Jest to najczęstszy objaw występujący w większości ciąży. W czasie ciąży ciało ulega wielu zmianom i przy różnych okazjach rozciąga się, aby zrobić miejsce dla dziecka, co prowadzi do skurczów. Chociaż drobne i sporadyczne skurcze ciążowe można bezpiecznie zignorować, w niektórych przypadkach może być wymagana interwencja lekarza. W tym artykule przeanalizowaliśmy różne przyczyny, objawy i leczenie skurczów podczas wielu trymestrów ciąży.

Skurcze podczas ciąży – przyczyny, objawy i leczenie

Jednak pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to znaleźć dobrego ginekologa i skonsultować się z nim. Nie idź na kompromis w kwestii komfortu. Masz lub możesz mieć z lekarzem, ponieważ potrzebujesz go bardziej niż później. W takich sytuacjach zidentyfikowana osoba byłaby świetnym wyborem. Jeśli jednak kogoś znajdziesz, upewnij się, że jesteś otwarty, wolny i przejrzysty. Dość o twoich pytaniach, przemyśleniach, plotkach i nieporozumieniach.

Czy skurcze podczas ciąży są normalne??

Chociaż skurcze we wczesnej ciąży mogą być przerażające, łagodne skurcze podczas ciąży są normalne i nie ma się o co martwić. Różne przyczyny mogą powodować skurcze. Za każdym razem, gdy macica kurczy się lub rozszerza z powodów takich jak pełny pęcherz, ćwiczenia, ZUM, orgazm, rozciąganie więzadeł i mięśni podtrzymujących macicę i można wyczuć skurcz w jamie brzusznej. Jednak skurcze podczas ciąży mają zupełnie inny powód. Poniżej przedstawiono różne rodzaje skurczów na różnych etapach ciąży.

Co to jest skurcze w ciąży:

Martwisz się skurczami, które masz? Cóż, może nie ma powodu, aby się tym martwić. Skurcze w ciąży mogą być dość standardowe i czasami spowodowane prostymi ruchami ciała. Jednak czasami mogą być poważnym problemem. Zanim zaczniesz panikować, możesz chcieć przejść przez CST obozów, tj. przyczyny, objawy, a następnie leczenie skurczów w czasie ciąży.

Jeśli właśnie doświadczyłeś skurczów i wpadasz w panikę, musisz się zrelaksować, wziąć głęboki oddech i czytać dalej, zanim wyciągniesz jakiekolwiek wnioski. Ponadto, jeśli zastanawiasz się „Czy skurcze są oznaką ciąży?”, masz rację. Znajome, ale przerażające skurcze są objawem ciąży. Ale nie daj się przekonać i skonsultuj się z lekarzem, aby potwierdzić wyniki. Ponieważ macica jest uważana za każdy inny mięsień i ponieważ jest wytrenowana, aby robić tylko skurcze, skurcze te mogą wydawać się skurczami.

Hardkorowa sesja treningowa może również prowadzić do skurczów macicy. Teraz, gdy wiemy, że proste rzeczy mogą również powodować skurcze, ważne jest, aby zrozumieć, jak je odróżnić. Rzućmy okiem na niektóre skurcze podczas ciąży.

Przyczyny skurczów podczas ciąży:

Skurcze podczas ciąży

Skurcze we wczesnej ciąży (I trymestr):

Dzieląc okres ciąży na trzy etapy nazywamy je trymestrami i nazywamy je jako pierwszy trymestr, drugi trymestr i podobnie trzeci trymestr.

Dla niektórych skurcze są oznaką ciąży, która pojawia się, gdy komórka jajowa zostaje wszczepiona w ścianę macicy. Skurcze implantacji, które mogą być również oznaką włożenia jajeczka, to coś, czego możesz doświadczyć w pierwszym trymestrze. A ponieważ implantacja jest zakończona, czynnik wzrostu macicy może również prowadzić do skurczów w ciągu pierwszych dwóch trymestrów.

U większości kobiet w ciąży panuje błędne przekonanie, że skurcze w pierwszym trymestrze są niebezpieczne, ponieważ są oznaką poronienia, ale to nieprawda. Wielu światowej sławy lekarzy zgodziło się i zaaprobowało fakt, że znaczna liczba kobiet w ciąży doświadcza skurczów w początkowych 15-16 tygodniach okresu ciąży. Lekarze z całego świata wykluczyli i zaprzeczyli, że skurcze są oznaką poronienia i stwierdzili, że nie jest to również przyczyna poronień.

Jeśli więc masz wrażenie skurczów, możesz wymazać tę myśl ze swojego umysłu, ponieważ poronienia zdarzają się, gdy jajeczko przyczepione do ściany macicy nie rozwija się prawidłowo, a organizm odrzuca ciążę.

Skurcze w II trymestrze ciąży:

Drugi trymestr zwykle jest najwygodniejszy i ma najmniejsze szanse na skurcze. Chyba że jesteś w ciąży z wielokrotnością (więcej niż jedno dziecko). Jeśli masz wielokrotności rosnące w twojej macicy, tempo, w jakim twoja macica rośnie, wzrasta i osiąga poziomy, które miała osiągnąć już w trzecim trymestrze.

Jednak ból więzadeł stawowych jest również wyjątkiem, ponieważ rozciąganie więzadeł powoduje ten rodzaj bólu z powodu wzrostu macicy. Ponadto, jeśli w przeszłości doświadczyłeś mięśniaków macicy, może być konieczne, abyś wiedziała, że ​​będziesz odczuwać silny ból w 15-18 tygodniu ciąży.

Dla tych, którzy nie znają tego terminu, mięśniaki macicy to przerost tkanek, które są nieszkodliwe. Teraz te przerastające tkanki rozpadają się, gdy nie mają wystarczającej ilości krwi, aby mogły się utrzymać. Kiedy tak się stanie, możesz odczuwać silny ból, a nawet być może będziesz musiał zostać przyjęty na jakiś czas do szpitala, aby móc poradzić sobie z nadmiernym i intrygującym bólem.

Skurcze w III trymestrze ciąży:

Skurcze w trzecim trymestrze są trudne. Będąc fazą, w której będziesz mieć skurcze lub skurcze porodowe. Możesz ich doświadczać często i może to jeszcze nie być skurcze porodowe. Jeśli jednak masz je w drugiej lub początkowej fazie trzeciego trymestru, możesz chcieć to sprawdzić, ponieważ mogą być oznaką przedwczesnego porodu.

Objawy skurczów w czasie ciąży:

Teraz jest kilka symptomów, którymi musisz się martwić. Są jednak takie, o które nie musisz się martwić. Przyjrzyjmy się, co ignorować, a czego nie.

Skurcze podczas ciąży 3

Oto, co możesz zignorować:

Jeśli wydzielanie gazów lub jelit daje ci ulgę, nie musisz się tym przejmować. Możesz pozwolić mu przejść, jeśli nie jest zbyt ciężki, ponieważ może to być problem żołądkowy. Jeśli jednak wydaje się, że jest zaostrzony, skonsultuj się z lekarzem. Podczas gdy większość ludzi dzwoni z problemami związanymi ze skurczami, wielu doświadczonych lekarzy pyta ich, czy ostatnio uprawiali seks.

Stosunek płciowy jest jedną z najczęstszych przyczyn skurczów podczas ciąży. Jeśli tak, to nie masz się czym martwić i możesz być spokojny, o ile utrzymujesz odpowiednie nawodnienie. Zmiana pozycji może sprawić, że skurcze w ciąży będą lepsze lub gorsze, ponieważ macica może się rozciągać. Zobacz więc, co najbardziej Ci odpowiada i trzymaj się tego.

Oto, czego nie należy ignorować i natychmiast skonsultować się z lekarzem:

Oto przypadki, w których powinieneś skonsultować się z lekarzem w przypadku skurczów w ciąży:

 • Jeśli masz sześć lub więcej skurczów w ciągu godziny, nie chcesz tego ignorować, ponieważ może to być przedwczesny poród.
 • Zawroty głowy i krwawienie połączone ze skurczami nie są czymś, co należy lekceważyć. Krwawienie, które stanowi podstawowe objawy poronienia, nie jest oczywiste.
 • Innym objawem przedwczesnego porodu jest różowa wydzielina, która może wystąpić, gdy długość szyjki macicy ulega zmianie.
 • Jeśli zdiagnozowano u Ciebie krótką szyjkę macicy lub miałaś historię przedwczesnego porodu, uporczywe skurcze nie są czymś, co chcesz odpuścić bez zastanowienia.
 • Intensywne bóle brzucha lub pleców wraz z wymiotami, nudnościami, gorączką są objawami kamicy nerkowej lub choroby pęcherzyka żółciowego. W takim przypadku prosimy o jak najszybszą wizytę w szpitalu.
 • Jeśli twój ból nie ustępuje wraz ze zmianą pozycji z czasem, nie ignoruj ​​tego. Natychmiast skonsultuj się z lekarzem.

Leczenie skurczów w czasie ciąży:

Twój lekarz z przyjemnością Cię ponownie zobaczy i zapewni, że wszystko w porządku. Zamiast spóźniać się, aby zwrócić mu uwagę na coś, co mogło zostać zrobione przez interwencję. Niewielu znanych lekarzy w Stanach Zjednoczonych zaleca następujące sposoby radzenia sobie ze skurczami podczas ciąży.

Zachowaj odpoczynek & Zrelaksować się:

Po pierwsze, zaleca się odpoczynek i relaks oraz picie dużej ilości płynów, a jeśli ból jest zbyt duży, warto zażyć tabletkę przeciwbólową. Jednak skonsultuj się z lekarzem przed wyrzuceniem tych tabletek.

Nie zaleca się używania poduszki grzewczej ani innych artykułów przeciwbólowych na brzuchu, ponieważ w czasie ciąży może być bardzo ryzykowne radzenie sobie ze wszystkim, co zwiększy temperaturę wewnątrz i, co najważniejsze, należy tego unikać w pierwszym trymestrze.

Ciepłe prysznice:

Zdecydowanie zaleca się branie ciepłego prysznica i robienie kilku przerw w ciągu dnia, aby trochę się rozciągnąć i usiąść, ponieważ skurcze mogą się pogorszyć z powodu przebywania w jednej pozycji przez dłuższy czas.

Teraz, gdy już wiesz, czym jest skurcz, zwróć uwagę na powyższe i bądź mądry, wybierając to, co zignorować. Jeśli nadal nie masz zaufania w tej sprawie, nie bierz jej w swoje ręce. Twoi doktorzy byliby więcej niż zadowoleni, aby pomóc tobie z twoimi obawami i posortować je dla ciebie. Najlepiej wyjaśniają plotki i nieporozumienia.

Nie wierz w to, co mówi ci ktoś, kogo znasz, chyba że jest to twój lekarz. A najlepiej, gdy ich szczegóły nie są im ukrywane i szczegółowo wyjaśniane, aby dokładnie wiedzieli, co się dzieje. Dlatego staraj się być tak przejrzysty, jak to tylko możliwe, nawet jeśli dotyczy to twojego życia seksualnego. Skurcze w czasie ciąży mogą być wystarczająco przerażające.

Chociaż ich posiadanie jest całkiem rozsądne, możesz chcieć mieć swojego partnera na pokładzie, który pomoże ci, kiedy tego potrzebujesz. Nie ukrywaj niczego przed swoim partnerem, ponieważ to on może działać na to i śledzić go, ponieważ na pewno zapomnisz i zignorujesz uczucie, że jest to naturalne.

Alternatywne metody na bolesne skurcze podczas ciąży:

Poniżej przedstawiono różne alternatywne sposoby leczenia bolesnych skurczów podczas ciąży:

 • Zmień pozycję, w której siedzisz, stoisz lub leżysz.
 • Weź kąpiel w ciepłej wodzie.
 • Wykonuj różne ćwiczenia relaksacyjne.
 • Umieść torbę z gorącą wodą owiniętą ręcznikiem przy bólu, a wkrótce możesz poczuć ulgę.
 • Pij dużo płynów.

Posiadanie własnego dziecka jest jedną z najbardziej magicznych rzeczy w przyrodzie i ludzkości, a ten okres twojego życia musi być jak najbardziej pielęgnowany. Nie pozwól, aby cokolwiek zrujnowało twoją ciążę. Jeśli jest coś tak drobnego jak chęć swędzenia, załatw to. Nie chcesz, aby cokolwiek przeszkadzało Tobie i Twojemu dziecku. A jeśli chodzi o skurcze brzucha w czasie ciąży, nie panikuj, kiedy je masz. Większość problemów, z którymi borykamy się w życiu, nie jest warta zamartwiania się. Mając to na uwadze, niektórych również nie należy przekazywać.

Dlatego bądź mądry, cierpliwy i pewny siebie oraz dbaj o siebie, jak nigdy wcześniej, ponieważ w tobie rozwija się zupełnie nowa osoba. Pamiętaj, aby zdrowo się odżywiać, pić dużo płynów i odpoczywać więcej niż pracujesz. Możesz także unikać pracy w ostatnim trymestrze, aby nie wywierać na siebie presji przez cały ten czas. Pielęgnuj każdą chwilę i wszystkiego najlepszego dla siebie.

Często zadawane pytania i odpowiedzi:

1. Czy skurcze są normalne we wczesnej ciąży??

Odp.: W większości przypadków łagodne skurcze żołądka podczas ciąży są typowym objawem we wczesnym okresie ciąży. Gdy ciało przygotowuje się do noszenia dziecka. Niejednokrotnie kobiety dostają nawet łagodnych krwawień ze skurczami, gdy zarodek zagnieżdża się na ściankach macicy. Dlatego nie powinno być powodu, aby martwić się łagodnymi skurczami, pod warunkiem, że nie odczuwasz żadnego z wyżej wymienionych objawów, w przypadku których musisz skonsultować się z lekarzem.

2. Czy skurcze oznaczają poronienie??

Odp.: W większości przypadków lekkie skurcze podczas ciąży są uważane za normalne. Ten ból jest krótkotrwały i pojawia się, gdy ciało przygotowuje się do noszenia dziecka. Ale skurcze same w sobie nie oznaczają poronienia. Kiedy silnym skurczom w czasie ciąży towarzyszy obfite krwawienie z pochwy, może to być spowodowane poronieniem. Kiedy jajo nie jest prawidłowo wszczepione, organizm odrzuca to samo, co jest znane jako poronienie. Skurcze same w sobie nie oznaczają poronienia.

3. Czy skurcze ciążowe przypominają skurcze miesiączkowe??

Odp.: We wczesnej ciąży możesz odczuwać łagodne skurcze. Te skurcze są podobne do skurczów menstruacyjnych we wczesnej ciąży, ale występują w dolnej części pleców lub w dolnej części brzucha. W ciąży takie skurcze możesz odczuwać przez tygodnie, a może nawet kilka miesięcy. Dzieje się tak, ponieważ ciało robi przestrzeń w macicy i przygotowuje się do noszenia dziecka.