W tym artykule omówimy kilka podstawowych faktów dotyczących 1-miesięcznego dziecka. Miesiąc oznacza, że ​​zatoka została właśnie przywieziona do domu ze szpitala kilka dni wcześniej. To jeden z tych momentów, kiedy dziecko wymaga intensywnej opieki, a jeśli dopiero zaczynasz tę pracę, fakty omówione w tym artykule z pewnością ci pomogą. To jeden z tych momentów, kiedy matka i reszta członków rodziny staje się naprawdę emocjonalna, ponieważ na ich oczach prawie przez cały dzień śpi mały kąt lub mały król. Należy podjąć wiele działań, jeśli chodzi o rozwój dziecka, jedzenie (karmienie), opiekę, sen, zabawki, a nawet kamienie milowe. Omówimy jeden po drugim.

1-miesięczne dziecko

1-miesięczne dziecko – waga, pielęgnacja, rozwój & Kamienie milowe:

Zobaczmy, jak być w pierwszym miesiącu opieki nad noworodkiem i co robić w jego rozwoju na tym etapie.

Waga (waga dziecka w wieku 1 miesiąca):

To jedna z najważniejszych rzeczy dotyczących noworodka. Kiedy dziecko ma prawie miesiąc, należy wykonać kontrolę wagi, co oznacza, że ​​​​dziecko powinno być zmierzone, czy waży wystarczająco, czy nie, lub czy ma nadwagę (co może być problemem później) i zgodnie z tym przyszła dieta ma naprawić.

Dziecko karmione głównie piersią zyska nie więcej niż ten limit, 112-120 gramów, co oznacza, że ​​dziecko waży 4-7 uncji tygodniowo. Wagę dziecka należy sprawdzać prawie co tydzień lub co miesiąc przez pierwsze sześć miesięcy. Miesięcznie dziecko powinno ważyć około 1/2 do 1 kilograma. Oznacza to, że powinno się zwiększać wagę o 1/2 do 1 kilograma miesięcznie. Jest to jeden z najważniejszych kroków przy intensywnej pielęgnacji dziecka i należy go ściśle przestrzegać.

Opieka nad dzieckiem w wieku 1 miesiąca:

Teraz, gdy nowy członek wkroczył do Twojej rodziny i Twojego życia, Twoje życie prawdopodobnie bardzo się zmieniło. Jeśli chodzi o opiekę nad 1-miesięcznym dzieckiem, należy włożyć dużo czułości i surowego zachowania. Każdy dzień będzie dla Ciebie wyzwaniem, bo dziecko rośnie z każdym dniem. Potrzeby 1-miesięcznego dziecka są dość podstawowe, ale w jego zachowaniu może być pewna nieprzewidywalność i niepewność. Będziesz musiał być przygotowany na wszystkie możliwe rezultaty. Dziecko w wieku 1 miesiąca będzie musiało być często podawane (karmienie). Większość dzieci w tym wieku prawie śpi przez cały dzień. Jednak niektóre dzieci wykazują inne zachowanie, gdy budzą się nagle w określonych odstępach czasu. Teraz Twoim zadaniem jest upewnienie się, że dziecko ma odpowiednią ilość snu, w przeciwnym razie dziecko łatwo zachoruje, jeśli nie zapewni się odpowiedniego snu.

Karmienie dziecka w wieku 1 miesiąca:

Dziecko powinno być karmione co najmniej 6 razy w ciągu 24 godzin w wieku 1 miesiąca. Przez pierwsze 6 miesięcy mleko matki powinno być jedyną kolacją, obiadem, obiadem, śniadaniem dla dziecka. Nie próbuj wpływać na nawyki żywieniowe spadkobierców, ponieważ mogą one zostać zakłócone, a później spowoduje to brak wzrostu. Dziecko wie, ile musi wypić, a jeśli jest wcześniakiem, to jest inny scenariusz. To jeden z najważniejszych kroków, o których należy pamiętać przed karmieniem dziecka.

Sen dziecka w wieku 1 miesiąca:

Sen jest jednym z podstawowych wymagań dziecka. Dziecko powinno mieć dużo okazji do zasypiania. Sen jest tym, co faktycznie sprawi, że dziecko będzie rosło. Na tym etapie jedną z podstawowych potrzeb dziecka jest sen. Otoczenie powinno być tak zaprojektowane, aby maluch miał zapewniony odpowiedni sen. Pomieszczenie powinno być całkowicie dźwiękoszczelne. Jeśli nie jest to możliwe, wszystkie okna i drzwi powinny być zamknięte, aby zapewnić dziecku wystarczającą ilość miejsca do oddychania. Dziecko powinno być umieszczone w łóżeczku, nawet jeśli ma już 1 miesiąc, aby zapewnić mu efektywny czas snu.

Rozwój (1-miesięczny rozwój dziecka):

Waga dziecka dość wzrasta i wystarczająco dużo śpi. Oznacza to, że dziecko rozwija się bez żadnych złych oznak rozwoju. Jeśli z jakichś powodów maluch nie przybiera na wadze, to koniecznie skonsultuj się z profesjonalistą.

Do tego czasu dziecko będzie w stanie zidentyfikować matkę i będzie mogło poruszać się, zamykać i otwierać oczy. Jest to jeden z najbardziej podstawowych etapów rozwoju, przez który musi przejść jednomiesięczne dziecko. Dziecko będzie teraz wiedziało o znaczeniu oddychania, nawet jeśli nie wie o tym terminie. Dziecko zareaguje również na twoje łagodne i życzliwe zachowanie. Czas reakcji będzie się różnić w zależności od dziecka.

Pokarmy, zabawki i kamienie milowe dla dzieci w wieku 1 miesiąca:

Zabawa i interakcja to obecnie jedna z podstawowych potrzeb dziecka. Należy dokupić zabawki, które będą odpowiednie dla dziecka do trzymania za rękę. Żywność dla niemowląt zawiera mleko matki i jeśli cokolwiek innego jest zalecane, lekarz.

Kamienie milowe rozwoju dziecka obejmują identyfikowanie ludzi, kolki, alarmowanie przełożonych o jakimkolwiek dyskomforcie, pasywne i spokojne zachowanie. To niektóre z podstawowych oznak, które dziecko musi pokazać, aby udowodnić, że prawidłowo się rozwija. To były niektóre z pierwszych miesięcznych kamieni milowych w rozwoju.

Oprócz tych wszystkich cech, dziecko powinno być bezpieczne, powinno mieć wystarczająco dużo miejsca na interakcję i zabawę itp. Dziecko powinno być również nauczone pewnych środków samoopieki. Matka wraz z dzieckiem musi dbać o siebie.

Jeśli chcesz wiedzieć o różnych potrzebach rozwojowych, snu, żywieniowych dziecka, to powyższy artykuł ma charakter edukacyjny. Jeśli chcesz zaopiekować się dzieckiem i przypadkowo jesteś pierwszym zegarkiem, to oczywiście trafiłeś we właściwe miejsce.