Mając nadzieję, że urządziłeś swojemu dziecku wspaniałe urodziny, czy jesteś gotowy na drugi rok swojego rodzicielstwa? Cóż, przygotuj się, bo czeka Cię przyjemna przejażdżka. Musiałeś naprawdę dobrze się bawić w pierwszym roku, a potem także w drugim. Teraz, jako że dwuletnie dziecko jest o wiele prostsze w obsłudze niż młodsze, możesz zrobić wiele, aby odciążyć swój czas i energię na różne rzeczy i mądrze je na nie poświęcać. Aspekty diety, rozwoju itp. są teraz jeszcze ważniejsze i ważniejsze niż Twoja obecność. Nic nie jest tego warte, jeśli nie spędzasz czasu z dzieckiem.

2-letnie dziecko

Karmienie dziecka:

Wraz z wiekiem i upływem czasu Twoje dwuletnie dziecko staje się coraz bardziej niezależne. Oznacza to, że spotkasz się z wieloma odrzuceniami i częściej będziesz odrzucany. Jest to częsty aspekt każdego dwulatka i staniesz przed etapem, w którym staną się wybredne w tej kwestii.

Teraz są sposoby na złagodzenie tego dla siebie i swojego dziecka. Możesz spróbować spożywać posiłki razem jako rodzina i spróbować jeść to samo, co twoje dziecko i sprawić mu radość. Sprawianie, że pory posiłków są przyjemne, odsunie to wszystko razem, a stałe synchronizowanie posiłków pomoże Ci jeszcze bardziej. Ale bez względu na wszystko, nie zmuszaj dziecka i nie zapychaj mu ust jedzeniem i upewnij się, że nigdy go nie błagaj ani nie przekupuj, ponieważ może to stać się rodzajem nawyku i oczekiwania. Nie próbuj oferować czegoś innego, gdy nie jedzą. Dzięki temu będzie im wygodnie, a co najważniejsze, nie martw się, jeśli pora posiłku nie będzie przebiegać zgodnie z planem.

Twoje dwuletnie dziecko 1

Waga Twojego dziecka:

Zwykle w normalnych warunkach dziecko powinno ważyć od 22 do 32 funtów w przypadku dziewczynki, a w przypadku chłopca powinno ważyć od 23 do 34 funtów. Jednak nie panikuj, jeśli twoje dwuletnie dziecko jest mniej więcej niż te liczby. Chociaż rozwój twojego 2-letniego dziecka jest bezpośrednio związany z przyjmowaniem pokarmu i zajęciami. Nie pozwól mu leniuchować. Właściwie wstań i biegaj z dzieckiem i zrzuć kilka kilogramów, a także zachowaj zdrowie.

Czas drzemki:

Twoje dziecko potrzebuje średnio 12 godzin snu w ciągu 24 godzin, które masz. To w porządku, jeśli napotykasz problemy, w których nie są gotowi spać i ciągle odsuwają się od drzemki w nocy. To jest dość powszechne. Istnieje wiele powodów, dla których opierają się swojej drzemce. Jednak dobrym sposobem na zapewnienie, że Twoje dziecko śpi na czas, jest zwiększenie aktywności 2-letniego dziecka w ciągu dnia.

Czy zauważyłeś, że jako dorośli śpimy jak dzieci, kiedy wszyscy jesteśmy zmęczeni pracą? Cóż, to samo z dziećmi. Chociaż mają wyższy poziom energii niż my, daj im wystarczająco dużo zajęć i faktycznie rób je z nim, a będą spać jak słodkie ciasteczka w nocy. Poza tym możesz spróbować podarować im królika z fascynującą bajką na dobranoc, która może stać się na chwilę nawykiem, a także zapewni Ci wyjątkowy czas z dzieckiem.

Rozwój dziecka w wieku 2 lat

Twoje dwuletnie dziecko rozwija teraz swoje zdolności motoryczne i będzie w stanie utrzymać równowagę, skakać i wspinać się po schodach, używając może stopy lub dwóch. Będzie mogła nabazgrać po twoich ścianach i namalować dla ciebie graffiti, a ty musisz upewnić się, że nie przegapisz tego dzieła sztuki. Właściwie musisz na zawsze zachować jej pierwsze dzieło sztuki. Niezależnie od tego, czy jest na ścianie, na papierze, czy na twojej twarzy. Będziesz mógł dowiedzieć się, czy on / ona jest leworęcznym czy praworęcznym na podstawie preferencji jego ręki. Będą też w stanie lepiej się wyżywić, co nie oznacza, że ​​nie będzie bałaganu. Kiedy jedzą, zawsze będzie bałagan. Więc patrz, jak je wszystko, a potem posprząta po swoim uroczym maleństwie.

Żywność & Zabawki:

Dbanie o rozwój dziecka polega na zapewnieniu mu odpowiedniej ilości pożywienia i upewnieniu się, że jest on spożywany jako zbilansowana dieta.

Upewnij się również, że mają więcej zabawek, które nie są skomplikowane. Proste zabawki w ich rękach pokażą Ci, do czego zdolne są te urocze dłonie. Poczekaj i obserwuj.

Twoje dwuletnie dziecko 2

Kamienie milowe, na które musisz uważać:

W tym wieku odkryjesz, że są w stanie wykonywać wszystkie czynności dla dwulatków i większość z nich robi samodzielnie. Ugruntują swoją niezależność i będą w stanie samodzielnie stać i podnosić przedmioty. Najbardziej uroczą częścią tego wieku jest to, że zaczynają próbować rozmawiać i sprawiać, że rozumiesz ich potrzeby i pragnienia poprzez gesty i kilka słów, których mogli się nauczyć. Zobaczysz, że podchodzą do ciebie i inicjują gry jako takie, abyś mógł z nimi grać. Ponadto, będziesz mógł teraz za nimi biec, a także sprawić, by biegli za tobą z łatwością. Jeśli to wszystko nie jest tego warte, co jest?

Ilość rzeczy, które może zrobić dwuletnie dziecko, zaszokuje Cię i zadziwi Cię. Ale nigdy nie myśl, że kiedykolwiek przestaną cię potrzebować. Obserwowanie, jak uniezależniają się od najdrobniejszych rzeczy, może sprawić, że pomyślisz, że to w porządku, jeśli nie ma Cię cały czas pod opieką, ale dzieci zawsze są zależne od prowadzenia rodziców i zawsze będą..